Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą

"Palangos tilto" informacija, 2019-03-02
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Kovo 8 d. palangiškiai, kartu su visos šalies gyventojais, kviečiami pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias rašydami Nacionalinį diktantą. Tai daryti galima Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje arba jums patogioje vietoje – darbovietėje, namuose ar kitur.
Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Šiais metais jis organizuojamas jau 12-ą kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.
Kovo 8 d. rašyti Nacionalinį diktantą galės visi – tam tereikės tik radijo arba interneto ryšio, popieriaus lapo (ar dviejų lapų, jei rašančiojo raštas platus) ir rašiklio.
Apie savo dalyvavimą bei preliminarų dalyvių skaičių visi rašantieji – savivaldybės, bibliotekos, įmonės ir organizacijos – kviečiami iš anksto pranešti el. paštu [email protected] Tačiau Nacionalinio diktanto konkurse laukiami ne tik iš anksto užsiregistravę dalyviai, bet ir apsisprendusieji spontaniškai – svarbiausia organizatoriams atsiųsti parašytą diktantą.
Konkurso dalyviai varžysis raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose. Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.
Kiekvienas diktantą rašęs asmuo lapo viršuje būtinai turi nurodyti vardą, pavardę, mokyklą (jei rašo moksleivis) ar įmonę (jei dalyvauja kaip įmonės atstovas), adresą, telefono numerį ir el. pašto adresą. Koordinatorius surinktus darbus išsiųs organizatoriams. Diktantus siųskite adresu: Nacionalinio diktanto konkursui, AB Lietuvos paštas, J. Jasinskio g. 16, 03500 Vilnius.
Nacionalinio diktanto konkursas vyks dviem etapais. Pirmasis – kovo 8 d. 11 val. (diktanto transliacija – per LRT radiją ir internetu). Transliacijos trukmė – apie 40 minučių.
Antrasis etapas, į kurį pateks diktantą geriausiai parašę asmenys, vyks balandžio 13 d. 11 val. Vilniuje.
Palangoje rašyti Nacionalinį diktantą kviečiama Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Užsiregistruoti galima tel. (8 460) 48 709 arba el. paštu [email protected]
Dėl didelio dalyvaujančiųjų skaičiaus į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrins tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojama pasilikti savo teksto kopiją ir savarankiškai pasitikrinti, kaip jums sekėsi. Diktanto originalus tekstas kovo 11 d. bus paskelbtas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt.
Nacionalinio diktanto organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 02 | Rubrika: Kultūra

Kovo 8 d. palangiškiai, kartu su visos šalies gyventojais, kviečiami pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias rašydami Nacionalinį diktantą. Tai daryti galima Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje arba jums patogioje vietoje – darbovietėje, namuose ar kitur.


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Palangos pulsas

2017 02 20 | Rubrika: Miestas

Nacionalinis diktantas bus rašomas vasario 24 dieną Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai lietuvių kalbos mylėtojus kviečia rašyti jau dešimtą kartą organizuojamą Nacionalinį diktantą.VšĮ Pilietinės minties instituto organizuojamas Nacionalinis diktantas vyks vasario 24 dieną 10 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją....


Regis, dar visai neseniai laiškų rašymas ranka buvo įprastas ir nieko nestebinantis dalykas. Šiais laikais tai skamba tarsi tikra egzotika, o ypač jaunosios kartos atstovams. Ranka rašytų laiškų nebegauname, patys jų nerašome, o ką ir bekalbėti apie kadaise buvusius ir dabar tik romantiškai įsivaizduojamus pašto karvelius. Spalio 9-ąją...


„Palangos tiltas“ pakalbino ir dar vieną Palangos miesto Garbės pilietį, ilgametį Palangos Senosios gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją Joną Brindzą. 2013 m. Garbės piliečio titulas jam suteiktas po to, kai nemaža dalis visuomenės kreipėsi į Savivaldybę su prašymu suteikti J. Brindzai šį titulą. Kilęs iš Dzūkijos Ilgametis Palangos...


Buvęs Palangos senosios gimnazijos mokinys Tomas Dirgėla, kūrybinį kelią pradėjęs būtent šioje mokykloje, šiandien yra žinomas rašytojas, stebinantis ne vieną skaitytoją. Nors 2012 metų pavasarį Lituanistikos fakultete vykusio „Literatūrinio pavasario“ metu buvo „apvilktas Poeto paltu“, juo, anot rašytojo, šildosi retai. Jo kūriniai...


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


Gelbėjimo stoties viršininkui Jonui Pirožnikui vasara – pats darbymetis. Mums kalbantis, jo telefonas netilo. Gelbėtojų vadas sutiko su „Palangos tiltu“ pasidalinti savo kasdieniniais rūpesčiais, nuogąstavimais ir džiaugsmais.


Aštuntokai įrodinėja, jog rūkyti – nemadinga

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 01 | Rubrika: Kultūra

Jau penkerius metus Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras koordinuoja nacionalinį konkursą „Nerūkanti klasė”. Kasmet norą jame dalyvauti pareiškia vis daugiau mokyklų. Šiemet konkurse dalyvaujanti Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos 8d klasė prasiskynė kelią link respublikinio finalo, vyksiančio balandžio mėnesį.


„Kai išmokau rašyti raideles...“

Indrė ZUBAVIČIŪTĖ, 2009 03 04 | Rubrika: Kultūra

Lietuvoje skaitymas nėra toks populiarus, kaip kitose Europos šalyse. Lietuviai mieliau renkasi kompiuterį bei televizorių. 2008-ųjų gruodį Lietuvos vartotojų tyrimo institutas paskelbė, kad per paskutinius dvylika mėnesių nė vienos knygos nebuvo perskaitęs 31 proc. Lietuvos gyventojų. Tačiau yra ir tokių žmonių, kurie i tą 31 proc. neįeina.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas