Meras Šarūnas Vaitkus: „Apie „Auską“, Svetlaną, vandens pramogų parką ir laimės žiburio receptą“

Palangos tiltas, 2021-10-01
Peržiūrėta
4522
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

lrytas.lt nuotraukoje - Palangos meras Šarūnas Vaitkus
lrytas.lt nuotraukoje - Palangos meras Šarūnas Vaitkus

Vakar (rugsėjo 30 d.) miesto Tarybos narė Svetlana Grigorian išplatino pranešimą, kurio esmė – Palangoje gyvena nelaimingi žmonės, o laimės jie pasigenda todėl, kad žiemą kurorte šokteli nedarbo lygis. Anot pranešimo autorės, laimingus palangiškius padarytų kurorto Savivaldybė, jei plačiau pažiūrėtų į „Auskos“ įveiklinimo reikalą ir įkurdintų vilos vietoje vandens atrakcionų parką – pasak politikės, tuomet atsirastų ir darbo (duonos), ir pramogų, ir turistų, ir laimės.

Laimingi būtų ir senjorai, gavę galimybę nemokamai pasipliuškenti vandens parke ar nusileisti vandens čiuožykla, nes galimybė jiems nebelaukti po kelerius metus eilėse, kol pateks į profesionalių socialinių darbuotojų priežiūrą, yra Palangos kurortui ekonomiškai neracionali ir nenaudinga veikla.

Trumpai tariant, Palangos vadovai nemoka skaičiuoti, o štai jaunoji politikė paskaičiavo ir aptiko laimės žiburio receptą, kuris vadinasi „Auska“.

Aš neketinu ginčytis – vandens atrakcionų parkas Palangai tikrai reikalingas, bet ne bet kokia kaina. Ir čia kalbu tikrai ne apie vien finansinius rodiklius.

Pradėkime nuo to, kad Vyriausybė perdavė valstybės turtą Palangai tam tikroms funkcijoms, kurios priskirtos savivaldai, vykdyti. Ne statyti daugiabučius, veisti zoologijos ar vandens parkus, įrengti mados namus, o su sąlyga, kad panaudosime tai tenkinant ar plėtojant socialinius, sveikatinimo, ugdymo, kultūros poreikius, t.y. toms reikmėms, kurios priskirtos savivaldybėms.

Parengus galimybių studiją ir išnagrinėjus bent penkis vilos įveiklinimo variantus, mes, pritarus miesto Tarybos nariams, pasirinkome sveikatinimo ir socialinių poreikių tenkinimo sinergiją. Manome, jog Palangai perduota legendinė vila „Auska“ gali tapti dar vienas patrauklus traukos objektas tiems, kurie mūsų pajūrį mato ar dar pamatys kaip puikią vietą sveikatai stiprinti. O tai, kad koncesininkai pastatytų senelių globos namus, be kita ko, padėtų spręsti ir mūsų bendruomenei jau itin aktualią socialinę problemą – deja, kurorto demografiniai rodikliai nepalieka abejonių – mes senstame, kaip ir visa Europa.

Žinoma, vadovaujantis Tarybos narės logika, kas tie 40 senjorų (beje, tai pagal galiojančius normatyvus yra didžiausias leistinas vietų skaičius tokios paskirties įstaigose), palyginti su tūkstančiais vandens pramogų parko lankytojų ir turistų, kurie į Akvaauską atvyktų net iš užsienio ir čia paliktų labai daug eurų. Tikriausiai turima omenyje ir tie jau sunkiai judantys per 70 metų bei vyresni palangiškiai, kuriems, anot Tarybos narės Grigorian, orią senatvę įprasmintų nemokamas bilietas audringai pašėlti „Auskoje“.

Žinoma, smagu populistiškai manipuliuoti skaičiais ir idėjomis, taip bandant įtikti būsimam rinkėjui, bet vis dėlto, gerbiama Svetlana, kaip bemanipuliuotumėte, 2 x 2 yra keturi, ir štai kodėl.

Tam, kad būtų įkurtas patrauklus ir tikrai funkcionalus vandens pramogų parkas, nepakanka „Auskos“ baseino salėje pastatyti daug vazonų su palmėmis, madingų spalvų gultų ir pakabinti nupieštų saulių. Dabar visa vila užima kiek daugiau nei 4,5 tūkst. kvadratinių metrų, vandens pramogų parkui įkurti gi reikia maždaug 15 ar net 20 tūkst. kvadratinių metrų, kitaip tariant – beveik penkių „Auskų“.

Skaičiuojant, jog piko valandomis tokiame pramogų objekte gali lankytis ir 2 tūkst. žmonių, jei jie atvažiuotų, tarkime, po keturis vienoje transporto priemonėje, tai jau 500 automobilių, o jei važiuotų dviese? Vadinasi, turi atsirasti ir tokio parko aptarnavimo infrastruktūra, didžiulės aikštelės automobiliams, nauji keliai ir šaligatviai neribotiems pėsčiųjų srautams.

Dabar vilai „Auska“ priskirta 21 ha teritorija, kurios didžiąją dalį sudaro valstybei priklausantis pajūrio miškas. Net ir tuo utopiniu atveju, jei valstybės institucijas paveiktų kokia mistinė antgamtinė jėga ir ji leistų nušluoti nuo žemės paviršiaus hektarus priekopės miško bei statyti ypač saugomoje pajūrio rekreacinėje juostoje industrinį pramogų gigantą, visi suprantame, kad palangiškiai, tarp jų – ir aš, apjuostume tuos kelis šimtus pušų savo rankomis ir neparduotume jų už jokius maišus eurų.

Nelipkite, Tarybos nare, ant pajūrio miškų naikinimo grėblio, juk nesena situacija, kuomet dėl geležinkelių plėtros kėsintasi į Girulių miškus, parodė, kad ekonomika ir pajūrio gamta negali būti priešai. Vargu ar palangiškiai pritars jūsų iš kažkokių senų stalčių ištrauktam teiginiui, kad dabar Palangoje tėra vienintelis (!?) „dirbantis“ traukos objektas –  Baltijos jūra, tad reikalingos drastiškos pajūrio juostos urbanizavimo revoliucijos, šiuo atveju – „Auskos“ teritorijoje. 

Jūsų neetiškas teiginys apie neva vienintelę „dirbančią“ Baltijos jūrą sumenkina sunkų tūkstančių palangiškių darbą bei didžiulį jų indėlį į tai, kad Palanga, kurioje per paskutinį dešimtmetį pastatyta daug naujų kultūros, sporto, sveikatinimo objektų, restauruotos senosios grafų Tiškevičių laikų vilos, turistams taptų patraukli ne tik vasarą, bet ir visus metus. 

Svetlana, suprantu, kad Jums dirbant Vilniuje, Druskininkai yra arčiau, nei Palanga. Vis dėlto dažniau užsukite į Palangą ir atidžiau pasižvalgykite po ją, gal tuomet suprasite, jog teiginys „vienintelis „dirbantis“ objektas šiandien – tai mūsų Baltijos jūra“ jau negali būti masalas, ant kurio užkibtų neva naivūs būsimieji rinkėjai, ypač tie, kurie savo kasdieniu darbu tiek didesniuose kurorto traukos objektuose, tiek savo nedideliuose versluose pasiekė, kad kurortas per pastarąjį dešimtmetį akivaizdžiai sumažino sezoniškumo įtaką.

O dėl vandens pramogų parko Palangoje – jam planuojama vieta buvusioje raketų bazėje prie oro uosto. Dabar rengiamas šios 55 ha teritorijos detalusis planas, kai jį turėsime, ieškosime ir investuotojų, ir racionalaus laimės žiburio recepto.

Šarūnas Vaitkus,

Palangos miesto meras

Jūsų komentaras:

Giedrė 2021-10-02 11:32 (IP: 162.158.90.66)
Nekreipkitre dėmesio į ta nesusitupėjusią vištą.

Palangiškė 2021-10-02 05:52 (IP: 162.158.183.191)
Ačiū mere, jūs nerealus !

To Palangiškei 2021-10-01 17:58 (IP: 162.158.90.224)
Neberašynėk Svietočka, juk tu visus pykini ar nesuoranti , visa Palanga iš tavęs lūžta.

Palangiskis 2021-10-01 14:42 (IP: 162.158.222.164)
Na ką bepasakysi Svetlana teisi, vandens pramogų parko gero Palangai trūksta kaip oro... P. S o kiek jau laiko ten derina, projektuoja? Nes, kad ten kažką ruošia ale prie oro uosto, derina ir tt girdėjau jau prieš kazkelis metus...

Taip pat skaitykite

Konservatorių partijos viršūnėms prakalbus apie pirmalaikius rinkimus kaip priemonę užgesinti vadinamąjį „čekučių skandalą“, nerimas bei nepasitenkinimas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) gretose auga.


Per dešimt metų Palangoje registruota beveik 12 milijonų nakvynių, ir, jei ne pandeminiai 2020 ir 2021 metai, šis skaičius būtų buvęs dar didesnis.  Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, pernai buvo pasiektas nakvynių rekordas:  Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais tie, kurie turėjo prievolę deklaruoti duomenis (viešbučiai, poilsio namai ir kiti juridiniai asmenys)...


Taip, taip, iš tiesų – jūs tai žinote: partijos prieš rinkimus yra linkusios žarstyti pažadus – „geriau, gražiau, pigiau, arčiau.“ „Palangos tiltas“ klausė mandatų Palangos miesto taryboje siekiančių politinių jėgų, kokių konkrečių darbų jos imsis, jeigu turės savo merą ir bus valdžioje kitus keturis metus, 2023-2027 metais – rinkimai į miesto tarybą įvyks kovo 5 dieną. 


Kaip gyvensime rytoj ir artimiausius mėnesius?  „Situacija išskirtinai sudėtinga,“ – pripažįsta Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Pirmadienį, rugsėjo 12-ąją, šalies Prezidentas Gitanas Nausėda su savo komanda darbo dieną leido Klaipėdos regione, kur jis susitiko su pajūrio krašto savivaldybių merais ir aptarė infliacijos poveikio savivaldai, energijos resursų brangimo, savivaldybių...


Į žinią Delfi.lt, kad, Palangą talžant didelei vėtrai, penktadienį, sausio 21 d., įgriuvo poilsio namai „Auska“, sureagavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris penktadienį, sausio 21 d., vakare savo Facebook paskelbė tokį įrašą.


Vakar (rugsėjo 30 d.) miesto Tarybos narė Svetlana Grigorian išplatino pranešimą, kurio esmė – Palangoje gyvena nelaimingi žmonės, o laimės jie pasigenda todėl, kad žiemą kurorte šokteli nedarbo lygis. Anot pranešimo autorės, laimingus palangiškius padarytų kurorto Savivaldybė, jei plačiau pažiūrėtų į „Auskos“ įveiklinimo reikalą ir įkurdintų vilos vietoje vandens atrakcionų parką – pasak...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus prakalbo apie naujus kurorto planus: ko tikėtis poilsiautojams

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2021 04 19 | Rubrika: Miestas

Prieš dešimtmetį Palangoje buvę žmonės dabar ją vargiai atpažintų: rekonstruotos gatvės, atsivėrė poilsio zonos, nauji pramogų objektai, poilsiautojų akis badančius griuvėsius pakeitė puošnūs pastatai. Šiuo metu Palanga neabejotinai yra vienas sparčiausiai augančių ir besikeičiančių Lietuvos miestų. Nuo 2011-ųjų prasidėję Palangos pokyčiai siejami su jos meru 45...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


2014-ieji žada būti labai įdomūs visiems: ar suteikti dar svaresnį mandatą merui Šarūnui Vaitkui ir jo vadovaujamiems kurorto konservatoriams, miestelėnai, nešykštintys šiandien pagyrų kurorto vadovui, pirmiausia spręs pagal 2014-ųjų, ikirinkiminių metų į savivaldą, pasiekimus. O populiariam miesto merui, siekiančiam dar didesnio Palangos gyventojų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius