Lėlyčių paroda „Pavasario dvelksmas“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-03-20
Peržiūrėta
317
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusią savaitę, norėdamos originaliai paminėti Kovo 11-osios dvidešimtmetį, Moksleivių klubo tekstilės būrelio narės paruošė savomis rankomis kurtų dešimties lėlyčių parodą, pavadintą „Pavasario dvelksmas“, ir jomis papuošė Vaikų bibliotekos palangę. Lėlėmis pasigrožėti dabar gali visi mažieji bibliotekos lankytojai, kurie neabejingi išradingiems kūrinėliams.

 

Pirmoji – lietuvaitė

Tekstilės būrelio vadovė Loreta Gliožerienė ypatingai didžiuodamasi savomis mokinėmis papasakojo, kad visos šios lėlytės iškart nebuvo sumanytos, pirmoji mintis buvo sukurti gražią geltonkasę lietuvaitę, pasipuošusią tautiniais drabužiais, kuri būtų tarsi simbolis šiai ypatingai Lietuvos dienai paminėti. Ją sukurti pasistengė devintos klasės mokinė Loreta Jankauskaitė. Pasak vadovės, mergaitė itin kruopšti, atliekanti visus darbus iš širdies, todėl jos ir lietuvaitė buvo puikiai įvertinta ne tik vadovės, bet ir bibliotekos darbuotojų bei jau apsilankiusių skaitytojų. Gražioji lietuvaitė sukėlė pelnytas emocijas. „Pagalvojom, o kodėl tik viena“, - pasakojo kitų devynių lėlyčių atsiradimo priežastis L.Gliožerienė. Taip pamažu, kūrybingų mergaičių dėka, viena po kitos atsirado mielos lėlės.

 

Egzotiškos ir puošnios

„Mergaitės visoms savo lėlėms sugalvojo ir vardus, o kūrybinių minčių sėmėsi iš jau pažįstamų, dažniausiai televizijos ekranuose matomų veidų“, - pasakojo vadovė. Kaip ji pasakojo, šis kūrybinis procesas truko maždaug pusantro mėnesio, tačiau mergaičių pasiryžimas, didžiulis aktyvumas, norint ypatingai paminėti Kovo 11-ąją, suteikė daug energijos ir jos mielai atidavė visas užplūdusias kūrybines mintis šiam darbui. Šalia lietuvaitės atsirado ugningoji gruzinė, kuri gavo Šorenos vardą, o dar vienos lėlytės įkvėpėja tapo dainininkė Augustė. Ypatingai puošniais apdarais pasižyminčios kelios lėlytės, pasak vadovės, primena „tikras direktorienes ar net prezidentienes“.

 

Iš natūralių medžiagų

Šių darbelių ėmėsi vyresnės būrelio narės, 8-9 klasių mokinės, tačiau prisidėjo ir mažesnės, 3-4 klasių mokinukės. Ypatingai pasistengė Diana, Greta, Akvilė, Aurelija, Kornelija, padovanojusios savo kūrybą tam, kad pradžiugintų savo bendraamžius ir juos įkvėptų dar gražesniems darbams. „Kai būnu miesto centre, visuomet matau, kaip mirguliuoja pro langą šios mažosios lėlytės, nes jos padabintos ryškiausiais rūbeliais“, - pasidžiaugė vadovė dėl pavykusio projekto. Lėlės buvo gaminamos iš natūralių medžiagų: drobės, lino, o drabužiai pasiūti iš šilko, aksomo, kai kurie pagaminti naudojant vilnos vėlimo technologiją. Taip lėlytės buvo papuoštos ryškiomis liemenėmis. Plaukai – iš įvairiausių siūlų, nepamirštant numegzti ir dailių galvos apdangalų. Kruopščiosios jaunosios palangiškės nepagailėjo savo kūrinių papuošti ir grandinėlėm, viena suverta iš gintaro karoliukų.

 

Papuošė biblioteką

Siekdamos, kad lėlytės būtų kuo gražesnės ir natūralesnės, mergaitės drauge su vadove lankėsi ir etnoklube „Mėguva“, kuriame jos gavo naudingų patarimų savo sumanytosioms lėlėms atsirasti. „Turėjom problemų dėl dažų laikymosi, tačiau labai gražiai atrodo akys – natūralios“, - pasidžiaugė L.Gliožerienė. Nors prikištų porolono lėlyčių negalima pasodinti, jos atrado sau tinkamiausią vietą, kad atskleistų visą savo grožį – ant bibliotekos palangės. Ten dirbančios darbuotojos taip pat labai džiaugėsi joms patikėtomis lėlėmis, teigdamos, kad tokie darbeliai vilioja vaikus, kurie labai moka džiaugtis ir grožėtis. Papuošta bibliotekos palangė džiugins iki balandžio mėnesio pabaigos.

„Prieš Naujuosius metus mes gaminom angelus, kurie vėliau iškeliavo į Globos namus“, - pasakojo L.Gliožerienė. Vienas angelas dar likęs ir Vaikų bibliotekoje, kurį dosniosios darbštuolės padovanojo už visuomet mielą priėmimą. Šis angelas saugo naujuosius kūrinėlius, tikintis, kad dar ne viena tokia džiugi parodėlė teiks malonumo ja grožėtis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra...


Nauja bibliotekos paslauga – knygų grąžinimo dėžė

"Palangos tilto" informacija, 2020 12 09 | Rubrika: Miestas

Nespėjote grąžinti pasiskolintos knygos bibliotekos darbo metu? Jau galite tai padaryti ir kai biblioteka uždaryta. Knygų grąžinimo dėžė yra prie pagrindinio įėjimo į biblioteką iš Vytauto gatvės. Knygų grąžinimo dėžė atidaroma bibliotekai baigus darbą. Dėžė bus atidaryta ir tomis dienomis, kai biblioteka nedirba (sekmadieniais, šventinėmis dienomis ir pan.). Maloniai...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Trečiadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos erdvėse atidaryta aktyvios palangiškės, Klaipėdos apskrities gidų gildijos narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Gidai – sustabdytos akimirkos“, skirta Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Simboliška, jog paroda atidaryta būtent Pasaulinės turizmo dienos išvakarėse.


Vieną gražią dieną Jaunųjų žurnalistų studijos moksleiviai išėjome pasivaikščioti – pasidžiaugti pavasario grožiu. Pavasaris yra labai paslaptingas metas – jis turi viską, bet kartu ir nieko, turi paslaptį, kurią visi žino, bet kartu ir nesupranta.Žmonės negali pakęsti nežinomybės, bet jiems patinka paslaptingumas, todėl juos taip ir gundo šis metų laikas...


V. Janušonio fotografijose – Baltijos dvelksmas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 09 16 | Rubrika: Kultūra

„Esu savo kranto patriotas, ir kur betekdavo išvažiuoti, visada jausdavau ryšį – kuris buvo, yra ir bus, – su Palanga, su Baltija, prie kurios traukdavo grįžti. Man labai patinka jūra, kuri visada gyva, jos krantas. Fotografavau ir fotografuoju ją“, – sakė palangiškis fotomenininkas, meno kūrėjo statusą turintis Lietuvos ir Rusijos...


Miesto komunalininkai kibo į pavasario darbus ir jau žvalgosi į sezono darbus. „Remontuojame persirengimo kabinas, pliažo įrangą, šiukšliadėžes, suolus, tvarkome  takus vedančius į kopas“, – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.


Bibliotekoje džiugina spalvinga širmų paroda

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 26 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto viešosios bibliotekos parodų salė pasidabinusi įvairiaspalvėm spalvom, pro kurias abejingai praeiti neįmanoma. Šių spalvų žaismą padovanojo Šilko klubo narės, sukūrusios parodą „Širma +“. Pristačiusios šią parodą gegužės viduryje, klubo narės suteiks galimybę ja pasigrožėti iki mėnesio pabaigos.


Lėlyčių paroda „Pavasario dvelksmas“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę, norėdamos originaliai paminėti Kovo 11-osios dvidešimtmetį, Moksleivių klubo tekstilės būrelio narės paruošė savomis rankomis kurtų dešimties lėlyčių parodą, pavadintą „Pavasario dvelksmas“, ir jomis papuošė Vaikų bibliotekos palangę. Lėlėmis pasigrožėti dabar gali visi mažieji bibliotekos lankytojai, kurie neabejingi išradingiems kūrinėliams.


Skęstančios kopos lauks pavasario

Aistas MENDEIKA, 2009 09 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Aplinkos ministerijos specialistai, mokslininkai bei Klaipėdos apskrities valdininkai susidomėję apžiūrinėjo Baltijos plaunamą kopą tarp jūros tilto ir Rąžės žiočių, tačiau nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik laukti pavasario ir tada vėl plukdyti smėlį į tą vietą, kur jo trūksta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius