Lietingasis savaitgalis pajūryje atbaidė tikrai ne visus: jūros bangos – kol kas tik drąsiausiems

Palangos tiltas, 2023-06-19
Peržiūrėta
696
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietingasis savaitgalis pajūryje. FOTO: MINDAUGAS MILINIS
Lietingasis savaitgalis pajūryje. FOTO: MINDAUGAS MILINIS

Šeštadienį pajūrį nuplovęs įkyrus lietus poilsiautojų neišgąsdino. Nors kai kurie jau sekmadienį prieš vidurdienį sėdo į automobilius ir važiavo namo, tačiau daugelis neskubėjo ir mėgavosi gaiva, neskubėdami vaikštinėjo po Palangos botanikos parką, pajūriu, braidė po ledinę jūrą, važinėjo dviračiais.

Nėra blogo oro 

„Mes labai džiaugėmės tuo lietumi. Ilgai laukėme, nes jo reikėjo ir augalams palaistyti, ir dulkes nuplauti“, – geros nuotaikos nestokojo Palangos turizmo informacijos centro darbuotoja. 

Ji prisipažino, kad šeštadienį sulaukė labai daug lankytojų, kurie prašė įvairios informacijos, ką veikti Palangoje. „Mes siūlėme aplankyti muziejus, pramogauti Palangos baseine. Dviratininkai prašė žemėlapių ir lankstinukų su įvairiomis trasomis. Taip jau visuomet būna per lietų. Kai saulė šviečia, poilsiautojai žino, kur eiti ir ką veikti“, – juokėsi darbuotoja. 

Delfi pakalbinta kauniečių pora Kristina ir Linas taip pat nesiskundė apsiniaukusiu šeštadieniu. „Tas lietus buvo labai neįkyrus ir gaivus. Užsivelki striukę ir gali vaikščioti“, – prisipažino Linas. 

„Man toks oras net labiau patinka nei karštis. Mes sėdome ant dviračių ir atvažiavome į Palangą iš Šventosios. Nusipirkome skanių ledų po eurą, o dabar važiuosime į Palangos kempingą pietauti. Ten kavinėse kepa labai skanius kepsnius. O pakeliui mėgausimės kelione gražiu dviračių taku“, – pridūrė Kristina. 

Kauniečiai prisipažino vengiantys kavinių labiausiai lankomose kurorto gatvėse, o mieliau renkasi įsikūrusias toliau nuo centro: „Jose ir žmonių mažiau, ir kainos priimtinesnės. Nes tokių kavinių darbuotojai labiau stengiasi. Todėl patiekalų kokybė geresnė, nei ten, kur klientų netrūksta ir perka viską“. 

Užtat jūroje, prisipažino Kristina su Linu, savaitgalį nesimaudę, nes vanduo buvęs per šaltas. 

Jūros malonumai – kol kas tik drąsiausiems 

Pasak Palangos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos atstovo Ričardo Kurpiaus, savaitgalis gelbėtojams dėl vėsokų orų buvo ramus. „Vanduo šaltas, todėl mažai kas maudosi. Dabar žiūriu, kad prie jūros nuo centrinės gelbėjimo stoties iki tilto vaikštinėja apie 200 žmonių, o vandeny braido gal du trys. Šeštadienį vandens temperatūra tebuvo 12 laipsnių, sekmadienį pakilo iki 14. Bet dar per šaltas maudytis“, – sakė R. Kurpius.

Panaši situacija ir Klaipėdos savivaldybės administruojamuose paplūdimiuose. Pasak įmonės „Klaipėdos paplūdimiai“ atstovo Aleksandro Siakki, šeštadienį paplūdimiuose žmonių beveik nebuvo, o sekmadienį vaikščioja vienas kitas. „Besimaudančiųjų beveik nėra, nes Smiltynėje vandens temperatūra 10 laipsnių, ties Giruliais – 13-14 laipsnių. Tad ir darbo beveik neturime. 

Tiesa, sekmadienį teko gelbėtojams plaukti į jūrą ir identifikuoti pasirodžiusią dėmę. Nes Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras mūsų paprašė nuplaukti pasižvalgyti. Sraigtasparnis negalėjo pakilti dėl tikšto rūko. Mūsų gelbėtojai nuplaukę vandens motociklais užfiksavo didelę kelių kilometrų ilgio iš Kuršių marių į jūrą išplitusią teršalų dėmę. Kokie tai teršalai, nustatys aplinkosaugininkai“, – sakė A. Siakki. 

Artimiausiomis dienomis lietaus nenumatoma. Orai pajūryje šils iki 25 laipsnių.

DELFI

Mindaugas Milinis

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmasis liepos savaitgalis pajūryje eina ramiai – saulėtą šeštadienį kurorto centre buvo galima sutikti nemažai praeivių, o sekmadienį, jau nuo ankstyvo ryto pliaupiant lietui, poilsiautojų gretos menko.


Kitą ketvirtadienį, liepos 6 d., šalyje bus švenčiama Mindaugo karūnavimo diena. Kadangi tai yra ne darbo diena, daugybė dirbančių penktadienį irgi susiorganizavo laisvadienį.


Šeštadienį pajūrį nuplovęs įkyrus lietus poilsiautojų neišgąsdino.


Vasarą dalis „Lidl“ parduotuvių darbuotojų Lietuvoje galėjo pasinaudoti patrauklia galimybe vasarą derinti darbą ir poilsį viename populiariausių šalies kurortų – Palangoje.


Dainininkė Natalija Bunkė nusprendė parduoti savo vasaros rezidencija tapusius namus pajūryje.


Kol Palangoje tikėtis metų pabaigoje: kūdikių bangos ar psichikos ligonių bangos? "Palangos tiltas" ieškojo atsakymų pas seksologus, psichinės sveikatos specialistus ir palangiškius.


Jau rytoj, birželio 4 dieną, kurorte šurmuliuos devintasis šokių festivalis „Ant bangos“, kuriame varžysis įvairių šokio stilių kolektyvai ne tik iš Lietuvos. Organizatoriai – Palangos šokių studijos „Vėtrungė“ vadovai Birutė Gikarienė ir Girėnas Lekys – teigė, kad didžiausia šių metų naujovė yra nauja festivalio...


Šokių konkursas „Ant bangos 2013”

Birutė GIKARIENĖ, 2013 06 27 | Rubrika: Kultūra

Palangoje tradiciškai vėl ošė šokių studijos „Palangos Vėtrungė” organizuojamas šokių konkursas „Ant bangos 2013”. Šiemet į Palangos vasaros estradą susirinko virš 1000 dalyvių iš visos Lietuvos.


Pajūryje užfiksuotos rekordinės bangos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį pajūryje sumaištį kėlė pati gamta. Stiprus gūsingas vėjas, lietaus proveržiai, keičiantys saulę, prikrėtė aibių, tačiau žmonėms nepakenkė. Tądien užregistruotos rekordinio dydžio bangos – bangavimas siekė šešis balus, o bangų aukštis – 5-6 metrus. Jūros vanduo beveik pasiekė kopas.


Palangoje savaitgalis tapo gintariniu

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį J.Basanavičiaus gatvė ir jūros tiltas bei pakrantė spindėjo nuo išbarstytų Neptūno gintarų, o žmonių minia skubėjo įsimesti vieną kitą į kišenę, juk buvo švenčiamas „Gintarinis savaitgalis“, po kurio nevalia namo grįžti be gintarėlio. Gausiausiai surinkę gavo ir dovanų, dėl kurių varžėsi ir maži, ir dideli.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius