Liaupsių išpaikinta Palanga braukia ašarą: „Marriott“ viešbučio ir gydyklų komplekso Vytauto 170 projektai bliūkšta

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-10
Peržiūrėta
8607
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Liaupsių išpaikinta Palanga braukia ašarą: „Marriott“ viešbučio ir gydyklų komplekso Vytauto 170 projektai bliūkšta

Kas sieja tarptautinį viešbučių tinklą „Marriott", „Šiaulių banką“ ir vieną Šiaulių verslininką, vasarą po Palangą važinėjantį prabangiu „Rolls Royce“ automobiliu?
Jie visi siekė investuoti Palangoje, tačiau iš jų ketinimų kol kas – šnipštas. Nei „Marriott“ viešbučio ir SPA, nei unikalaus gydyklų komplekso, turėjusio iškilti vietoje apleistų purvo gydyklų Vytauto g. 170 – šį projektą turėjo įgyventini „Šiaulių banko“ antrinė įmonė UAB „Minera“, nei prabangaus viešbutuko su baseinu ant stogo ten, kur anksčiau stovėjo Palangos miesto savivaldybė, regis, nebus.
Ko nepavyko privatiems investuotojams patiems padaryti, smogęs „kovidas“ galutinai palaidojo jų viltis.

Daug skambių žodžių
Bet prisiminkime viską kartu. „Palangos tiltas“ 2015 metų vasarą skelbė straipsnius su skambiomis antraštėmis: „Palanga pasitinka didžiausią savo investiciją – 50 mln. eurų vertės gydyklų kompleksą“
„Palanga pasitinka didžiausią per 20 metų investuotoją – iki 2022 metų vietoje apleistų gydyklų, žinomų adresu Vytauto g. 170, iškils daugiau kaip 50 tūkst. kv. m užimsiantis gydyklų kompleksas, kuris bus didesnis net už projekto vystytojo, „Šiaulių banko“ antrinės įmonės UAB „Minera“, veikiančią sanatoriją „Eglė“ Druskininkuose....Tai – didžiausias investicinis projektas Palangoje per pastaruosius 20 metų, kuris padarys įtaką visai kurorto plėtrai“, –tuomet, pasirašydamas sutartį su UAB „Minera“, sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Beveik 7 hektarų ploto teritorijoje tarp Vytauto gatvės ir Klaipėdos plento iškilsiantis gydyklų miestelis vienu metu jau po kelių metų turėjo priimti apie pusantro tūkstančio klientų, kurie galėjo sveikatos semtis, ilsėtis penkiuose korpusuose. Buvo planuojama, kad bus devyni gydyklų, apgyvendinimo korpusų pastatai, kurie užims beveik 55 tūkst. kv. m ir savo teritorija bus apie 10 tūkst. kv. m didesni už „Eglės“ sanatorijos kompleksą Druskininkuose.
„Minera“ ketino investiciniam projektui pritraukti ne tik „Šiaulių banko“, bet ir Europos Sąjungos bei privačių investuotojų lėšas.

„Minera“ parduodama
Tačiau iš didelio debesio lietaus buvo mažai sulaukta. „Minerai“ nepavyko pritraukti europinių pinigų. O pati įmonė buvo reorganizuota.
„Kodėl jūs man skambinate? Aš jau seniai šioje įmonėje nedirbu,“ – šią savaitę „Palangos tiltui“ sakė Donatas Jurevičius, buvęs „Minera“ direktorius, kuris pasirašė sutartį su Palangos meru Š. Vaitkumi 2015 metais.
Monika Rožytė, „Šiaulių banko“ komunikacijos specialistė (primenu, kad „Minera“ buvo antrinė „Šiaulių banko įmonė“ – L.J.) tokį atsiuntė atsakymą į „Palangos tilto“ paklausimą dėl gydyklų projekto Vytauto g. 170: „jokių reikšmingų pokyčių ties šiuo projektu neįvyko. Taip pat spalio viduryje paskelbėme, kad siekiant optimizuoti Šiaulių banko grupės struktūrą, UAB „Minera“ bus parduodama viešo konkurso būdu...Tikimės, kad pirkėjas bus suinteresuotas projekto vystymu ir kurorto plėtra.”
Vadinasi, įmonės, turėjusios įgyvendinti didžiausią Palangos projektą, nebeliko? O iš naujojo „Mineros“ pirkėjo tebus galima Palangai tik viltis, kad jis norės plėtoti jau visų užmirštą – „palaidotą“? – projektą?
Tačiau Palangos vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas šią savaitę tikino „Palangos tiltą“ , kad projektas vis dar yra „gyvas“: „Investuotojas, mano žiniomis, ieško pinigų, o čia dar ta situacija su „kovidu.“

Didelės „Marriott“ bėdos
Regis, bliūkšta ir Palangos viltis artimiaus metu kurorte išvysti „Marriott“ viešbutį ir SPA.
„Marriott“ komunikacijos vadybininkė Paige Mooney teigė „Palangos tiltui“, kad ji dėl Palangos „Marriott“ neturinti jokių naujienų. Kovą kita aukšta „Marriott“ tinklo komunikacijos atstovė sakė „Palangos tiltui“, kad artimiausiu laiku „Marriott“ viešbučio Palangoje statybos neprasidės. Dar daugiau – koronavirusas jas, ko gero, atidės neribotam laikui.
Kęstutis Vedeckis, „Vastint Lietuva“, Palangos „Marriott“ projekto vystytojo, direktorius žodžių į vatą „Palangos tiltui“ nevyniojo: „(Projektas yra sustojęs) dėl COVID-19 ir dalimi dėl kitų aplinkybių – bankrutavo būsimo viešbučio operatorius (nuomininkas ir „Marriott“ frančizės turėtojas) „Belvar“, kuris valdė didžiąją dalį „Vastint“ viešbučių Europoje. Reaguodama į šį iššūkį, „Vastint“ įsteigė viešbučių valdymo bendrovę Hotel Co 51, kuri perima visų viešbučių valdymą Europoje. Minėtoji bendrovė bus ir „Marriott“ projekto Palangoje nuomininkė-operatorė. Šiuo metu viešbučio projektas audituojamas siekiant išsiaiškinti ar operatoriui tinka visi funkcijų, planavimo ir veiklos sprendiniai.“
Vis tik, pagal optimistiškiausią dėlionę, „Vastint Lietuva“ 2021 metų pirmoje pusėje galėtų pradėti projekto pamatų rengimo darbus.
„Jie būtų rengiami pagal galiojantį statybų leidimą, tuo pačiu tobulinant viešbučio interjero projektą, restorano ir SPA konceptus naujam operatoriui, atitinkamai konkursuosime sekančių statybos darbų etapus,“ – sakė K. Vedeckis.
Anot jo, COVID-19 viešbučių verslui yra pražūtingas.
„Tik kurortų viešbučiai Europoje ir pasaulyje gali kažkiek laviruoti, tačiau džiaugtis gerais rezultatais gali retas. Viliamės kad kažkiek atpigus statybos darbams, pavyks viešbutį Palangoje pastatyti per artimiausius metus, kad veikla atitinkamai prasidėtų „popandeminiame“ pasaulyje,“ – vylėsi K. Vedeckis.

Vicemeras: „Galėtų nors veją užželdinti“
Kalbant apie buvusios miesto savivaldybės pastato sklypą, jį, „Palangos tilto“ žiniomis, yra įsigijęs milijonierius verslininkas iš Šiaulių, UAB „Vaivorykštės korporacijas“ vienintelis savininkas Anridas Vinkleris. Ne vienam Palangos miesto savivaldybės tarnautojui jis yra žinomas ne tik kaip šio sklypo savininkas, bet ir prabangaus „Rolss Royce“ automobilio savininkas.
„Pinigų jis turi kaip šieno. Vasarą po Palangą jis su bestogiu „rolsroisu“ važinėja. Savivaldybėje buvo kalbama, kad jis vietoje buvusios savivaldybės pastatys prabangų viešbutuką su atviru baseinu ant stogo, bet kol kas – nieko,“ – „Palangos tiltui“ sakė laikraščio patikimas šaltinis savivaldybėje.
Su A. Vinkleriu „Palangos tiltui“ susisiekti nepavyko, tačiau UAB „Tikroji vaivorykštė” laikraščio redakcijai atsiuntė tokį atsakymą raštu: „Informuojame, kad, deja, bet pasamdyti projektuotojai vėlavo atlikti darbus, o vėliau ir patys bankrutavo. Todėl turime pradėti visą projektavimo procesą iš naujo. Kitais klausimais, apgailestaujame, bet nepasisakysime.”
Vicemeras R. A. Mikalkėnas milijonieriui iš Šiaulių taip pat turi priekaištų: „Galėtų vasarą kol kas nors veją užželdinti sklype.“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

“ J. Bon Jovi, Def Leppard etc.” projektai


Palangoje prasideda viešbučio „Marriott“ statybos darbai

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, birželio 18 dieną, prasidės viešbučio „Marriott“ Palangoje statybos darbai – pirmuoju darbų etapu bus įrengiami pastato pamatai, atliekami kiti darbai. Pirmojo etapo darbus planuojama įgyvendinti iki metų pabaigos. 


Kas sieja tarptautinį viešbučių tinklą „Marriott", „Šiaulių banką“ ir vieną Šiaulių verslininką, vasarą po Palangą važinėjantį prabangiu „Rolls Royce“ automobiliu? Jie visi siekė investuoti Palangoje, tačiau iš jų ketinimų kol kas – šnipštas. Nei „Marriott“ viešbučio ir SPA, nei unikalaus...


Kas sieja tarptautinį viešbučių tinklą „Marriott", „Šiaulių banką“ ir vieną Šiaulių verslininką, vasarą po Palangą važinėjantį prabangiu „Rolls Royce“ automobiliu? Jie visi siekė investuoti Palangoje, tačiau iš jų ketinimų kol kas – šnipštas. Nei „Marriott“ viešbučio ir SPA, nei unikalaus...


Buvusiam Šventosios komplekso „Elija“ plėtotojui verslininkui Vaidui Šimaičiui ir jo motinai nepavyko iš valstybės prisiteisti daugiau nei 24,724 mln. eurų. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) netenkino verslininko skundo ir paliko nepakeistą Apeliacinio teismo sprendimą atmesti ieškinį.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga pasitinka didžiausią per 20 metų investuotoją – iki 2022 metų vietoje apleistų gydyklų, žinomų adresu Vytauto g. 170, iškils daugiau kaip 50 tūkst. kv. m užimsiantis gydyklų kompleksas, kuris bus didesnis net už projekto vystytojo, „Šiaulių banko“ antrinės įmonės UAB „Minera“, veikiančią sanatoriją „Eglė“ Druskininkuose.


Praėjusio antradienio popietę prie Vytauto g. 170 stūksančio apleisto buvusių fizioterapijos gydyklų pastato, kurio angas, kiek jos bebūtų užkalamos, nuolat „prasikrapšto“ tiek neturintieji kur gyventi, tiek „smalsus“ Palangos jaunimas, rastas mirusios moters kūnas.


Į Palangą atgabentos Sporto komplekso denginio sijos  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Universalaus sporto komplekso statybos Palangoje įgauna pagreitį – į kurortą atgabentos medinės denginio sijos, kurių kiekvienos svoris – beveik 10 tonų, o ilgis – 36 metrai. Iš Marijampolės rajono iki Palangos šios sijos vilkikais gabentos pusantros paros.


Palangoje ryškėja statomo universalaus sporto komplekso kontūrai

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 04 | Rubrika: Sportas

Palangoje intensyviai vyksta universalaus sporto komplekso statybos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius