Vaikų laukia poilsis įvairių užsiėmimų stovyklose

Rasa GEDVILAITĖ, 2019-06-07
Peržiūrėta
114
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasara – atostogų metas, tad pailsėti, patirti nuotykių šiuo šiltuoju laikotarpiu skuba ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Palangos miesto vaikams pasirinkti, kur smagiai ir naudingai praleisti laiką, bus iš ko. Savivaldybė šiemet finansuoja devynias vaikų vasaros poilsio programas, be to, bus suteikta galimybė vaikams, kurių šeimoms reikalinga pagalba, išvykti į stacionarinę stovyklą. Vaikų poilsio stovykloje „Raganė“ galės pailsėti 32 mokiniai, kuriems kelialapius kompensuos Palangos miesto savivaldybės administracija.

Kam buvo teikiamas pirmumas
Kaip papasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Vargonienė pirmumas buvo teikiamas programai, kuri yra tęstinė, programos turinys nuoseklus ir išsamus bei atitinka programos tikslus, uždavinius, buvo aiškiai įvardinta tikslinė grupė, į programą įtraukiami socialiai remtini vaikai, nurodyta vykdymo vieta ir konkreti data, o programos vykdymo sąmata yra pagrįsta, reali, suplanuota atsižvelgiant į vidutines kainas.
Anot pašnekovės, programa turi būti parengta profesionaliai, atkreipiamas dėmesys į tai, ar bus vadovai, kurie sugebės užimti vaikus.

Suteiktas finansavimas
Skirtoji savivaldybės lėšų suma paskirstyta VšĮ Baltijos jūrų skautai – programa „Baltijos vėjai“, Palangos moksleivių klubui – programa „Menų muzika“, asociacijai Jojimo sporto klubas „Zigmo žirgai“ – programa „Savaitgalio stovykla su žirgais“, sporto klubui „Gintarinis ringas“ – programa „Gintarinis kovotojas“, Palangos sporto centrui – programa „Būsiu ČEMPIONAS“, Verslo ir lyderystės akademijai „In corpore“ – vaikų dienos stovykla „100 emocijų per 5 dienas“, VšĮ Palangos sambo akademijai – programa „Imtynių vasaros stovykla Palangoje 2019“, VšĮ futbolo klubui „Gintaras“ – programa „Vasara su futbolu“, Šventosios pagrindinei mokyklai, pateikusiai programą „Siekiu daugiau“.
Šiemet buvo pateiktos trys naujos programos – VšĮ Baltijos jūrų skautų, sporto klubo „Gintarinis ringas“ bei Šventosios pagrindinės mokyklos.
Iš viso papramogauti rengiamose stovyklose galės 479 vaikai.
„Visi organizatoriai yra sugalvoję įdomių veiklų, tad vaikams stovyklose tikrai bus labai įdomu ir naudinga. Labai džiugu, jog atsiranda puikių vadovų, kurie nebijo atsakomybės naštos, geba užsiimti su vaikais, pateikti jiems įdomių užsiėmimų. Jiems pirmiausia ir reikia dėkoti“, – teigė Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Vargonienė.

Norinčių yra labai daug
Tai, kad stovyklos vaikams yra labai reikalingos ir pageidaujamos, gali patvirtinti kiekvienas jų organizatorius. „Kai stovyklos būna mokamos, tuomet surinkti vaikučius būna gerokai sunkiau, bet kai užsiėmimus finansuoja Savivaldybė, paaiškėja, jog norinčių yra labai daug, nes ne visi gali sau leisti, kai reikia patiems susimokėti. Mums reikėjo tik trijų dienų ir grupė užsipildė“, – atskleidė Palangos moksleivių klubo direktorė Eglė Bučienė.
Ji atkreipė dėmesį, jog šiemet Savivaldybė skyrė nemažai lėšų vaikų poilsiui paremti, ir vaikams tikrai bus iš ko pasirinkti. „Pastebėjome, jog vaikams labai trūksta pabuvimo kartu, pabendravimo tarpusavyje, tad tokie užsiėmimai labai reikalingi. Džiaugiasi ir vaikai, ir tėvai, kurie žino, kad vaikams bus ir saugu, ir naudingai praleis laiką. O mes veiklas organizuojame taip, jog vaikai turėtų veiklos, bet ir nebūtų apsunkinti, juk vis dėlto atostogų metas“, – sakė E. Bučienė.
O štai Šventosios pagrindinė mokykla parengė programą „Siekiu daugiau“, skirtą paskatinti labai gerai ir gerai besimokančius moksleivius siekti nenuleisti išsikeltos kartelės bei dar geresnių rezultatų. „Visuomet skatiname puikiai besimokančius vaikus, tačiau iki šiol tai būdavo ekskursijos. Šiais metais nusprendėme paskatinti kitaip – pasiūlyti jiems galimybę pailsėti poilsio stovykloje“, – sakė Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė Valda Šarkienė.

Palangos m. sav. inf.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Vilnietė Marija (vardas pakeistas) kasmet apsistoja „Smilčių vilose“ Palangoje. Tačiau šiemet atvykusi į kurortą su gausia šeima ji nusivylė: po langais – triukšminga statybvietė, rašo www.15min.lt žurnalistė Karolina Stažytė.


Vasara – atostogų metas, tad pailsėti, patirti nuotykių šiuo šiltuoju laikotarpiu skuba ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Palangos miesto vaikams pasirinkti, kur smagiai ir naudingai praleisti laiką, bus iš ko. Savivaldybė šiemet finansuoja devynias vaikų vasaros poilsio programas, be to, bus suteikta galimybė vaikams, kurių šeimoms reikalinga pagalba...


Aktyvus poilsis – geriausias atostogų planas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 04 | Rubrika: Sportas

„Žmonės sportuoja“ – šis pavadinimas Palangoje skamba jau ne vienerius metus, tiksliau, ketverius. Ir žmonės jau žino, atpažįsta šią veiklą, kaip sakė šios idėjos iniciatorė Vilija Gečaitė, jau ir nebėra nedrąsu žmonėms užsiimti aktyvia veikla būryje viešose vietose. O taip būdavo pirmais metais. Vadinasi, žmonės, galima sakyti, prisijaukino...


Mokesčių inspekcijos (VMI) ir Darbo inspekcijos (VDI) specialistai šį penktadienį, liepos 13 d., Palangoje rengia atviras konsultacijas. Bus galima plačiau sužinoti apie naujojo Darbo kodekso taikymo ypatumus, Mokesčių inspekcijos teikiamas elektronines paslaugas, sulaukti patarimo, kaip registruoti už paslaugas ir prekes gautus kvitus VMI kvitų žaidime, aptarti kitus rūpimus klausimus.


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Vasara – atostogų metas, tad pailsėti, patirti nuotykių šiuo šiltuoju laikotarpiu skuba ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Palangos miesto vaikams pasirinkti, kur smagiai ir naudingai praleisti laiką, bus iš ko. Savivaldybė finansuoja septynias vaikų vasaros poilsio programas, be to, organizuoja dar ir stovyklą mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams, o į...


Akcija „Saugus poilsis pajūryje“ – vėl Palangoje

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro inf., 2016 07 04 | Rubrika: Sveikata

Visą liepą Palangoje vyks akcija „Saugus poilsis pajūryje“, kurios tikslas – priminti poilsiautojams, kaip saugiai elgtis prie vandens bei saulėkaitoje, kad poilsis taptų saugus ir visavertis. Akciją jau ne pirmus metus organizuoja Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.


Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vos gimus vaikučiui tėvai skuba jį užrašyti į darželį. Neretai tėvai piktinasi ilgomis darželio eilėmis. Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus – eilių čia nėra, nors, pavyzdžiui, Kretingoje eilės į juos didelės. Ne todėl, kad darželių Palangoje būtų labai daug, o todėl, kad, blogėjant demografinei padėčiai...


Baigiantis mokslo metams mokiniai ir jų tėveliai ima žvalgytis, kaip smagiau praleisti vasaros laiką. Visi su malonumu juo džiaugtųsi rengiamose stovyklose, vietoj to, jog vaikai šlaistytųsi gatvėse be veiklos. Šiemet dvigubai daugiau vaikų iš mažas pajamas gaunančių šeimų stovyklaus konkursą nugalėjusioje „Raganės“ stovykloje. „Palangos miesto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius