Meras Šarūnas Vaitkus: „Susirgimų COVID-19 statistika – lyg kreivų veidrodžių karalystė“

"Palangos tilto" informacija, 2021-07-26
Peržiūrėta
1595
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Šarūnas Vaitkus: „Susirgimų COVID-19 statistika – lyg kreivų veidrodžių karalystė“

Palangos miesto savivaldybė pagal susirgimų COVID-19 skaičių šiandien pateko į pirmąją vietą Lietuvoje – Statistikos departamentas skelbia, kad 100 tūkstančių gyventojų tenka 201 naujas ligos atvejis, o šiuo metu Palangoje esą serga 35 asmenys. 

„Vis dėlto reali situacija kurorte visai kitokia – tarp naujų susirgimo COVID-19 atvejų tik 18 palangiškių. Praktiškai, dvigubai mažiau, nei skelbia oficiali statistika. Likusi pusė sergančiųjų, kurie  įtraukti į Palangos susirgimų statistiką buvo atvykę į kurortą pailsėti žmonės, bet jie nėra nuolatiniai miesto gyventojai ir nėra čia deklaravę savo gyvenamosios vietos,“ – pirmadienį savo Facebook įraše teigia Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Jis klausia: „Kaip Statistikos departamentas skaičiuoja bei pateikia duomenis?“

Anot kurorto vadovo, susirgusiųjų skaičius yra dalijamas iš miesto gyventojų skaičiaus. 

„Tačiau Palangai šis skaičiavimo metodika netinka – jei jau skaičiuojami visi kurorte susirgusieji COVID-19 (tarp jų – ir laikinai kurorte viešintys kitų šalies miestų gyventojai), tuomet šis skaičius turėtų būti dalinamas ne iš nuolatinių Palangos gyventojų skaičiaus, o iš faktinio tuo metu kurorte esančių žmonių skaičiaus (įskaitant poilsiautojus ir kt.). Žinant, kad vienu metu vasarą Palangoje vieši keli šimtai tūkstančių žmonių, naujų atvejų šimtui tūkstančių gyventojų nėra tiek jau ir daug,“ – sako Š. Vaitkus.

Beje, pasak jį, neteisingai skaičiuojamos statistikos klausimas viešai keltas ne pirmą kartą, paskutinį kartą apie realią situaciją iškraipančius skaičius su Sveikatos ministerijos atstovais kalbėta praėjusią savaitę. Jie pripažino, kad statistikos skaičiavimas yra netikslus. 

„Gaila, kad nepaisant to, susirgimų skaičiavimo metodika vis dar nesikeičia – Palanga susirgimų žemėlapyje ir toliau spalvinama raudona, vis ryškesne spalva. Jei susirgimų atvejų skaičiavimo metodika nesikeis, daug poilsiautojų sulaukiantys kurortai gali patekti ir į juodąją zoną,“ –  sako Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

man r0pi 2021-07-29 13:54 (IP: 162.158.202.245)
gerdas labai teisus

Rokas 2021-07-27 13:24 (IP: 162.158.183.134)
Nebenusikalbėk Gerdai !

Gerdas 2021-07-27 08:11 (IP: 162.158.183.191)
Vaitkui mažai rūpi palangiškiai o tik verslininkų pelnai.

Taip pat skaitykite

Šeštadienį, kovo 26 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma ir vaikais  pakvietė 40 karo pabėgėlių iš Ukrainos į popietę Palangoje –  pavakarieniauti ir pabendrauti. 


„Taip atrodytų naujoji būsimų savivaldybių valdžia, jei tokią įstatymo pataisą  palaimintų Seimas,“ – savo Facebook paskyroje įrašą antradienį, vasario 22 d., paliko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus socialiniame tinkle “Facebook” pasidalino savaitgalį siautusios audros padariniais kurorte.


Į žinią Delfi.lt, kad, Palangą talžant didelei vėtrai, penktadienį, sausio 21 d., įgriuvo poilsio namai „Auska“, sureagavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris penktadienį, sausio 21 d., vakare savo Facebook paskelbė tokį įrašą.


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Palangos miesto savivaldybė pagal susirgimų COVID-19 skaičių šiandien pateko į pirmąją vietą Lietuvoje – Statistikos departamentas skelbia, kad 100 tūkstančių gyventojų tenka 201 naujas ligos atvejis, o šiuo metu Palangoje esą serga 35 asmenys. Tačiau Palangos meras Šarūnas Vaitkus teigia, kad tokia statistika – tarsi „kreivų veidrodžių karalystė."


Valstybės dienos proga Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma antradienį, liepos 6-ąją, pakviesti į Prezidentūrą bendravo ir su Ukrainos Prezidentu Volodomyr Zelensky.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Praėjusį savaitgalį visa graži ir pasipuošusi Lietuvos kultūros sostinė Palanga ūžė ir šurmuliavo, sukvietusi į spalvingą sezono atidarymo šventę gausybę svečių. Kai kurie jų, atvažiavę iš kitų miestų, apsistojo ne pačioje Palangoje, o Šventojoje. Ir, kaip sakė viena miela vilniečių pora, buvo nustebinti: toks įspūdis, kad kurortinis miestelis net nežino...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius