Miesto centre – avarinėm šviesom mirksinčių automobilių eilės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-01-10
Peržiūrėta
374
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Per avarinėmis švieselėmis mirksinčių po ženklu „Sustoti draudžiama“ išsirikiavusių automobilių eilę į stotelę sunkiai įtelpa viešasis transportas.
Per avarinėmis švieselėmis mirksinčių po ženklu „Sustoti draudžiama“ išsirikiavusių automobilių eilę į stotelę sunkiai įtelpa viešasis transportas.
Pačiame Palangos centre, Vytauto gatvėje ties pagrindine kurorto aikšte ryte, vakare ir dieną nepaisydami ženklo „Stovėti draudžiama“ savo automobilius rikiuoja nedrausmingi vairuotojai. Tikėdamiesi išvengti nuobaudų jie įjungia vadinamąsias avarines šviesas. Mirksinčių automobilių kartais išsirikiuoja tiek, kad į stotelę negali įvažiuoti miesto autobusai.

Mirksi labiau už eglutę
Antradienio rytą prie puodelio kavos „Palangos tilto“ redakcijoje mūsų skaitytojas Viktoras Sadauskas visus susirinkusius suintrigavo uždavęs klausimą: ar jie žino, kur Palangoje esama Bermudų trikampio? Taip V.Sadauskas įvardijo Vytauto gatvės atkarpą ties centrine miesto aikšte, kur neleistinoje vietoje sustoję nedrausmingi vairuotojai savo automobilių avarinių šviesų mirksėjimu užgožia net Kalėdų eglutę.
„Negana to, kad pametę automobilius jie bėga tvarkyti savo reikalų, kad nepaiso čia esančio ženklo „Stovėti draudžiama“, vairuotojai tiek suįžūlėja, kad net užstato autobuso stotelės privažiavimą. Ne kartą teko matyti, kaip į Šventąją palangiškius bei miesto svečius vežantys autobusai negali privažiuoti keleivių įlaipinti. O, va, pažeidėjus drausminančių pareigūnų nė karto matyti neteko“, – dalijosi pastebėjimais V. Sadauskas.
Šių eilučių autorei pačiai teko stebėti (tokiais atvejais tenka tik apgailestauti, kad fotoaparato po ranka nebuvo), kaip į stotelę išlaipinti bei įlaipinti keleivių negalėjo įsukti pirmojo maršruto miesto mikroautobusas. Stotelės privažiavimai buvo užstatyti automobilių su įjungtom avarinėm švieselėm, o pačioje autobuso sustojimo vietoje buvo išsiplėtęs orus juodas „Lexus“, mirksintis, anot V. Sadausko, ryškiau už eglutę. Mikroautobuso vairuotojas ilgai „pypino“, kol atėjo ne mažiau orus už „Lexus“ jo šeimininkas, kuris ne puolė patraukti savo automobilio, bet šoko aiškintis su mikroautobuso vairuotoju: „A kur man dėtis, bl...?“

Ar ženklas būtinas?
Redakcijoje viešėję laikraščio skaitytojai taip pat dalijosi savo pastebėjimais bei pasvarstymais. Šiek tiek kliuvo ir pareigūnams: palangiškių nuomone, jie pernelyg vangiai baudžia pažeidėjus. Tačiau, kita vertus, juk visą dieną čia patrulio nelaikysi. Tačiau yra stebėjimo kameros – gal jos užfiksuoti vaizdai galėtų būti dingstimi ir įrodymu nubausti įžūliuosius.
Tačiau esama ir kitos problemos: o kur tie, kurie nenorėtų pažeidinėti kelių eismo taisyklių, turėtų pasistatyti savo transporto priemones, tarkim, jeigu nori trumpam užbėgti į vaistinę ar banką? Galų gale, juk teoriškai jie negali iššokti iš automobilio nei laikraščio spaudos kioske nusipirkti.
Svarstytos dvi alternatyvos: pirmoji – keisti ženklą į „Sustoti draudžiama“, ir tegu norintieji šokinėti iš automobilių važiuoja ieškoti aikštelės – juk buvo ir vėl bus galima automobilius statyti Jūratės g. atkarpoje. Bet kas garantuos, kad ir tada pažeidėjų nebus?
Antroji – ne vasaros sezono metu apskritai atsisakyti ženklo. Autobusų stotelėje juk bet kuriuo atveju kitam transportui stovėti draudžiama. Tuo tarpu su reikalais trumpam atvažiavusieji galėtų ramiai palikti automobilius. Jeigu, žinoma, ras vietos.

Ir gaudo, ir baudžia
„Žinome tą problemą, bandome ją spręsti taip, kaip galime: ir patruliuojame, ir pažeidėjus baudžiame, tik aišku, visą parą ekipažo čia laikyti negalime, – sakė Palangos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyresnysis specialistas Ričardas Vinciūnas. – Šiais metais jau nubausti per dešimt pažeidėjų. Būna, kad per dieną po kelis „pagauname“. Dauguma atsiprašinėja, aiškina, kad labai trumpam iššokę, labai skubėję, nors čia galima sustoti tik tam, kad keleivius išlaipinti ar įsodinti arba prekes pristatyti. Visokių priežasčių pasiteisinti automobilius vairuojantieji randa, kartais net „per akis“ meluoja, kad padangą nuleido“.
Pasak R. Vinciūno, didžiausia problema yra ta, kad čia – ir „Maxima“, ir smulkios parduotuvės, ir bankai bei viena kita įstaiga susikoncentravusios, o aikštelės automobiliams statyti nėra. Kelių eismo taisykles dažniau pažeidžia atvykėliai, palangiškiai esą drausmingesni: žino, kur rasti vietos transporto priemonei, nepatingi kad ir nuo Jūratės g. ateiti. Nors esama ir tokių, kurie, anot pareigūno, norėtų automobiliu į parduotuvę įvažiuoti, kad tik paėjėt nereikėtų.
„Dėl ženklų – nemanau, kad reikėtų čia apskritai drausti sustoti. Alternatyvos juk pasiūlyti negalime. Kita vertus, ir toks ženklas neužtikrins, kad nebus pažeidėjų. Viskas juk nuo žmogaus sąmoningumo priklauso“, – sakė R. Vinciūnas, priminęs, jog rizikuojantieji gali „užsidirbti“ baudą nuo 100 iki 300 Lt. Nebent pirmąkart per kalendorinius metus jie būtų pagauti pažeidžiantys Kelių eismo taisykles – tada bauda siektų 50 Lt.
„Ar padeda pažeidėjus išsiaiškinti vaizdo kamera? Žinoma. Mes peržiūrime medžiagą, kviečiam pažeidėjus į komisariatą, surašom protokolus ir skiriame baudas“, – patikino R. Vinciūnas.

Problema yra
Kad esama rimtos problemos dėl automobilių stovėjimo minėtoje Vytauto g. atkarpoje, pripažįsta ir Eismo saugumo komisijos pirmininkas, kurorto mero pavaduotojas Saulius Simė.
Vicemeras pritarė R. Vinciūno išsakytoms mintims, jog visada atsiras ženklų nepaisančių pažeidėjų. Ypač tokių, kurie nori iš savo automobilio tiesiai į parduotuvę ar kokią įstaigą įkristi.
„Kita vertus, prieš Savivaldybės pastatą Vytauto g. automobilius pasistatyti nedraudžiama, nors gatvė ten nėra platesnė. Tad gal ir esama logikos pasiūlyme, kad ne sezono metu prie centrinės aikštės esančioje platesnėje gatvės atkarpoje atvažiavusieji galėtų transporto priemones trumpam pastatyti“, – svarstė S. Simė.
Anot mero pavaduotojo, šis klausimas Eismo saugumo komisijoje keltas bei svarstytas nebuvo. S. Simė patikino, jo viename iš artimiausių posėdžių problema bus išnagrinėta.

 

 

 

Jūsų komentaras:

O 2013-01-11 12:12 (IP: 78.61.104.50)
kaip vairuotojai susistato masinas Plytu gatveje prie "Maximos" ! Belieka vienpusis pravaziavimas - kam tada pirmenybe ? Bet pareigunu ten nepamatysi , gal jiems persunku ten

Taip pat skaitykite

Ar mažamečiai berniukai, kurie vasario pradžioje iš miesto senjorės kurorto centre, kaip teigiama nukentėjusios pareiškime policijai, išplėšė iš rankų rankinę ir nurūko, liks nesučiupti? Kaip informavo „Palangos tiltą“ Donatas Mockaitis, laikinai einantis Palangos miesto policijos komisariato viršininko pareigas, ikiteisminis tyrimas pagal...


Kaip informavo "Palangos tiltą" UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius Gediminas Valinevičius, komunalininkai artimiausiu metu pastatys naujas autobusų stoteles miesto centre prie pagrindinės miesto aikštės ir prie Palangos baseino.


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Niekas negali paneigti, kad tarp karių, palaidotų kapuose, pažymėtuose tarybine atributika, nebuvo sadistų ar žudikų, kurie 1941 m. birželio 24-osios naktį Telšių rajono Rainių miškelyje nukankino mūsų 76 Lietuvos piliečius. Ar galite įsivaizduoti, kaip atrodytų, jei vietoj kapų ir tarybinės atributikos miesto centre stovėtų pastatas, kurio viduje būtų kryžius Lietuvos istorijai...


Neįgaliajam skirtu vežimėliu tik galinti judėti palangiškė pastebėjo, jog kai kuriose Palangos miesto autobusų stotelėse negalią turintys žmonės gali taip ir neišvykti atvykusiu autobusu. Mat dažnai taip nutinka, kad į stotelę dėl užstatytų automobilių negali įvažiuoti autobusas. „Laimei, jog autobusų vairuotojai yra labai paslaugūs, jie net ir negalėdami patogiai įsukti...


Baigiantis metams, gatvių infrastruktūros gerinimo darbai Palangoje nesustoja: praėjusią savaitę pradėta Sodo gatvės atkarpos ties parduotuve „Liepa“ rekonstrukcija. Jai pasibaigus, bus pagerintos šiame ruože automobilių statymo sąlygos, nutiestas šaligatvis ir įrengtas naujas apšvietimas. Antrojo rekonstrukcijos etapo darbai iki metų pabaigos bus baigti ir...


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Už sąvartyną miesto centre bauda skirta teisėtai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

„Teismo vertinimu, Egidijus Vičius neįvardino konkrečių bei objektyvių priežasčių, dėl kurių jis neturi galimybės sutvarkyti aplinką, kad sklypas nevirstų statybinių atliekų sąvartynu miesto centre“, – tokią išvadą padarė Palangos miesto apylinkės teismas, atmetęs UAB „Entoja“ direktoriaus E. Vičiaus skundą dėl jam skirtos 500 Lt baudos už turimo...


Pačiame Palangos centre, Vytauto gatvėje ties pagrindine kurorto aikšte ryte, vakare ir dieną nepaisydami ženklo „Stovėti draudžiama“ savo automobilius rikiuoja nedrausmingi vairuotojai. Tikėdamiesi išvengti nuobaudų jie įjungia vadinamąsias avarines šviesas. Mirksinčių automobilių kartais išsirikiuoja tiek, kad į stotelę negali įvažiuoti miesto...


Namo kurorto centre bendrasavininkystė apkarto

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 11 10 | Rubrika: Miestas

Namas, esantis pačiame kurorto centre, Piktuižio gatvėje 4, priklauso dviems savininkams – Vytautui Petrauskui ir, nusipirkus dalį namo, jo bendrasavininke tapusiai Valerijai Lekstutienei ir jos vyrui Viktorui Lekstučiui. Kaimynai „per sieną“ jau seniai vienas su kitu nesilabina, o matosi tik teisme.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius