Kūrybinės dirbtuvės „Mozaikos tiltas“ Šventojoje

Palangos tiltas, 2016-05-23
Peržiūrėta
743
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kūrybinės dirbtuvės „Mozaikos tiltas“ Šventojoje

Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos kultūros tarybos programos „Kultūros edukacija“ projektas „Kūrybinės dirbtuvės: Mozaikos tiltas“, kuriame, kaip projekto partneriai, dalyvavo Šventosios pagrindinės mokyklos mokytojai, mokiniai, tėveliai ir keletas šventojiškių. Penkias dienas projekto dalyviai, vadovaujami kūrybinių dirbtuvių organizatorių bei kuratorių Daivos ir Konstantino Klimavičių, mozaikos trencadis technika dekoravo statybinius blokelius, iš kurių buvo sudėtas „Mozaikos tiltas“.
Pirmąją dieną tikrose meno dirbtuvėse – mokyklos aktų salėje – vyko susipažinimas, projekto pristatymas ir darbai grupėse: minčių lietus, Mozaikos tilto vizualizacija, eskizavimas ir galutinio sprendimo, kokį tiltą kurti, priėmimas. Kiekviena grupė siūlė statyti vis kitokį tiltą – „Žalčio“, „Saulėlydžio“, „Žuvėdros skrydžio“. Nugalėtoju buvo pripažintas trečiasis, mokinių pasiūlytas, variantas. Išklausę dirbtuvių vadovo K. Klimavičiaus paskaitos „Mozaikos istorija“, „Mozaika ir modernizmas“, „apsiginklavę“ reikiamomis medžiagomis, instrumentais bei saugaus darbo priemonėmis, kitas keturias dienas tilto statytojai intensyviai kūrė, plušėjo, o penktadienį pristatė savo kūrybinių darbų parodą „Žuvėdros skrydžio tiltas“.
Parodos atidarymą pradėjo viena iš projekto organizatorių D. Klimavičienė. Ji pristatė visą kūrybinio proceso eigą ir galutinį rezultatą. Tada menininkas K. Klimavičius ir mokyklos direktorė Valda Šarkienė iškilmingai atidarė parodą „Žuvėdros skrydžio tiltas“.
Programos „Kultūros edukacija“ projektas „Kūrybinės dirbtuvės: Mozaikos tiltas“ sujungė ne tik skirtingus Lietuvos regionus (veiklos vyko Jurbarke, Kaune, Utenoje, Šventojoje), bet ir skirtingas amžiaus grupes bei institucijas. Pirmajame projekto etape mozaikas entuziastingai dėliojo Kauno Rokų gimnazijos bendruomenė. Tilto dekoravimui jie pasirinko žydėjimo temą, todėl jų darbas įgijo „Žydinčio mozaikos tilto“ pavadinimą. Antrojo etapo, vykusio Jurbarko krašto V. Grybo muziejaus edukaciniame centre „Menų namukas“, suaugusiųjų dailės studijos „Formos kalba“ narės savo darbą pavadino „Sugrįžusios saulės tiltu“. Trečioji projekto jungtis buvo Šventosios pagrindinė mokykla, sukūrusi „Žuvėdros skrydžio tiltą“. Baigiamasis, ketvirtas etapas birželio mėnesį vyks Utenos švietimo centre. Kai visi tiltai jau bus pastatyti, planuojama, kad visų šalies regionų tiltus sujungs bendras meninis leidinys „Kūrybinės dirbtuvės: Mozaikos tiltas“.
Išties šis projektas sužavėjo visus – ir didelius, ir mažus, ir vaikus, ir suaugusiuosius. Negalėję šiemet dalyvauti minėtame projekte, jau rezervavosi vietas būsimiems projektams, kurie, tikėkimės, tikrai vyks.
Visus darbus ir kūrybinį procesą galima pamatyti specialiai šiam projektui sukurtoje „Facebook“ paskyroje „Mozaikos tiltas“.

Šventosios pagrindinės mokyklos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šių metų spalio 7 – 8 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko III-asis kino edukacijos projektas gimnazistams ,,KINO BUSO” kino dirbtuvės.


Tradicinių amatų centras-galerija, įsikūręs S. Dariaus ir S. Girėno g. 27A, Palangoje, jau laukia lankytojų. Čia kiekvieną dieną nuo 10 val. iki 19 val. galima ne tik pasigrožėti eksponuojamais Lietuvos menininkų sukurtais stiklo, medžio, lino, keramikos, gintaro dirbiniais, tapybos darbais, įsigyti patikusį suvenyrą, bet ir sudalyvauti įdomiose edukacinėse veiklose.


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Šalkauskienė buvo pagerbta, kai jai Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo (VKIF) atstovai Vyriausybėje vykusio renginio metu įteikė garbės raštą Lietuvos šimtmečio proga.Ji buvo vienintelė mokytoja iš Palangos, nusipelniusi tokio pagerbimo.


Šventojoje remontuojamas beždžionių tiltas

"Palangos tilto" informacija, 2017 10 06 | Rubrika: Miestas

Šventojoje remontuojamas pakabinamas tiltas per Šventosios upę. Darbus atliekančių komunalininkų teigimu, jei orai nesutrukdys, vadinamasis beždžionių tiltas atnaujintas bus iki lapkričio 1 dienos.


Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos kultūros tarybos programos „Kultūros edukacija“ projektas „Kūrybinės dirbtuvės: Mozaikos tiltas“, kuriame, kaip projekto partneriai, dalyvavo Šventosios pagrindinės mokyklos mokytojai, mokiniai, tėveliai ir keletas šventojiškių. Penkias dienas projekto dalyviai, vadovaujami kūrybinių dirbtuvių...


„Ramybės“ kultūros centre vyksta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Agniaus Jankevičiaus  vadovaujamos tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Teatras vaikams. Ritmas ir poezija“.


„ Palanga niekada nesvetima. Man čia yra gerai. Žiemą čia gyveni, o vasarą aš Palangos išvengiu...“ Tai aštuonių autorinių parodų Lietuvoje ir užsienyje autorės, Šiaulių universiteto Dailės fakulteto auklėtinės, Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ steigėjos ir aktyvios narės Redos Rimkutės-Ščerbakovienės mintys....


Palangos tiltas – kaip iki šiol ar nuo šiol – Draugystės tiltas, simbolizuojantis Latvijos, Lietuvos ir Estijos tikrą ar menamą draugystę, nes ant jo penktadienį, pradedant kurorto sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“, lipo ir komplimentų Palangai pažėrė trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės? Vakar Palangos savivaldybės vicemeras S....


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius