Palanga pasitinka didžiausią savo investiciją – 50 mln. eurų vertės gydyklų kompleksą

Palangos tiltas, 2015-06-04
Peržiūrėta
120
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga pasitinka didžiausią savo investiciją – 50 mln. eurų vertės gydyklų kompleksą

Palanga pasitinka didžiausią per 20 metų investuotoją – iki 2022 metų vietoje apleistų gydyklų, žinomų adresu Vytauto g. 170, iškils daugiau kaip 50 tūkst. kv. m užimsiantis gydyklų kompleksas, kuris bus didesnis net už projekto vystytojo, „Šiaulių banko“ antrinės įmonės UAB „Minera“, veikiančią sanatoriją „Eglė“ Druskininkuose.
„Tai – didžiausias investicinis projektas Palangoje per pastaruosius 20 metų, kuris padarys įtaką visai kurorto plėtrai“, – prieš suteikdamas žodį investuotojo atstovui, „Minera“ direktoriui Donatui Jurevičiui, pabrėžė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Beveik 7 hektarų ploto teritorijoje tarp Vytauto gatvės ir Klaipėdos plento iškilsiantis gydyklų miestelis vienu metu galės priimti apie pusantro tūkstančio klientų, kurie galės sveikatos semtis, ilsėtis penkiuose korpusuose.
Iš viso, planuojama, kad bus devyni gydyklų, apgyvendinimo korpusų pastatai, kurie užims beveik 55 tūkst. kv. m ir savo teritorija bus apie 10 tūkst. kv. m didesni už „Eglės“ sanatorijos kompleksą Druskininkuose.
„Minera“ ketina investiciniam projektui pritraukti ne tik „Šiaulių banko“, bet ir Europos Sąjungos bei privačių investuotojų lėšas. „Išties, mes ieškome tokio verslo partnerio – ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jau teko megzti konkrečius pokalbius“, – sakė per projekto pristatymą praėjusį antradienį D. Jurevičius.
„Minera“ į gydyklų komplekso statybą Palangoje numačiusi investuoti per 50 milijonų eurų.
Palygindamas jau įgyvendintą gydyklų projektą Druskininkuose ir baigiamą įgyvendinti projektą Birštone su projektu Palangoje, D. Jurevičius sakė, kad Palangoje iškilsiantis gydyklų kompleksas bus modernesnis ir patrauklesnis – jame bus taikomos pačios moderniausios gydymo technologijos, naujausi reabilitacijos laimėjimai.
Komplekse, be kita ko, bus pastatytas ir 25 ilgio baseinas su trimis takeliais.
Tikimasi, kad ištisus metus veikiančios modernios gydyklos į pajūrio kurortą poilsiautojus vilios visus metus, taip padėdamos mažinti sezoniškumo problemą Palangoje.
Su architektūrine projekto dalimi visus supažindino „Minera“ architektas Darius Jokubauskas. Pasak jo, gydomąjį purvą sanatorija veš iš Kretingos rajone esančio Pryšmančių karjero, kurį „Minera“ įsigijo.
Planuojama, kad gydyklų komplekse vasarą dirbs iki beveik puspenkto šimto darbuotojų.
Jau artimiausiu metu visa teritorija Vytauto g. 170 bus aptverta ir bus atlikta esančių pastatų ekspertizė. Kai kurie pastatai bus rekonstruojami, kiti griaunami.
Pirmojo etapo statybas ketinama pradėti 2017 metų pabaigoje ir baigti per metus. Tuomet čia atsiras gydyklų pastatas ir pirmasis gyvenamasis korpusas. Visą projektą žadama pabaigti iki 2022 metų.
„Pirmojo etapo metu ketiname pastatyti gydyklas ir gyvenamuosius korpusus“, – sakė D. Jurevičius. Anot jo, sanatorijoje bus naudojamas gręžinių mineralinis vanduo – jo bus galima paskanauti iš trykštančių įrenginių įėjus į sanatoriją, taip pat gydomasis purvas.
Palangos meras Š. Vaitkus priminė žurnalistams, kad į Palangos infrastruktūrą investuojantys daugiau nei 10 milijonų litų verslininkai nuo 2012 metų yra atleidžiami nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Palangos Senosios gimnazijos istorijos mokytoja ir Tarybos narė Ilona Pociuvienė – darbštuolė, turint omeny, kad pedagogai nuolat verkšlena dėl mažų atlyginimų. Mokytoja-politikė nurodė VMI, kad pernai banke laikė 48 000 eurų, jos gyvenamo namo vertė buvo 132 500 eurai, buto – 45 000 eurų.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Šiemet Palangos muzikinis fontanas „surinko“ 3 650 eurų pajamų, pernai – 3 432 eurus, užpernai – 4773 eurus. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Gediminas Valinevičius, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius, daugiausiai muzikinio fontano melodijų užsakoma liepos mėnesį, tačiau komunalinio įmonė neturi duomenų, kokios melodijos yra...


Sparčiai sanatorinio gydymo bei sveikatinimo srityje besiplečiančioje Palangoje planuojamos grandiozinės investicijos į naują viešbutį su gydomąja zona. 55 mln. eurų – tiek ketinama investuoti, kad jau 2019 m. modernus viešbučio ir sanatorinio gydymo kompleksas galėtų priimti pirmuosius svečius.


Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki vieno didžiausių šių metų sporto įvykių – Europos futbolo čempionato – pradžios, Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio žvaigždės dalinasi savo prognozėmis, kas, jų manymu, turėtų triumfuoti šiose pirmenybėse. Prizas už teisingą spėjimą, daugiau nei įspūdingas – vienas milijonas eurų.


Palanga pasitinka didžiausią per 20 metų investuotoją – iki 2022 metų vietoje apleistų gydyklų, žinomų adresu Vytauto g. 170, iškils daugiau kaip 50 tūkst. kv. m užimsiantis gydyklų kompleksas, kuris bus didesnis net už projekto vystytojo, „Šiaulių banko“ antrinės įmonės UAB „Minera“, veikiančią sanatoriją „Eglė“ Druskininkuose.


Praėjusio antradienio popietę prie Vytauto g. 170 stūksančio apleisto buvusių fizioterapijos gydyklų pastato, kurio angas, kiek jos bebūtų užkalamos, nuolat „prasikrapšto“ tiek neturintieji kur gyventi, tiek „smalsus“ Palangos jaunimas, rastas mirusios moters kūnas.


Milijoninės vertės turtas nyksta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 06 | Rubrika: Miestas

Palangiškė, užsukusi į redakciją, pranešė, kad ją suneramino vykstantys intensyvūs buvusių purvo gydyklų griovimo darbai. Anot miestelėnės, daužomi langai ir išimami aliuminio rėmai. Vaizdas baisus ir jai kyla pagrįstas klausimas: negi kurorto valdžiai nerūpi atvirai grobiamas miesto turtas?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius