Meras Šarūnas Vaitkus kreipiasi į Lietuvą: suraskime Palangos senajai gimnazijai ir mūsų vaikams patį geriausią vadovą

Palangos tiltas, 2024-07-04
Peržiūrėta
4201
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Šarūnas Vaitkus kreipiasi į Lietuvą: suraskime Palangos senajai gimnazijai ir mūsų vaikams patį geriausią vadovą

Palangos savivaldybės administracija paskelbė konkursą užimti Senosios gimnazijos direktoriaus pareigas bei tikisi ugdymo įstaigai surasti vadovų vadovą – tokį pedagogą iš bet kurios Lietuvos ar net pasaulio vietovės, kuris perims, dar labiau išpuoselės ir pratęs pačias geriausias 102 – ejus metus gyvuojančios mokyklos istorines ir moksleivių ugdymo tradicijas. Kuris, kaip ir mes, didžiuosis pasaulyje ir šalyje žinomais mūsų gimnazistų pasiekimais bei tuo, kokius aukštus ugdymo bei ugdymosi reikalavimus kelia sau ir šios gimnazijos pedagogai, ir moksleivija. Kuris mylės Palangą ir mūsų vaikus.

Kalbant apie Palangos ugdymo sistemą ir mūsų Senąją gimnaziją, galiu ne kartą kartoti – mes tikrai turime kuo didžiuotis ir kuo pasidžiaugti.

Štai žurnalo „Reitingai“ geriausiųjų šalies švietimo sistemų reitinge Palangos savivaldybė pagal pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų rezultatus jau kelerius metus iš eilės patenka į šalies TOP5 ir yra trečioje vietoje, į priekį praleisdama tik Vilniaus ir Kauno savivaldybes. Didžiąja dalimi tokį aukštą vertinimą garantuoja būtent Palangos senosios gimnazijos ugdytinių pasiekimai, tačiau, be jokių abejonių, stiprius būsimuosius gimnazistus parengia trys miesto pagrindinio ugdymo mokyklos.

Aš, ir kaip miesto vadovas, ir kaip tėvas, labai džiaugiuosi, kad pagal Senosios gimnazijos mokinių stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas rezultatus 2023 m. Palangos miesto savivaldybė Lietuvos savivaldybių reitinge užėmė pirmąją vietą – įstojo 75 procentai kurorto abiturientų.

Palangos senoji gimnazija, kurią palangiškiai myli ir kurioje mokosi ištisomis kartomis, 2023 metų Lietuvos gimnazijų reitinge yra geriausiųjų penkiasdešimtuke, ji užima aukštą 36 vietą tarp 360 Lietuvos gimnazijų.

Tačiau didžiausias mūsų pasididžiavimas ir turtas yra mūsų motyvuota moksleivija, mūsų palangiškiai vaikai, bei atsidavę, savo profesijai pagarbūs ir gabūs mūsų mokytojai. Gimnazijoje dirba 48 pedagogai, tarp jų 23 mokytojai metodininkai bei 8 mokytojai ekspertai. Didžiuojamės, kad vienas iš jų 2022 m. buvo išrinktas Lietuvos Metų mokytoju.

Palangos senosios gimnazijos mokiniai ir jų mokytojai 2020 – 2024 metais tapo keturiasdešimt devynių Lietuvos mokinių respublikinių konkursų ir olimpiadų prizininkais bei nugalėtojais, iškovojo vienuolika aukso medalių. Du mokiniai tapo Pasaulinės ir Baltijos šalių geografijos olimpiadų prizininkais. Lietuvai Pasaulinėje geografijos olimpiadoje šį rugpjūtį atstovaus šeši moksleiviai, du iš jų – Palangos senosios gimnazijos mokiniai.

Žinoma, ne sienos kuria ateitį, o tai, kaip tarp jų jaučiamės. Suprasdami tai, prieš ketverius metus, kai pasaulį paralyžiavo kovidas, gavome finansavimą ir Palangos savivaldybė ėmėsi tuo metu vieno iš svarbiausių darbų mūsų vaikams – pradėjome Senosios gimnazijos atnaujinimą.

Ir čia kalbame ne tik apie stogą, langus ar vidines komunikacijas. Mes kalbame apie tai, kad kartu su savo mokytojais nuotoliu dirbę ar vaikščioję keliomis pamainomis į suteiktas patalpas kitose ugdymo įstaigose, moksleiviai ir pedagogai 2022 – aisias sugrįžo į kokybiškai jau visai kitą mokyklą – su solidžia biotechnologijų laboratorija, šiuolaikėmis mokymo priemonėmis specializuotuose kabinetuose, erdvėmis menui.

Dabar pradėti ir Senosios gimnazijos stadiono atnaujinimo darbai. 

Šiuos, jau 102 – uosius mokslo metus, ką tik užbaigė beveik 600 moksleivių. Visai netrukus Palangos senoji gimnazija įteiks atestatus 123 absolventams, kuriems nuoširdžiai palinkėsime paties geriausio kelio.

Per 102 metus Palangos senajai gimnazijai vadovavo 18 direktorių. Ko tikimės iš devynioliktojo vadovo? Pedagoginės išminties, vadybinio inovatyvumo, gilaus suvokimo, kaip aukštai yra iškelta Senosios gimnazijos pasiekimų kartelė ir kokia tai atsakomybė, bet tuo pačiu ir didžiulė garbė būti šios ugdymo įstaigos pagrindiniu vėliavnešiu.

Palangos savivaldybės administracija tikisi sulaukti pretendentų iš visos Lietuvos, svarbiausia – kandidatų kompetencija, pasiryžimas ir meilė vaikams. Su konkurso sąlygomis galima susipažinti čia: https://www.palanga.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/darbo-pasiulymai-ir-karjera/106

Jūsų komentaras:

Birutė 2024-07-07 08:36 (IP: 162.158.222.180)
Ar jau Palangoje ir tokioje stiprioje miesto švietimiečių komandoje nėra žmogaus, kuris galėtų vesti gimnaziją ?Mere, nedarykit gėdos bendruomenei...Leiskit savo švietimo bendruomenei rinktis. O gimnazijos kolektyvas yra tokia stipri komanda, kuri pučiant įvairiems pokyčių vėjams nenuleidžia kartelės, pateisina moksleivių, tėvų lūkesčius ir miesto lūkesčius.

Gal 2024-07-06 05:11 ([email protected] / IP: 162.158.222.78)
gimnazijos vadovą reikėtų išsirinkti iš Palangos pedagogų ? Kad paskui nebūtu kaip su turgaus direktoriaus pareigybe: ieškojo vos ne mokslų daktaro, o gavo darželio auklėtoją...

Sigutė 2024-07-05 17:12 ([email protected] / IP: 162.158.222.163)
Geriau surask turguj naują vadovą. Ši direktorė net neturi žalio supratimo. Nauja administratorės pareigybė, kurios nėra darbe jau visa savaitę. Tris valytojos, o Šventosios turgelio tualetas 10 metų nevalytas. Direktorė užsiima atskirų privačių verslų reklamavimu. Neopotizmas, savo galios demonstravimas. Atvelka kokį naują prekeivį ir jam suteikia geriausią vietą. Darželio auklėtojai net vaikų nepatikėčiau, o čia žmonių darbo vietos. Iš to gyvena. Baisu

Petras 2024-07-05 16:01 ([email protected] / IP: 172.68.159.77)
Nesupratau jumoro, kuo ta gimnazija svarbesnė už kitas,pvz. mažų miestelių gimnazijas

Valentas 2024-07-05 13:52 ([email protected] / IP: 162.158.222.86)
Geriau ieškokit naujo vadovo miestui o ne gimnazijai.

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybės administracija paskelbė konkursą užimti Senosios gimnazijos direktoriaus pareigas bei tikisi ugdymo įstaigai surasti vadovų vadovą.


Mūsų miesto gimnazijai suteikta „Erasmus+“ akreditacija iki 2027 metų, užtikrinanti pastovų kasmetinį finansavimą, laisvesnį bendradarbiavimo partnerių pasirinkimą bei didesnes mokymo ir mokymosi galimybes.  


Kasdien kantriai ir nuoširdžiai vedate mūsų jaunąją kartą mokslo bei žinių keliu, mokote nebijoti iššūkių bei sunkumų, neišsigąsti mažų nesėkmių, o – priešingai – su dar didesniu užsidegimu siekti išsikelto tikslo bei ryžtingai ir užtikrintai eiti link savo svajonės. Žinios, moralinės vertybės, kurias diegiate savo mokiniams, meilė bei rūpestis, kuriais kasdien apgaubiate savo auklėtinius, yra...


Palangoje pastarąjį savaitgalį leidęs vienos iš didžiausių Lietuvoje komunikacijos agentūrų atstovas prieš kelias dienas viešai pasidalijo savo įspūdžiais. Anot jo, praėjusio sekmadienio vakaro vaizdas prie vieno itin populiaraus Palangoje restorano priminė 90 – uosius, laikus, kai buvo įprasta puikuotis savo prabangiais automobiliais, o transporto priemonės prekinis ženklas buvo viskas – ir...„Nuoširdu, iki jaudulio gražu, iki ašarų sentimentalu, gera ir džiugu – tokios emocijos tebelydi mane ir šiandien po išskirtinės vakarykštės (lapkričio 26 d.) Koncertų salėje surengtos mūsų pasididžiavimo – Palangos senosios gimnazijos – 100 metų jubiliejaus šventės,“ – po įspūdingo Palangos senosios gimnazijos šimtmečio minėjimo savo Facebook paskyroje įrašą paliko Palangos meras Šarūnas...


Palangos senosios gimnazijos lituanistai ir lituanistės. Per šimtmetį jų buvo ir yra daug bei stiprių, ryškių, nepamirštamų net tada, kai užveria mokyklos duris.


Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Kartu su pavasariu, atbundančia gamta mus aplanko ir Prisikėlimo džiaugsmas – su pakiliu virpesiu širdyse pasitinkame vieną iš gražiausių švenčių – šv. Velykas. Tebūna jos džiaugsmingos ir jaukios, te kiekvienus namus, kiekvieną širdį aplanko vidinė ramybė, šiluma ir pilnatvė. Te šv. Velykų varpų gausmas prišaukia laimę...


Jau – kovo vidurys, tad Palanga vis labiau žvalgosi į kurorto sezono pradžią. Koks jis bus, jeigu koronaviruso grėsmė lakinai trikdo mūsų visų kasdieninį gyvenimą? Tačiau Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus yra optimistiškas. "Prisiminkime, kad mūsų tėvai ir seneliai savo gyvenime įveikė dar didesnes negandas, tad, įsitikinęs, kad ir mes visi bendromis jėgomis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius