Lauktasis muzikinis fontanas jau „trykšta“ nesutarimais?

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-06-08
Peržiūrėta
1584
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lauktasis muzikinis fontanas jau „trykšta“ nesutarimais?

Palangos miesto valdžia muzikinį fontaną skvere prie savivaldybės svajojo paleisti kurorto sezono atidarymui – gegužės 15-17-ąją. Nepavyko. Nors „Palangos tilto“ pašnekovai teigė, kad praėjusią savaitę atsigabenus iš Italijos muzikinio fontano kompiuterinę įrangą, jos sumontavimo darbai neturėtų užtrukti, bet nė vienas pokalbininkas nesiryžo nurodyti konkrečios datos. Dar daugiau: „Palangos tilto“ šaltiniai atskleidė, kad savivaldybė ir projektą vykdžiusi Vilniaus bendrovė „Elgamos šviesa“ turi rimtų nesutarimų dėl fontano įrengimo kaštų. To neneigia ir UAB „Elgamos šviesa“ direktorius V. Babilius: „Padidinus“ fontano projektą, įmonė, galima sakyti, turės darbus baigti iš savo kišenės. Šnekame apie 50 tūkstančių eurų neatitikimą. Sėsime su savivaldybės vadovais, tarsimės, kalbėsime, kaip viską pabaigti tokiu atveju“, – sakė „Palangos tiltui“ V. Babilius. Kalbama, kad ir fontano kompiuterinė įranga kainavo gerokai daugiau, nei kad buvo planuota.

„Didesnių“ defektų ekspertas nerado
Pasižvalgymas prie fontano plika akimi didelio įspūdžio taip pat kol kas nekelia. Kai kurios klinkerio trinkelės grindinyje prie fontano – jau nuskeldėjusiais kraštais. Fontano kraštai – neaiškaus juodo akmens, pinigų prašmatnesniam blizgiam marmurui neatsirado.
„Vakar Palangoje fontaną, visą įrangą apžiūrėjo nepriklausomas ekspertas, kurio pavardės ir kam jis atstovauja nenoriu atskleisti. Didesnių defektų jis nerado – tik smulkmenas. Jis sako, kad teoriškai fontaną jau galima paleisti ir šią savaitę. V. Babilius atvažiuos rytoj (trečiadienį – aut.) – nuo jo dabar daug kas priklauso, kada muzikinis fontanas pradės veikti“, – vakar popiet su „Palangos tilto“ žurnalistu kalbėjo aptakiai UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
Jis nesiryžo patikrinti, ar muzikinis fontanas, vienas kurorto naujų traukos centrų, ims trykšti ir „muzikuoti“ artimiausiu metu. „Turėtų“, – buvo lakoniškas K. Skierus.

Mokės iš savo kišenės?
UAB „Elgamos šviesa“ direktorius V. Babilius vakar „Palangos tiltui“ sakė, kad „šiomis dienomis“ buvo atsivežta muzikinio fontano programinė įranga iš Italijos – dabar ji derinama, yra išbandoma.
„Mums padeda Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistai, – sakė V. Babilius. – Artimiausiu metu turėtume viską sumontuoti“. Bet jis nepažadėjo, kad tai įvyksią dar šią savaitę.
V. Babilius atkreipė dėmesį, kad , „padidinus“ fontano projektą, įmonė turės darbus baigti „vos ne iš savo kišenės“. „Projektas pradžioje buvo mažas. Vėliau jis „padidėjo“, o papildomai pinigų tam nebuvo skirta. Gavosi taip, kad turime vos ne iš savo kišenės viską pabaigti“, – sakė jis.
Paklaustas, kiek padidėjo darbų sąmata, sakė: „Šnekame maždaug iki 50 tūkstančių eurų neatitikimą. Sėsime su savivaldybės vadovais, tarsimės, kalbėsime apie šiuos dalykus“.
Tuo tarpu žodžio kišenėje neieškantis UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus pašmaikštavo: „Gal jis neišsiblaivęs taip šnekėjo? Viskas buvo padaryta pagal projektą ir visos sumos sutampa”.

Kas kaltas, kad fontano paleidimas vėluoja?
Kalbama, kad ir iš Italijos parsigabentas kompiuterinis pultas, kuris reguliuos fontano srovės stiprumą, čiurkšlės aukštį ir net galės „priderinti“ ją prie vėjo stiprumo, taip pat užsakovams kainavo gerokai daugiau negu tam buvo numatyta sąmatoje. Visos specialios kompiuterinės įrangos iš Italijos parvežimas vėlavo.
Pastebėjus, kad miesto valdžia planavo paleisti fontaną sezono atidarymui, gegužės 15-ajai, direktorius sakė, kad „valdžia planavo nežinodama visų niuansų“.
„Nežinau, kaip dabar bus. Iš esmės kalbant, mes baigiame projektą Palangoje už savo pinigus. Reikės susėsti su savivaldybės vadovais ir apie tai kalbėtis“, – sakė V. Babilius.
„Pats projektas vėluoja, nes rangovai ne viską padarė, ką buvo įsipareigoję“, – sakė K. Skierus.
Jis paneigė, kad projektas keitėsi. „Netiesa. Koks buvo, toks ir yra“, – sakė K. Skierus.
Jis nesutiko, kad fontanui trūksta puošnumo. „Fontano kraštai – ne šiaip iš kokio nors akmens, bet juodo granito plokščių“, – sakė komunalinio direktorius.

Grindinio plytelės – nekokybiškos
K. Skierus sakė, kad grindinio aplink fontaną trinkelės – „atskira kalba“ ir sutiko, kad jos galėtų būti kokybiškesnės. „Bet buvo sudėtos tokios, kokias matote, renovuojant Jūratės gatvę. Nesame itin jomis patenkinti“, – sakė direktorius.
Pakalbintas jo pavaduotojas Stepas Šeputis „Palangos tiltui“ sakė, kad „fontanas nykus nebus“ – bus atlikti puošybos darbai (vakar žurnalistui apsilankius prie fontano, „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotoja skubėjo sodinti gėles – aut.), bet ir jis pripažino, kad jam „asmeniškai“ didžiausią rūpestį kelia klinkerio trinkelės prie fontano. „Mano nuomone, jos – prastos. J. Basanavičiaus gatvėje jos yra olandiškos, čia – lenkų, gerokai pigesnės. Nors dar niekas jomis deramai nevaikščiojo ir nevažinėjo, kai kurios jau trupa ir dūžta. Labai nestiprios. Guminiu plaktuku klijuojant aplink marmurą, padaužai ir ne viena jų skilo“, – sakė S. Šeputis, pabrėžęs, kad išsakė „asmeninę nuomonę“.
Fontaną įrenginėjančios bei jo aplinką tvarkysiančios UAB „Klaista“ direktoriaus pavaduotojas Laimutis Ignatavičius, sulaukęs „Palangos tilto“ skambučio, buvo nekalbus: „Kada nors paleisime fontaną, tikiuosi, kad šiais metais. Beliko tik suderinti visą kompiuterinę aparatūrą, grojaraštį ir išbandyti“.

Fontano projektas keitėsi
Sprendimas prie savivaldybės įrengti muzikinį fontaną priimtas pernai, atsižvelgus į visuomenės nuomonę – buvo surengta apklausa, kurios metu tiek palangiškių, tiek poilsiautojų teirautasi, ką jie norėtų matyti rekonstruotoje aikštėje.
„Muzikinis fontanas, už kurį pasisakė absoliuti dauguma dalyvavusiųjų apklausoje, taps dar vienu išties originaliu traukos objektu. Be to, jis padės paskirstyti pėsčiųjų srautus kurorte – dalis jų, norėdami pasigrožėti vandens šokiu, link jūros pasuks ne J. Basanavičiaus, o Jūratės gatve“, – „Palangos tiltui“ praėjusių metų rudenį sakė administracijos direktorė A. Kilijonienė.
Aikštės ir fontano projektas kito jį bekuriant: iš pradžių manyta, jog jo baseinas būsiąs apvalus, vėliau nuspręsta, jog jo forma būsianti stačiakampė.
Pagal pirminius sumanymus apvaliojo fontano baseinas būtų buvęs maždaug aštuonių metrų diametro, tačiau, dirbant kartu su specialistais, nutarta, jog trečdaliu „išaugsiantis“ fontano baseinas būsiąs stačiakampis, o jo kraštinės bus vienuolikos metrų ilgio.
Kiekvienas norintis, pasirinkęs melodiją iš sudarytos programos ir SMS žinute už tam tikrą mokestį ją užsisakęs, galės išvysti, kaip pagal skambančią melodiją „muzikuoja“ fontano vandens čiurkšlės.
Purkštukų, sukuriančių itin gražų, tiesiog nepakartojamą vaizdą, bus sumontuota fontane apie 270 – jų vandens srovių aukštis galės siekti iki aštuonių metrų.
Pučiant dideliam vėjui nuo aukštų fontano srovių lekiantys vandens purslai žiūrovus tiesiog išpraustų, todėl čia bus montuojami specialūs davikliai, kurie reaguos į vėjo stiprumą, ir esant vėjuotam orui srovės aukštis būtų mažesnis, kad žiūrovai neliktų šlapi.

Pasigedo prašmatnumo
Kurorte įrengtas fontanas, buvo kalbama pernai, išsiskirs ir apšvietimu. Šviesų žaismu, buvo pasakojama, bus galima grožėtis ir tiesiog fontanui veikiant tamsiuoju paros metu, apšvietimas keisis ir pagal muziką. Vandens srovės bus apšviečiamos ir iš baseino vidaus, ir iš išorės.
Bet vakar „Palangos tilto“ kalbinti pašnekovai apie „plonybes“ nekalbėjo – svarbiausia dabar vėluojantį projektą pabaigti.
Vakar prie baseino pagrindo, prie duobės fontano siurbliams triūsė fontaną prižiūrėsiančios miesto komunalininkų bendrovės vyrai.
„Daug įvairių bėdų su fontanu yra, bet iki pabaigtuvių, regis, liko nedaug. Mano asmenine nuomone, fontanas ir visa aplinka galėtų būti labiau akį viliojanti, prašmatni, su daugiau puošybos“, – dėstė prie jo sutiktas UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadybininkas Aleksas Mineikis.
Tik pradėjus pernai dirbti, kuriam laikui teko sustoti – Palanga pateikė staigmeną. Nors geologiniai tyrimai to nerodė, aptikta, jog šioje vietoje gruntinis vanduo esąs labai aukštai, tad tekę keisti projekto techninę dalį. Kartu su bendrove „Palangos vandenys“ problema buvo išspręsta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 21 d. 18 val. Palangos Kurhauzo teatro salėje skambės muzikinis operetės spektaklis „Išsipildžiusios svajonės istorija“. Šis spektaklis liepos mėnesį skambėjo renovuotos Palangos Kurhauzo teatro salės atidaryme. Spektaklio atlikėjai – Vokalinis duetas „Bella Vita“ Gražina Skinderytė – Kurnickienė (sopranas) ir Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro emeritas Vytautas...


 Palangos Kurhauzo salėje birželio 23 dieną, 18 valandą, liepos 25 dieną, 18 valandą, ir rugpjūčio 21 dieną, 18 valandą, bus rodomas muzikinis operetės spektaklis „Išsipildžiusios svajonės istorija“.


Palangos Kurhauzo salėje birželio 23 dieną, 18 valandą, liepos 25 dieną,18 valandą, ir rugpjūčio 21 dieną. 18 valandą, vyks muzikinis operetės spektaklis „Išsipildžiusios svajonės istorija“. Spektaklyje skamba žinomiausios melodijos iš žiūrovų pamėgtų operečių „Silva“, „Čigonų baronas“, „Cirko princesė“ ir kt.


Meras Šarūnas Vaitkus savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook paliko tokį įrašą: "Šventosios gyventojai ir čia atvykstantys svečiai jau netrukus galės džiaugtis nauja centrine miesto aikšte. Pradėtas montuoti fontanas. #ŠventojiKeičias"


Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt ir Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija (LTICA), vienijanti 45 Lietuvos turizmo informacijos centrus, visą rugpjūčio mėnesį kvietė pasigrožėti po visą šalį išsibarsčiusiais fontanais, juos aplankyti kelionių po Lietuvą metu ir išrinkti gražiausią. Palangos fontanas tarp prizininkų nepateko – liko penktas....


Kurorto gyventojus bei svečius ir vėl džiugina muzikinis fontanas – Nepriklausomybės aikštėte jis vandens, muzikos ir spalvų šokiu žavi kasdien nuo 12 iki 22 val. 


Kai kuriems gyventojams kelia nerimą prie miesto fontano vykstantys darbai. Kas nutiko su fontanu? UAB „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Vidas Misiukonis ramindamas atsako, jog muzikinis fontanas konservuojamas, siekiant išsaugoti sudėtingas ir brangias fontano konstrukcijas.


Muzikinis Palangos fontanas sutiktas ovacijomis

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusio š eštadienio vakarą miestelėnai ir Palangos svečiai, kurių susirinko apie pusę tūkstančio, tapo ugnies, šviesos, muzikos ir vandens žaismo liudytojais- buvo iškilmingai atidarytas Palangos muzikinis fontanas. Modernus fontanas susirinkusiesiems pademonstravo savo techninius ir muzikinius sugebėjimus: „šoko“ pagal 10 muzikinių takelių...


Palangos miesto valdžia muzikinį fontaną skvere prie savivaldybės svajojo paleisti kurorto sezono atidarymui – gegužės 15-17-ąją. Nepavyko. Nors „Palangos tilto“ pašnekovai teigė, kad praėjusią savaitę atsigabenus iš Italijos muzikinio fontano kompiuterinę įrangą, jos sumontavimo darbai neturėtų užtrukti, bet nė vienas pokalbininkas nesiryžo nurodyti...


Muzikuojantis fontanas stebins vandens ir spalvų šokiu

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 06 | Rubrika: Miestas

Gegužės pabaigoje po rekonstrukcijos pėstiesiems atidarytos Jūratės g. aikštėje prie Vytauto g. vėl triūsia darbininkai. Čia įrengiamas palangiškius ir svečius nustebinsiantis ir dar vienu traukos objektu tapsiantis fontanas, kurio srovės, skambant žiūrovų pasirinktoms melodijoms, kurs savąjį šokį, pašokdamos net iki aštuonių metrų aukščio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius