Meras Šarūnas Vaitkus: „Susirgimų COVID-19 statistika – lyg kreivų veidrodžių karalystė“

"Palangos tilto" informacija, 2021-07-26
Peržiūrėta
1277
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Šarūnas Vaitkus: „Susirgimų COVID-19 statistika – lyg kreivų veidrodžių karalystė“

Palangos miesto savivaldybė pagal susirgimų COVID-19 skaičių šiandien pateko į pirmąją vietą Lietuvoje – Statistikos departamentas skelbia, kad 100 tūkstančių gyventojų tenka 201 naujas ligos atvejis, o šiuo metu Palangoje esą serga 35 asmenys. 

„Vis dėlto reali situacija kurorte visai kitokia – tarp naujų susirgimo COVID-19 atvejų tik 18 palangiškių. Praktiškai, dvigubai mažiau, nei skelbia oficiali statistika. Likusi pusė sergančiųjų, kurie  įtraukti į Palangos susirgimų statistiką buvo atvykę į kurortą pailsėti žmonės, bet jie nėra nuolatiniai miesto gyventojai ir nėra čia deklaravę savo gyvenamosios vietos,“ – pirmadienį savo Facebook įraše teigia Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Jis klausia: „Kaip Statistikos departamentas skaičiuoja bei pateikia duomenis?“

Anot kurorto vadovo, susirgusiųjų skaičius yra dalijamas iš miesto gyventojų skaičiaus. 

„Tačiau Palangai šis skaičiavimo metodika netinka – jei jau skaičiuojami visi kurorte susirgusieji COVID-19 (tarp jų – ir laikinai kurorte viešintys kitų šalies miestų gyventojai), tuomet šis skaičius turėtų būti dalinamas ne iš nuolatinių Palangos gyventojų skaičiaus, o iš faktinio tuo metu kurorte esančių žmonių skaičiaus (įskaitant poilsiautojus ir kt.). Žinant, kad vienu metu vasarą Palangoje vieši keli šimtai tūkstančių žmonių, naujų atvejų šimtui tūkstančių gyventojų nėra tiek jau ir daug,“ – sako Š. Vaitkus.

Beje, pasak jį, neteisingai skaičiuojamos statistikos klausimas viešai keltas ne pirmą kartą, paskutinį kartą apie realią situaciją iškraipančius skaičius su Sveikatos ministerijos atstovais kalbėta praėjusią savaitę. Jie pripažino, kad statistikos skaičiavimas yra netikslus. 

„Gaila, kad nepaisant to, susirgimų skaičiavimo metodika vis dar nesikeičia – Palanga susirgimų žemėlapyje ir toliau spalvinama raudona, vis ryškesne spalva. Jei susirgimų atvejų skaičiavimo metodika nesikeis, daug poilsiautojų sulaukiantys kurortai gali patekti ir į juodąją zoną,“ –  sako Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

man r0pi 2021-07-29 16:54 (IP: 162.158.202.245)
gerdas labai teisus

Rokas 2021-07-27 16:24 (IP: 162.158.183.134)
Nebenusikalbėk Gerdai !

Gerdas 2021-07-27 11:11 (IP: 162.158.183.191)
Vaitkui mažai rūpi palangiškiai o tik verslininkų pelnai.

Taip pat skaitykite

Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Angelų sargų dienos išvakarėse, penktadienį, spalio 1 dieną, profesinės šventės proga visų miesto gyventojų vardu, kurorto meras Šarūnas Vaitkus apsilankė Palangos policijos komisariate ir pasveikino policijos pareigūnus, kasdien sunkiai ir įtemptai dirbančius, kad mes, palangiškiai, šventojiškiai jaustumėmės saugiai.


Palangos miesto savivaldybė pagal susirgimų COVID-19 skaičių šiandien pateko į pirmąją vietą Lietuvoje – Statistikos departamentas skelbia, kad 100 tūkstančių gyventojų tenka 201 naujas ligos atvejis, o šiuo metu Palangoje esą serga 35 asmenys. Tačiau Palangos meras Šarūnas Vaitkus teigia, kad tokia statistika – tarsi „kreivų veidrodžių karalystė."


Valstybės dienos proga Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma antradienį, liepos 6-ąją, pakviesti į Prezidentūrą bendravo ir su Ukrainos Prezidentu Volodomyr Zelensky.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Šiandien, gegužės 29 dienną, Vilniuje vyko XXV-asis Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau- LSA) suvažiavimas, kurio metu naujuoju LSA prezidentu išrinktas Jonavos rajono meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius, o viceprezidentu - Palangos meras Šarūnas Vaitkus. "Tai- labai svarbi pozicija Palangai,"- "Palangos tiltui" sakė Š. Vaitkus....


Praėjusį savaitgalį visa graži ir pasipuošusi Lietuvos kultūros sostinė Palanga ūžė ir šurmuliavo, sukvietusi į spalvingą sezono atidarymo šventę gausybę svečių. Kai kurie jų, atvažiavę iš kitų miestų, apsistojo ne pačioje Palangoje, o Šventojoje. Ir, kaip sakė viena miela vilniečių pora, buvo nustebinti: toks įspūdis, kad kurortinis miestelis net nežino...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius