Lietuviškajai motinai Teresei skirtas koncertas primins aukščiausias žmogaus vertybes

Palangos tiltas, 2021-07-28
Peržiūrėta
2668
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Virginija Kochanskytė
Virginija Kochanskytė

Lietuva turėjo savąją motiną Teresę. Šį palyginimą galime drąsiai suteikti Stefanijai Ladigienei, gyvenusiai prieš kelias dešimtis metų, pasaulio tautų teisuolei, po mirties apdovanotai žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, drąsios ir kilnios sielos žmogui. Šia programa pažymime jos 120-ąsias gimimo metines. 

Koncertą-spektaklį „Ji atidavė viską, ką turėjo. Dedikacija Stefanijai Ladigienei“ sukūrė žavingiausios Kauno artistės: aktorė Virginija Kochanskytė (ji ir režisierė), solistė Rita Preikšaitė ir pianistė Rūta Blaškytė. Kavalierius Tomas Ladiga, kuris yra herojės anūkas, padabins moterų draugiją boso partijomis, o kartu su soliste dovanos meilės duetus. Koncertas vyks rugpjūčio 5 d. 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje. 

Tauri Stefanijos gyvenimo istorija liudija: dvasingumas žmogų pakylėja virš materialiojo pasaulio. Ši moteris – kultūros, žmogiškumo ir dvasingumo pavyzdys, o jos siekiai – padėti artimui ir visai visuomenei, dirbti aukštų dvasinių vertybių labui. 

Antrojo pasaulinio karo metais, nepaisydama rizikos, ji savo namuose Vilniuje slėpė iš Kauno geto pabėgusią žydaitę Ireną Veisaitę, taip išgelbėdama ją nuo mirties. S. Ladigienės namuose slapstydavosi arkivyskupas Mečislovas Reinys, kunigas Alfonsas Lipniūnas, dirigentas ir kompozitorius Konradas Kaveckas, poetai Bernardas Brazdžionis, Faustas Kirša, iš Štuthofo koncentracijos stovyklos grįžęs Balys Sruoga, yra apsilankiusi žvalgė Marcelė Kubiliūtė. 

Stefanija rankų nenuleido net tada, kai sovietų okupantai ją suėmė ir dešimčiai metų ištrėmė į Rusijos lagerius: kalėdama su kitomis lietuvėmis, partizanėmis ir partizanų ryšininkėmis, ji jas guodė, ramino, žiauriai sumuštoms plovė žaizdas, rūpinosi jomis, dalijosi žiniomis, sukauptais dvasios turtais. 

Žurnalistė Liudvika Vildžiūnaitė-Pociūnienė taikliai rašė: „Atidavė viską, ką turėjo – savo širdį, gražiausius jausmus, savo laiką, galimas žvaigždėtas valandas prie rašomojo stalo. Sau nieko nepaliko.“ 

Programa išties virpinanti sielą, joje – Stefanijos dienoraščio, laiškų, prisiminimų fragmentai, sugulę į knygą „Esame“. O muzika? Muzika ta, kurią mėgo Stefanija ir jos vyras.Geros muzikos melomanams paruoštas gurkšnis energijos, pluoštas jautrumo, sauja drąsos ir kilnumo su E.Grieg, C. Caccini, J. Tallat-Kelpšos ir kitų kompozitorių melodijomis. 

Koncertas yra „I-jojo Žemaitijos dvarų muzikos festivalio“ programoje. Festivalis vyksta trijuose Vakarų Lietuvos dvaruose – Oginskio rūmuose Plungėje, Palangos Tiškevičių rūmuose ir Renavo dvaro sodyboje. Bilietai į koncertą: Ji atidavė viską, ką turėjo. Dedikacija Stefanijai Ladigienei * Festivalio programa - 05.08.2021 - Palangos Gintaro muziejaus terasa - Bilietai

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, kad Palangos Paliepgirių gatvėje trečiadienį, rugsėjo 29 d., apie 11 val.,vykdant kasimo darbus, buvo rasti žmogaus kaukolės ir kojos kaulai.


Palangos gintaro muziejuje rugsėjo 17 d., 10-14 val. vyks naujo, Lietuvos Kultūros tarybos finansuojamo, edukacinio projekto „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“ išplėstinis pristatymas skirtas pedagogams ir edukatoriams.


Lietuva turėjo savąją motiną Teresę. Šį palyginimą galime drąsiai suteikti Stefanijai Ladigienei, gyvenusiai prieš kelias dešimtis metų, pasaulio tautų teisuolei, po mirties apdovanotai žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, drąsios ir kilnios sielos žmogui. Šia programa pažymime jos 120-ąsias gimimo metines. 


Kviečiame dalyvauti nemokamame šventiniame koncerte, skirtame Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmečiui paminėti, kuris vyks liepos 4 d., 19.00 val. Palangos koncertų salėje.


Praėjusį savaitgalį, vasario 26-27 d., šeimas subūrė Palangos miesto šeimų tinklinio turnyras, skirtas tinklinio skyriaus 40-mečiui paminėti. Į jį susirinko 18 komandų, sudarytų iš dviejų šeimos narių. Kaip teigė šio turnyro organizatoriai Irena ir Rimas Švaniai, planuojama kasmet suburti tinklinio mėgėjus, taip turnyras taps tradiciniu.


Baigėsi Palangos senojoje gimnazijoje vykęs tarpklasinis krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Idėja tradicinį krepšinio turnyrą skirti šiai šventei kilo gimnazistams Egidijui Berčiui (IIIB), Arnui Žvirgždžiui (IIIB) ir Povilui Labženčiui (IIID).


„Olimpizmas – vertybių ugdymui“ – tai pavadinimas mokymų, kuriuose praėjusi atranką Druskininkuose dirbo Palangos senosios gimnazijos mokytoja Dalia Rakauskienė.


Rajanas Olanderis, 22-ejų metų 210 сentimetrų aukštaūgis iš Jungtinių Amerikos Valstijų, prieš pat Naujuosius metus atvykęs į Palangą traukti jos reprezentacinę krepšinio komandą „Palanga“ iš LKL lygos dugno, prisimena, kad pokšint fejerverkams, skelbiantiems 2013-ųjų pradžią, jis vienas sėdėjo krepšinio klubo nuomojamame...


Šiandien minėsim Gedulo ir vilties dieną – būtent šią dieną prisimenami ir pagerbiami tremtyje žuvę lietuviai. Žinoma, anų laikai prisiminimai paženklinti slogumu, tačiau viena aišku, tremtiniai sugrįžę į gimtinę tapo kur kas stipresni. „Kad ir kaip būtų blogai, jie visuomet tiki, jog ateis ir geresnis metas“, - patikino ir palangiškė, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narė Irena...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius