Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą

"Palangos tilto" informacija, 2019-03-02
Peržiūrėta
1970
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kovo 8 d. palangiškiai, kartu su visos šalies gyventojais, kviečiami pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias rašydami Nacionalinį diktantą. Tai daryti galima Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje arba jums patogioje vietoje – darbovietėje, namuose ar kitur.
Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Šiais metais jis organizuojamas jau 12-ą kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.
Kovo 8 d. rašyti Nacionalinį diktantą galės visi – tam tereikės tik radijo arba interneto ryšio, popieriaus lapo (ar dviejų lapų, jei rašančiojo raštas platus) ir rašiklio.
Apie savo dalyvavimą bei preliminarų dalyvių skaičių visi rašantieji – savivaldybės, bibliotekos, įmonės ir organizacijos – kviečiami iš anksto pranešti el. paštu [email protected]. Tačiau Nacionalinio diktanto konkurse laukiami ne tik iš anksto užsiregistravę dalyviai, bet ir apsisprendusieji spontaniškai – svarbiausia organizatoriams atsiųsti parašytą diktantą.
Konkurso dalyviai varžysis raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose. Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.
Kiekvienas diktantą rašęs asmuo lapo viršuje būtinai turi nurodyti vardą, pavardę, mokyklą (jei rašo moksleivis) ar įmonę (jei dalyvauja kaip įmonės atstovas), adresą, telefono numerį ir el. pašto adresą. Koordinatorius surinktus darbus išsiųs organizatoriams. Diktantus siųskite adresu: Nacionalinio diktanto konkursui, AB Lietuvos paštas, J. Jasinskio g. 16, 03500 Vilnius.
Nacionalinio diktanto konkursas vyks dviem etapais. Pirmasis – kovo 8 d. 11 val. (diktanto transliacija – per LRT radiją ir internetu). Transliacijos trukmė – apie 40 minučių.
Antrasis etapas, į kurį pateks diktantą geriausiai parašę asmenys, vyks balandžio 13 d. 11 val. Vilniuje.
Palangoje rašyti Nacionalinį diktantą kviečiama Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Užsiregistruoti galima tel. (8 460) 48 709 arba el. paštu [email protected].
Dėl didelio dalyvaujančiųjų skaičiaus į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrins tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojama pasilikti savo teksto kopiją ir savarankiškai pasitikrinti, kaip jums sekėsi. Diktanto originalus tekstas kovo 11 d. bus paskelbtas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt.
Nacionalinio diktanto organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Minint Tarptautinę šeimos dieną, kviečiame siųsti savo nuotraukas, kurios labiausiai atspindi, kas Jums yra šeima.


Kviečiame į renginį - seminarą apie galiojančius ir numatomus finansavimo kvietimus. Projektas „Žmonės sportuoja“ tęsiasi ir kviečia nuo rugpjūčio 1 d. jungtis į treniruotes gryname ore. 


Tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungos (ES) šalyse stebimas augantis sergamumas COVID-19 liga.


Projektas „Žmonės sportuoja“ vėl sveikinasi su visais aktyvaus laisvalaikio mėgėjais ir kviečia nuo liepos 1 d. jungtis į treniruotes gryname ore. 


Kurorto gyventojai raginami jau dabar pradėti rengtis artėjančioms Užgavėnėms, juo labiau kad žiemos išvarymo šventė jau visai čia pat – kovo 1 d.


Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 02 | Rubrika: Kultūra

Kovo 8 d. palangiškiai, kartu su visos šalies gyventojais, kviečiami pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias rašydami Nacionalinį diktantą. Tai daryti galima Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje arba jums patogioje vietoje – darbovietėje, namuose ar kitur.


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


„Kai išmokau rašyti raideles...“

Indrė ZUBAVIČIŪTĖ, 2009 03 03 | Rubrika: Kultūra

Lietuvoje skaitymas nėra toks populiarus, kaip kitose Europos šalyse. Lietuviai mieliau renkasi kompiuterį bei televizorių. 2008-ųjų gruodį Lietuvos vartotojų tyrimo institutas paskelbė, kad per paskutinius dvylika mėnesių nė vienos knygos nebuvo perskaitęs 31 proc. Lietuvos gyventojų. Tačiau yra ir tokių žmonių, kurie i tą 31 proc. neįeina.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius