Laukia margas pasirinkimas

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011-02-07
Peržiūrėta
87
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tokio plataus kandidatų į miesto tarybą pasirinkimo Palanga dar nematė - 21 tarybos narį rinksime iš 267 palangiškių.  Konkursas kaip į prestižinę profesiją universitete - beveik 13 kandidatų į vieną vietą. Per 2007 metų savivaldybių rinkimus partijos surinko 73 kandidatais mažiau.

 

Didžiausią, net 42 asmenų sąrašą šiuose rinkimuose pasiūlė Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai, kurie savo kandidatus pradėjo lipdyti dar pernai rudenį.  Gal todėl jiems pirmiesiems pavyko pritraukti mieste gerai žinomus ir autoritetą turinčius palangiškius, kurių anksčiau politikoje nematėme.  Prieš 5 metus miestą valdę ir tada nieko įspūdingo nesukūrę konservatoriai rinkėjams šiemet siūlo iš esmės naujų žmonių sąrašą.  Iš dabar pateikiamų kandidatų praėjusių rinkimų konservatorių sąraše tebuvo 6 asmenys.

Surinkti tiek pat daug kandidatų buvo užsimojusios ir kitos partijos, tačiau, gal mieste nebeliko norinčių į politiką, nes to padaryti nepavyko niekam.  Arčiausiai maksimalaus sąrašo yra Liberalų sąjūdis, pateikęs 38 kandidatus.  Tai taip pat vienas iš labiausiai atnaujintų rinkiminių sąrašų.  Iš dabar einančių į tarybą praėjusiuose rinkimuose šią partiją atstovavo tik 4 žmonės.  Tačiau mieste itin žinomų vardų jame nebėra.  Dar nežinia, ar trečiuoju į sąrašą įrašytas dabartinis savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas B. Martinkus liberalų sąjūdžiui atneš daugiau naudos ar žalos.

Nemažai - 37 kandidatus surinko partija “Tvarka ir teisingumas”.  Vos keletą mėnesių prieš rinkimus partijos skyriui ėmė vadovauti iš Kretingos atsiųsta advokatė A.Stasiulaitienė.  Ar Kretingos rajono mero pavaduotojos motinai pavyks pasiekti Palangos rinkėjų palankumo?  Juoba, kad kovoje dėl skyriaus pirmininko posto atvykėlė išstūmė mieste labiau žinomą M.Vačerskienę? Tačiau A.Stasiulaitienė viešai tvirtina, kad tvarkiečiai “paims” 8 mandatus.  Kas tai - visiškas situacijos nesuvokimas, ar akiplėšiška bravūra?

Dar didesnis intrigų meistras pasirodė esąs naujasis socialdemokratų skyriaus vadas, labiau Klaipėdoje žinomas Danas Paluckas.  Pirmiausia jis atsikratė patį lyderį nureitinguoti galinčių konkurentų.  Taip iš sąrašo dingo buvęs skyriaus pirmininkas Viktoras Pivrikas, Salomėja Slaboševičienė ir net jaunąjam lyderiui V.Pivriką nuversti padėjęs Viktoras Gecas, kuriam buvo pažadėta skyriaus pirmininko pavaduotojo vieta.  Visiems pademonstruota tokia žiauri klasta - vargu ar politiką puošianti charakterio savybė.

Iš skyriaus išvaikęs senbuvius D.Paluckas į sąrašą pririnko keistą ir margą kompaniją.  Antruoju jame tapo mieste mažai kam žinomas gyvenamųjų namų statytojas šilutiškis A.Vadeika, kuris net nebando maskuoti savo interesų taryboje ir viešai teigia, kad Palangoje ir Šventojoje yra daug tvarkytinų vietų, kurias gali papuošti gyvenamųjų namų kvartalai.

Vietoje mieste žinomos pedagogės ir savo padorumu pagarsėjusios politikės S.Slaboševičienės socialdemokratų sąraše atsirado pagarsėjęs partijų perėjūnas J.Masalskas, kuris neseniai savo biografiją papuošė teistumu už kyšio davimą.  Beveik pusė socialdemokratų sąrašo - bedarbiai.  Net trys kandidatai - anksčiau buvę teisti.  Bet tai naujojo skyriaus lyderio negąsdina, nes per savo jauną 29 metų amžių teisiamųjų suole teko pasėdėti ir jam pačiam.  Dar būdamas penkiolikmetis 1996 metais Panevėžio apylinkės teisme D.Paluckas, kartu su dar trimis nepilnamečiais, buvo nuteistas už tai, kad nuo ožinių kranų pavogė 30 metrų varinio kabelio.  Paaugliui tuomet bausmės vykdymas buvo atidėtas.

Iš didžiosios politinės arenos praktiškai išnykę socialliberalai per šiuos rinkimus Palangoje patikrins 34 kandidatus subūrusios Krasauskų šeimos reitingus.  Prieš daugiau nei 10 metų kurorte E.Rimkaus sukurtą partijos skyrių perėmė buvusi vidurinės mokyklos direktorė, kuri į partiją įsiliejo siekdama išgelbėti savo mokyklą.  Mokyklos G.Krasauskienė neišgelbėjo - ji virto pagrindine, o ir politikoje ne kažin ką tenuveikė.  Tačiau po žmonos sparnu prieglobstį rado karjerą baigęs policijos komisaras E.Krasauskas.  Iš pradžių jis šliejosi prie valdančiųjų ir beveik tris metus buvo vicemeras.  Vėliau supratęs kuo tai gresia, spruko į kitą barikadų pusę.  Ar šis manevras jam padėjo, paaiškės per rinkimus.

Miestą valdančius liberalcentristus galima pavadinti drąsiausiu partijos skyriumi mieste.  Nepaisydamas vis didėjančios palangiškių kritikos ir paskutiniais valdymo metais padarytų klaidų, šią partiją į rinkimus veda meras V.Stalmokas, o 34 asmenų sąraše - net 13 praėjusiuose rinkimuose kandidatavusių partiečių.  Tradiciškai sąrašą užbaigia R.Palaitis. Šį kartą liberalcentristai iš rankovės ištraukė ne eilinį Seimo narį, o vidaus reikalų ministrą.

Tačiau toks koziris šiemet vargu ar padės.  Per dešimt metų tris kartus gauto tarybos nario mandato atsisakęs R.Palaitis ir dabar neslepia pasiliksiąs ministru.  Kam tada brautis į miesto tarybą?  Ministras atvirauja:  baigęs karjerą vyriausybėje jis dvejus metus padirbėtų miesto taryboje.  Ir, greičiausiai, žino, kad meluoja, nes ministras, net jei jis ir vidaus reikalų, negali būti garantuotas, kad po dviejų metų kažkas geranoriškai jam užleis savo vietą taryboje.  Be to, partijoje nemažą autoritetą įgijęs ministras, matyt, užsitarnaus pakankamai aukštos vietos liberalcentristų sąraše rinkimuose į Seimą.

Abejotina, kad pačiame šalies politikos elite pabuvęs ir sostinėje seniai įsikūręs R.Palaitis grįžtų gyventi ir dirbti (kur ir kuo?) į Palangą, bei pasitenkintų, ko gero, opozicijoje esančio vietos politiko statusu.

Iš viso į miesto tarybą kandidatuoja net 8 anksčiau teisti asmenys. Vienas iš jų bus išbrauktas iš partijos “Tvarka ir teisingumas” sąrašo, nes buvo nuslėpęs savo teistumą.  Stebina tai, kad kai kurių Palangą gelbėti susiruošusių partijų sąrašų lyderiai - neseniai buvę kitų miestų gyventojai.  Gal galvojama, kad vieni palangiškiai nebeturi iš ko valdžios išsirinkti?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau šį sekmadienį vyksiantys naujojo Seimo rinkimai įeis į Palangos istoriją. Ne tik „kovido“, apsauginių veido, bet ir dėl rekordinio kandidatų į Seimą naujai suformuotoje Mėguvos rinkimų apygardoje skaičiaus. Jų – net 12. Atstovauti Palangai ir daliai Klaipėdos bei Kretingos rajonų siekia (pagal abėcėlę – aut.) Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio –...


Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, noriai siūlo įstatymines pataisas ar net naujus įstatymus, kaip padėti jaunoms šeimoms, tačiau trečdalis kandidatų yra išsiskyrę.


Iki Seimo rinkimų liko vos šiek tiek daugiau nei trys savaitės. Praėjusiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje pristatę visus 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, šįkart aiškinomės kandidatų požiūrį į šeimą, gyvybės apsaugą. Truputį „šliūkštelėjome“ ir alyvos į...


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje - net 12 kandidatų. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Ketvirtadienį, rugsėjo 10 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje gali jau būti ramūs - jiems leista dalyvauti rinkimuose. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Kai kalbėjomės karštą rugpjūčio antrosios pusės dieną, Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. „Taip dirbu visą vasarą,“ – šyptelėjo J. Pirožnikas. „Jūs – Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras,“ – jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus...


Jau šį trečiadienį Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumo nariai turės gerokai pakrapštyti galvas. Kurį iš trijų pateiktų kandidatų teikti patijos Tarybai tvirtinti kandidatu Seimo rinkimuose naujai suformuotoje Mėguvos (joje pusę rinkėjų sudaro palangiškiai – aut.) vienmandatėje rinkimų apygardoje?


Karantinas – ne priežastis iki šiol nepatvirtinti savo kandidatų į Seimo rinkimus spalį. Tokią žinią šios savaitės pradžioje gavo Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius. Anot „Palangos tilto“ šaltinių TS-LKD Palangos skyriaus Taryboje, jau šiandien po miesto Tarybos posėdžio miesto konservatorių...


Iki rugsėjo 29 d. vyksta kandidatų į seniūnaičius registracija

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 23 | Rubrika: Miestas

 Palangos miesto savivaldybė vykdo Palangos miesto teritorijos seniūnaitijų: Kunigiškių, Nemirsetos, Palangos, Vilimiškės, Virbališkės – Medvalakio bei Šventosios seniūnijos teritorijų seniūnaitijų: Būtingės, Monciškių ir Šventosios seniūnaičių rinkimus. Seniūnaitijų teritorijų gatvių sąrašas skelbiamas savivaldybės tinklalapyje...


Laukia margas pasirinkimas

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 02 07 | Rubrika: Miestas

Tokio plataus kandidatų į miesto tarybą pasirinkimo Palanga dar nematė - 21 tarybos narį rinksime iš 267 palangiškių.  Konkursas kaip į prestižinę profesiją universitete - beveik 13 kandidatų į vieną vietą. Per 2007 metų savivaldybių rinkimus partijos surinko 73 kandidatais mažiau.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius