Lietuviai prasiilgino savaitgalį: Palangos gatvės – sausakimšos, visame pajūryje fiksuojama seniai matyta situacija

Palangos tiltas, 2023-07-07
Peržiūrėta
1132
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Jei šiemet Joninės lietuviams nepadovanojo ilgojo savaitgalio, spėjusiems penktadienį pasiimti išeiginę Mindauginės tęsis net keturias dienas. Akivaizdu, kad jas tautiečiai ketina išnaudoti šalies paplūdimiuose, kuriuose užimtumas jau artėja prie 100 procentų. Nakvynės ieškantiems paskutinę minutę teks gerokai pakrapštyti piniginę.

Matyti, kad dalis poilsiautojų į pajūrį atvyksta dar trečiadienio vakarą – prie įvažiavimo į Palangą rikiuojasi eilė automobilių, jų pilnos ir miesto gatvės.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Laura Taučiūtė pabrėžia, kad apgyvendinimo įstaigų kainos šiemet kilo dešimtadaliu, tačiau itin užimtais savaitgaliais, kai paklausa didelė, o pasiūlos praktiškai nebelieka, jos gali dar labiau išsipūsti.

Remiantis populiarios nakvynių paieškos platforma booking.com duomenimis, Palangoje liepos 6–9 dienomis apgyvendinimo įstaigų užimtumas siekia 96 procentus. Jei šiame kurorte savo paslaugas įprastai siūlo apie 1000 viešbučių ir privačių nuomotojų, šiam ilgajam savaitgaliui beliko tik 60 nakvynės pasirinkimų.

Brangiausia Palangoje – penkių miegamųjų „Birgitos vila“, kurią išsinuomoti trims naktims siūloma už 3306 eurus.

Mindauginių savaitgalį paskutinę minutę į Palangą nusprendusi vykti keturių asmenų šeima pasirinkimo turi tik iš likusių 44 variantų, kurių kainos svyruoja nuo maždaug 200 iki 3000 eurų. 

Įprastai pigiausiu pajūrio kurortu laikoma Šventoji taip pat bus sausakimša – užimtumas čia siekia 94 procentus. 

Remiantis booking.com platformos duomenimis, šiame kurorte beliko 11 nakvynę siūlančių įstaigų, kurių kaina dviem asmenims už tris naktis siekia nuo 221 iki 903 eurų. Į brangiausią variantą įeina ir pusryčių kaina.

Atvykstant keturių asmenų šeimai, pasirinkimo dar mažiau – liko vos aštuoni apgyvendinimo įstaigų variantai, kurių kainos svyruoja nuo beveik 300 iki daugiau nei 900 eurų.

Tuo metu Nidoje beliko vos keturios laisvos nakvynės vietos – užimtumas kurorte siekia 98 procentus. Trys naktys dviem asmenims čia kainuos nuo 505 iki 2100 eurų. Keturiems asmenims buvo belikęs vienas variantas, kurio kaina – 1102 eurai kartu su pusryčiais. 

Preiloje ir Pervalkoje laisvų nakvynės vietų nebelikę, Juodkrantė dar siūlo keturis variantus dviem asmenims, kurių kaina siekia apie 500 eurų už tris naktis. 

Pastebima, kad Lietuvos kurortai daugiausiai atostogautojų sulaukia būtent liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Lrytas.lt

Agnė Černiauskaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo 2024 m. sausio 1 d. viešasis transportas visame Kretingos rajone bus nemokamas. Tokiam sprendimui ketvirtadienį (lapkričio 30 d.) pritarė Kretingos rajono savivaldybės taryba.


Nors vasarą Palanga sulaukia daugiausiai poilsiautojų, kurortas nesnaudžia ištisus metus – turiningai praleisti laiką rudens metu čia kasmet atvyksta vis daugiau žmonių.


Policija praneša, kad ketvirtadienį į Klaipėdos apskritį, kur organizuos prevencines priemones ir dalyvaus renginiuose, išvyko Lietuvos kelių policijos tarnybos ekipažai.


Jei šiemet Joninės lietuviams nepadovanojo ilgojo savaitgalio, spėjusiems penktadienį pasiimti išeiginę Mindauginės tęsis net keturias dienas.


Savaitgalį Palanga poilsiautojus pakvietė pasimėgauti išskirtiniu gintariniu lietumi – jau 15-tą kartą kurorte vyksta didelio pramogautojų dėmesio kasmet sulaukiantis „Gintarinis savaitgalis“.


Jei tik dabar ėmėte svarstyti šį savaitgalį pailsėti viename iš Lietuvos kurortų, galite nusivilti – beveik visi viešbučiai tiek Druskininkuose, tiek Birštone, tiek pajūryje – pilnutėliai, o pirmieji užsakymai prasidėjo jau prieš pusantro mėnesio.


Ilgąjį savaitgalį pajūryje vykusiame „Palangos parko festivalyje“ skambėjo M. Levickio, Monikos Liu ir A. Mamontovo koncertai. 


Žolinių savaitgalį „Palangos parko festivalis“ kviečia į ypatingose Palangos kurorto vietose įvyksiančius Martyno Levickio, Monikos Liu ir Andriaus Mamontovo koncertus.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Dėl pandemijos Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas atnešė krūvą rūpesčių šalies verslininkams, kurie neslepia – ši vasara bus kitokia. Ir nors jau birželį lietuviai kaip niekada aktyviai traukia į šalies pajūrį, Palangos verslininkai džiūgauti neskuba ir sielojasi dėl koronaviruso grėsmės apriboto užsienio piliečių judėjimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius