Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė kovoms rengiasi Palangoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-07-10
Peržiūrėta
8
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė kovoms rengiasi Palangoje

„Manau, kad mūsų rinktinė pagrindine savo stovyklų baze pasirinks Palangą. Čia yra viskas, ko mums reikia: ir sąlygos gyventi, ir puiki sporto arena, o kai bus baigtas rekonstruoti stadionas, sąlygos bus nuostabios“, - antradienį pirmąkart apžiūrėjęs Palangos universaliąją sporto areną sakė pirmadienį kurorte treniruočių stovyklą pradėjusios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas.

Pirmadienio vidurdienį į viešbutį „Vanagupė“ susirinko 14 iš 17 kandidatų į krepšinio pasaulio čempionatui pradedančią rengtis Lietuvos rinktinę. Kartu atvyki ir Jono Kazlausko vadovaujama trenerių komanda, ir LKF pre­zi­den­tas Ar­vy­das Sa­bo­nis.

Tos pačios dienos vakare į šalia naujosios universaliosios Palangos arenos esantį atnaujinamą stadioną pirmajai treniruotei atvirame ore susirinko Man­tas Kal­nie­tis, Adas Juš­ke­vi­čius, Ša­rū­nas Va­si­liaus­kas, Žy­gi­man­tas Ja­na­vi­čius, Mar­ty­nas Po­cius, Re­nal­das Sei­bu­tis, Min­dau­gas Kuz­mins­kas, Si­mas Ja­sai­tis, Dei­vi­das Gai­lius, Pa­ulius Jan­kū­nas, Kšiš­to­fas ir Dar­ju­šas Lav­ri­no­vi­čiai, An­ta­nas Ka­va­liaus­kas ir Ar­tū­ras Gu­dai­tis.

Po dvie­jų sa­vai­čių lau­kia­ma pri­si­jun­giant Jo­no Ma­čiu­lio ir Do­na­to Mo­tie­jū­no, o rugp­jū­čio pra­džio­je – Jo­no Va­lan­čiū­no. Du pa­sta­rie­ji krep­ši­nin­kai spor­tuo­ja JAV, o J. Ma­čiu­liui su­da­ry­tas in­di­vi­dua­lus tre­ni­ruo­čių gra­fi­kas.

Šią vasarą rinktinės stovyklos vyks be dviejų nacionalinės komandos senbuvių – dėl traumų pasaulio čempionatą praleis Robertas Javtokas ir Linas Kleiza. O ilgamečiai rinktinės nariai - Šarūnas Jasikevičius ir Tomas Delininkaitis šįkart į nacionalinę ekipą nebuvo pakviesti.

„Tai įvadinė stovykla. Turime šiek tiek įsivažiuoti, kad nesusižeistume, nepatirtume traumų. Pirmos trys dienos bus skirtos fizinėms treniruotėms, vėliau jau į rankas paimsime ir krepšinio kamuolį, - kalbėjo J. Kazlauskas. - Turime išsamią informaciją iš savo gydytojų, visi žaidėjai buvo patikrinti. Yra mažesnių ar didesnių nusiskundimų, tad pagal tą informaciją ir dirbsime,“ – į improvizuotą stovyklos atidarymą susirinkusiems žurnalistams sakė J. Kazlauskas.

Jis pabrėžė, jog čempionatui bus rengiamasi kitaip nei praėjusiais metais. Kadangi šiemet čempionatas bus daug trumpesnis, tad norima, jog krepšininkai kuo greičiau pasiektų optimalią sportinę formą. Pasak trenerio, būtent dėl to bus žaidžiama daugiau draugiškų rungtynių.

Antradienį J. Kazlauskas kartu su A. Saboniu, lydimi Palangos mero Šarūno Vaitkaus bei vicemero Sauliaus Simės, apžiūrėjo naująją Palangos universaliąją sporto areną, kur, pasak nacionalinės rinktinės trenerio, ir bus į rankas paimti krepšinio kamuoliai.

„Manau, kad mūsų rinktinė pagrindine savo stovyklų baze pasirinks Palangą. Čia yra viskas, ko mums reikia: ir sąlygos gyventi, ir puiki sporto arena, o kai bus baigtas rekonstruoti stadionas, sąlygos bus nuostabios. Bet jau ir dabar, kai pamatėme salę, manome, kad gal būt koreguosime savo planus ir po treniruočių kituose Lietuvos miestuose grįšime ne į Klaipėdą, kaip planavome, o vėl į Palangą“, - sakė J. Kazlauskas.

Kol kas buvo planuota, jog krepšininkai Palangoje stovyklaus iki liepos 18 dienos. Vėliau rinktinė ketino treniruotis Kaune (liepos 19-24 d., rugpjūčio 12-18 d.), Šiauliuose ir Panevėžyje (liepos 25-28 d.), Vilniuje (liepos 29 - rugpjūčio 2 d.), Klaipėdoje (rugpjūčio 5-11 d.), vykti į Suomiją (rugpjūčio 3-5 d.), Slovėniją (rugpjūčio 19-23 d.) bei Kroatiją (24-27 d.).

Pasirengimo ciklo metu lietuviai sužais 14 draugiškų rungtynių, 9 iš kurių vyks Lietuvoje. Mūsų šalies krepšininkai draugiškose rungtynėse išbandys jėgas su Latvijos, Gruzijos, Suomijos, Ukrainos, Australijos, Graikijos, Naujosios Zelandijos, Slovėnijos, Brazilijos, Irano ir Kroatijos komandomis.

Rugpjūčio 30 - rugsėjo 14 dienomis Gran Kanarijoje (Ispanija) vyksiančiame pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė žais D grupėje su Angolos, Australijos, Pietų Korėjos, Meksikos bei Slovėnijos komandomis.

Prieš ketverius metus Turkijoje vykusiame pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos krepšinio rinktinė buriasi Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2020 07 10 | Rubrika: Sportas

Tradiciniu laiku ir tradicinėje vietoje – penktadienį Lietuvos krepšinio rinktinė kaip visuomet liepą renkasi į stovyklą Palangoje. Tik šįkart pratybos neturės įprasto tęsinio. Dvi savaites padirbėję stadione ir salėje, nacionalinės ekipos krepšininkai sužais draugiškame turnyre Estijoje ir vėl išsiskirstys, mat visus vasaros planus nubraukė...


Lietuvos rinktinė susirinks į mini stovyklą Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2020 06 02 | Rubrika: Miestas

Koronaviruso pandemijai kardinaliai pakeitus 2020 metų vasaros sporto kalendorių, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė liko be oficialių varžybų, tačiau šią vasarą ji vis tiek susirinks. Palangpje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Liepos 22-31 d. Palangoje treniruočių stovyklą surengė nacionalinė krepšinio rinktinė. Į stovyklą besirenkantys krepšininkai susitiko po 2 metų pertraukos, tačiau daug laiko pasidalyti gyvenimo džiaugsmais ir rūpesčiais žaidėjai neturės. Jau visai netrukus prasidės pasiruošimas rugpjūčio 31–rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam čempionatui.


Balandžio 14 d. miesto Kultūros ir jaunimo centro Palangos visuomenei žinomas ir populiarus vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) dalyvavo Tauragės tradiciniame vyrų chorų ir ansamblių IX-jame festivalyje „Užtraukime, vyrai, dainą“. Šiemet festivalis suskambo dar iki šiol negirdėto darnumo akordais. Kas gi gali geriau...


Palangos „Jūros šaulių“ choras balandžio 3 dieną Tauragėje dalyvavo vieninteliame Lietuvoje vyrų chorų festivalyje „Užtraukim, vyrai, dainą“. Festivalis, kasmet organizuojamas Tauragėje, šiemet rengiamas jau septintąjį kartą, į jį susirinko geriausi šalies vyrų chorai ir vokaliniai ansambliai. Tauragėje susirinko 200 dainuojančių vyrų iš...


„Manau, kad mūsų rinktinė pagrindine savo stovyklų baze pasirinks Palangą. Čia yra viskas, ko mums reikia: ir sąlygos gyventi, ir puiki sporto arena, o kai bus baigtas rekonstruoti stadionas, sąlygos bus nuostabios“, - antradienį pirmąkart apžiūrėjęs Palangos universaliąją sporto areną sakė pirmadienį kurorte treniruočių stovyklą pradėjusios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės...


Palangos atviros vyrų tinklinio pirmenybės

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 16 | Rubrika: Sportas

Pasibaigė 2013 metų Palangos atviros vyrų tinklinio pirmenybės. Šiemet rungtyniavo šešios komandos: Palangos sporto centras, Palangos veteranai, STIHL, „EG Kompiuteriai“, Giruliai ir Kretinga.


Užpraėjusį savaitgalį paaiškėjo penkiasdešimt antrojo tradicinio tarptautinio futbolo turnyro „Palangos Juzė“ nugalėtojai. Jais tapo jauniausia pagal žaidėjų amžių komanda – Lietuvos jaunimo rinktinė U18, finalo kovoje rezultatu 2:0 įveikusi svečius iš Liepojos – „Metalurgs 2“ komandą.


Palangoje viešėjusios krepšinio rinktinės treneriai susitiko ir su miesto valdžia. Jie pasidžiaugė, kad kurorte gali gerai jaustis ir tinkamai pasiruošti olimpiadai. Pasak rinktinės trenerių Kęstučio Kemzūros bei Roberto Kuncaičio, čia yra gerų, kokybiškų viešbučių, jaučia privatumą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas