LDS namuose-viešbutyje „Dailininkų Namai“ Palangoje vyksta profesorės Giedrės Riškutės tapybos paroda

Palangos tiltas, 2021-10-23
Peržiūrėta
8270
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Giedrė Riškutė-Kariniauskienė
Giedrė Riškutė-Kariniauskienė

Palangoje, Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybos namuose-viešbutyje „Dailininkų Namai“ vyksta tapytojos Giedrės Riškutės-Kariniauskienės tapybos paroda. Giedrės Riškutės tapyba yra unikali, sako Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė.

„Giedrės Riškutės- Kariniauskienės tapyba yra kupina geros emocijos, prisodrinta vaiskiomis spalvomis, bylojanti harmoniją, pozityviai nuteikianti. Labai kviečiu visus pamatyti šią parodą,“ – sako E. G. Bogdanienė.

Menininkė yra žymi scenografė, tapytoja, pedagogė. 

„Giedrė yra labai intelektuali, kūrybinga, darbšti asmenybė. Nuosekliai plėtoja savo kūrybą, žiūrėdama į ją dvejopai – kaip į malonumą valdyti vizualios raiškos priemones savo asmeninių idėjų realizavimui ir kaip į sunkų kasdienį darbą, siekiant įtaigiausio meninio rezultato. Ji – tikra profesionalė,“ – sako LDS pirmininkė.

Giedrė Riškutė- Kariniauskienė dirbo Kauno muzikiniame ir Vilniaus operos ir baleto teatruose, sukūrė virš 40 scenografijų ir kostiumų spektakliams. 

„Mane žavėjo jos kurti scenovaizdžiai, kurie kaip ir tapybos darbai demonstravo jos unikalų santykį į spalvą erdvėje,“ – sako menotyrininkas Aleksej Kondrašov.

„Giedrės paroda yra išskirtinė, tapyba originali: per obstrakciją  atskleidžiama pajūrio ir gamtos tematika,“  sako E. G. Bogdanienė.

Menininkė yra dalyvavusi LDS tapybos pleneruose Palangoje, mėgsta pajūrio peizažus ir jūros aistrą. Nemaža dalis parodoje eksponuojamų darbų tiesiogiai arba asociatyviai siejasi su gamtos stichijomis, jos kūryboje ryški meninė gamtos formų ir nuotaikų interpretacija.

Anot E. G. Bogdanienės, Palangos dailininkų namų erdvė ilgus metus „miegojo“. 

„Gimė noras ją pabudinti, juk puiki vieta, ją lanko daug žmonių, kurie neabejotinai atkreips dėmesį į kolegės  dailininkės kūrinius. Tikiuosi, kad ši parodinė erdvė įgaus galerijos „Holas“ pripažinimą ir joje nuolat bus organizuojamos LDS narių darbų parodos,“ – tikisi Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė.

PT info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 1 – 31 dienomis Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje eksponuojama klaipėdietės tapytojos Redos Palevičiutės  personalinė tapybos darbų paroda „Akimirkos prieš užmiegant 2“. 


Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje rugpjūčio mėnesi eksponuojama palangiškio menininko Gintaro Puškoriaus tapybos darbų paroda. 


Palangos kurorto muziejuje rugpjūčio 5-28 d. eksponuojama klaipėdiečio menininko Ernesto Žvaigždino tapybos paroda, skirta Klaipėdos 770-ajam gimtadieniui. 


Viešosios bibliotekos skaityklos salėje vasario mėnesį eksponuojama Palangos TAU dalyvės Angelės Skurdauskienės tapybos darbų paroda ,,Artyn savęs“.  


Palangoje, Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybos namuose-viešbutyje „Dailininkų Namai“ vyksta tapytojos Giedrės Riškutės-Kariniauskienės tapybos paroda. Giedrės Riškutės tapyba yra unikali, sako Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė.


Menas kaip individualybės, tautybės ir modernumo ekspresija“ – šia Juozo Keliuočio citata „Individualistų“ grupė atidarė savo pirmąją dailės parodą ir šią veiklą, neprarasdama aktualumo, tęsia jau 27-tus metus.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Prano Griušio tapybos paroda – reveransas miestui

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 11 | Rubrika: Kultūra

Palangos kurorto muziejuje 2019 m. spalio 18 d. 17 val. atidaroma Prano Griušio tapybos paroda.


„Ramybėje“ – tapybos paroda „Kintanti Tapati“

„Palangos tilto“, „Ramybės“ inf., 2013 06 10 | Rubrika: Kultūra

Ketvirtadienį jaukioje „Ramybės“ galerijoje ne mažiaus jaukiai ir šiltai atidaryta personalinė dailininkės Monikos Furmanavičiūtės tapybos paroda „Kintanti Tapati“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius