„Matematika aplink mus“

Palangos tiltas, 2017-03-23
Peržiūrėta
2386
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokinių įžvalgose ne kartą nuskambėjusi idėja, kad matematika – visai šalia mūsų kasdienybės, skatina į šį mokslą pažvelgti kūrybiškiau.
Mokinių įžvalgose ne kartą nuskambėjusi idėja, kad matematika – visai šalia mūsų kasdienybės, skatina į šį mokslą pažvelgti kūrybiškiau.

Kovo 17 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vyko mokinių mokslinių-tiriamųjų darbų konferencija „Matematika aplink mus“. Tai jau antrus metus vykstantis renginys, išaugęs iki respublikinio lygio. Jame šiemet dalyvavo ne tik Senosios gimnazijos ir Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos jaunieji matematikai, bet ir svečiai iš Klaipėdos „Vyturio“ pagrindinės mokyklos bei Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos.
Jau pranešimų pavadinimai – „Matematika pasaulio tiltuose“, „Koks skaičius paskutinis?“, „Geometrinis ornamentas skritulyje“, „Mąstyk. Žiūrėk. Paliesk“, „Šokanti geometrija“, „Eduardas Andre ir Lietuvos parkai“, „Londono akis“ – nurodo, kad šiemet mokiniai matematikos mokslu pasidomėjo iš praktinės pusės. Mokinių įžvalgose ne kartą nuskambėjusi idėja, kad matematika – visai šalia mūsų kasdienybės, skatina į šį mokslą pažvelgti kūrybiškiau. Konferenciją organizavo ir mokinių darbams vadovavo mokytojos Aušra Ševeliova (I. Anusaitė ir G. Stonkutė, IIIE) ir Vijutė Mickuvienė (S. Stanevičius ir D. Danielius, IIID). Mokinius konferencijai paruošė ir mokytojos Asta Pantelejeva (E. Petrulytė ir E. Petreikytė, IB) bei Audronė Domarkienė ir Živilė Kerpytė (A. Biliūnaitė ir E. Mockutė, IVA).

Palangos senosios gimnazijos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, „Tautiška giesmė aplink pasaulį” nuskambės jau keturioliktąjį kartą. 


Sausio 25 dieną į Palangos m. PK kreipėsi 1977 m. gimęs vyras. Jis pranešė, kad, pasinaudojus jo prisijungimo duomenimis, vienos bendrovės savitarnoje, 2021–01–14 buvo sudarytas televizoriaus „Samsung 65 UHD 4K Smart TV“ ir maršrutizatoriaus „Huawei E5783B-230“ įsigijimo išsimokėtinai sandoris. Žala – 964,80 eurų. Pradėtas...


Rugilė, dirbanti kambarių tvarkytoja Palangoje, teigia delfi.lt, kad valytojos, dirbančios privačiame sektoriuje Palangpje, dažnai yra apsukamos aplink pirštą.


Lietuvos rekordų agentūros „Factum“ sąraše šeštadienį, prieš „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių startą, atsirado naujas įrašas – Vitoldas Milius ir Dainius Jakas apvažiavo Lietuvos perimetrą elektromobiliu „Kia e-Niro“. Važiuodami arčiausiai pasienio esančiais asfaltuotais keliais, vairuotojai viso įveikė...


Jau vienuolikti metai festivalis „Pasaulio balsai“ plačiai atveria duris muzikai: pasitelkę gausią profesionalių atlikėjų komandą, festivalio organizatoriai liepos 21 – rugpjūčio 23 dienomis net trylika kartų klausytojų lauks Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ir Palangos gintaro muziejuje.


Baigiamoji respublikinio konkurso „Fizikos bandymai aplink mus“ konferencija įvyko šių metų gegužės 15 dieną Kaune, KTU III rūmuose. Visus dalyvius ir jų mokytojus sveikino KTU rektorius P. Baršauskas ir profesorius dr. V. Ostaševičius.


Kovo 17 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vyko mokinių mokslinių-tiriamųjų darbų konferencija „Matematika aplink mus“. Tai jau antrus metus vykstantis renginys, išaugęs iki respublikinio lygio. Jame šiemet dalyvavo ne tik Senosios gimnazijos ir Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos jaunieji matematikai, bet ir svečiai iš Klaipėdos „Vyturio“...


Tiek daug baroko vienoje vietoje dar nesame matę ir girdėję. Kretingos meno mokykloje vyko metodinė diena „Paieškokime aplink baroko!“, į kurią susirinko Palangos, Kretingos, Tauragės ir Mažeikių muzikos ir meno mokyklų akordeonistai, vieningai nusiteikę pasidalinti žiniomis apie baroką. Visi grojo baroko epochos kompozitorių kūrinius.


Šiandien Šventosios bendruomenė renkasi į ataskaitinį-rinkiminį susirinkimą. Kokia turi būti Šventoji? Kas pasikeitė? Ką turėtų padaryti miesto valdžia, kad miestelis galėtų savarankiškiau tvarkytis? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininku Domininku Jurevičiumi.


Reikia pačiam praleisti nors metus Niujorke, kad suvoktum, jog tik moterys iš tokio „katilo” kaip Niujorkas gali būti tokios laisvos, atviros, nepriklausomos ir...kartais pakvaišusios. Būtent tokios yra Niujorke kuriančios „Betty” muzikinės grupės narės – seserys Elizabeta ir Amy Ziff ir Alyson Palmer, kurios neseniai surengė koncertą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius