Seimo rinkimams Mėguvos rinkimų apygardoje išsirikiavo net 12 kandidatų (VISAS STRAIPSNIS)

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-09-15
Peržiūrėta
2116
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Seimo rinkimams Mėguvos rinkimų apygardoje išsirikiavo net 12 kandidatų (VISAS STRAIPSNIS)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje - net 12 kandidatų. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Klausėme tų pačių klausimų

„Palangos tiltas“ klausė visų kandidatų tų pačių klausimų. Kodėl dalyvauja Seimo rinkimuose? Kokie trys žodžiai geriausiai apibūdina juos? Ką kandidatas (-ė) laiko didžiausiu savo gyvenimo pasiekimu? Kokia yra kandidato sąsaja su Palanga? Kaip kol kas pelnosi duonai? Kokių Palangai svarbių įstatymų ar įstatyminių aktų priėmimą ar jų pakeitimą inicijuotų tapęs (-usi) Seimo nariu (-e)? Na, ir tas „suktas“ klausimas: kiek kilometrų Palangos savivaldybėje užima paplūdimys?
Mindaugas Skritulskas (45 metų), Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas, sakė „Palangos tiltui“, kad yra sukaupęs „nemažą politinę patirtį.“
„Jau 20 metų dalyvauju politikoje, šeštą kartą buvau išrinktas į Palangos miesto Tarybą, teko dirbti ir mero pavaduotoju vieną kadenciją, 12 metų esu Tarybos Ekonomikos ir Finansų komiteto pirmininkas. Be to, man jau teko atstovauti Lietuvai Europos regionų komitete,“ – sakė M. Skritulskas, turintis du aukštojo mokslo diplomus.
Paklaustas, kokie žodžiai geriausiai apibūdina jį, M. Skritulskas atsakė: „Tolerantiškas, argumentuotas, atsakingas.“
O koks kol kas didžiausias pono Mindaugo pasiekimas? „Ko gero, mano puiki šeima – trys vaikai ir žmona,“ – atsakė.
Pasiteiravus, kaip pelnosi duonai, M. Skritulskas atsakė: „Esu versle, esu UAB „Camileta“ komercijos direktorius. Taip pat turime įmonę Didžiojoje Britanijoje, kuri užsiima internetine prekyba. Be to, turiu ir mažąją bendriją „Judri“.
Paklaustas, kokių įstatyminių aktų ar atskirų įstatymų priėmimas yra aktualus Palangai šiuo metu, M. Skritulskas sakė, kad būtina „sureguliuoti“ Statybos įstatymą. „Jame dabar yra įvairių dviprasmybių ir landų, pernelyg daug laisvų interpretacijų,“ – sakė pašnekovas.
Anot jo, svarbu būtų peržiūrėti ir savivaldybių biudžetų formavimą reglamentuojančius įstatymus, kad didesnė dalis savivaldybėse generuojamo pridėtinės vertės mokesčio (PVM) atitektų pačių savivaldybių reikmėms.
Pasidomėjus M. Skritulsko, kiek Palangos miesto savivaldybėje driekiasi paplūdimio juosta, jis buvo tikslus: „Nuo 24 iki 27 kilometrų.“
Oficialiai teigiama, kad kurorto pajūrio juosta yra 25 kilometrų.

Už moralę, sąžinę ir etiką

Vaidievutis Ipolitas Geralavičius (68 metų), Krikščionių sąjungos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje, „Palangos tiltui“ sakė, kad jo apsisprendimą dalyvauti Seimo rinkimuose lėmė „prasti“ etikos, moralės ir sąžinės reikalai Lietuvoje.
„Esu už krikščioniškąją demokratiją ir krikščioniškąsias vertybes,“ – pabrėžė V. I. Geralavičius. Kandidatas save taip trumpai apibūdina: „Esu žodžio žmogus, analitikas ir atkaklus.“
Paklaustas apie didžiausią savo gyvenimo pasiekimą, jis paminėjo savo pasiekimus matematikos srityje. „Kai kurie jų man pelnė tarptautinį pripažinimą. Antra, mano darbas Lietuvos ambasadoriumi Vokietijoje, Lietuvai stojant į Europos Sąjungą ir NATO. Tai buvo neįkainojama patirtis,“ – sakė pašnekovas.
O iš ko dabar gyvena buvęs diplomatas ir vienas iš buvusių Lietuvos Centrinės Kredito Unijos vadovų?
„Dabar esu laisvai samdomas finansų konsultantas. Taip pat dalyvauju IT mokymo programų rengime,“ – išgirdome.
O kokia kandidato sąsaja su Palanga?
„Jau senokai gyvenu Palangoje. Važinėjau čia su tėvais, kai buvau dar visai mažiukas,“ – sakė V. I. Geralavičius.
Kokių Palangos aktualijoms svarbių įstatymų ar įstatyminių aktų priėmimą ar pakeitimą jis inicijuotų tapęs Seimo nariu?
„Sąžiningai atsakysiu: nežinau. Bet taip rašyti negalima, ar ne?“ – šyptelėjo kandidatas. „Rimtai kalbant, manau, kad visi urbanistikos, teritorijų užstatymo klausimai Palangai yra itin svarbūs,“ – sakė jis.
O išgirdęs klausimą, kiek paplūdimio turi Palangos miesto savivaldybė, ponas Vaidievutis juokėsi: „Jūs man tai pasakykite. Esu sąžiningas: nežinau. Gal apie 100 kilometrų?“ Bet netrukus pasitaisė: „Oi, ne – per daug. Apie 30.”

Paprašė, dėl to sutiko

Nijolė Požarskienė (66 metų), partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatė, „Palangos tiltui“ paaiškino, kad Seimo narės mandato siekia paprašyta partijos vadovų, Remigijaus Žemaitaičio, Artūro Zuoko ir Artūro Paulausko.
„Jie manęs labai prašė, aš pasidaviau ir sutikau,“ – sakė ponia Nijolė. Ji daugiau kaip 30 metų dirbo prokuratūros sistemoje, apie 20 metų – Palangos vyriausiąja prokurore.
„Esu principinga, nepasiduodanti spaudimui, iniciatyvi,“ – trumpai apibūdino save.
O koks N. Požarskienės didžiausias gyvenimo pasiekimas?
„Mano darbas, kurį aš labai mėgau ir kuriam atidaviau beveik 40 savo gyvenimo metų. Nieko nekeisčiau, jeigu ir galėčiau,“ – sakė N. Požarskienė. „Turiu didelę patirtį administravimo, įstatymų kūrimo, moderavimo srityje. Išmanau baudžiamąją, baudžiamo proceso, civilinę ir darbo teisę.“
Kandidatė gyvena Klaipėdoje, 17 metų važinėjo dirbti į Palangą.
„Dabar esu senjorė. Be to, vis dar teikiu teisininko paslaugas pagal individualios veiklos pažymą,“ – sakė ji.
O kaip dėl įstatyminių aktų ar įstatymų, itin aktualių Palangai, priėmimo ar keitimo?
„Yra bendražmogiški dalykai, kurie visiems yra aktualūs. Man būtų sunku pasakyti „smulkiai“, kokių įstatymų reikia Palangai. Tai išsiaiškinsiu pabendravusi su rinkėjais Palangoje, nors tas bendravimas dėl kovido yra apsunkintas,“ – sakė N. Požarskienė.
Kandidatę išmušė iš vėžių klausimas, kiek kilometrų paplūdimio turi Palanga: „Oi, šito tikrai nepasakysiu.“
Moteris prisipažino, kad net ir dirbdama Palangoje, „niekada“ nėjo į Palangos paplūdimį.
„Per pietus pasivaikščiodavau Basanavičiaus gatve iki jūros tilto. Ir viskas. Na, apie 50 kilometrų? Ar pataikiau? Nepataikiau?“ – šyptelėjo pašnekovė. „Būsimiems Seimo nariams reikėtų rimtesnius klausimus užduoti,“ – pamokė redaktorių buvusi prokurorė.

Turi dar „parako“

Raimundas Latakas (58 metų), „Kartų solidarumo sąjungos – Santalka Lietuvai“ kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje „Palangos tiltui“ sakė, kad sutiko dalyvauti Seimo rinkimuose, nes „parako“ dar turįs. „Manęs labai paprašė, tai sutikau,“ – sakė kandidatas, kuris save apibūdina „gyvenimo teisuoliu.“
„Aš – seno kirpimo ir auklėjimo, tai man pagarbos ir dorumo dalykai – labai svarbūs,“ – sakė R. Latakas.
Didžiausiu gyvenimo pasiekimu vyras laiko, kad pavyko užauginti du sūnus. „Ir, žinoma, kad dar gyvenu, ir esu sąžiningas,“ – sakė kandidatas, prieš keletą metų atsikraustęs gyventi į Girkalius, apie šešis kilometrus nuo Palangos.
„Šiuo metu nedirbu – ruošiuosi rinkimams, anksčiau turėjau savo įmonę, bet pardaviau akcijas joje,“ – sakė jis.
R. Latakas negalėjo nurodyti, kokių įstatymų ar jų kitų teisinių aktų priėmimas ar pakeitimas yra aktualus Palangai.
„Palangos aš neišskirčiau iš bendro šalies konteksto. Neturiu teisės kurio nors regiono ar savivaldybės išskirti,“ – pabrėžė kandidatas. „Palangos klausimai turėtų būti skirti miesto merui ar Tarybai, bet ne Seimo nariams,“ – pridūrė.
O kiek paplūdimio kilometrų ponui Raimundui atrodo yra Palangoje?
„Lengvas klausimas – 26 ar 28, tiesa?” – sakė kandidatas į Seimą.

Paskatino siekti mandato „daug neteisybės“

Dovydas Petrošius (34 metų) Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje, teigė „Palangos tiltui“, kad jį dalyvauti Seimo rinkimuose paskatino „daug neteisybės įvairiose srityse“.
„Pradedant emigracija (D. Petrošius apie dešimt metų gyveno Londone – L. J.), kalbant apie gyvūnų gerovės ir aplinkosaugos klausimus kurorte,“ – sakė jis.
O kokie trys žodžiai tiksliausiai apibūdina jo asmenybę?
„Ambicingas, veržlus, užsispyręs,“ – sakė D. Petrošius, kuriam kol kas didžiausias gyvenimo pasiekimas yra išugdytas siekis padėti kitiems žmonėms.
D. Petrošius gimė ir užaugo Palangoje.
O kaip jaunas vyras užsidirba duonai kasdieninei?
„Esu renginių organizatorius“ – atsakė.
O kaip dėl įstatyminių aktų ar įstatymų, itin aktualių Palangai, priėmimo ar keitimo?
„Apygarda, kurioje kandidatuoju, apima labai skirtingas teritorijas, kurios turi sau būdingas problemas. Nenorėčiau išskirti jų Palangoje,“ – sakė Dovydas.
„Palangos tiltui“ pastebėjus, kad prašomas ne problemas įvardinti, o pasakyti, kokių įstatymų pakeitimas ar priėmimas Seime būtų aktualus Palangai dėl jos aktualijų, D. Petrošius atsakė trumpai: „Tikrai nepasakysiu. Dabar labai „stipriai“ dirbu gyvūnų globos klausimais.“
Paklausus, kiek Palangos miesto savivaldybėje kilometrų driekiasi paplūdimys, kandidatas atsakė: „Bijau „apsimeluoti.“ Gal 18?”

Darbo partijos kandidatas įžvelgė pinkles

Sulaukęs trečiadienio rytmetį „Palangos tilto“ skambučio, Vilius Martusevičius (50 metų), Darbo partijos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje, pasirinko puolimo taktiką: „Dabar žiūrėkite...Pas mane atėjo informacija, kad kai kurie kandidatai, turiu omeny konservatorius, jūsų klausimus turėjo iš anksto. Tad aš neatsakinėsiu jums.“
Šių eilučių autoriaus telefoninių pokalbių išklotinėje yra aiškiai užfiksuota, kad, rengiant šį straipsnį, V. Martusevičiui buvo skambinta pirmajam antradienį popiet.

Politikoje yra labai patyrusi

Audronė Balnionienė (53 metų) Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatė Mėguvos rinkimų apygardoje, „Palangos tiltui“ sakė, kad jos patirtis politikoje paskatino siekti Seimo narės mandato.
„Esu Klaipėdos rajono Tarybos narė, Klaipėdos rajono savivaldybės Mero pavaduotoja infrastruktūrai, aktyviai dalyvauju Savivaldybių asociacijos veikloje, Regioninės plėtros Tarybos narė,“ – vardijo kandidatė. „Esu politikė praktikė,“ – pabrėžė ji.
Išgirdusi klausimą apie didžiausią savo gyvenimo pasiekimą, moteris nusijuokė: „Mano didžiausias pasiekimas – mano vaikai, du turiu.“
O save kaip apibūdina?
„Veikli, žodžio žmogus ir kūrybiška,“ – sakė A. Balnionienė.
Paklausta, kokių įstatyminių aktų ar atskirų įstatymų priėmimas ar pakeitimas yra aktualus Palangai šiuo metu, Liberalų sąjūdžio kandidatė atsakė: „Pas jus dabar – daug aktualijų. Nuo nelegalių šunų veislynų iki regioninės politikos.“
Prisipažinusi, kad negalinti atsakyti į šį klausimą „tiksliai“, kandidatė žadėjo „pasidomėti“ ir „perskambinti.“ „Palangai, ko gero, yra aktualiausias regioninės plėtros klausimas,“ – susizgribo pasakyti.
Politikė negalėjo pasakyti, kiek kilometrų Palangos miesto savivaldybėje yra pajūrio juiosta, tačiau tiksliai įvardijo, kiek kilometrų yra Lietuvos pajūrio ir Klaipėdos rajono savivaldybės pajūrio ruožas.
„Ar visi kandidatai, klausti iki manęs, žino tai?“ – teiravosi A. Balnionienė.
Jos sąsaja su Palanga – dažni apsilankymai Palangoje.

Baigė politikos mokslus

Jonas Kubilius (33 metų) Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje, sakė, kad dalyvauja Seimo rinkimuose, nes nuo pat jaunystės domisi politika.
„Mano pasirinktos studijos buvo politikos,“ – sakė J. Kubilius, save apibūdinantis taip: atsakingas, sąžiningas ir energingas.
O koks didžiausias vyro pasiekimas kol kas?
„Mano antroji pusė,“ – šypsojosi J. Kubilius, kuris dirba „Philip Morris Lietuva“ gamykloje inžinieriumi.
Patekęs į Seimą, jis inicijuotų Regiono plėtros įstatymo pakeitimus.
„Kas būtų jame išskirta prioritetinė šaka – turizmas,“ – sakė kandidtas. „Taip pat įdėmiai pasižiūrėčiau įstatymus, reglamentuojančius Šventosios jūros uosto veiklą. Tai – itin svarbu,“ – sakė J. Kubilius.
O jo sąsajos su Palanga?
„Mano tėtis buvo vargonininkas Palangos bažnyčioje,“ – atsakė. „Aš pats čia gimiau, tik netrukus persikraustėme gyventi į Biržus, vėliau – grįžome,“ – sakė Jonas.
„Oho,“- aiktelėjo išgirdęs klausimą, kiek kilometrų paplūdimio turi Palanga.
„Spėju: 34,“ – šypsojosi kandidatas.

Pageidavo atsakyti į klausimus raštu

Sulaukusi „Palangos tilto“ redaktoriaus skambučio, Svetlana Grigorian (29 metų), Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė Mėguvos rinkimų apygardoje, suskubo teirautis, ar į klausimus galima atsakyti raštu.
Išgirdusi „ne“, S. Grigorian sakė, kad dalyvauti Seimo rinkimuose ją paskatino jos pašaukimas politikai.
„Šioje veikloje matau savo gyvenimo prasmę. Noriu dirbti žmonėms ir spręsti jų problemas. Noriu dalyvauti profesionalioje politikoje. Tai – mano kelias, ir aš juo žengiu,“ – sakė ji.
O kokie charakterio bruožai būdingiausi socialdemokratų kandidatei?
„Atsakinga, pareiginga ir diplomatiška,“ – sakė S. Grigorian.
O ką ji vadina didžiausiu pasiekimu gyvenime?
Kandidatė trumpam susimąstė: „Žmonių pasitikėjimas manimi, jauna politike.“
Sulaukusi klausimo, kokių Palangai dabar svarbių įstatymų ar įstatyminių aktų priėmimą ar pakeitimą inicijuotų tapusi Seimo nare, S. Grigorian susimąstė: „Atsakysiu kita linkme...“
Bet paprašyta nenuklysti nuo klausimo, ji atsakė trumpai: „Klausimai, aktualūs Palangai, yra aktualūs visiems Palangoje gyvenantiems žmonėms.“
Priminus, kad jos buvo teiraujamasi kitko, S. Grigorian iškėlė žmonių nepritekliaus temą: „Žmonių atlyginimai Vilniuje, tie, kurie skelbiami žiniasklaidoje, yra toli nuo tų, kurie yra Palangoje...“
„Palangos tiltui“ dar kartą pertraukus kandidatę, kad ne to jos prašoma, S. Grigorian teigė, kad tapusi Seimo nare, inicijuotų PVM lengvatų maisto produktams priėmimą.
Suabejojus, kad tai, ko gero, dabar nėra Palangai aktualiausias klausimas, S. Grigorian paminėjo kitą dalyką: „Siūlyčiau pataisas, kurios numatytų lengvatas pirmą būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms.“
Kaip užsidirba duonai S. Grigorian?
„Dirbu,“ – atsakė.
O, kiek Svetlanos nuomone, kilometrų yra Palangos pajūrio ruožas?
„Mano geografinės žinios yra apie visą Baltijos jūros pakrantės ilgį...“ – pradėjo kandidatė iš toli.
Pakartojus „Palangos tilto“ klausimą, S. Grigorian vėl neatsakė į jį tiksliai: „Lietuvos pakrantė – apie 90 kilometrų, dėl Palangos turėčiau tikslinti.“
Pokalbio pabaigoje S. Grigorian „Palangos tiltui“ pademonstravo žavų jaunatvišką azartą ir užsispyrimą: „Jums leidus, atsakysiu į klausimą, kokio įstatymo priėmimas dabar būtų itin aktualus Palangai....“
„Taip,“ – sutikau.
„Pajūrio juostos įstatymas turi būti peržiūrėtas ir visos jo spragos turi būti „užkamšytos“. Nes dėl jų turime Palangos „dušinių“ atvejį, yra ir nuskambėję atvejai kitur, pavyzdžiui, Druskininkuose. Tuo Seime būtinai užsiimčiau,“ – žadėjo jauna politikė.

Kiekvienas pilietis turi dalyvauti valstybės gyvenime

Romandas Žiubrys (43 metų) Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje, „Palangos tiltui“ sakė, kad kiekvienas Lietuvos pilietis „turi pareigą“ dalyvauti valsybės gyvenime.
„Nepakanka vien skųstis. Reikia imtis pareigos,“ – sakė R. Žiubrys.
Paklaustas, kaip save apibūdintų trimis žodžiais, kandidatas akimirkai sutriko: „Oho.“
Dar po pauzės rinko žodžius: „Atsakingas, visuomeniškas ir kūrybiškas.“
O koks jo didžiausias gyvenimo pasiekimas?
„Šeima. Džiaugiuosi, kad pas mane ji graži. Turiu tris vaikus, visi labai kūrybiški, groja, lanko meno mokyklą, dalyvauja kultūrinėje veikloje,“ – sakė R. Žiubrys.
Palangoje gyvena jo žmonos tėvai. „Tai – mano didžiausia sąsaja su Palanga. Bet aš Palangoje dažniau lankausi ne sezono metu,“ – sakė kandidatas.
Jis yra Klaipėdos viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorius ir dėsto Klaipėdos Socialinių mokslų kolegijoje.
O kokius įstatymus, itin aktualius Palangai, jis inicijuotų ar keistų tapęs Seimo nariu?
„Nelabai suprantu klausimą,“ – prisipažino.
Perfrazavus klausimą, R. Žiubrys trumpam nutilo: „Sunku man ekspromtu atsakyti. Pas jus Palangoje dabar „Auska“ yra aktualija, ar ne? Turbūt valstybės turto klausimai turėtų būti labiau reglamentuoti,“ – sakė kandidatas.
Jis pabrėžė ir Šventosios jūrų uosto svarbą.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje tiksliai atsakė, kad pajūrys Palangos miesto savivaldybėje driekiasi 25 kilometrus.

Buvo sąžiningas: „Negaliu atsakyti. Nežinau“

„Laisvės“ partijos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje Edgaras Maščinskas sakė „Palangos tiltui“, kad dalyvauja Seimo rinkimuose kaip alternatyva kitiems.
„Aš Palangoje gimiau ir užaugau, baigiau čia „Baltijos“ mokyklą,“ – sakė nė 30 metų neturintis vyras.
„Mano didžiausi pasiekimai – dar ateityje,“ – sakė jis. Nuo 2015 metų politikos mokslus baigęs Edgaras dirba Regionų komitete Briuselyje.
„Esu jaunas, energingas ir ambicingas,“ – sakė E. Maščinskas.
O kokių įstatymų reikia Palangai? Naujų ar keitimų jau esančiuose?
„Negalėčiau dabar pasakyti,“ – buvo atviras kandidatas.
Paklaustas, kiek kilometrų užima Palangos paplūdimys, „Laisvės“ kandidatas buvo sąžiningas: „Nežinau. Spėju, kad nuo 40 iki 60 kilometrų.“
Su Centro partijos „Gerovės Lietuva“ kandidate Inga Vizgirdiene „Palangos tiltui“ nepavyko susisiekti.

 

 

Jūsų komentaras:

palangiskis seriantis sovieto ziurkes 2020-09-17 10:18 (IP: 162.158.159.27)
Kam tie ponai P A R A Z I T A I reikalingi.

Taip pat skaitykite

Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, noriai siūlo įstatymines pataisas ar net naujus įstatymus, kaip padėti jaunoms šeimoms, tačiau trečdalis kandidatų yra išsiskyrę.


Iki Seimo rinkimų liko vos šiek tiek daugiau nei trys savaitės. Praėjusiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje pristatę visus 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, šįkart aiškinomės kandidatų požiūrį į šeimą, gyvybės apsaugą. Truputį „šliūkštelėjome“ ir alyvos į...


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje - net 12 kandidatų. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


 Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino 12 kandidatų į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje. Kaip įsitikino šių eilučių autorius, beveik visi jie mielai postringauja apie rūpinimąsi žmonėmis, meilę Tėvynei ir Palangai. Tačiau dauguma ilgai krapštė galvas ir klupo ties paprasčiausiu klausimu: „Kiek kilometrų Palangos miesto savivaldybės teritorijoje driekiasi...


Ketvirtadienį, rugsėjo 10 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje gali jau būti ramūs - jiems leista dalyvauti rinkimuose. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Jau šį trečiadienį Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumo nariai turės gerokai pakrapštyti galvas. Kurį iš trijų pateiktų kandidatų teikti patijos Tarybai tvirtinti kandidatu Seimo rinkimuose naujai suformuotoje Mėguvos (joje pusę rinkėjų sudaro palangiškiai – aut.) vienmandatėje rinkimų apygardoje?


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius