Naujajai valdžiai išeinančiųjų dovanėlė- tiksinti komunalinio „bomba“

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-04-11
Peržiūrėta
620
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujajai valdžiai išeinančiųjų dovanėlė- tiksinti komunalinio „bomba“

Liko mažiau nei mėnuo iki savivaldybės sutarties pabaigos su kurortą tvarkančia bendrove UAB „Palangos komunalinis ūkis“ , o kaip bus tvarkomas miestas pasibaigus balandžiui, vis dar lieka neaišku. Tik paspirginti administracijos valdininkai suskubo - vakar buvo surengtas Viešųjų pirkimų tarnybos posėdis ir paskubomis priimtos konkurso komunalinėms paslaugoms pirkti sąlygos.

 

Baksnoja vieni į kitus

Remiami prie sienos administracijos darbuotojai nedrąsiai baksnoja į savivaldybės administracijos vadovų pusę, kurie nesugebėjo užtikrinti, kad viešųjų pirkimų konkursas komunalinio paslaugoms pirkti būtų surengtas dar praėjusių metų rudenį. Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas purtosi atsakomybės, ir užvakar Tarybos posėdyje, „tarkuojamas“ konservatorių, mykė, kad „tokia padėtis“ susiklostė, kad Komunalinio ūkio skyrius ilgai buvo likęs be vedėjo, o juo laikinai paskirtas A. Bacius „dėl patyrimo stokos“ nesuskubo rengti konkurso sąlygų. Valdžioje pirmais smuikais griešiantys konservatoriai nervinasi ir kaltina išeinančią valdžią sąmoningai pakišus jiems „tiksinčią bombą“.

 

Asmeninės atsakomybės V. Kuznecovas neprisiima

Užvakar Tarybos posėdyje konservatorius M. Skritulskas spyrė V. Kuznecovą „prisiimti asmeninę atsakomybę“ dėl iki šiol nepaskelbto konkurso komunalinėms paslaugoms pirkti.

Tačiau šis kratėsi jos ir tikino, kad miestas ir po balandžio, pasibaigus sutarčiai bus tvarkomas. „Yra likusi pagal sutartį nepanaudota lėšų dalis, todėl, pratęsus sutartį, ji bus panaudota – miestas bus tvarkomas“, -sakė V. Kuznecovas. Jis tikino, kad padėtis „yra valdoma“, o netiesiogiai kaltu dėl susidariusios padėties nurodė laikinąjį Komunalinio ūkio skyrių vedėją A. Bacių. „Skyrius buvo likęs be vedėjo. O laikinai einantis vedėjo pareigas A. Bacius, deja, ne viską spėjo“,  - ant savo pavaldinio direktorius korė šunis.

Trejus metus Palangai tvarkyti iš miesto biudžeto numatyta skirti maždaug 22 milijonus litų.

Dėl to buvo būtina skelbti tarptautinį konkursą, kuris trunka mažiausiai 3 mėnesius.

 

Niekas nebuvo nubaustas

Dėl susidariusios situacijos savivaldybės administracijos direktorius V. Kuznecovas kaltina komunalinio ūkio skyriaus specialistus. „Nuo praėjusių metų rudens jie nesugeba parengti konkurso sąlygų”, – teigė V.Kuznecovas. Tačiau už tai nė vienas savivaldybės darbuotojas nėra gavęs jokios nuobaudos.

Šįmet biudžete kurortui tvarkyti numatyta apie 7 milijonai litų. Tarptautinio konkurso reikia jau tuo atveju, kai perkamų paslaugų kaina viršija 800 tūkst. litų. Jo, regis, prireiks, nes vien šiukšlių išvežimo paslauga kurorte per metus kainuoja apie 3 milijonus litų.

Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis” direktorius K.Skierus yra anksčiau minėjęs vienintelę išeitį iš padėties – iki gegužės mėnesio savivaldybei supirkti 100 procentų įmonės akcijų.

Tuomet savivaldybė galėtų iš miesto komunalininkų miesto tvarkymo paslaugą pirkti be konkurso. Dabar savivaldybė valdo apie 90 procentų „Palangos komunalinio ūkio” akcijų.

 

„Būta ir administracijos aplaidumo“

Tik baigiantis savivaldybės sutarčiai su komunaliniu savivaldybės administracija suskubo paskubomis rengti konkurso dokumentus. Kaip sakė „Palangos tiltui“ savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, vakar posėdžiavusi savivaldybės viešųjų pirkimų tarnyba baigė juos ruošti. Jau ateinantį pirmadienį ketinama juos patvirtinimui išsiųsti į Centrinę viešųjų pirkimų tarnybą į Vilnių. „Paprastai joje savivaldybių pirkimų dokumentai yra patvirtinami greitai. Tuomet, paskelbsime konkurso sąlygas „Valstybės žiniose“ – konkursas įvyks “, - teigė B. Martinkus.

Jis nesiryžo nurodyti, kas yra kaltas, kad konkursas nebuvo paskelbtas, kaip numatyta, praėjusių metų rudenį.

„Sudėtingas klausimas. Ko gero, dėl daugelio priežasčių – dėl pasikeitimų Komunalinio ūkio skyriuje, ko gero, būta ir administracijos aplaidumo“, - sakė direktoriaus pavaduotojas.

Jis tikino, kad miestas nepaskęs šiukšlėse ir pasibaigus savivaldybės sutarčiai su UAB „Palangos komunalinis ūkis“. „Tikrai Italijos Neapoliu Palanga netaps. Miestas tikrai bus tvarkomas ir nuo gegužės. Svarstome kelis variantus, kaip viską įforminti. Gal naujoji Taryba kam nors „paves“ teikti laikinas komunalines paslaugas, kol paaiškės konkurso laimėtojas. Kitos savaitės viduryje ketina kartu susėsti ir kalbėtis didelis būrys žmonių – ir darbą baigiantys administracijos, Tarybos vadovai, ir naujieji“, - sakė B. Martinkus.

 

Sezoną pasitiks žydinčiomis gėlėmis?

„Reikia pripažinti, kad savivaldybės administracijos vadovai „nesukontroliavo“ situacijos dėl konkurso paskelbimo“, - buvo atviras UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus. Anot jo, konkursas komunalinio ūkio paslaugoms turėjo būti paskelbtas dar praėjusių metų rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais.

„Laimei, kad dar nėra visa suma 2008-2011 metams skirta UAB „Palangos komunalinis ūkis“ išnaudota. Šiai dienai iš 27 milijonų litų yra įsisavinta 23,5 milijono litų , todėl dabar yra tariamasi ir su Viešųjų pirkimų tarnyba, ir savivaldybės administracija, kaip įforminti likusios sumos panaudojimą. Viena iš galimybių – pratęsti besibaigiančią sutartį. Jei nebūtų finansavimo likučio, visi būtume įvaryti į kampą“, - teigė K. Skierus.

Jis teigė, kad 3,5 milijono litų likučio užtektų iki spalio mėnesio. Direktorius skubėjo užtikrinti, kad miesto tvarkymas nesutriks ir pasibaigus balandžiui. „Ruošiamės sezono atidarymui. Tvarkome suoliukus paplūdimyje ir J. Basanavičiaus alėjoje, artimiausiu metu pradėsime tvarkyti persirengimo kabinas, takelius į paplūdimį pakeisime. Tikrai gegužės 15-ą ir gėlės miesto viešose vietose žydės“, - tikino UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Po Konkurencijos tarybos atlikto tyrimo kurortą ir toliau prižiūrės ne privatininkai, o miestui priklausanti įmonė „Palangos komunalinis ūkis“. Apie tai ketvirtadienį, liepos 15 d., savo Facebook įraše paskelbė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.


Šiandien, šeštadienį, žinia iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro buvo bloga miesto komunalinio įmonei, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – patvirtinta, kad vienas jos darbuotojas užsikrėtė koronavirusu.


Nors Palangą kaip ir visą šalį kausto karantinas, gatvės yra tuščios, tačiau Palangos miesto savivaldybės komunalinio įmonės, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų, vilkinčių ryškiomis liemenėmis, mieste galima pamatyti visur – tarsi miesto kurortinis sezonas jau prasidėtų rytoj.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Pakako vienos palangiškės skundo, kad benamiai katinai, iki šiol laikyti ir šerti už savo pinigus geradarės palangiškės miesto komunalinio ūkio pašiūrėje, jau šią savaitę atsidurtų Klaipėdos „Nuare“, kur jų gali laukti gan liūdna ateitis. Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo UAB „Palangos komunalinis...


Už gražesnio ir tvarkingesnio miesto – įžvalgūs, kelis ėjimus į priekį numatantys UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus ir jo devynių padalinių vadybininkų protai ir virš šimto mieste ir Šventojoje triūsiančių komunalininkų rankos. Bet miesto komunalinio ūkio bendrovė jau baigia išsemti savo žmogiškuosius ir...


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė Palangos miesto savivaldybės administracijos 2008-2011 metais vykdytų viešųjų pirkimų tikrinimo ataskaitą. Iš viso patikrinta 12 pirkimų, už daugiau nei 7,5 mln. litų sumą. Tarnyba užfiksavo grubius pažeidimus daugelyje jų. Meras Šarūnas Vaitkus pastebi, kad visi pažeidimai buvo padaryti pirkimus vykdant buvusiai savivaldybės...


Liko mažiau nei mėnuo iki savivaldybės sutarties pabaigos su kurortą tvarkančia bendrove UAB „Palangos komunalinis ūkis“ , o kaip bus tvarkomas miestas pasibaigus balandžiui, vis dar lieka neaišku. Tik paspirginti administracijos valdininkai suskubo - vakar buvo surengtas Viešųjų pirkimų tarnybos posėdis ir paskubomis priimtos konkurso komunalinėms paslaugoms pirkti sąlygos.


Šį penktadienį į Vilnių, į Viešųjų pirkimų tarnybą, pakviesta atvykti visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje. Sostinėje ji bus tarkuojama dėl pažeidimų perkant Palangos Botanikos parko renovacijos pirmojo etapo darbus ir dėl neteisėtai nupirktų komunalinių paslaugų iš UAB „Palangos komunalinio ūkio“. Palangos valdininkai ginasi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius