Link jūros vedantis Palangos Lino takas - gražesnis ir dar „draugiškesnis“

"Palangos tilto" informacija, 2016-07-14
Peržiūrėta
1995
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Link jūros vedantis Palangos Lino takas - gražesnis ir dar „draugiškesnis“

Link jūros vedantis Palangos Lino takas netrukus neatpažįstamai pasikeis – siekiant jį padaryti ne tik šiuolaikišką, bet ir patogų neįgaliesiems, rengiamas tako atnaujinimo projektas. Planuojama, kad remonto darbai prasidės dar šiais metais, o atnaujinto tako patogumais palangiškiai ir miesto svečiai galės naudotis jau kitą vasarą.


Lino takas, Vanagupės rajoną sujungiantis su pajūriu, yra populiarus ne tik tarp sveikų atostogautojų, bet ir tarp neįgaliųjų. Būtent jiems, apsistojusiems vienoje iš šioje kurorto dalyje esančių sveikatinimo įstaigų, tai yra patogiausias kelias iki paplūdimio. Šiais metais apsispręsta Lino taką atnaujinti – ne tik pagražinti, bet ir pritaikyti judėjimo ar regėjimo negalią turinčių žmonių poreikiams. Jau rengiamas Lino tako atnaujinimo projektas, jį numatyta baigti dar šį mėnesį.
Kad neįgaliesiems skirta infrastruktūra išties būtų patogu naudotis, projektuojant Lino taką konsultuojamasi su neįgaliųjų organizacijų atstovais – išklausomos jų pastabos bei pasiūlymai, į juos atsižvelgiama. „Norime suteikti kokybišką paslaugą tiems žmonėms, kuriems jos labiausiai reikia, todėl į pasitarimą dėl Lino tako atnaujinimo darbų pasikvietėme neįgaliųjų atstovus“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Atnaujintas Lino takas taps gerokai patogesnis: maždaug 800 metrų ilgio ir 4 metrų pločio, jis bus išilgai perskirtas į dvi juostas – viena bus skirta sveikiems žmonėms, kita – neįgaliesiems. Šias dvi juostas atskirs akliesiems ir silpnaregiams skirta iškilių, 30 centimetrų pločio ryškios spalvos trinkelių vedimo linija.
Judėjimo sutrikimų neturintiems skirtą Lino tako dalį planuojama išgrįsti retro stiliaus spalvotomis betono trinkelėmis, o judantiems vežimėliais skirta dalis bus lygaus, smulkios frakcijos asfalto. Neįgaliesiems skirta tako dalis bus 1,8 metro pločio (kad nesunkiai prasilenktų du vežimėliai) bei paženklinta specialiais ženklais.
Atnaujinant Lino taką bus ne tik pakeista tako danga, bet ir apšvietimas, pasirūpinta mažąja architektūra – suolais, šiukšlių dėžėmis. Neįgaliųjų patogumui Vanagupės gatvėje ketinama įrengti apie 18 automobilių stovėjimo vietų, didžioji dalis jų bus skirta turintiems negalią.
Kad neįgaliesiems būtų patogu nukakti ne tik iki kopų, bet ir patekti į paplūdimį, ketinama išspręsti ir medinių takų, vedančių per kopas iki jūros, klausimą. Priekopyje taip pat planuojama pasirūpinti neįgaliesiems reikalinga infrastruktūra – įrengti specialias dušo kabinas, čiaupus smėliui nusiplauti, bus pastatytas konteinerinis viešasis tualetas, skirtas ir neįgaliesiems.
Palangos meras Š. Vaitkus neabejoja, jog kurorte patogiai jaustis turi visi – tiek sveikieji, tiek ir turintys negalią. Būtent todėl pastarųjų poreikiams Palangoje skiriamas didelis dėmesys. „Jau anksčiau įrengėme neįgaliesiems skirtus patogius privažiavimus prie jūros bei kitą reikiamą infrastruktūrą ties Birutės parku, dabar norime atitinkamai sutvarkyti ir kitoje miesto dalyje esantį Lino taką. Ateityje patogią erdvę, skirtą neįgaliesiems, planuojame įrengti ir Šventojoje“, – sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Neįgaliesiems privažiuoti prie jūros Palangoje tapo patogiau – paplūdimyje ties neįgaliesiems draugišku Lino taku įrengtas iki pat vandens vedantis plastiko takas su nuolydžiu į jūrą.


Palanga rūpinasi neįgaliaisiais – paplūdimyje ties neįgaliesiems draugišku Lino taku baigiamas įrengti iki pat vandens vedantis plastiko takas su nuolydžiu į jūrą. 


Atsižvelgiant į palangiškių prašymus, iš pagrindų sutvarkytas ir apšviestas takas, nuo Vytauto gatvės vedantis į senąsias Palangos kapines.


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Paraplegikams atidarytas patogus takas į pajūrį

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Sveikata

Kai šią savaitę daugelis mūsų stebėjosi, kodėl lietuviai turi mažai empatijos, gailesčio – Biržų ir Žiežmarių gyventojai nenori matyti socialinės paskirties objektų savo kaimynystėje, Palanga visiems šalies paraplegikams (žmonėms su mobilumo problemomis dėl nefunkcionalių kojų – aut.) padarė gražią dovaną – antradienį Monciškėse, kur tradiciškai...


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Itin populiariame dviračių bei pėsčiųjų take, nusidriekusiame nuo prekybos centro „Rimi“ iki miesto ligoninės, pluša darbininkai – prasidėjo maždaug dviejų kilometrų ilgio tako remonto parengiamieji darbai.


Link jūros vedantis Palangos Lino takas netrukus neatpažįstamai pasikeis – siekiant jį padaryti ne tik šiuolaikišką, bet ir patogų neįgaliesiems, rengiamas tako atnaujinimo projektas. Planuojama, kad remonto darbai prasidės dar šiais metais, o atnaujinto tako patogumais palangiškiai ir miesto svečiai galės naudotis jau kitą vasarą.


Vienas svarbiausių Palangos atributų – Palangos tiltas – po sezono atidarymo šventės šurmulio bus visas perdažytas, o medinis takas vedantis link jo jau šią savaitę, trečiadienį, buvo prikeltas naujam gyvenimui: pakeista danga, sudėtos jo prieigose naujos kaladėlės. Palangos komunalininkai jau pasiruošė sezono atidarymo šventei rytoj...


„Palangos Juzėje“ – lino magijos paliestas vakaras

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 19 | Rubrika: Kultūra

Išgirdus žodžius „dirbiniai iš lino“ pati pirmoji asociacija – servetėlės, staltiesėlės, užuolaidėlės. Visa tai, kas kuria namų jaukumą. Tačiau ketvirtadienio vakarą apsilankę „Palangos Juzėje“ palangiškiai ir palangiškės turėjo progos įsitikinti, jog fantaziją turinčios kūrėjos Sigutės Lenkauskienės rankose linas virsta tiesiog...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius