Mantas Leonardo Lizzi – 2017 metų „Lietuvos Maximalistas“

Palangos tiltas, 2017-11-16
Peržiūrėta
516
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotrauka iš asmeninio archyvo
Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Lietuvos Maximalistais“ šiemet siekė tapti beveik 500 gabių ir talentingų šalies vaikų.60 gabiausių Lietuvos moksleivių gavo„Lietuvos Maximalistų“, kurie renkami jau 15 metų iš eilės, stipendijas.
Mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo srityse moksleivius vertinusi komisija atsižvelgė ne tik į vaikų pažymius ir konkursų bei olimpiadų įvertinimus, bet ir jų pačių motyvacinius laiškus.
Vienas jauniausių šių metų stipendijų laimėtojų – 12-metis akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi iš Palangos – akordeonu groti pradėjo 6-erių ir jau po metų dalyvavo pirmajame tarptautiniame muzikos konkurse. Dabar Manto sąskaitoje – virš 40-ies tarptautinių muzikos konkursų Lietuvoje ir užsienyje titulų, pasirodymas su akordeono virtuozu Martynu Levickiu, koncertai daugybėje pasaulio šalių. Jaunasis muzikantas taip pat mokosi groti fortepijonu, domisi orkestriniu dirigavimu bei kompozicija ir svajoja diriguoti simfoniniam orkestrui. „Noriu tapti geriausiu akordeonistu Lietuvoje, o gal net ir pasaulyje bei garsinti savo šalį. Užaugęs norėčiau akordeono muzikos mokyti vaikus arba studentus“, – planų neslepia talentingasis Mantas.
Spalio 14 dieną visi laimėtojai buvo pakviesti į Vilnių dalyvauti smagioje bei įspūdžių kupinoje „Lietuvos Maximalistų“ kelionėje. Jos metu teko pabūti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kur laukė kareiviška košė ir įvairios užduotys. Pasidarbuoti kulinarinėse spalvotų blynų dirbtuvėse su Jolita Vaitkute. Susipažinti su robotikos pasauliu ir sukonstruoti tikrą robotą, kurie vėliau galynėjosi tarpusavyje. Na, o šventinis vakaras vyko Valdovų rūmuose. Laimėtojus sveikino Kristina Meidė – „Maxima LT“ generalinė direktorė, žurnalistas, rašytojas Andrius Tapinas, verslininkas, investuotojas Ilja Laurs.LR Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir Martynas Levickis įteikė Mantui diplomą už pasiekimus muzikos srityje. Aktorius, koncerto vedėjas Dominykas Vaitiekūnas pakvietė Mantą diriguoti orkestrui. Teko labai atidžiai žiūrėti į partitūrą, nes kūrinys pasitaikė nežinomas. Bet visi orkestrantai pakluso Manto mostui nusilenkti publikai. Šventinis vakaras baigėsi skambant orkestrui, kuriam dirigavo pats M. Levickis. Visų laukė vaišės ir didžiulis tortas.

Mokytoja Nijolė DAUKŠIENĖ
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 30-ąją, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė apdovanojo keturiolika Lietuvos savivaldybių Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą. Palangos tarp nominančių nėra, tačiau PT primena, kad 2017 metų vasarą už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį...


Per pirmuosius šių metų mėnesius nupirkta jau trigubai daugiau vėliavų, nei jų pirkta 2017-aisiais. Kartu intensyviai perkami vėliavų stiebai bei jų laikikliai, kita tautinė atributika.


„Lietuvos Maximalistais“ šiemet siekė tapti beveik 500 gabių ir talentingų šalies vaikų.60 gabiausių Lietuvos moksleivių gavo„Lietuvos Maximalistų“, kurie renkami jau 15 metų iš eilės, stipendijas.


Šventojoje birželio 8-11 dienomis riaumojo antrasis paplūdimio baikerių festivalis „BeachBikeFest 2017“. Preliminariais skaičiavimais į Šventąją atvyko apie pusantro tūkstančio baikerių.


Šių metų gegužės 17 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykošeštoji tradicinė Palangos miesto aštuntokų gamtos mokslų olimpiada (PGMO 2017), kur savo mokyklų garbę gynė net 19 aštuntokų iš Vlado Jurgučio, „Baltijos“ ir Šventosios pagrindinių mokyklų. Gabiausi aštuntokai ne tik sprendė bendras gamtos mokslų užduotis, bet ir...


Konkurse gali dalyvauti Palangos savivaldybėje veikiančios biudžetinės įstaigos, vaikų meno ir sporto klubai, nevyriausybinės organizacijos ir pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) nurodyta, kad gali vykdyti vaikų poilsio stovyklų, sportinę, pramogų ir poilsio organizavimo veiklas. Paraiškos programoms finansuoti su priedais iki 2017 m. gegužės 5 d....


Kovo 24-25 dienomis Vilniuje „Siemens“ arenoje praūžė moksleivius, robotų kūrėjus, švietimo atstovus, verslą ir visą išmanią visuomenę suvienijęs renginys „ROBOTIADA 2017“. Technologijų fanai ir ekspertai čia buvo susirinkę pamatyti robotikos įdomybes, sukonstruoti savo robotus, pasivaržyti pagal pasaulinius standartus, padiskutuoti apie...


Vasario 18 d. Palanga kviečia į šventę „Palangos stinta 2017“ PROGRAMA


Ketinate įsigyti verslo liudijimą 2017-iesiems? Patariame, kaip tai padaryti!


Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų (tarifinių atlygių) koeficientai didinami vidutiniškai iki 5 proc. Tai leis pasiekti vidutinį atlyginimų koeficientą, o nuo 2017 m. sausio 1 d. jau padidės iki maksimalaus, taip panaikinant vadinamąsias tarifinių atlygių koeficientų „žirkles“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius