Likę be degalų, atostogautojai išnaršė apylinkes dviračiais

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-06-16
Peržiūrėta
1086
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Likę be degalų, atostogautojai išnaršė apylinkes dviračiais

Prasidėjus vasarai pajūryje vėl krykštauja vaikai, atvykę ir susikūrę sau patogią stovyklavietę netoli aerouosto. Jau septintąjį kartą Šiaulių savivaldybės vaikų globos namų auklėtiniai išbando savo jėgas įvairiose sportinėse varžybose, lepinasi jūros ir saulės malonumais pajūryje, kur atrado jiems tinkamą vietą stovyklauti-atostogauti, priglaudžiančioje įvairaus amžiaus ir įvairių poreikių vaikus. Vaikai sutartinai patikino, jog jie čia puikiai leidžia laiką. Išties, vaikams vasara – ypatingas laikas, nes būtent šiuo metų laiku jie gali tiek daug patirti ir pramogauti lauke iki vėlaus vakaro.

 

Pramogauja aktyviai

„Čia būnant neįmanoma, kad nebūtų ką veikti“, - įvertino susikurtos stovyklos naudą Petras, vienas iš jaunųjų stovyklautojų. Neformalaus ugdymo pedagogė Vida Povilaitienė tai tik patvirtino, papasakojusi, kiek daug veiklos tenka vaikams vasaros metu. „Aš dirbu visą vasarą, o atostogauju rugsėjo ir spalio mėnesiais. Stengiamės išnaudoti visas pasitaikiusias progas, juk tie vaikai tokio šanso vėliau gali ir neturėti“, - kalbėjo aktyvi pedagogė, spėjanti suktis tarp dvidešimt vaikų ir prireikus ištiesti kiekvienam pagalbos ranką.

Susirinko įvairaus amžiaus vaikų – nuo 4 iki 18 metų, pati mažiausioji Deimantė atvykusi į pajūrį pirmą kartą nei kiek neliūdi ir nejaučia ilgesio. Ji šypsodama teigė, jog jai čia patinka.

Trys vadovai atvyko su dviem dešimtim vaikų, visko norinčių ir skubančių patirti kuo daugiau nuotykių. Panašu, jog jiems tai padaryti pavyksta. Žinoma, pramogauti vaikams labai padeda ir sodybos šeimininkai Irena Šalkauskienė ir Antanas Zelenauskas, kurių dėka kieme atsirado ir nauja supynė, kita pramoga – batutas, dėl kurio kyla ir vaikiški ginčai. Ši vieta įkurta viešosios įstaigos „Žalosios girios“.

 

Keliauja dviračiais

„Pirmą kartą, kuomet čia atvykom, stovyklavom ant jūros kranto, ten buvo įsikūrusi stovykla. Tačiau išbandėm įvairiausių stovyklaviečių“, - ėmė pasakoti apie vaikų užimtumą V.Povilaitienė. Kaip papasakojo pedagogė, vaikų pramogas organizuoti yra bandę ir ūkininkai, ir šauliai, žinoma, prikalbinti pedagogų, tad ir vaikams, natūralu, teko patirti daug naudingų pamokų, galbūt praversiančių ateityje. Pavyzdžiui, kaip atskleidė pedagogė Vida, vaikams buvo suteikta galimybė pabandyti žiesti puodus, prisiliesti prie senųjų amatų.

„Kuomet gaudavom finansavimą degalams, mes tiek visur apkeliaudavom, tačiau šiemet negavom nė cento. Į stovyklą atsivežėm savus dviračius, tad vaikai su jais važinėja visur“, - atskleidė realybę pedagogė. Tačiau tai vaikų nei kiek neliūdina, jiems dviratis – puiki transporto priemonė, suteikianti galimybę nuvažiuoti visur, kur tik jiems norisi. Kaip papasakojo vaikai, jie jau apsilankė ir Šventosios uoste. Kaip paaiškėjo, nors dviračių visiems nepakanka, visgi pramogų nepritrūksta ir mažesniesiems, liekantiems stovyklavietėje. „Džiaugiamės, jog turim vadovą vyrą, kuris ir keliauja dviračiais kartu su vaikais“, - pasidžiaugė neformalaus ugdymo pedagogė.

 

Pramogauti įmanoma ir nemokamai

„Darom, ką galim. Savo sprandu įsitikinau, jog yra daug nemokamų renginių, kuriuose vaikai gali dalyvauti. Pavyzdžiui, perskaičiau, jog vyks konkūrai, jei tik pritars šiai mano idėjai kiti, galėsim vykti“, - puikų pastebėjimą pateikė V.Povilaitienė. Šeštadienį vaikai jau susiplanavo patys, jie sužinoję, jog į Palangą atvyksta Šiaulių futbolininkai, pasiryžę būtinai vykti jų palaikyti.

Vakar jaunieji stovyklautojai pagelbėjo Palangos reabilitacijos ligoninėje, kur kasmet būna laukiami ir maloniai priimami. Čia jie mielai sutinka papuošti aplinką, o vaikų prisiminimas lieka ir ant sienų, mat kartais mažieji ligoninei padovanoja ir savų piešinių. Jiems tai būna naudinga patirtis, pasisukiojant ligoninėje, kuomet gali pajusti, jog gali būti reikalingi.

 

Atranda ką veikti

„Mes turim puikių sportininkų, šokėjų, užimančių varžybose ir puikias vietas“, - laimėjimais pasidalino pedagogė. Tai, jog vaikams sportas tinka ir patinka, pastebima iškart. „Mums patinka viskas, kas susiję su sportu“, - patvirtino vaikai, galintys savo jėgas išbandyti krepšinio, futbolo, tinklinio aikštelėse.

„Tai, jog vaikams reikia tokių pramogų, man mintis kilo, kuomet vasarų metu jų globos namuose likdavo vis daugiau. Jei anksčiau likdavo vos keletas, vėliau skaičius gerokai išaugo. O ką veikti, tad reikėjo imtis veiklos“, - apie užsimezgusią idėją papasakojo V.Povilaitienė. Tai, jog stovyklos tarsi mažas pagalbos ratas globos namuose augantiems vaikams, patvirtino ir patys mažieji. „Išvažiuojam visi drauge, turim čia ką veikti, einam kiekvieną dieną prie jūros, maudomės“, - pasakojo apie atsivėrusias stovykloje užimtumo galimybes mažoji stovyklautoja Gabija.

Stovykloje vaikai atostogaus trimis pamainomis – po septynias dienas. „Nežinau, kaip čia reiks sugudrauti su tais vaikai, nes reiks keisti vaikus. Jie išvykti nenori, gal reiks kaip „Robinzone“ sužaisti – liepti visiems susikrauti daiktus, o įvertinus visų nuveiktus darbus, kažką išsiųsti namo“, - mintimis pasidalino pedagogė, įrodydama, jog vaikams stovyklos sužadina didžiules emocijas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Tikriausiai suprantate, kaip aš, trijų vaikų tėvas, jaučiuosi šiandien (liepos 5 d.), kai Kunigiškių vaikų stovykloje ant jūros kranto vėl krykštauja vaikų balsai. Čia, ant paties jūros kranto, greta balto kaip sniegas Palangos paplūdimio smėlio, išdygo ne prabangūs kotedžai visuomenės išrinktiesiems, ne vilos, kurių savininkai puikuotųsi savo išskirtine nuosavybe, o iš pagrindų rekonstruota...


Lietuvoje apie 1 350 vaikų laukia globėjų. Daugiausia – tai vyresni nei 10 metų vaikai. 


Europos vaistų agentūrai leidus „Comirnaty“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti 12–15 metų asmenis, šios amžiaus grupės vakcinacija startuoja ir Lietuvoje. Nuo pirmadienio registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.


Šalies pajūrio kurortai vasaros sezoną pasitinka naujais įkainiais. Palangoje išaugo rinkliavos už automobilių stovėjimą, o Neringoje ekologinį mokestį teks mokėti 20 dienų anksčiau nei pernai. Kalbama, kad lietuviams atostogauti Latvijoje jau yra pigiau nei Lietuvoje, tačiau „Žinių radijuje“ kalbėję kurortinių miestų merai tokiam teiginiui prieštaravo. Anot...


Šylant orams bei švelnėjant karantino apribojimams, išaugo susidomėjimas nuoma pajūryje bei kaimo turizmo sodybose. Butuose „įstrigę“ žmonės ieško galimybių pabėgti į gamtą, planuoja vasaros atostogas. Lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, kaimo turizmo bei nuomos pajūryje paklausa šią savaitę išaugo 15-28 proc.


Poilsiautojų saugumu paplūdimyje rūpinsis septyniasdešimt profesionalų, apsirūpinusių modernia technika gelbėtojų. Jau šį sekmadienį, gegužės 15 d., pajūrio gelbėtojai pradės budėti paplūdimiuose. Palyginti su praėjusia vasara, šiais metais tiek gelbėtojų, tiek poilsiautojų laukia naujovė – be kasmet veikiančių gelbėjimo postų, įrengti ir trys nauji, pratęstas ir...


Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje ugdomi ne tik tipiški vaikai – šioje ugdymo įstaigoje laukiami ir negalią turintys mokiniai, kurie specialiose klasėse lavinami pagal kiekvieno vaiko galimybes, jiems rengiamos įvairios šventės, kurių dalyviais tampa patys neįgalieji. Tokiems vaikams reikia skirti daugiau dėmesio negu kitiems, todėl klasėje su...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Prasidėjus vasarai pajūryje vėl krykštauja vaikai, atvykę ir susikūrę sau patogią stovyklavietę netoli aerouosto. Jau septintąjį kartą Šiaulių savivaldybės vaikų globos namų auklėtiniai išbando savo jėgas įvairiose sportinėse varžybose, lepinasi jūros ir saulės malonumais pajūryje, kur atrado jiems tinkamą vietą stovyklauti-atostogauti, priglaudžiančioje įvairaus amžiaus ir įvairių...


„Tėvai nežinojo, pas ką mane nuvežti, tai aš pati jiems pasakiau“, - atkartojo savo mažosios pacientės žodžius vaikų gydytojas Alfredas Kerulis. Pelnyti vaikų meilę šiam gydytojui ne itin sudėtinga. Pasak jo, svarbu užmegzti ryšį, o jį užmezgus vaikai gydytoju ima pasitikėti ir nejaučia nei menkiausios baimės. Ypatingai tuo atveju, jei atliekama procedūra nekelia skausmo. Pastaruoju metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius