„Lietuvos draudimas“: dėl liūties Vakarų Lietuvoje jau rezervuota beveik 90 tūkst. eurų nuostoliams padengti

Palangos tiltas, 2023-11-13
Peržiūrėta
610
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Potvynis iš Kretingos jau pasiekė Klaipėdą, kyla Danės vanduo / R. Rumšienės/LRT nuotr.
Potvynis iš Kretingos jau pasiekė Klaipėdą, kyla Danės vanduo / R. Rumšienės/LRT nuotr.

Praėjusią savaitę Vakarų Lietuvoje per parą iškritus viso lapkričio mėnesio kritulių normai, „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad patirtų nuostolių suma jau siekia beveik 90 tūkst. eurų sumą.

„Lietuvos draudimo“ Klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus teigia, kad liūties padaryta žala vis dar skaičiuojama, greičiausiai sumos nuostoliams padengti augs ir viršys 100 tūkst. eurų sumą.

„Dėl liūties ir potvynio daugiausiai turtas nukentėjo Klaipėdos, Kretingos rajonuose ir Klaipėdos mieste. Taip pat nukentėjo ir Palangos miesto, Tauragės bei Telšių rajonų gyventojai“, – komentuoja M. Norkus.

Anot draudimo eksperto, daugiausiai žalų registravo gyventojai, tačiau, žvelgiant į sumas, beveik su tokiais pat nuostoliais susidūrė ir verslo įmonės.

„Dominuoja dviejų tipų žalos: vanduo prabėgo per pastato atitvarines konstrukcijas ir buvo užtvindytos patalpos bei rūsiai. Nors daugiausiai nukentėjo būstas, nuostolių dėl šios liūties registruota ir transportui“, – sako M. Norkus.

„Lietuvos draudimo“ ekspertas sako, kad tokios stichinės nelaimės dar kartą parodo, jog būtina pasitikrinti, ar nėra įtrūkimų pastatuose ir ant jų stogų, ar sandarūs lietvamzdžiai, drenažo sistema.

Specialistas pataria patyrusiems žalą pirmiausia kviesti avarines tarnybas, skubėti saugoti turtą. Jei yra galimybė – mažinti nuostolį. Tuomet nufotografuoti sugadinimus ir kreiptis į savo draudimo bendrovę.

ELTA

Jūsų komentaras:

Juozas Valiušaitis 2023-11-24 23:29 ([email protected] / IP: 172.68.138.123)
Juokinate su tokiais „žalų“ paskaičiavimais: „...draudimo bendrovės paskaičiavo, kad nuostoliai dėl liūties sukeltų padarinių siekia 90.000€, o gali pasiekti ir iki 100.000€... Čia vienam Kretingos mėšluose paskandintam maitinimo ir poilsio centrui „Vienkiemis“, kurio pastatai šiaudiniais stogais, vaikų žaidimo aikštelės, virtuvės su visa įranga skendo metro gylyje!? Tai ar bent kiek draudikai orientuojasi statybų ar remonto kainose? Ar čia prie rašomojo stalo sėdinčių biurokratų, niekada nebuvusių statybų aikštelėje, samprotavimu – tokie nuostoliai? Bent viešai nesikompromituokite, skelbdami tokias diletantiškas formuluotės! Palanga

Taip pat skaitykite

Praėjusią savaitę Vakarų Lietuvoje per parą iškritus viso lapkričio mėnesio kritulių normai, „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad patirtų nuostolių suma jau siekia beveik 90 tūkst. eurų sumą.


Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Palangoje iškirstų daugiau nei 1 tūkstančio saugotinų medžių.


Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) bankrutuojančiai Gargždų statybos bendrovei „Hidrostatyba“ turi grąžinti pusę iš nuskaičiuotų 127,4 tūkst. eurų delspinigių už pavėluotą kelio Šiauliai-Palanga atkarpų remontą.


Sinoptikai prognozuoja, kad ketvirtadienį, sausio 20 d., ryte sustiprės vakarų, šiaurės-vakarų vėjas. Vėjo gūsiai 9 val. ryto sieks iki 20-22 m/s, o vakare ir naktį sustiprės iki 26 m/s.


Šiaulių apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vienas asmuo kaltinamas iš vartojimo kreditų įmonių apgaule pasisavinęs beveik 23 tūkst. eurų, o kitas – ėmęs kreditus žmonėms sukčiaudamas.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Oksana Skripnikienė socialiniame tinkle Facebook pasiskundė: "Sosnovskio barščiai jie grėsmingai artėja ties Lieknų gatvės 16 ir 14 numeriu. Žolės aukštis maždaug 1.45 metro. Ar ji neturėtų būti nupjauta? Kas Palangoje už tai atsako?"


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius