Palangos atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ buria jaunimą – veiklų daug ir įvairių

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-08-12
Peržiūrėta
1807
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

PKJC nuotr.
PKJC nuotr.

Palangos kultūros ir jaunimo centro atvirojoje erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a.), o vasarą – ir pievelėje prieš Savivaldybę įsikūrusi Palangos atvira jaunimo erdvė laukia „senų“ ir naujų bičiulių – siūlo daug įvairių veiklų.

Atviroji jaunimo erdvė skirta visiems 14–29 metų jaunuoliams, ieškantiems vietos, kur galėtų saugiai praleisti laisvalaikį, bendrauti, susipažinti, užsiimti įvairiomis veiklomis, sužinoti naujų įdomių dalykų. Dar viena išskirtinė jaunimo erdvės „Be stogo“ tendencija – į jaunimo pievelę renkasi vis daugiau savanorių, kurie mielai padeda, įvairia veikla užsiimantiems jauniesiems palangiškiams, o vėliau ir patys tampa nuolatiniais lankytojais. „Veiklų savanoriauti Palangoje – pakankamai. Pradėję kaip savanoriai, jie vėliau noriai imasi įvairių veiklų organizavimo savarankiškai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro, Palangos atviros jaunimo erdvės „Be stogo“ jaunimo darbuotoja dirbanti Asta Tiškutė.

Nors jaunimo veikla erdvėje vyksta be tikslinio kryptingumo ar suvaržymo, siekiama, kad joje apsilankantys žmonės augtų sąmoningi, pilietiški, suvoktų savanorystės svarbą. Jaunuoliai yra „visiškai laisvi“ rinktis ar organizuojant jiems patinkančią veiklą.

Vasarą jaunimas dalyvavo priemonėje „Nepamesk galvos“ – buvo ugdomi savigynos įgūdžiai, vyko treniruotės. Pasibaigus aktyviam kurortiniam sezonui ketinama siūlyti daugiau muzikinių veiklų. „Pavyzdžiui, gitaros – matau susidomėjimą šia veikla. Taip pat, kadangi savigynos treniruotės (jas daugiausia lankė merginos) buvo labai populiarios, ketiname jas ir toliau siūlyti“, – pasakojo A. Tiškutė. Bus siūloma dalyvauti ir meditacijos grupėje.

Kaip ir dabar, esant prastesniam orui, jaunimas buriasi naujosiose patalpose ir čia kviečia žaisti stalo žaidimus, išgerti kavos ar arbatos, pabendrauti, pažaisti kompiuteriniais žaidimais. Rudenį kiti čia, kaip ir iki šiol, tiesiog ateis paruošti pamokų, nes namuose yra daugiau brolių ar seserų – mažai erdvės individualiai veiklai, nedaug ramybės. Todėl tokia erdvė – tobulas pasirinkimas.

2019 metais Palangos jaunimas vykdė septynias iniciatyvas, kurios buvo skirtos ne tik jaunimo užimtumui, kūrybinei veiklai ar sportui, bet ir skatino ekologinį sąmoningumą, aplinkai draugišką gyvenimo būdą. 2020 metais Palangos jaunimas įgyvendino penkias inciatyvas, kurių projektai buvo finansuoti ar iš dalies finansuoti Palangos miesto savivaldybės lėšomis. 2021 m. iniciatyvų šiek tiek mažiau – vykdomos penkios, tačiau jos jau gana solidžios, išsiskiria savo kokybe.

Palangos atvira jaunimo erdvė pradėjo veikti 2016-ųjų rugpjūtį. Tai buvo jaunųjų kurorto gyventojų svajonės išsipildymas. Tikimasi, kad jau kitąmet jaunimas turės ir savo centrą, kurio statyba planuojama šiandien jau įveiklintos pievelės teritorijoje (Vytauto g. 110). Taip pat ketinama perimti Jaunimo vasaros akademijos organizatoriaus titulą iš Klaipėdos miesto kolegų. Tai – vienas didžiausių jaunimui skirtų renginių ne tik mūsų regione, bet ir Lietuvoje, skaičiuojantis jau antrojo dešimtmečio tradicijas. Taip pat  ketinama daugiau bendradarbiauti su mokyklomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

Palanga, atsižvelgdama į Lietuvos jaunimo politikos tikslus ir Lietuvos jaunimo problemas šalyje bei užsienyje, įvertindama tai, kad savanoriška veikla yra labai svarbi pilietinės visuomenės susitelkimui, pilietiškumo ugdymui, susitelkiant ir prisidedant prie COVID-19 (koronaviruso infekcijos) iššūkio įveikimo siekia ne tik atkreipti dėmesį į visuomenės įsitraukimo į savanorišką veiklą svarbą, savanorių indėlį prisidedant prie Covid-19 pasekmių suvaldymo, bet ir imasi konkrečių veiksmų sudarydama sąlygas tolimesnei veiklai. Džiugina tai, kad jaunimas įtraukiamas į sprendimų priėmimo procesus, su jais nuolat konsultuojamasi, bendradarbiaujama.

Norintieji prisijungti prie jaunimo veiklų, turintieji idėjų, pastabų ar pasiūlymų, taip pat besidomintieji savanoryste yra visada laukiami Atvirojoje jaunimo erdvėje „Be stogo“, kuri įsikūrusi Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a. Norintys gauti daugiau informacijos, kviečiami jos ieškoti ir socialinio tinklo Facebook paskyrose: Palangos JRK, Palangos jaunimo erdvė, Palangos atvira jaunimo erdvė, Palangos savanoriai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos jaunimo erdvė „Be stogo“ kviečia į naują fotosesiją - artėjančios Šv. Valentino dienos proga įamžinkite jaukias ir meilės kupinas akimirkas su mylimais žmonėmis.


Spalio 3 d., pirmadienį, 160-18:00 val. Atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ vyks Atvirų durų diena SUAUGUSIEMS.


2022-ieji metai paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais, tad atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ šiandien, balandžio 29 d., laukiami palangiškiai, norintys tiesiogiai stebėti Jaunimo metų atidarymo renginį. Šią dieną jaunimui kurorte   siūloma ir daugiau veiklų. 


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Palangos kultūros ir jaunimo centro atvirojoje erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a.), o vasarą – ir pievelėje prieš Savivaldybę įsikūrusi Palangos atvira jaunimo erdvė laukia „senų“ ir naujų bičiulių – siūlo daug įvairių veiklų.


Jei dar nespėjote, dvi sausio savaites bus galima išbandyti jaunimo erdvės „Be stogo“ parengtą teminį pasivaikščiojimą Palangoje "Kino fanų maršrutas".


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Birželio pradžia buvo ypatinga visiems Palangos jaunuoliams, kurie iki karantino buvo įpratę pokalbiams, žaidimams ir kavos rinktis Palangos kultūros ir jaunimo centro (Kurhauzo) palėpėje – ši kurorto jaunimo erdvė „Be stogo“ vėl veikia ir laukia „senų“ ir naujų bičiulių.


Nuo birželio vėl kviečia Palangos atvira jaunimo erdvė

"Palangos tilto" informacija, 2020 06 03 | Rubrika: Miestas

Šis pirmadienis buvo ypatingas visiems Palangos jaunuoliams, kurie iki karantino buvo įpratę pokalbiams, žaidimams ir kavos rinktis Palangos kultūros ir jaunimo centro (Kurhauzo) palėpėje – ši kurorto jaunimo erdvė „Be stogo“ vėl veikia ir laukia „senų“ ir naujų bičiulių.


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius