M. Skritulskas: visų lūkesčiai Palangoje tapo didesni, bet nepelnyta kritika žeidžia

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-04-10
Peržiūrėta
1614
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

M. Skritulsko įsitikinimu, Palanga kartu su Latvijos Jūrmala, išsiskiria iš kitų Baltijos valstybių kurortų visų pirma dėl savo dydžio.
M. Skritulsko įsitikinimu, Palanga kartu su Latvijos Jūrmala, išsiskiria iš kitų Baltijos valstybių kurortų visų pirma dėl savo dydžio.

Durims atvėrus universaliai sporto salei, Nemirsetos kempingui, Koncertų salei, sparčiai vystant miesto infrastruktūrai ir ypač laukiant „Marriott“ viešbučio bei SPA statybos buvusioje „Jūratės“ baseino teritorijoje statybų, būtų beprasmiška neigti Palangos žingsnius į priekį, įsitikinęs Mindaugas Skritulskas, vienas iš darbo Palangos miesto savivaldybės Taryboje veteranų.
Tačiau įvairiems požiūriams tolerantiškas politikas nesusitvardė, kai praėjusį savaitgalį viename leidinyje perskaitė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentės Evaldos Šiškauskienės interviu, kuriame ji teigė buvusi „nustėrusi“ balandžio pradžioje išvydusi tuščią Palangą. Negana to, žinoma moteris pareiškė, kad jai, girdi, skauda širdį matant Palangos atsilikimą nuo kitų kurortų.
„O ką ši ponia tikėjosi pamatyti eilinę šaltą kovo dieną? Sausakimšą kaip vasaros savaitgalį Palangą? Gal Birštonas plyšta šaltą pavasario antradienio vakarą? Vargas, o tiksliau gėda Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijai turėti taip „objektyviai mąstančią“ prezidentę. Paskaičius tokius LVRA prezidentės pezalus, susidaro įspūdis, kad neatsiranda norinčių užimti šių visuomeninių pareigų. Negi Lietuvoje neliko jaunų, aktyvių ir protingų žmonių, kurie galėtų pakeisti šią ponią LVRA prezidentės poste? Aū?“ – itin aštriai „Facebook“ asmeninėje paskyroje E. Šiškauskienei atkirto M. Skritulskas.
„Neteisybė, vienašališkumas ir nepagrįstos nuomonės formavimas žeidžia“, – tvirtino vienas iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus senbuvių.
Po straipsnio miesto viešniai, beje, įgėlė ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris kvietė LVRA prezidentę „viešai atsakyti“, kokiuose Lietuvos kurortuose ji valdo jai nuosavybės teise priklausančius viešbučius.
Pastebėjęs, kad pusiaukelės sulaukusi miesto savivaldybės Taryba yra nuveikusi „labai daug“, M. Skritulskas priminė „nesenus laikus“, kuomet ir gatvės „sulopymas“ buvęs nemažu įvykiu.
„Palangai sparčiai vystantis, visų lūkesčiai didžiausiam šalies kurortui tik didėja“, – pabrėžė pašnekovas.
Prisipažinęs, kad TS-LKD Palangos skyriaus rinkimų į Tarybą programą paskutinį sykį pasklaidęs bene prieš pusmetį, M. Skritulskas atkreipė dėmesį, kad, nors įsipareigojimai rinkėjams yra vykdomi ar jau yra įvykdyti, kai kurių projektų įgyvendinimas šiek tiek užtruko.
„Pavyzdžiui, dar nesame sutvarkę senosios autobusų stoties aikštės. Šiek tiek vėluojame su Šventosios aikštės įrengimu. O kai kurie darbai, pavyzdžiui, Grafų Tiškevičių alėjos įrengimas prie Kurhauzo užtruko dėl visai nenumatytų aplinkybių – atliekant kasinėjimo darbus buvo rasta vertingų archeologinių radinių, tad darbus teko laikinai stabdyti“, – sakė Tarybos narys.
Miesto baseino statybos taip pat užtruko, bet, vėlgi, anot pašnekovo, „natūralu“, kad ieškoma geriausių projektinių sprendimų.
„Be to, kai dalis finansavimo yra valstybės, kai kurie sprendimai dėl jo yra daromi, žinoma, ne Palangoje, o Vilniuje“, – pastebėjo politikas.
Kažkada apsilankęs Druskininkų vandens parke ir viešbutyje, pašnekovas prisipažino save „pagavęs“ abejojantį, ar Palangai baseine reikia turėti 30 įvairių pirčių.
„Reikėtų visiems turėti omeny, kad baseiną Palangoje stato ne privatus investuotojas, o miesto savivaldybė miestelėnų reikmėms, dėl to turime ekonominės klasės, praktišką ir racionalų projektą“, – pabrėžė jis.
Sveiką gyvenseną propaguojantis Tarybos narys stengiasi bent tris kartus per savaitę apsilankyti treniruoklių salėje ir baseine viename uostamiesčio sporto klube (M. Skritulskas – Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius – aut.), tačiau pastačius baseiną kurorte, jis žadėjo su šeima kuo dažniau varstyti kurorto baseino duris.
„Esu Palangos patriotas“, – tvirtino M. Skritulskas, kuris yra Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas.
Jis ypatingai daug tikisi iš „Marriott“ atėjimo į Palangą.
„Tai labai svarbus įvykis keliomis prasmėmis. Šis prekinis ženklas reiškia išskirtinę kokybę, jo atėjimas į Palangą, įsitikinęs, paskatins ir kitus investuotojus, – sakė M. Skritulskas. – Viliuosi, kad 2018 metais pamatysime jei ne darbų pabaigtuves, tai nors stebėsime kylantį mūrą“.
Į klausimą, ar regįs Palangai naujų ekonominės veiklos nišų, konservatorius atsakė pastebįs, kad Palangos statusas „kurortinis miestas“ apsprendžia miesto ekonominę veiklą.
„Mes – kurortas. Dėl to dėmesys čia visada buvo, yra ir bus telkiamas sveikatingumui skatinti, poilsiui, – pabrėžė M. Skritulskas. – Gamyklų Palangoje, manau, nematysime, nors miestas skatina ekologiškai mąstančius investuotojus pasinaudoti Palangos teikiamomis galimybėmis – šalia esančiu oro uostu, Klaipėda ir ženkliai pagerinta miesto infrastruktūra“.
Jo įsitikinimu, Palanga kartu su Latvijos Jūrmala, išsiskiria iš kitų Baltijos valstybių kurortų visų pirma dėl savo dydžio.
„Mes esame gerokai didesni nei dauguma kurortų aplink. Dauguma – itin kompaktiški, Nidos dydžio“, – sakė pašnekovas.
Į pastabą, kad prieš kelis metus investuotojai iš užsienio domėjosi senelių globos namų statybomis Palangoje, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas suabejojo, kiek tokia įstaiga būtų patraukli Vakarų Europos gyventojams.
„Man atrodo, kad prancūzai, pavyzdžiui, oriai praleisti senatvę renkasi Prancūziją ar, sakykime, Ispaniją, kur yra tam palankios klimatinės sąlygos. Abejočiau, ar tokia įstaiga Palangoje būtų populiari tarp užsieniečių. Ypač, kai vakarų europiečiai savo senus tėvus nori matyti netoliese esančiuose senelių globos namuose“, – svarstė M. Skritulskas.
Jis vis tik neatmetė galimybės, kad gerėjant Lietuvos ekonominei padėčiai, kurorte gali atsirasti privataus kapitalo pastatytų senelių globos namų.
„Man atrodo svarbu nesiblaškyti ir vengti didelių eksperimentų. Tiesiog padarykime visi, ką jau esame palangiškiams įsipareigoję“, – kvietė Tarybos narys.
Patyręs politikas sako, kad likus metams iki naujų savivaldybių tarybų rinkimų (jie numatyti 2019 metais), rinkimų „nuotaikos“ pasijus ir miesto savivaldybėje.
„Taip paprastai būna. Likus metams atsiranda daugiau visuomenei ir žiniasklaidai skirtų skambių pareiškimų, o visa kova užverda likus pusmečiui“, – dalijosi patirtimi pašnekovas.
Į klausimą, ar mieste matąs politinę jėgą, galinčią mesti iššūkį giliai šaknis kurorte įleidusiems konservatoriams, M. Skritulskas atsakė diplomatiškai: „Tokią galimybę turi visos partijos. Miestui nebus gerai, jeigu neliks oponuojančios nuomonės“.
Pašnekovas neatmetė galimybės, kad būsimiems rinkimams gali gimti „pakankamai“ stipri visuomeninė organizacija.
Į pastabą, kad ji galėtų kilti iš Palangos naujakurių, politikas teigė, jog „palankiai žiūrėtų“ į kiekvieną naują ambicingą politinę jėgą.
„Ypač, jeigu ji atsineštų savo matymą, vizijas. Kuo daugiau nuomonių turėsime, iš kuo daugiau žmonių galėsime rinkti žmones į būsimą Tarybą, tuo bus visiems geriau“, – įsitikinęs M. Skritulskas.
Paprašytas atskleisti, kiek jo vadovaujamas Ekonomikos ir finansų komitetas turi laisvės priimant sprendimus, M. Skritulskas sakė, kad svarbiausi miestui ir miestelėnams klausimai pirmiausia yra aptariami valdančios koalicijos tarybos posėdžiuose.
„Tuo požiūriu Palanga nėra kuo nors išskirtinė. Prieš Tarybos posėdžius valdančiosios daugumos posėdžiai vyksta visose savivaldybėse, – pastebėjo pašnekovas. – Patikėkite, tikrai taip nėra, kad visais klausimais nuomonę mums suformuoja Tarybos pirmininkas (meras Šarūnas Vaitkus – aut.). Pagalvojęs galėčiau prisiminti ne vieną atvejį, kuomet jo pasiūlymai politinės tarybos nebuvo priimti. Pirmininkas, patikinu, linkęs klausti kitų nuomonės“.
M. Skritulskas įsitikinęs, kad tik vykstant diskusijai ir keičiantis įvairiais argumentais, gimsta geriausi sprendimai.
Paklaustas, ar į Palangą žvalgosi nauji dideli investuotojai, M. Skritulskas teigė, kad po didelių investicijų į miesto infrastruktūrą didžiausio šalies kurorto patrauklumas investuotojų akyse yra gerokai išaugęs.
„Dėl to „Marriott“ atėjimas į Palangą – logiškas, tačiau negalime tikėtis tokių didelių investicijų kaip „Marriott“ kiekvienais metais. Ne veltui „Marriott“ vadinamas dešimtmečio investicija Palangoje“, – sakė pašnekovas.
Anot jo, Palanga yra „atvira“ bet kuriai gerajai patirčiai.
„Pavyzdžiui, lankantis Eilate, Izraelio kurortiniame mieste, su kuriuo Palanga neseniai užmezgė draugystės saitus, man patiko jų sprendimas įkurti atskirą įmonę kiekvienam didesniam miesto projektui administruoti. Pagalvojau, kad mes, įsteigę savivaldybės įmonę „Palangos renginiai“, renginiais Koncertų salėje rūpintis, kol nėra koncesininko, einame panašiu keliu, – sakė M. Skritulskas. – Manau, kad tokių įmonių, kurioms būtų pavesta administruoti konkrečius projektus, ir Palangoje galėtų atsirasti daugiau ateityje“.
Jo įsitikinimu, padidinti įstatinį kapitalą „Palangos renginiams“ iki 100 tūkstančio eurų buvęs teisingas Tarybos sprendimas.
„Mums Palangoje reikia daug renginių. Kuo įvairesnių ir įdomesnių. Žinoma, Koncertų salėje taip pat“, – sakė M. Skritulskas.
Jis prisiminė, kiek daug dėmesio Palanga sulaukė, kai prieš kelis metus J. Basanavičiaus gatvėje buvo išskleista milžiniška tautinė vėliava.
„Kartais pagalvoju, kad mes visi Palangoje neturėtumėme bijoti išlipti iš kaimiškų klumpių ir turėtumėme „įsileisti“ netradiciškus renginius, kurie generuotų didelį susidomėjimą Palanga, o tuo pačiu ir miesto svečių srautus, – sakė M. Skritulskas. – Juk ir kasmetinė Stintų šventė prasidėjo, kaip sakau, iš nieko, o vėliau tapo dideliu viso regiono renginiu“.
Jis vylėsi, kad naujų skambių renginių Palangoje atsiras jau artimiausiu metu.
„Jeigu mums pavyktų per metus Palangoje surengti, sakykime, penkias tokias šventes kaip Stintų šventė, įsitikinęs, kad niekas net nekeltų klausimų dėl, pavyzdžiui, Tarybos sprendimo didinti „Palangos renginių“ įstatinį kapitalą. Akivaizdu, kad tokių švenčių nauda Palangai būtų didelė“, – teigė M. Skritulskas.

Jūsų komentaras:

Sake 2017-05-04 14:01 ([email protected] / IP: 37.232.17.165)
Nezinau kas tas Skritulskas, bet perskaicius si straipsni as is jo minciu ir kalbos atpazinau statistini nomenklaturini Lietuvos rajono politikieriu, kuris gali graziai pakalbeti, graziai priporinti, bet uz tu zodziu yra is esmes - niekas. Tokia mano nuomone, toks ispudis. Beje, idomu ar tas Skritulskas yra jau daug metu Palangos taryboje? Jei taip, tai daug ka tuom galima butu paaiskinti.

D3magogija 2017-05-03 20:19 (bdbbx @vab.lab / IP: 94.43.99.234)
Dar vienas "jautruolis". :)))) Siaip man juokingas visas tas Skritulsko "bla bla bla". Man tai daugiau asocijuojasi kaip kokia demagogija.

Darbo birža 2017-04-13 16:05 (IP: 78.61.122.76)
Sutvarkytų geriau tuščią darbo biržos pastatą, bet turbūt geriau, kad dabar tuščias stovėtų ir nuostolingai, kaip ir visi kiti naujai pastatyti išgirti Palangos objektai

mukas 2017-04-13 11:58 (IP: 82.135.197.57)
tai rinkimai po dveju metu, pradekite imti valdzia is konservu dabar. nesvaistykite laiko komentarams

klamp 2017-04-13 07:28 (IP: 86.100.77.116)
Na jau Palangoje konservai tikrai isijaute i dievo vaidmeni, kur Jums spresti pelnyta ar nepelnyta. Dziaukites kad zmones kalba, Jums reiki tik isgirsti ir priimti kritika. Blogiau kad zmones nekalba, t.y. nebesitiki kad bus isgirsti, arba netiki kad gali kazka pakeisti imasi veiksmu tyliai, taip jau didele dalis Lietuvos isvaziavo. Taip kad ponai klausykites ir dirbkite.

Cha cha cha 2017-04-12 09:55 (IP: 78.61.123.109)
Beretinis narcizas prašneko viešai, atsibodo Palangos dievui baksnoti į nugarą. Bet dainelė ta pati, išvardina objektus pastatytus ir paisto apie savo sukurtą rojų žemėje. Tik kokia nauda iš to Palangos verslininkams ar paprastam miestiečiui, lieka neaišku.... :(

Kęstutis 2017-04-12 07:34 (h.hh@nl / IP: 78.57.242.230)
Kritikuoti reikia o ir sveika bet....niekas negali paneigti mero ir komandos ūkiškai tvarkomos Palangos.Kas liečia Mindaugą - toleregis,subtilus,ambicingas... gera komanda ;) 10 is 10 !!

Nepelnyta kritika? 2017-04-11 18:09 ([email protected] / IP: 78.60.62.146)
Perskaites pavadinima- jau galejau pasakyti, kas bus parasyta.. Zodziu, tos pacios Skritulsko-Vaitkaus- & company daineles: kaip netrukus i bus pastatyti didieji Vasiukai (toliau -Palanga), kaip Palangoje vyks pasauliniai kongresai, kaip is visos galaktikos cia skris ateiviai i tarpgalaktine olimpiada ir t.t. ir pan. Ir neduok die, kas nors, kaip antai Siskauskiene , issakys savo nuomone, kuri nesutaps su Palangos berniuku pletojamu diskursu! Wow, tokie zmones bus suniekinti, nuzeminti.. Prisiminkit Uzkalnio istorija, prisiminkit bet kuri, kuris nors kazkiek pakritikuoja Palangos valdzia- jie tampa automatiskai savotiskomis "personomis non gratomis".. Tokiu "personu" ir nuomone niekinga ir siaip visi kritikuojantys- tai pusgalviai, akli, irzlus ir piktybiski.. O tie Palangos berniukai- tokie pukuoti, geruciai, protinguciai ir jie jokiu ambiciju neturi, jie net sakosi, kad linke sveikinti bet kuria imanoma kita politine jega, net galetu ir kitokia nuomone priimti.. Wow, ispudingi berniukai!! Tik niekaip neatsistebiu, kaip jie vis dar randa nemazai tokiu lengvatikiu ir fanatiku.. Greiciausiai del to, kad jie ispudingi!! Jie juk ne Siskauskiene, tuo labiau jie ne Uzkalnis, o taip pat jie juk ne koks Petras su ledu vezimeliu, ar Onute su kokiomis tai skarelemis... Jie juk Palangos sviesuliai.. O sviesuliams tik Marriot pritinka, amabasadoriai ir prezidentai.. O Palangos kasdienybeje tegul pavargeliai zmogeliai ir smulkus verslas tegul tabaluojasi..

Eimux simux 2017-04-11 06:21 ([email protected] / IP: 90.134.84.51)
Koncervvatnyku organas pajuto artejancius rinkimus - pradejo straipsniu cikla apie Palangos koncervatnykus.

Taip pat skaitykite

Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet poilsiautojų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.


Nuo koronavirusio mirusio žinomo palangiškio gydytojo, mokslininko, politiko ir visuomenės veikėjo Albino Stankaus šeima išplatino prašymą žiniasklaidai, kuriuo reikalauja paneigti tikrovės neatitinkančius faktus, anot šeimos, žeidžiančius visos šeimos ir velionio garbę bei orumą.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Rašytoja Rūta Vanagaitė, paskleidusi neigiamą žinią apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, sukėlė didžiulę diskusijų bangą. Kalbinti palangiškiai patikino, jog dėl tokių žodžių jie, patys kovoję už savo šalį, labai įsižeidė, tačiau neslepia, jog ir anuomet būta visko, visokių žmonių buvo tada, esama ir dabar.


Kaip ir kiekvieną vasarą į Palangą iš visos Lietuvos miestų ir miestelių atplūsta begalė užsidirbti nusiteikusio jaunimo, kurie darbinami kavinėse, viešbučiuose, suvenyrų kioskeliuose, dviračių nuomos punktuose,kitose vietose,teikiančiose įvairias paslaugas poilsiautojams bei turistams. Pasitaiko ir tokių, kurie darbinami nelegaliai, veiklos vykdomos be būtinų verslo...


Po „Palangos tilto“ publikacijos „M. Skritulskas: visų lūkesčiai Palangoje tapo didesni, bet nepelnyta kritika žeidžia“ norėčiau gerbiamam Mindaugui Skritulskui pareikšti tris draugiškas pastabas.


Durims atvėrus universaliai sporto salei, Nemirsetos kempingui, Koncertų salei, sparčiai vystant miesto infrastruktūrai ir ypač laukiant „Marriott“ viešbučio bei SPA statybos buvusioje „Jūratės“ baseino teritorijoje statybų, būtų beprasmiška neigti Palangos žingsnius į priekį, įsitikinęs Mindaugas Skritulskas, vienas iš darbo Palangos miesto...


Dabar tokia kieta biurokratų skūra, kad jokiais kritiniais straipsniais nepramuši jų biurokratinio šarvo. Tarybiniais laikais jeigu straipsnyje išsakytoje kritikoje buvo įžvelgiama tiesos, toks straipsnis būdavo svarstomas arba partijos komiteto biure, arba vykdomojo komiteto posėdyje. O dabar – jokios reakcijos. Siūlau Palangos miesto savivaldybės taryboje...


Vicemerui kritika – dar nesukramtomas maistas  3

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 03 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Lietuvos žurnalistų etikos inspektorės Zitos Zamžickienės užtarimo tikėjęsis Palangos vicemeras Saulius Simė sulaukė savotiško antausio – jo skundas pripažintas nepagrįstu, o pats pareiškėjas dar sulaukė pamokymų.


Pirmą  kartą Palangoje vykstantys „Palangos jaunimo apdovanojimai“ sutraukė būrius smalsuolių.  Iš visų 72 dalyvių iš  8 įvairiausių sričių tokių kaip : „Kolektyvinės veiklos sritis“ arba „Dailės meno veiklos sritis“ ir daugybės kitų. Iš visų dalyvių, finale liks tik po vieną geriausią savo srities atstovą. Vienas iš šiame konkurse dalyvaujančių  kandidatų – Antanas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius