„Mano viltys ir mano svajonės“

Alfredas PUMPULIS, 2012-04-26
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

„Mano viltys ir mano svajonės“

Dienos iki pirmųjų abiturientų egzaminų skrieja kaip vėjas. Jau prieš kelerius metus „suaudę“ mintį kur nori studijuoti abiturientai kelia pavydą vis dar neapsisprendusiems. Kokios mintys, norai bei lūkesčiai „verda“ abiturientų galvoje?

 

Padėjo apsispręsti ir tėvai

Savo ketinimais ir ambicijomis sutiko mielai pasidalinti Palangos senosios gimnazijos abiturientė Ema Šidlauskaitė: „Dėl savo ateities man padėjo apsispręsti tėvai. Su jais buvo kalbėtos ir aptartos stojimo galimybės. Tad ir nusprendžiau, jog reikia studijuoti Klaipėdos kolegijoje finansus arba buhalteriją“.

Mergina sakė, kad ji skiria didelį dėmesį egzaminams, kurių prireiks studijuojant: „Kadangi į kolegiją stojant reikia dviejų egzaminų, mano atveju, lietuvių ir matematikos – aš pasirinkau laikyti ir anglų, jeigu staiga persigalvočiau dėl studijų“, – sakė mergina.

„Taip pat stengiuosi pagerinti mokslo rezultatus, kad pagerėtų pažymių vidurkis, kuris taip pat stojant suteikia pliusų“, – sakė ji.

Abiturientės teigimu, egzaminus ji siekia išlaikyti geriau nei vidutiniškai, tačiau nerimauja, jog per matematikos egzaminą neužmirštų formulių.

„Tada būtų riesta“, – šypsojosi mergina.

Paprašyta Palangos jaunimui ką nors palinkėti, E. Šidlauskaitė sakė: „Linkiu visiems abiturientams susikaupimo ir gero kelio tikslo link!”

 

Traukia Klaipėda

Palangos senosios gimnazijos abiturientas Gediminas Petkus prisipažįsta susižavėjęs inžinerija, todėl svarstė galimybę studijuoti Kauno technikos universitete.

„Senelis, dėdė, pusbrolis, tėtis ir brolis – visi inžinieriai, man neliko kito pasirinkimo. Tiesa, visą gyvenimą domėjausi inžinerija, labai patiko viską konstruoti, ardyti, braižyti“, – atvirai apie savo pomėgius kalbėjo moksleivis.

G. Petkus sakė ketinąs laikyti matematikos, fizikos, anglų bei lietuvių kalbos egzaminus. Žinoma, juos išlaikyti aukščiausiais įvertinimais.

Paklaustas, ar turi numatęs kitus variantus, jei nepavyktų į stotį į norimą specialybę, moksleivis juokavo: „Jei nepasiseks... geriau pasisektų!” – šypsojosi pašnekovas.

G. Petkus prisipažino, jog visada jo širdis linko prie laivų ir jūros. Tad neatsiejama savo gyvenimo dalimi įvardino Klaipėdą.

„Todėl pirmiausia taikysiu į Klaipėdos universiteto Jūrų technikos fakultetą ir tik tada į Kauno technikos universitetą“, – atviravo vaikinas.

Paklaustas, ko linki Palangos moksleiviams, sakė: „Noriu abiturientams palinkėti kantrybės ruošiantis egzaminams bei sėkmės juos laikant“, – sakė G. Petkus.

 Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į iškilmingą atestatų įteikimo šventę Palangos senojoje gimnazijoje rinkosi 79-oji abiturientų laida. Šiemet gimnaziją baigė net 15 šimtukininkų. Gabiausieji moksleiviai aukščiausius rezultatus pelnė net iš kelių dalykų. Palangos senosios gimnazijos abiturientams Mantui Birškui ir Dianai Macaitytei įteikti atestatai su pagyrimu.


Palangos senąją gimnaziją baigė 79 abiturientų laida

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 19 | Rubrika: Miestas

Palangos senosios gimnazijos abiturientams iškilmingai buvo įteikti atestatai. Gimnaziją baigė 79 abiturientų laida, kurią gimnazijos bendruomenė prisimins kaip jautrius, vienas kitam dėmesingus, draugiškus jaunus žmones, labai organizuotas ir kūrybiškas, turinčias neeilinius talentus, didžiules galimybes ateičiai asmenybes. Šiais metais 15 gimnazijos abiturientų...Praėjusią savaitę abiturientai įžengė į egzaminų maratoną. Jį, tiesa, pradėjo nedaugelis, mat gegužės 2-ąją buvo laikomas prancūzų kalbos egzaminas – šį egzaminą rinkosi mažuma. Klaipėdos apskrityje prancūzų žinias pasitikrinti panoro vos viena palangiškė. Prancūzų kalbos valstybinis brandos egzaminas Palangos miesto savivaldybėje buvo vykdomas pirmą kartą. Iš viso...


Penktadienį Palangos senojoje gimnazijoje iškilmingai įteikti brandos atestatai šimtas penkiasdešimt devyniems šiais metais vidurinį mokslą baigusiems ir egzaminų sesiją išlaikiusiems 74-osios laidos abiturientams. Nuo Kurhauzo iki gimnazijos Spalvinga šventė su lengvu liūdesio prieskoniu – vis dėlto atsisveikinama su gimnazija...


Užvakar paskelbus valstybinių lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatus ir paaiškėjus, jog net 12 proc. abiturientų neišlaikė lietuvių kalbos egzamino, žiniasklaidoje nuvilnijo komentarų banga, jog kasmet daugėja mokyklas baigiančių „beraščių“. Tuo tarpu Palangos senoji gimnazija, nors jos abiturientų...


Pagaliau dvyliktokai gali būti ramūs – trečiadienio rytą paaiškėjo paskutiniai valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Deja, jie nudžiugino ne visus : pavyzdžiui, informacinių technologijų egzamino nepavyko išlaikyti net 17 proc. jį laikiusių šalies abiturientų.


Brandos egzaminų tvarkaraštis įsibėgėjo, abiturientų stresas – bent jau taip teigiama tam skirtose respublikinių žiniasklaidos priemonių puslapiuose – pasiekė visas įmanomas ribas. Ar išties egzaminų maratonas kelia tokį didžiulį galvos skausmą? Kaip jaučiasi Palangos abiturientai, kurių per dvylika metų sukauptos žinios dabar tikrinamos?


  Ar metus atspindi tik tai datos ir įvykiai? „Palangos tiltas“ apie praėjusius metus visiems primena kitaip: pateikdamas ryškiausias mūsų laikraščio pašnekovų mintis-citatas. Linksmesnes ir liūdnesnes, bet atspindinčias tai, kas vyko tądien, kai buvo šnekintas pašnekovas, ar apibendrinančios tai, kas gal ir dabar tebevyksta....


„Mano viltys ir mano svajonės“

Alfredas PUMPULIS, 2012 04 26 | Rubrika: Jūros vaikai

Dienos iki pirmųjų abiturientų egzaminų skrieja kaip vėjas. Jau prieš kelerius metus „suaudę“ mintį kur nori studijuoti abiturientai kelia pavydą vis dar neapsisprendusiems. Kokios mintys, norai bei lūkesčiai „verda“ abiturientų galvoje?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas