Mauricą nustebino būsto kainų viražai: vila su baseinu Ispanijoje pigesnė nei penkis kartus mažesnis butas Palangoje

Palangos tiltas, 2023-12-16
Peržiūrėta
703
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žygimanto Maurico pastebėti būsto skelbimai Alikantėje ir Palangoje
Žygimanto Maurico pastebėti būsto skelbimai Alikantėje ir Palangoje

Būsto kainų skirtumai tarp Lietuvos ir užsienio valstybių stebina net ekspertus. Štai „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas pastebi, kad kurortiniame Ispanijos mieste Alikantėje vilą su baseinu galima įsigyti už 929 tūkst. eurų, o penkis kartus mažesnis butas Palangoje kainuotų 1,2 mln. eurų. Savo ruožtu nekilnojamojo turto rinkos ekspertas Arnoldas Antanavičius pastebi, kad tarp šalių skiriasi mokestinė aplinka.

Kaip feisbuke ketvirtadienį skelbė Ž. Mauricas, 313 kv. metrų dydžio vilą su baseinu Alikantėje galima nusipirkti už 929 tūkst. eurų, o 62 kv. metrų ploto butui Palangoje tektų atseikėti 1,2 mln. eurų. Abu būstai – stilingi ir geros būklės, pastebi jis.

„Alikantės viloje yra baseinas, o Palangos bute – nėra. Nors, kita vertus, kam tas baseinas, jei jūra netoli? Tiesa, jūra Palangoje yra šalta, bet kiek ten to šaltojo periodo Lietuvoje – net nepastebi kaip praeina, o dėl tamsos – kartais ir visai nematai. 

Palangos bute nėra valgomojo stalo (netilpo?) – tik baras prie virtuvės salos. Bet kam tas stalas? Juk milijonieriai tikrai nevalgo savo namuose – kiekvieną dieną restoranuose valgo juk. O jei tokį butą perki, tai jau tikrai turi būti milijonierius“, – ironizuoja ekonomistas.

Be to, Ž. Mauricas pastebi, kad Palangos bute yra vienas miegamasis, o Alikantės viloje – trys. 

„Bet čia atsipirks ateityje, nes jokie giminės ar svečiai nakvynei į Palangą negalės atvažiuoti. O jei kur ir suras išsinuomoti sezono metu (už nepigiai), tai vis tiek svečiuose ilgai neužsibus, nes nėra stalo“, – įrašą tęsia jis.

Įrašą ekonomistas užbaigė pastebėdamas, kad Kanų centre 120 kv. metrų dydžio butą su vaizdu į jūrą galima įsigyti už 990 tūkst. eurų. 

Antanavičius: žaidimo taisyklės Ispanijoje ir Lietuvoje skiriasi 

Tuo metu „Realdata“ vadovas Arnoldas Antanavičius kontraargumentavo ekonomistui, jog lyginti reikėtų ne tik kainas, bet ir mokestinę aplinką abejose šalyse. 

„Pasakant, kad Ispanijoje galima būstui išleisti mažiau nei Palangoje, keliu prielaidą, jog ten kainų lygis yra žemesnis arba adekvatesnis, nes yra papildomo apmokestinimo aplinka. Žmonės nesiveržia taip prisipirkti nekilnojamojo turto, nes yra sandorio mokestis, kuris yra skaičiuojamas nuo įsigijimo kainos ir siekia apie 8–12 proc.“, – Delfi sakė A. Antanavičius. 

Taigi, jei būsto vertė siekia milijoną eurų, jį perkant apie 100 tūkst. eurų reikia atseikėti valstybei, teigė pašnekovas.

„Natūraliai tada išeina, kad visuomenėje nėra tokio didelio ažiotažo, jog kainos kiltų iki begalybės, nes kiekvienas toks sandoris reikš, kad reikės pervesti daugiau pinigų valstybei į kasą. Kai toks mokestis yra visuotinis, natūralu, jog tai pristabdo paklausą“, – sakė pašnekovas.

Jis pastebėjo, kad abu Ž. Maurico pavyzdyje pateikti būstai įsigyjami investicijai arba kaip atostogų namai.

Anot A. Antanavičiaus, įvedus tokį mokestį Lietuvoje iš jo surinktas lėšas būtų galima skirti jaunų šeimų būsto įsigijimui. 

„Didžiojoje Britanijoje surinktos lėšos skiriamos municipalinio būsto plėtrai, tai jei mes sakome, kad jaunoms šeimoms trūksta būsto, sunku įpirkti, reikia gerinti prieinamumą, reikėtų apmokestinti tuos, kurie perka ne pirmą būstą ir perka jo kartais daug norėdami užsidirbti“, – teigė jis.

DELFI

Kornelija Mykolaitytė

Jūsų komentaras:

..... 2023-12-22 11:16 (IP: 162.158.87.98)
Čia tik Palangoje prabangus būstas degtukų dėžutės nuo30 iki 70 kv.metrų.. o šeip pasaulyje prabanga yra suprantama kaip butas nuo 100 kv.metrų

Taip pat skaitykite

Nors, kaip skelbia Lietuvos bankas, per pastaruosius dvylika mėnesių būsto pardavimų skaičius šalyje susitraukė daugiau nei dešimtadaliu, o būsto įperkamumo rodikliai mažiausi per pastaruosius dešimt metų, prognozuojama, kad jau greitu metu rinka turėtų atsigauti. 


Būsto kainų skirtumai tarp Lietuvos ir užsienio valstybių stebina net ekspertus. 


Liliputas. Būtent taip dėl savo mažumo buvo pravardžiuojama Palangoje stūksanti medinė vila „Vaidilutė“. Pastaroji buvo pastatyta žymiai didesnės XIX a. vilos „Dievaitis“ sklype, kuri iki mūsų dienų neišliko.


Nekilnojamo turto kainų šuoliai jau praeityje ir rinkai žadamas stabilių kainų laikotarpis – kai kur net galima pamatyti, kaip ženkliai susitraukė kainos supratus, kad lietuviai neskuba pirkti neadekvačias kainas pasiekusio būsto. 


NT kainoms šalyje stabilizuojantis, panašu, toli gražu ne visi pardavėjai linkę mažinti kainų. Net jei būsto dydis siekia vos 18 kvadratinių metrų, pardavėjai šiandien vis dar drąsiai prašo daugiau nei 6 tūkst. eurų už vieną kvadratinį metrą.


Kaip išvengti elektros brangimo ir pamiršti gąsdinančias sąskaitas už elektrą?


Išaugusi infliacija kainas šį vasaros sezoną augins ir Letuvos kurortuose. Pajūrio turizmo atstovų tegimu, laukiantis kainų augimas bus dviženklis ir sieks apie 10 proc., todėl pernykščių kainų tikėtis jau nereikėtų.


Nuo metų pradžios padvigubinus valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 proc., praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Labiausiai besikreipiančių dėl būsto šildymo kompensacijų skaičius augo Pagėgių r. (13,5 karto), Trakų r. (9 kartus), Palangos m. (8 kartus), Kėdainių r. (7,8...


Lietuvos bankas, įvertinęs būsto rinkos kaitimą ir skolinimo būstui apimties didėjimą, nusprendė nuo kitų metų vasario 1 dienos iki 30 proc. didinti minimalų pradinio įnašo reikalavimą antrajai ir paskesnėms būsto paskoloms, taip pat jei bus didinama anksčiau paimtų būsto paskolų suma. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius