Vilniaus meras Remigijus Šimašius kalba apie Palangos sabotažą, bet kurorto meras Šarūnas Vaitkus jam atkerta: „Bendrabučių šalia Birutės parko nestatysite“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-01-10
Peržiūrėta
7141
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Arno Strumilos/15min.lt foto - Vilniaus meras Remigijus Šimašius
Arno Strumilos/15min.lt foto - Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra tikras Palangos sabotažas, kuris atrodo labai neskaidriai. Mes jau žinome, kad privatizuojant (Palangoje) sąlygos yra neaiškios, o privatizavus jos tampa aiškios.“ Posėdyje kai kurie Vilniaus Tarybos nariai stebėjosi, kad daugiau nei trijų tūkstančių kvadratinių metrų poilsio namų nuoma didžiausiame šalies kurorte vėl pratęsiama pusvelčiui. Palangos meras Šarūnas Vaitkus atkerta Vilniaus merui: "Stebina Vilniaus pozicija taikyti dvigubus standartus sostinei ir Palangai – 2016 m. pati Vilniaus Savivaldybė kreipėsi į Prokuratūrą prašydama įvertinti dvylikos viešbučių virtimą daugiabučiais. Tai kur yra visiems vienodi standartai," - "Palangos tiltui" sakė Š. Vaitkus.

Pratęsti nuomos sutartį „retai“ tenka

Pranešėja Nekilnojamojo turto skyriaus vedėja Vilma Lajauskaitė, pristačiusi sprendimo projektą dėl Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo, sakė, kad jai tenka „retai“ Tarybos prašyti pratęsti nuomos sutartį, tačiau šįkart turėjusi tai padaryti: „Sutaries sąlygose numatyta, kad juos išsinuomavusiai įmonei (UAB „Baltasis tigras“) galima nuomą pratęsti iki 10 metų.“
Anot jos, bendrovė paprašė Tarybos nuomos sutartį pratęsti dar trims metams.
Pranešėja sakė, kad nuomininkas „šiek tiek“ sutvarkė poilsinę, kurioje vasarą, anot jos, dažniausiai poilsiauja neįgalieji arba joje vyksta jaunimo stovyklos.

Vadino „kalėdiniu stebuklu“

Diana Stomienė, Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narė, tokias išskirtines nuomos sąlygas „Baltajam tigrui“ posėdyje vadino „kalėdiniu stebuklu“: „Vis dėl to 3 148 kvadratiniai metrai už 1 133 eurus, tai yra 0.36 euro už kiekvieną kvadratinį metrą, šalia Palangos botanikos sodo, vienoje gražiausių Palangos vietų, yra tiesiog Dievo dovana.”
Vilniaus miesto Tarybos narė pastebėjo, kad sostinė turės sukrapštyti daug pinigų naujiems kultūriniams objektams įveiklinti naujaisiais metais, tad tokia nuomos kaina Palangoje, kuri praėjusiais metais išgyveno nekilnojamo turto bumą, yra tiesiog neproporcingai maža.
„Juo labiau, kad mes negavome jokių ataskaitų apie poilsio namų nuomininkės veiklą, įvykdytas ir planuojamas investicijas. Siūlau sprendimo projektui nepritarti,“ – ragino D. Stomienė. „Siūlau išanalizuoti ir kitas galimybes – pastato pardavimo taip pat.“
Tarybos narė atkreipė dėmesį, kad įmonėje dirba trys žmonės, o įmonės skola praėjusių metų pabaigoje buvo šiek tiek daugiau nei 300 eurų.
„Kokia čia kompanija (bendrovė)? Net internete nėra įmanoma ką nors apie ją surasti,“ – piktinosi D. Stomienė.

Kodėl nebuvo skelbtas konkursas?

Taurimas Valys, taip pat Vilniaus miesto Tarybos narys, stebėjosi, kodėl Vilniaus poilsinės Palangoje nuomai nebuvo skelbtas naujas konkursas.
„Juk visi žinome, kokią paklausą turi nekilnojamas turtas Palangoje,“ – sakė jis. „Man keista, kad mūsų „Laisvės“ partijai svarbu turėti tokią, kaip vadinu, sovietinę atlieką kažkur, kad ir Palangoje. Akivaizdu, kad tas mūsų turtas yra neefektyviai valdomas ir atiduotas už nelogišką, visiškai ne rinkos (nuomos kainą).“
Vilniaus meras Remigijus Šimašius įsiterpė, kad buvusios sostinės Tarybos kadencijos nariai, turėtų prisiminti Vilniaus poilsio namų Palangoje „restruktūrizavimo bandymus.“
„Jeigu tai nebus paaiškinta dabartiniams Tarybos nariams, mūsų diskusija šiuo klausimu nebus labai konstruktyvi,“ – sakė R. Šimašius.
Jam į pagalbą atėjo sprendimą pristačiusi Nekilnojamojo turto skyriaus vedėja Vilma Lajauskaitė: „Buvo bandoma tą mūsų poilsinę Palangoje parduoti – buvo daugiau nei 10 bandymų. Problema yra dėl pastato detaliojo žemės sklypo – dėl to yra „įsijungusi“ ir Palangos miesto savivaldybė. Dėl jo kliuvinių sklypas yra nepatrauklus investuotojams – yra dideli apribojimai, o investicijos tiesiog ten neatsipirktų.
Anot jos, dėl to buvo pasirinkta poilsinę nuomoti.
„Nuomos konkursas buvo taip pat skelbtas kelis kartus, kol galiausiai vienas dalyvis (UAB „Baltasis tigras“), palikęs didelį užstatą, 10 tūkstančių eurų, atsirado,“ – sakė V. Lajauskaitė. „Man ši bendrovė – garbinga kompanija, kuri įsipareigojimus vykdo,“ – pridūrė.

Negali taip toliau tęstis

Romasis Vaitekūnas, taip pat Vilniaus miesto Tarybos narys, domėjosi, kas nustatė tokią mažą poilsio namų nuomos kainą ir siūlė kausimą „detaliau pristatyti“ kitame Tarybos posėdyje.
„Gal tas objektas visai mums nereikalingas? Bet taip tęstis – metai iš metų – tikrai negali,“ – sakė buvęs Vidaus reikalų ministras, dabar sostinės Tarybos narys.
V. Lajauskaitė atsakė jam, kad nuomos kaina buvo paskaičiuota pagal nustatytus Registrų centro turto verčių koeficientus.
Meras R. Šimašius pritarė R. Vaitiekūnui, kad Tarybos nariams reikėtų „priminti“, apie „ką čia eina kalba.“
„Kas nežino visos tos istorijos, gali skambėti įtartinai,“ – sutiko Vilniaus meras. „Jokios skubos čia nėra ir negali būti.“

Kalta Palangos miesto savivaldybė?

Vincas Jurgutis, Liberalų frakcijos Vilniaus miesto Taryboje vadovas, laidė kritikos strėles į Palangos miesto savivaldybę: „Problema ta, kad Palangos miesto savivaldybė nėra iki šiol normaliai sutvarkiusi savo bendrojo plano. Dėl to tas objektas nėra toks komerciškai patrauklus, koks jis galėtų būti.“
Jis nuogąstavo, kad Vilniui pardavus savo poilsio namus Palangoje, Palanga gali priimti tokius bendrojo plano pakeitimus, kurie gerokai išaugintų sklypo, kuriame stovi sovietinis pastatas, vertę.
„Aš džiaugiuosi, kad mums pavyko tą pastatą įveiklinti – dar ir simbolinę sumą už nuomą gauname,“ – sakė Vilniaus miesto politikas.

Remigijus Šimašius: „Tikras Palangos sabotažas“

Apibendrindamas diskusijas, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius žodžių Palangai nerinko: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra tikras Palangos sabotažas, kuris atrodo labai neskaidriai. Mes jau žinome, kad privatizuojant (Palangoje) sąlygos yra neaiškios, o privatizavus – tampa aiškios.“
„Mes turime turėti aiškumą iš Palangos, kad galėtume savo turtą privatizuoti už adekvačią kainą. Deja, Palangos labai negražus sabotažas (tuo klausimu) tebevyko ir, deja, vyksta jau labai ilgai. Gerai nors tai, kad mums nereikia mokėti sargams už to turto saugojimą,“ – sakė R. Šimašius.
Vilniaus miesto savivaldybės sutartis su UAB „Baltasis tigras“ baigiasi rugpjūčio mėnesį.
Vilniaus miesto Taryba nusprendė savo turto Palangoje klausimą toliau svarstyti komitetuose. Jį jau svarstė ir jam pritarė Vilniaus miesto Tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas.

Vilnius reklamavo poilsio namus kaip išmanė

Mėgindama iš pradžių parduoti, paskui išnuomoti poilsio namus Vilniaus savivaldybė juos reklamavo kaip išmanė – kaip esančius unikalioje vietoje, Tiškevičiaus rūmų parko kaimynystėje, atokiau nuo J.Basanavičiaus gatvės šurmulio ir šalia ramios pėsčiųjų „Meilės alėjos“. Tačiau parduoti pastato Vytauto g. 32, Palangoje, Vilniaus savivaldybė nesugebėjo. Užtat išnuomoti truko vos kelias savaites. 2018 metų liepos pradžioje Vilniaus taryba nusprendė išnuomoti šiuos poilsio namus trejiems metams su galimybe pratęsti sutartį, bet ne ilgiau kaip dešimčiai metų, o rugpjūčiui dar neįpusėjus pastatas jau turėjo nuomininką. Juo tapo UAB „Baltasis tigras“. Pradinė vieno kvadratinio metro nuomos kaina buvo 0,30 euro, po nuomos konkurso ji kiek pakilo. Daugiau norinčių išsinuomoti 78 kambarių statinį neatsirado.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Žydrūnas Žvirblis:

Vilniaus savivaldybės politikų teiginiai neva „Palanga iki šiol nėra normaliai sutvarkiusi savo bendrojo plano“ neatitinka tikrovės. Bendrasis planas yra patvirtintas 2008 m., jis apima visą Palangos teritoriją ir yra galiojantis.
Dėl žemės sklypo, esančio Vytauto g. 32, Vilniaus miesto savivaldybė dar 2017 m. kreipėsi į Palangos miesto savivaldybę ir teiravosi apie galimybes minėto sklypo naudojimo būdą pakeisti į vienbučių ir dvibučių arba daugiabučių ir bendrabučių. Tačiau Palangos miesto savivaldybės taryba dar 2008 m. yra nustačiusi, kad minėta teritorija yra kurorto paslaugų ir kompleksų teritorija be gyvenamosios statybos, su dideliu želdinių kiekiu. Tad net ir rengiant detaliojo plano keitimą ar korekciją, pakeisti šio sklypo paskirtį į vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos ar daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorijas negalima.
Šioje zonoje vyraujantys teritorijos požymiai – teritorijos, skirtos visuomenės poreikiams, kurorto paslaugoms, socialinei veiklai, aptarnavimo ir paslaugų veiklai (prekybos, parodų, kongresų, sporto, turizmo, pramogų, rekreacijos, mokslo, sveikatos apsaugos, reabilitacijos, maldų namų), krašto apsaugai, civilinei saugai, gelbėjimo tarnyboms. Galimos pagrindinės tikslinės žemės naudojimo paskirtys bei naudojimo būdai – miškų ūkio paskirtis arba kitos paskirties (visuomeninės paskirties teritorijos, komercinės paskirties teritorijos, inžinerinės infrastruktūros teritorijos, rekreacinės teritorijos, bendro naudojimo teritorijos, teritorijos krašto apsaugos tikslams). Apie tai Vilniaus miesto savivaldybė raštu buvo informuota dar 2017 m.
Siekis pakeisti minėto žemės sklypo paskirtį iš rekreacinės į vienbučių ir dvibučių ar daugiabučių ir bendrabučių gal ir pakeltų sklypo vertę, tačiau gyvenamosios paskirties pastatų statyba šioje teritorijoje ne tik negalima, bet ir nesutampa su Palangos miesto savivaldybės vizija.

Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus komentaras:

Kaltindamas Palangos miesto savivaldybę kažkokiu sabotažu, Vilniaus meras R. Šimašius teigia norįs aiškumo iš Palangos, kad galėtų savo turtą privatizuoti už adekvačią kainą? Nebežinau, kaip dar aiškiau sostinės merui reikia pasakyti, kad Palanga Birutės parko kaimynystėje bendrabučių statyti neleis, nes tai griežtai draudžia Palangos miesto bendrasis planas.
Nejau kurortinei savivaldybei siūloma pakeisti rekreacinės paskirties sklypo naudojimo būdą į bendrabutinį tipą pažeidžiant įstatymą?
Stebina ir Vilniaus pozicija taikyti dvigubus standartus sostinei ir Palangai – 2016 m. pati Vilniaus Savivaldybė kreipėsi į Prokuratūrą prašydama įvertinti dvylikos viešbučių virtimą daugiabučiais. Tai kur yra visiems vienodi standartai?
Matyt, kartais politikai taip elgiasi – pradeda puolimą, net neišsiaiškinę situacijos, siekdami nukreipti dėmesį nuo svarbių dalykų. Juk Vilniaus miesto taryboje buvo nagrinėjamas klausimas dėl šio pastato nuomos sutarties. Tarybos posėdyje turtas – Palangoje esantis 3 tūkst. kv. metrų ploto pastatas – yra išnuomojamas trejiems metams už 13 tūkst. eurų per metus, nors paprasčiausias ledų vežimėlis kurorto J. Basanavičiaus gatvėje dviem mėnesiams kainuoja apie 8 tūkst. eurų. Manau, teisingai kai kurie Vilniaus Savivaldybės tarybos nariai ir kelia nuomos dydžio kainos klausimą. Būtent nuo šių nepatogių klausimų veikiausiai teko gintis puolant su svarstomu klausimu visai nesusijusią Palangos miesto savivaldybę (Palangos savivaldybė nėra nei šio pastato savininkė, nei žemės sklypo savininkė. Nepaisant to, būtent Palangos savivaldybė rūpinasi, kad minimas pastatas bei sklypas būtų prižiūrimas – dar 2016 m. kreipėsi į Vilniaus savivaldybę ragindama susitvarkyti apleistą sklypą bei pastatus).
Tačiau kad ir kokių planų su minimo turto nuoma ar pardavimu turi sostinės Savivaldybė, galiu dar kartą aiškiai atsakyti – Palangos miesto savivaldybės pozicija visada buvo, kad poilsio paskirties pastatai nebūtų verčiami į bendrabučius, ypač tokioje saugomoje teritorijoje. Nepasikeitusi pozicija ir iki šiol, tad šalia Birutės parko statyti bendrabučių tikrai neleisime, nes tai prieštarautų teisės aktams.


 

Jūsų komentaras:

Aušra 2021-01-10 11:13 (IP: 172.69.190.57)
Palaikom Palangos merą ir jo poziciją, Šimašiui ne !

Simasius teisus 2021-01-10 05:59 (IP: 172.69.114.58)
Cia tipo sveikas protas auksciau visko! O kol Palangoj bus tiek daug nemastanciu Palangos kunigaikscio klapciuku, tol Palanga gales dziaugtis savo suremontuotom gatvem ar kurhauzu, bet ne realiu , miestui ir zmonems naudos duodanciu poziuriu i aibe verslo vystymo projektu. Kaip sakoma, dziaukites, makaronais ant savo ausu ir kunigaikscio sapalionemis. Linkejimai Simasiui!

Juras 2021-01-09 18:24 (IP: 172.69.190.67)
Šaunuolis Šarūnai, visada jumis didžiuojuosi, nepasiduokite Šimašiui.

Palangiskis 2021-01-08 16:44 (IP: 172.69.190.65)
Čia tipo Vilnius aukščiau visko...

Taip pat skaitykite

Nors debesys virš Palangos miesto ligoninės senai jau kaupėsi, bet žinia, kad, Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL), su kuria Palangos miesto savivaldybė turi sutartį dėl paslaugų teikimo, nuo rugsėjo 10 dienos Palangos ligoninėje  naikina terapijos, intensyvios terapijos ir net skubios pagalbos skyrių, paliekant joje tik slaugos skyrių, kurorto valdžiai bei miestelėnams trenkė kaip...


Palangoje pastarąjį savaitgalį leidęs vienos iš didžiausių Lietuvoje komunikacijos agentūrų atstovas prieš kelias dienas viešai pasidalijo savo įspūdžiais. Anot jo, praėjusio sekmadienio vakaro vaizdas prie vieno itin populiaraus Palangoje restorano priminė 90 – uosius, laikus, kai buvo įprasta puikuotis savo prabangiais automobiliais, o transporto priemonės prekinis ženklas buvo viskas – ir...


Antradienį, gegužės 2 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus lankėsi Vilniuje, Seime, o paskui su žmona Vilma – ir Prezidentūroje: su naujos kadencijos merais susipažino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, o vėliau – Prezidentas Gitanas Nausėda. „Į Vilnių suvažiavo tikrai didelis būrys Lietuvos savivaldos vadovų. Pirmąjį susitikimą su naujai išrinktais Lietuvos savivaldybių merais...


Vilniaus miesto apylinkės teismas praėjusio ketvirtadienio, rugpjūčio 12 d., popietę neleido suimti palangiškės Adelinos Sabaliauskaitės dėl riaušių sukėlimo prie Seimo. Teismas netaikė jai kitų kardomųjų priemonių, pavyzdžiui, apykojės dėvėjimo nurodytą terminą. Tačiau pareigūnai palangiškę kaltina ir neva kartu su kitais asmeminis sprogdinus prie Seimo neaiškios kilmės sprogstamus...


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Siekiant stabdyti koronaviruso infekcijos plitimą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Lietuvoje griežtinamos visuotinio karantino sąlygos.


Jau – kovo vidurys, tad Palanga vis labiau žvalgosi į kurorto sezono pradžią. Koks jis bus, jeigu koronaviruso grėsmė lakinai trikdo mūsų visų kasdieninį gyvenimą? Tačiau Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus yra optimistiškas. "Prisiminkime, kad mūsų tėvai ir seneliai savo gyvenime įveikė dar didesnes negandas, tad, įsitikinęs, kad ir mes visi bendromis jėgomis...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


„Visur matau tave, Tėvyne“

Nijolė GRINEVIČIENĖ Priešmokyklinio ugdymo pedagogė , 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Minint Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Šventosios kultūros centras miestelio bibliotekoje surengė šventinę popietę: „Visur matau tave, Tėvyne“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius