Tokių Seimo rinkimų Palanga dar niekada neregėjo – su veido kaukėmis, net 12 kandidatų, o kai kam – su nedaug informacijos apie rinkimus

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-10-07
Peržiūrėta
1892
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tokių Seimo rinkimų Palanga dar niekada neregėjo – su veido kaukėmis, net 12 kandidatų, o kai kam – su nedaug informacijos apie rinkimus

Jau šį sekmadienį vyksiantys naujojo Seimo rinkimai įeis į Palangos istoriją. Ne tik „kovido“, apsauginių veido, bet ir dėl rekordinio kandidatų į Seimą naujai suformuotoje Mėguvos rinkimų apygardoje skaičiaus. Jų – net 12. 

Atstovauti Palangai ir daliai Klaipėdos bei Kretingos rajonų siekia (pagal abėcėlę – aut.) Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio – Audronė Balnionienė, Lietuvos socialdemokratų partijos deleguota Svetlana Grigorian, Krikščionių sąjungos – Vaidievutis Ipolitas Geralavičius, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos – Jonas Kubilius, Kartų solidarumo sąjungos-Santalka Lietuvai – Raimundas Latakas, Darbo partijos – Vilius Martusevičius, Laisvės partijos – Edgaras Maščinskas, Lietuvos žaliųjų partijos – Dovydas Petrošius, partijos „Laisvė ir teisingumas“ – Nijolė Požarskienė, Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų – Mindaugas Skritulskas, Centro partijos -Tautininkų– Inga Vizgirdienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – Romandas Žiubrys.

O kaip šie Seimo rinkimai, jų politinė agitacija Palangoje atrodo kurorto visuomenininkams, buvusiems miesto politikos dalyviams?

V. Litvaitis pasigenda „aiškesnės tvarkos“
Vitalius Litvaitis sakė „Palangos tiltui“, kad jis šiuose Seimo rinkimuose pasigedąs „aiškesnės tvarkos.“ „Kol kas jokios informacijos – rinkiminių knygučių kaip anksčiau – kur yra mano apylinkė, kaip viskas vyks, negavau. Ta prasme, anksčiau viskas buvo aiškiau,“ – sakė V. Litvaitis.
Palangos miesto garbės pilietis sakė, kad jau pasirinkęs „savo kandidatą.“ „Mano skonis jau nesikeičia daug metų,“ – sakė palangiškis. Jis nebuvo įsitikinęs, ar rinkimų laimėtojui Mėguvos rinkimų apygardoje prireiks antrojo turo, kuris įvyks spalio 25 d.

Pasigenda ryškių asmenybių
Eimutis Židanavičius, buvęs miesto Tarybos narys, sakė „Palangos tiltui“, kad šioje Seimo rinkimų kampanijoje jis pasigendąs žinomų, ryškių asmenybių. „Esant tokiam kontingentui, šių Seimo rinkimų kampanija yra labai blanki. Net gi pasakyčiau taip – jos visai nebuvo,“ – sakė E. Židanavičius.
Anot jo, šiuose rinkimuose iš 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje vos 2-3 atrodo „geriau.“ „Matau šiuose rinkimuose daug naujų partijų, kurios finansiškai yra labai silpnos, negali sau daug leisti,“ – sakė buvęs miesto Tarybos narys.
Jis taip pat neatsimenąs tiek daug kandidatų toje pačioje rinkimų apygardoje. „Net Lietuvos masteliu. Matyt, kai kurie kandidatai rinkosi kandidatuoti Palangoje tarytum čia važiuotų atostogų,“ – šmaikštavo palangiškis. Jis įsitikinęs, kad nugalėtojui išaiškinti Mėguvos rinkimų apygardoje prireiks antrojo turo.

Tapo apolitiškas
Modestas Čeponkus, anksčiau aktyviai dalyvavęs miesto politiniame gyvenime, „Palangos tiltui“ sakė, kad politika jam – jau jo praeitis. „Tiesą pasakius, net nedalyvausiu šiuose Seimo rinkimuose. Net kandidatų nežinau. Pasidariau apolitiškas,“ – prisipažino vyras.
Eugenijus Čilinskas, buvęs Šventosios seniūnas, „Palangos tiltui“ teigė, jog didelių skirtumų, lyginant šią Seimo rinkimų politinės agitacijos kampaniją su praėjusiomis, jis neįžvelgiąs. „Tik tas skirtumas, kad viskas pradžioje buvo labai ramu, o pabaigoje visi ėmė „karščiuotis.“ Anksčiau rinkimai būdavo korektiškesni,“ – sakė E. Čilinskas.
Jis taip pat nepamenąs tokios kandidatų į Seimą gausos Palangoje. „Savo kandidatą aš jau pasirinkau, bet antrojo rinkimų turo tikrai prireiks,“ – įsitikinęs E. Čilinskas.

Daugiamandatininkai nustelbia vienmandatininkus?
Danius Puodžius, 20 metų prie Palangos valdžios vairo stovėjęs Vykdomojo komiteto pirmininkas, po Nepriklausomybės atgavimo du kartus rinktas į kurorto tarybą ir dabar aktyviai dalyvaujantis visuomeninėje veikloje palangiškis, „Palangos tiltui“ sakė, kad jį stebina, kad daugiamandatinėje (pagal partijų kandidatų sąrašus – aut.) rinkimų apygardoje esantys kai kurie politikai politinės agitacijos kampaniją vedą lygiai taip aktyviai kaip ir kandidatai, dalyvaujantys vienmandatinėse rinkimų apygardose. „Man ypač tai akivaizdu Palangoje. Man tai – neįprasta ir nauja,“ – sakė D. Puodžius.
Kaip ir V. Litvaitis, jis pasigendąs daugiau informacijos apie kandidatus į 2020-2024 Seimą. „Anksčiau buvo galybė skrajučių, ėjimo į namus, dabar to nebeliko. Neįsitikinęs, kad tik „kovidas“ dėl to kaltas,“ – sakė D. Puodžius.
Buvusi Palangos vicemerė Marytė Večerskienė sakė, kad rinkimuose, kaip ir visuomet, dalyvaus. „Jau žinau, už ką balsuosiu. Manau, kad reikės ir antrojo turo laimėtojui čia pas mus išsiaškinti,“ – sakė ji.
Vaidotas Bacevičius, Remigijus Kirstukas neatsakė į „Palangos tilto“ skambučius.

Išankstinis balsavimas vyko keturias dienas
Kaip „Palangos tiltui“ sakė sakė Mėguvos rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Virgilijus Beržanskis, išankstiniame balsavime pirmadienį Palangoje balsavo 339 asmenys, antradienį – 530, trečiadienį iki 15 val. – 414. Išankstiniame balsavime buvo galima balsuoti už kandidatus bet kurioje šalies rinkimų apygardoje, pateikus asmens tapatybės kortelę ar pasą.
VRK duomenimis, pirmąją išankstinio balsavimo dieną iš viso balsavo 12 980 rinkėjų. Tai yra 0,54 procento nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.
„Dėl „kovido“ į balsavimo apylinkes bus įleisti tik asmenys, dėvintys apsaugines veido kaukes – jų neturintiems, jos bus duotos balsavimo vietoje. Rekomenduojama atsinešti savo rašiklį, tačiau ir jais pasirūpino balsavimo komisijos,“ – sakė V. Beržanskis.

Mėguvos rinkimų apygarda – nauja
Prieš šiuos Seimo rinkimus buvo perbraižytas rinkimų apygardų žemėlapis. Be kita ko, buvo suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinasi Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą sudaro Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių (4,9 tūkst. rinkėjų). Palangoje iš septynių rinkimų apylinkių teliko penkios: Kaštonų, Ateities, Saulės, Aikštės ir Jūros.
2016 metais suformuotos Kretingos–Palangos rinkimų apygardos nebeliko, likę Kretingos rajono savivaldybės rinkėjai (27 tūkst.) balsuos Kuršo apygardoje, į kurią įtraukti dar ir Skuodo rajono rinkėjai.

 

Jūsų komentaras:

Jotvilė 2020-10-08 05:18 (IP: 172.69.190.65)
Už Mindaugą !

Taip pat skaitykite

Palangos miesto laikraštis "Palangos tiltas" gruodžio 30 d., trečiadienį, išleido 20 puslapių EXTRA "Palangos tilto" numerį. Nors laikraštis paprastai išeina penktadieniais, redakcijos kolektyvas įsitikinęs, kad šiuo nelengvu laikotarpiu palikti nemažai palangiškių - juolab per didžiausias metų šventes - be laikraščio...


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Jau šį sekmadienį vyksiantys naujojo Seimo rinkimai įeis į Palangos istoriją. Ne tik „kovido“, apsauginių veido, bet ir dėl rekordinio kandidatų į Seimą naujai suformuotoje Mėguvos rinkimų apygardoje skaičiaus. Jų – net 12. Atstovauti Palangai ir daliai Klaipėdos bei Kretingos rajonų siekia (pagal abėcėlę – aut.) Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio –...


Ketvirtadienį, rugsėjo 10 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje gali jau būti ramūs - jiems leista dalyvauti rinkimuose. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Interviu "Palangos tiltui" prieš pat karantino įvedimą miesto meras Šarūnas Vaitkus kalbėjo apie ankstesnę vasaros sezono pradžią kurorte šiemet, tačiau jis nė juodžiausiame sapne negalėjo sapnuoti, kaip vienas virusas ilgam pakeis pasaulį, Lietuvą ir mūsų Palangą.


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Žinoma, koronavirusą mes įveiksime, nors jis laikinai sutrikdė ne tik Palangos, Lietuvos, bet ir viso pasaulio ritmą. Vienintelis Palangos laikraštis "Palangos tiltas" ieško inspiruojančių, viltį teikiančių drąsių palangiškių istorijų.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius