Vita Petrauskienė: „Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planų, ateities projektų – labai daug“

Palangos tiltas, 2017-06-15
Peržiūrėta
2649
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vita Petrauskienė: „Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planų, ateities projektų – labai daug“

Diana JOMANTAITĖ

Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką reikia nuveikti. Trijų mėnesių su trupučiu pakako, kaip prisipažįsta pati V. Petrauskienė, suprasti, jog kartu dirba puiki komanda. Turėdama puikius darbuotojus, V. Petrauskienė užtikrintai sako, kad palangiškių ir kurorto svečių laukia fantastiška vasara bei kultūriškai kokybiškas tolimesnis laikas.

– Vasara Palangoje – visada pats intensyviausias metas. Turbūt ir Palangos kultūros ir jaunimo centrui – ne atostogų metas?
– Palangos kultūros ir jaunimo centro veikla yra aktyvi ir intensyvi ištisus metus, nes šiai įstaigai patikėtas valstybinių, kalendorinių, tradicinių ir kitų švenčių organizavimas Palangos mieste. Vasaros metu darbo tempas nesumažėja, nes atvyksta atlikėjai ir meno kolektyvai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Šiuo laikotarpiu turime atlikti daugiau aptarnavimo negu organizavimo paslaugas Palangos kurhauzo ir Palangos koncertų salėje.
– Kokie renginiai laukia įsibėgėjant vasarai?
– Palangos kurorto gyventojų ir svečių laukia įspūdingas kultūrinis vasaros sezonas. Koncertų pasiūla Palangos kurhauzo ir Palangos koncertų salėse labai didelė. Vasaros sezoną pasitinkanti Palangos kurhauzo salė, birželio-rugpjūčio mėnesiais kvies į daugiau nei 50 koncertų. Čia vyks net keleto tarptautinių festivalių renginiai, kuriuose pasirodys gausus būrys Lietuvos ir užsienio akademinės muzikos atlikėjų.
Birželio mėnesio renginių programą tęs Tarptautinis smuikininkų festivalis, kurio finaliniame koncerte grieš smuikininkės iš Prancūzijos, Sirijos, Kataro, Lietuvos. Populiariosios muzikos gerbėjus kvies Kuzne (Dominykas Kuznecovas) su programa „Repas į mano gyvenimą atėjo, kai buvau aštuonerių...“
Liepą, Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio programoje pasirodys pianistas Petras Geniušas, saksofonininkas Petras Vyšniauskas, kompozitoriaus, džiazo atlikėjas Olegas Molokojedovas, pianistai Aleksandra Žvirblytė ir Alexander Palei (JAV-Prancūzija), pirmą kartą Lietuvoje viešintis baritonas iš Portugalijos Job Tomé su operos soliste Vilija Kuprevičiene (sopranas). V-asis Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis bus iškilmingai uždarytas tradiciškai fortepijono filosofo Vytauto Landsbergio atliekamais M. K. Čiurlionio kūriniais fortepijonui.
Festivalis „Palangos vasara“ pristatys koncertus „Eliziejaus kronikos“ su Ieva Prudnikovaite (mecosopranas) ir 4TANGO bei pianisto Luko Geniušo rečitalį.
Nomedos Kazlaus vokalo ir aktorinio meistriškumo vasaros akademijos veiklos rezultatus išgirsime ir pamatysime baigiamąjame akademijos dalyvių koncerte.
Dar vienas puikus meistriškumo kursų PIANO MASTERS 2017‘ baigiamasis koncertas. Fortepijono fiestą vainikuos talentų iš viso pasaulio pasirodymai ir jų vasariška programa Palangai.
Rugpjūtį vyks Akordeonistų festivalio baigiamasis koncertas su vienu žymiausių jaunosios kartos atstovų, akordeono virtuozu, tarptautinių konkursų Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Šiaurės Korėjoje laureatu Sergėjumi Osokinu.
– Festivalių ir užsienio žvaigždžių sąrašas – iš tiesų įspūdingas. Ką išgirsime iš žinomų Lietuvos atlikėjų?
– Palangiškiai ir miesto svečiai taip pat turės progą pasiklausyti ir žinomų Lietuvos atlikėjų – dainininkų Juditos Leitaitės (sopranas), Liudo Mikalausko (bosas), aktoriaus Vlado Bagdono, smuikininko Zbignevo Levickio, populiariosios muzikos atlikėjų – Donato Montvydo, Sachos Song ir kt.
Vasaros koncertų maratoną užbaigs Šiaulių kamerinis orkestras su Joana Daunyte (arfa), meno vadovas ir dirigentas Ričardas Šumila. Tai tik dalis kultūrinės vasaros programos, kuri vyks Palangos kurhauzo salėje.
Palangos koncertų salėje vyks daugiau nei 20 įvairaus žanro Lietuvos ir užsienio atlikėjų pasirodymų. Reikėtų išskirti Ruggero Leoncavallo operą „Pajacai“, kurią rugpjūčio 3-4 dienomis pristatys Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Populiariosios muzikos gerbėjų lauks susitikimai su Inga Valinskiene, Kastyčiu Kerbedžiu, Jazzu ir Leon Somovu, užsienio atlikėjais – Valerijumi Meladze, Vera Brežneva, Maksimu Galkinu, grupe „Smokie“ ir kt.
– Galbūt ši vasara kuo nors išskirtinė – gal Palangos kultūros ir jaunimo centre bus kokių naujovių, įdomių vizitų, neįprastų renginių ir panašiai?
– Ši vasara išskirtinė labai įvairialype, aukšto meninio lygio profesionalios muzikos programa, kuri bus pristatyta Palangos kurhauzo koncertų salėje. Ilgametis bendradarbiavimas su įvairių tarptautinių festivalių organizatoriais suteikia galimybę palangiškiams ir miesto svečiams susipažinti su jaunais ir jau patyrusiais akademinės muzikos atlikėjais ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Todėl kalbėdama apie šių metų Palangos kultūrinį vasaros sezoną norėčiau visus padrąsinti ir pasakyti, kad Palangos kurhauzo koncertų salė yra atvira kultūrinės edukacijos erdvė visų amžiaus grupių klausytojams.
Manau, kad išskirtinis renginys rugpjūčio 3-4 dienomis vyks ir Palangos koncertų salėje. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai parodys Ruggero Leoncavallo operą „Pajacai“, režisierė Dalia Ibelhauptaitė.
– Palangos kultūros ir jaunimo centras ypatingas tuo, jog turi Jaunimo studiją. Jaunimas turbūt vasarą irgi nenuobodžiaus?
– Vasaros sezoną Jaunimo studija pradėjo dalyvaudama Jaunimo vasaros akademijoje 2017, kuri vyko Skogalio kaime, Kelmės rajone. Bendravo, dalinosi gerąja patirtimi su jaunimu iš visos Lietuvos. Per visą vasarą Jaunimo studija prisidės prie unikalaus Pasakų parko įveiklinimo, kur organizuos Muilo burbulų savaitgalius šeimoms. Tikiuosi, kad šalia burbulų pramogų atsiras ir kitos edukacinės veiklos. Jaunimo studija yra Palangos kultūros ir jaunimo centro dalis, todėl kartu generuojame idėjas, ieškome įvairių veiklos formų. Liepos 6 dieną, minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Jaunimo studija organizuos jau tradicija tampantį šeimų bėgimą.
– Pasidalinkite artimiausiais planais, galbūt rengiamais naujais projektais?
– Liepos 10 dieną „minėsiu“ šimtadienį. Būtent šią dieną sukaks 100 dienų, kai vadovauju Palangos kultūros ir jaunimo centrui. Šiuo laikotarpiu, šalia visų jau vykdomų veiklų, vyko ir mano, kaip organizacijos vadovo adaptacija ir Palangos kultūros ir jaunimo centro pažinimo procesas. Tokio laikotarpio pakanka, kad šiandien galėčiau pasakyti: džiaugiuosi turėdama puikią darbuotojų komandą, kuri yra aktyvi, išradinga, patikima ir norinti eiti su laiku.
Visiems palangiškiams ir kurorto svečiams linkiu geros kultūrinės vasaros ir naujų, dar nepatirtų įspūdžių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Palangos kultūros ir jaunimo centro atvirojoje erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a.), o vasarą – ir pievelėje prieš Savivaldybę įsikūrusi Palangos atvira jaunimo erdvė laukia „senų“ ir naujų bičiulių – siūlo daug įvairių veiklų.


Praėjusį savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis“. Kaip teigia organizatoriai, festivalis šiemet buvo dar spalvingesnis, įvairesnis, keliavo į kiemus ir miestelius, džiugino spalvomis danguje, o šiuo nelengvu laikotarpiu priminė mums kaip gera, kai kultūra sugrįžta į mūsų gyvenimus....


Šventinę sekmadienio, gegužės 2 d., popietę Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai sveikino mamas daugiabučių kiemuose.


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Palangos kultūros ir jaunimo centro Kamerinis choras, vadovaujamas E. Jucevičiaus, dalyvavo chorų konkurse Graikijoje. Norime pasidalinti gera žinia - turime aukso ir sidabro diplomus. Esame labai laimingi. Ačiū Palangai, ačiū jums," - paskelbė Palangos Kultūros ir Jaunimo centras.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia bendruomenę pasidalinti savo šiltais prisiminimais ir gerumu, prisijungiant prie labai jaukių ir šeimyniškų akcijų – „Padovanok šilumą“ bei „Mano vaikystės Kalėdos“.


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius