Šimtai jaunųjų palangiškių vasarą leidžia vasaros stovyklose visoje šalyje

Palangos tiltas, 2020-07-31
Peržiūrėta
1811
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šimtai jaunųjų palangiškių vasarą leidžia vasaros stovyklose visoje šalyje

Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi į Skuodo rajoną, Zarasus, Neringą, kitas pajūrio ir Žemaitijos savivaldybes.

Skelbė net du konkursus

Kaip sakė Nijolė Vargonienė, Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus Vedėjo pavaduotoja, šiemet Savivaldybė skelbė net du konkursus – birželį ir šią savaitę, liepos 28-ąją – kurių metu buvo atrinkti vaikų vasaros stovyklų paslaugos tiekėjai-organizatoriai.

„Mūsų antrajam konkursui buvo pateiktos aštuonios paraiškos rengti vaikų vasaros stovyklas. Tokią galimybę suteikėme septyniems pareiškėjams: futbolo klubui „Gintaras“, Palangos moksleivių klubui, bokso klubui „Gintarinis ringas“, Šventosios pagrindinei mokyklai, Palangos Sporto centrui, karate klubui „Shodan“, miesto įmonei „Investicjų valdymas“, - sakė N. Vargonienė.

Sėkminga naujokų pradžia

Anot jos, išskyrus „Investicijų valdymas“, visi kiti konkursantai tokiame konkurse sėkmingai varžėsi ir rengė vaikų vasaros stovyklas ir ankstesniais metais.

„Nors „Investicijų valdymas“ (valdo miesto baseiną – aut.) tokiame konkurse dalyvauja pirmąkart, tačiau jų pateikta programa yra labai įdomi. Siūlomi ne tik plaukimo užsiėmimai, vandens aerobika, tačiau ir keramikos, šokių pamokos, edukacinis žygis. Vaikai pas juos užsiims trijose skirtingose grupėse,“ – pabrėžė Savivaldybės darbuotoja.

11 paraiškų pirmajama konkurse

Kaip sakė N. Vargonienė, pirmajame tokio konkurso etape Savivaldybė šiemet sulaukė 11 paraiškų.

„Kai kurie paraiškų vardai – tie patys. Konkurso sąlygos tai numato. Visiems pateikusiems paraiškas buvo suteikta teisė rengti vaikų vasaros stovyklas,“ – sakė N. Vargonienė.

Pirmajame konkurse, be kita ko, sėkmingai dalyvavo ir VšĮ „Baltijos jūros skautai“ – jų stovyklos vyks Plungės rajone, Plateliuose, o taip pat Merkinėje, Varėnos rajone. Varėnos rajone vasaros ir Sauliaus Simės jaunieji boksininkai, sporto klubo „Gintarinis ringas“ nariai. Sporto klubas „Atžalynas“, kuriam vadovauja pedagogė Daiva Mažionienė – tokio konkurso debiutantas – taip pat praėjo atranką ir jau yra sukvietęs kurorto vaikus į vasaros stovyklą.

Gauta papildomai lėšų

Papildomas konkursas liepą buvo surengtas dėl to, kad Savivaldybė tam tikslui iš Švietimo ir Mokslo ministerijos gavo papildomai lėšų – teko 15 400 eurų. Savivaldybė vaikų vasaros programai atseikėjo 7 000 eurų.

„Maža paslaptis, kad kai kurie jų pasisiūlė stovyklas rengti itin brangiai – Švietimo skyrius ieškojo optimalaus kainos ir paslaugos kokybės santykio. Žinoma, atrenkant paslaugų tiekėjus, mums buvo itin svarbi jų patirtis, darbo su vaikais įgūdžiai ir kvalifikacijos,“ – sakė N. Vargonienė.

Paprastai vasaros vaikų stovyklų rengėjams suteikiama vidutiniškai apie 1000 eurų subsidija.

Savivaldybė pilnai apmokėjo socialiai remtinų vaikų vasaros stovyklą Šventojoje, poilsio ir sveikatos centre „Energetikas.“ Kitų vaikų tėvams teks prie vaikų vasaros poilsio organizavimo prisidėti ir savo lėšomis.

Tėvams plačiai atverti piniginių nereikia

Kai toli gražu ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, kyl klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas namie? Viena iš išeičių – vaikų vasaros stovyklos, todėl dauguma tėvų nesiraukydami atveria savo pinigines.

„Prisideda tėvai neženkliai. Tai neturėtų būti didelė finansinė našta jiems, palyginus kokį džiaugsmą, kokias neįkainuojamas patirtis ir sveikatingumą gaus jų vaikai,“ – svarstė pašnekovė.

Pastebimiau – apie 40-50 eurų – šoktelėjo kelialapio kaina į stacionarias vaikų vasaros stovyklas, tai yra tas, kurios parūpina ir maitinimą, ir apgyvendinimą.

Galvojama apie vaikų saugumą

Šiemt vaikų vasaros stovyklos bus organizuojamos ir vedamos kitaip – atsižvelgiant į Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos reikalavimus, priimtus suvaldant COVID 19 pandemiją Lietuvoje. Tačiau jie stovyklų organizavimo ir veiklos iš esmės nepakeitė – Palangoje ir Šventojoje vaikai galėjo rinktis vieną ar kelias stovyklas beveik iš dešimties stovyklų.

Paprastai dauguma stovyklų rengėjų pirmiausia suteikia galimybę stovyklauti savo organizacijų nariams.

„Išimtis yra Palangos moksleivių klubas, kuris organizuoja dienines stovyklas – jis priima visus norinčius vaikus,“ – pabrėžė pokalbininkė. Tačiau ir tokiu atveju, tėveliai turi už tokią stovyklą mokėti.

Anot jos, paramą vaikų vasaros stovykloms organizuoti gaus dauguma jų.

Pernai veikė 10 vaikų stovyklų

Anot N. Vargonienės, pernai Palangoje veikė 10 vaikų vasaros stovyklų, iš jų – 2 stacionarios, 2 – dieninės. „Jose dalyvavo 385 vaikai, iš jų 72 buvo socialiai remtini vaikai,“ – sakė N. Vargonienė.

Kai paslaugos tiekėjai rašo programą, jie turi nurodyti, kiek socialiai remtinų vaikų jie galės priimti. „Tai – vienas iš kriterijų, kiek skirti pinigų,“ – paaiškino N. Vargonienė.

Anot jos, pernai vaikų vasaros stovykloms organizuoti buvo išleista beveik 29 tūkstančiai eurų. Savivaldybė tam tikslui skyrė 13 624 eurai.

Jaunieji boksininkai stovyklaus dviejose vietose

Saulius Simė, sporto klubo „Gintarinis ringas“ vadovas, sakė, kad abejose „Gintarinio ringo“ stovyklose, kurios vyks rugpjūtį, dalyvaus po 15 vaikų.

„Viena stovykla vyks Zarasų rajone, kita – Varėnos rajone,“ – sakė S. Simė. Pirmajai stovyklai buvo skirtas vienas tūkstantis eurų, kitai – pusantro tūkstančio eurų.

„Prašėme ir tėvelių prisidėti savo lėšomis. Merkinėje, Varėnos rajone, viena diena vienam vaikui kainuoja 25 eurai, Zarasų rajone – 30 eurų. Jokių skundų dėl to iš tėvelių niekada nesulaukėme. Tai vyksta visoje šalyje, kiekvienoje savivaldybėje,“ – pabrėžė žinomas pajūrio bokso specialistas.

Registravosi rekordiškai greitai

Eglė Bučienė, Palangos vaikų moksleivių klubo direktorė, sakė, kad pirmoji Moksleivių klubo stovykla jau įvyko – nuo birželio 15 iki 19 dienos, o kita įvyks rugpjūčio 17-21 dienomis. „Pirmajai stovyklai 33 vaikai užsiregistravo per 30 minučių,“ – sakė E. Bučienė.

Moksleivių klubo stovyklose dalyvauja vaikai nuo 6 iki 11 metų. Registruotis buvo galima internetu.

Kvietime į stovyklą buvo nurodyta, kad vaikas stovykloje turės galimybę pažinti save, ugdyti bendravimo įgūdžius, įgyvendinti kūrybinius sumanymus ar vykti į edukacines išvykas.

Direktorės teigimu, didžiausias dėmesys stovyklos metu yra skiriamas vaiko asmenybės ugdymui ir kūrybinėms veikloms: „Kasdien organizuosime žygius į gamtą, kitaip gyvenant kurorte ir negalėtume įsivaizduoti. Planuojame edukacines išvykas į Smiltynės delfinariumą, kur vyksta edukaciniai užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikams“.

Didelis „Gintaro“ populiarumas

Marselį Balasanovą, sporto klubas „Gintaras“ steigėją ir direktorių, skambutis užtiko jau jaunųjų futbolininkų vasaros stovykloje Skuodo rajone.

„Mūsų stovyklai užsiregistravo 180 vaikų. Šią vasarą surengsime net šešias stovyklas. Neabejoju, kad tai – rekordas. Mūsų stovykla dabar vyksta Mosėdyje, Skuodo rajone, jos trukmė – savaitė. Dvi stovyklas jau surengėme Nidoje, o dvi netrukus prasidės Palangoje,“ – pasakojo M. Balasanovas.

Jis džiaugėsi svaria Savivaldybės parama „gintariečių“ stovykloms – 2 500 eurų pagal antrojo konkurso programą.

„Prie mūsų stovyklų prisideda ir vaikučių tėvai, tačiau tas prisidėjimas savo lėšomis – gan neženklus. Vienam vaikui stovykla kainuoja 140 eurų. Mūsų stovyklose su vaikais dabar dirba gerai žinomi futbolo specialistai – kai kurie jų yra iš užsienio, Lenkijos, net iš Brazilijos,“ – sakė M. Balasanovas.

Bus tvarkoma vaikų stovykla Kunigiškėse

Anksčiau Palangos savivaldybė turėjo savo vaikų vasaros stovyklą Kunigiškėse. Ją 2018 metais į savo pavaldumą perėmė nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla. Tikimasi, kad Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.

Švietimo ir mokslo ministerijai priklausanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla, įsikūrusi pušyne visai šalia jūros, ne vienerius metus stovėjo tuščia ir apleista bei neatliko savo funkcijos. Tačiau dabar situacija jai kita – yra parengtas stovyklos rekonstrukcijos techninis projektas, jį įgyvendinus senosios stovyklos vietoje duris atvers nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos edukacijos centras. Čia numatoma organizuoti poilsį bei edukacines stovyklas Lietuvos vaikams. Stovykloje maždaug 100 vaikų apsistoti galės ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų periodu.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjį naujuosius mokslo metus Palangos miesto savivaldybėje pradės 2118 mokinių. 


Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Net ir karantinui įnešus pokyčių į ugdymo procesą, netrukus darželiai ir pradinės mokyklos jau skelbs ilgai lauktų atostogų pradžią. Tačiau ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, tad kyla klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas...


Vasara – atostogų metas, tad pailsėti, patirti nuotykių šiuo šiltuoju laikotarpiu skuba ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Palangos miesto vaikams pasirinkti, kur smagiai ir naudingai praleisti laiką, bus iš ko. Savivaldybė šiemet finansuoja devynias vaikų vasaros poilsio programas, be to, bus suteikta galimybė vaikams, kurių šeimoms reikalinga pagalba...


Balandžio 22d. Šakiuose vykusiame tradiciniame Lietuvos vaikų dziudo čempionate „Pirma kova“ dalyvavo ir Palangos sambo akademijos dziudo komandos auklėtiniai. U-11 amžiaus grupėje – joje buvo leidžiama dalyvauti sportininkams, turintiems baltus bei geltonus diržus– svorio kategorijoje iki 50 kg čempionu tapo Aleksandras Knieža, kuris visas tris kovas laimėjo...


Lietuvos socialdemokratų partija mažiau kaip po dvejų savaičių pasveikins savo naująjį lyderį. Juo taps arba Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas, arba ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, kurie abu surinko daugiausiai balsų po balsavimo LSDP skyriuose.


Vasarą Palangoje poilsiauja didžioji dalies šalies gyventojų, o kurorto verslininkai ir įvairių įstaigų darbuotojai pluša visu pajėgumu, kad atvykusiųjų poilsis būtų kuo kokybiškesnis. Ar lieka laiko atostogoms tiems, kurie rūpinasi, kad aplinkiniai būtų viskuo patenkinti? Atostogos savame pajūryje Tarybos narys Vaidotas Bacevičius pasakojo, kad atostogauti...


Po septynerių metų pertraukos Kurorto šventei trumpam – gaila, tik savaitei – atgimusiame Vasaros parodų paviljone tarp kitų septynių parodų savo kūrybą turėjo progos pademonstruoti ir jaunieji Palangos kūrėjai.


Jau tradiciškai į šventę susirinkusi visa Palanga kartu su savo svečiais rytoj susės prie ilgiausio Lietuvoje „Palangos stalo“. Ir, besidalindama vaišėmis, aptars, kokia buvo vasara. „Palangos tiltas“, prisidėdamas prie šio rudeninio viščiukų skaičiavimo, nusprendė peržvelgti, kas per šią vasarą – ir ne tik sezono...


Tarptautinę vaikų gynimo dieną – jaunųjų palangiškių koncertas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 30 | Rubrika: Jūros vaikai

Rytoj, birželio 1 d., Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena bei mokslo metų pabaiga. Renginį organizuoja Palangos moksleivių klubas bei Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius