Atvykusius į Palangą pasitinka siurprizas: savivaldybė paaiškina savo sprendimą – ši vieta buvo tiksinti bomba

Palangos tiltas, 2024-07-08
Peržiūrėta
859
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje uždrausta parkuoti automobilius Vytauto gatvės atkarpoje. FOTO: JUSTINA ASAKAVIČIŪTĖ | „DELFI“
Palangoje uždrausta parkuoti automobilius Vytauto gatvės atkarpoje. FOTO: JUSTINA ASAKAVIČIŪTĖ | „DELFI“

Atvykusius į Palangos centrą automobiliu pasitinka pokyčiai. Vieni kurorto svečiai džiaugiasi tokiomis naujienomis, kiti neslepia susierzinimo, o Palangos miesto savivaldybė paaiškina, kodėl šis žingsnis buvo būtinas. 

Poilsiautojai nesutaria

Palangoje, Vytauto gatvėje, ties lankomiausiomis vietomis – Basanavičiaus gatve, Kurhauzu ir Palangos koncertų sale – pasitinka geltonais zigzagais pažymėta gatvės dalis, kur dar pernai rikiavosi automobiliai. Būtent ši Vytauto gatvės atkarpa buvo itin paklausi ieškantiems kur priparkuoti transporto priemonę, tačiau jau šią vasarą tenka ieškoti kitų išeičių.

„Ir labai teisingai padaryta. Siaura gatvė, iš vienos pusės sustatytos mašinos, iš kitos – dviračiai, tai pravažiuot normaliai buvo neįmanoma“, – sprendimą drausti parkuoti automobilius bene judriausioje Palangos erdvėje sveikina poilsiautoja Miglė. 

„Nežinau, ar reikėjo, ir taip nelabai yra kur arti pasiparkuoti, dar ir čia panaikino“, – prieštarauja pajūryje atostogaujantis Tautvydas.

„Būtų mano valia – aš čia, šitoj atkarpoj, išvis eismą uždrausčiau. Tegul eina pėsčiom arba važiuoja dviračiais. Kai tas dviračių takas platus, važiuojamoji dalis liko labai siaura. Dabar, kai nepriparkuota mašinų, galima drąsiau važiuot, bet ir tai... Kurortas, galima ir be mašinų kažkur, tik švaresnis oras būtų“, – samprotauja Karolina, iš sostinės į Palangą atvažiavusi taip pat atsipūsti. 

O štai Juozas iš Kėdainių piktinasi: „Su mano kojom jau ne tokius atstumus vaikščioti. O senų žmonių čia daug. Palikom mašiną ten, prie savivaldybės, tai tokį gabalą ateit. Nežinau, kam čia trukdė“, – nesupranta vyras. 

Savivaldybė: šioje vietoje ne kartą buvo per plauką nuo nelaimės likusių įvykių 

Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovė spaudai Tamara Zaiceva „Delfi“ paaiškina, kodėl naujai įsigaliojęs draudimas parkuoti automobilius šioje Vytauto gatvės atkarpoje buvo tiesiog būtinas.

„Sprendimas drausti parkuoti automobilius Vytauto gatvės atkarpoje nuo J. Basanavičiaus g. iki Kęstučio g. priimtas eismo dalyvių saugumo sumetimais – ši vieta ties Kurhauzu ir Palangos koncertų sale, visai greta labiausiai kurorte lankomos J. Basanavičiaus gatvės, yra ypač judri, čia nuolat yra itin dideli, tūkstantiniai, pėsčiųjų srautai bei itin daug dviračiais judančių kurorto svečių ir miesto gyventojų, kurie važiuoja dviratėmis ar kitomis nemotorinėmis transporto priemonėmis Vytauto gatvėje esančiu dviračiu taku. Taip pat vyksta ir automobilių eismas.

Siekiant iki minimumo sumažinti avaringų situacijų galimybę šioje kone vienoje iš pačių judriausių kurorte vietoje buvo nuspręsta uždrausti automobilių parkavimą. Toks sprendimas priimtas Palangos miesto rinkliavų centro siūlymu.“

Anot T. Zaicevos, nors tragiškų įvykių susidūrus dviratininkams, pėstiesiems ir automobiliams šioje atkarpoje nebuvo, sprendimas priimtas prevenciškai, mat ne kartą čia dėl didelės automobilių, dviračių ir pėsčiųjų spūsties pastebėtos situacijos, likusios vos per plauką nuo didelės nelaimės.

„Įsivaizduokite, jei į Kurhauzą, Palangos koncertų salę eina 2000 žmonių, kiti eina į Basanavičiaus gatvę, dar kiti važiuoja dviračiais ir automobiliais – kokie srautai susidaro. Ši vieta buvo tiksinti bomba“, – sako Palangos savivaldybės atstovė. 

Anot pašnekovės, šioje atkarpoje panaikintos iki šiol buvusios 26 parkavimo vietos. Vytauto gatvės atkarpoje nuo J. Basanavičiaus g. iki Ronžės g. ir anksčiau nebuvo galima statyti transporto priemonių, tad dabar toks draudimas pratęstas tik iki kitos artimiausios sankryžos – iki Kęstučio g. Minėtoje atkarpoje išliko 4 parkavimo vietos, skirtos neįgaliesiems.

„Siūlome vairuotojams pasinaudoti visiškai šalia esančios automobilių stovėjimo aikštelės Rąžės g. 5A mokamomis paslaugomis. Nemokama automobilių stovėjimo aikštelė įrengta Taikos g. 2, ji šiemet buvo naujai suremontuota bei čia atidarytas didžiausias Vakarų Lietuvoje elektromobilių greito įkrovimo stotelių parkas. Šioje aikštelėje yra per 120 parkavimo vietų. Palangos savivaldybės administracija visada rekomenduoja miesto svečiams atvykus į kurortą palikti transporto priemones prie nakvynės vietų ar aikštelėse bei persėsti ant dviračių ar vaikščioti pėsčiomis“, – alternatyvomis dalinasi T. Zaiceva.

Justina Asakavičiūtė

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atvykusius į Palangos centrą automobiliu pasitinka pokyčiai. Vieni kurorto svečiai džiaugiasi tokiomis naujienomis, kiti neslepia susierzinimo, o Palangos miesto savivaldybė paaiškina, kodėl šis žingsnis buvo būtinas. 


Į „Delfi“ redakciją kreipėsi skaitytojas, gavęs baudą už motociklo statymą vienoje Palangos gatvių. Kaip teigė vyras, kontrolieriai į klausimą, ar reikia susimokėti, tiksliai neatsakė, o po 10 dienų jį pasiekė 40 eurų bauda. 


Dažnas žmogus savyje nešiojasi įvairių nuoskaudų iš vaikystės, pyksta ant savo tėvų dėl jų klaidų – per didelio valdingumo ar per mažai rodomos meilės arba dėl tokių traumuojančių patirčių, kaip alkoholizmas, fizinis, emocinis smurtas. 


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Palangos savivaldybė susimovė savo pačių patvirtintuose tvarkose, skelbia lrytas.lt Palangos miesto Tarybos socialdemokratei Svetlanai Grigorian kurorto valdžia kaip politikei kelis mėnesius mokėjo atlygį už bendravimą su rinkėjais socialiniame tinklalapyje „Facebook.“ Tačiau tik istorija pradėjus domėtis „Lietuvos Ryto“ televizijai paaiškėjo, kad savivaldybė...


Palanga pasitinka didžiausią per 20 metų investuotoją – iki 2022 metų vietoje apleistų gydyklų, žinomų adresu Vytauto g. 170, iškils daugiau kaip 50 tūkst. kv. m užimsiantis gydyklų kompleksas, kuris bus didesnis net už projekto vystytojo, „Šiaulių banko“ antrinės įmonės UAB „Minera“, veikiančią sanatoriją „Eglė“ Druskininkuose.


„Snoro“ bomba sudrebino šalies finansus

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 11 17 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Trečiadienio pavakare Lietuvoje driokstelėjusi finansinė bomba sudrebino visą šalį. Su Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės palaiminimu Vyriausybė staiga nusprendė nacionalizuoti „Snoro“ banko akcijas ir iš karto visiškai sustabdė jo veiklą. Indėlius ir savo pinigus einamosiose sąskaitose laikę keli šimtai tūkstančių šalies...


Liko mažiau nei mėnuo iki savivaldybės sutarties pabaigos su kurortą tvarkančia bendrove UAB „Palangos komunalinis ūkis“ , o kaip bus tvarkomas miestas pasibaigus balandžiui, vis dar lieka neaišku. Tik paspirginti administracijos valdininkai suskubo - vakar buvo surengtas Viešųjų pirkimų tarnybos posėdis ir paskubomis priimtos konkurso komunalinėms paslaugoms pirkti sąlygos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius