Mindaugas Skritulskas: „Įstatymo projekte, kuris numato ligoninių apjungimą, nėra kalbama apie Palangos gydymo įstaigas“

Palangos tiltas, 2021-10-01
Peržiūrėta
2095
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje
Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje

Antradienį, rugsėjo 28 dieną, Seimo nariai po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kurios leistų Klaipėdoje įkurti universiteto ligoninę. Universitetinis ligoninės centras uostamiestyje būtų steigiamas Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Jūrininkų ligoninės pagrindu. Jeigu tokiai idėjai bus pritarta, Lietuvoje atsirastų 3 universiteto ligoninių centrai, ne tik Klaipėdoje, bet ir Vilniuje, ir taipogi Kaune.

Projektą paruošė Sveikatos apsaugos ministerija ir jį teikė 17 Seimo narių iš įvairių frakcijų, tarp jų TS-LKD parlamentaras iš Palangos, Mindaugas Skritulskas.

Jis penktadienį, spalio 1-ąją dieną, sakė „Palangos tiltui“, kad įstatymo projekte, kurio pateikimo stadijoje pritarė Seimas, nėra kalbama apie Palangos gydymo įstaigas. 

„Visos Palangoje veikiančios įstaigos lieka. Sveikatos komitetas tik yra pasiūlęs Sveikatos apsaugos ministerijai paanalizuoti galimybes jungti Palangos Reabilitacinę ligoninę jei būtų steigiama Klaipėdos universiteto ligoninė. Norint tokį žingsnį žengti turi būti atlikta kaštų ir naudos analizė, atsakyta į klausimus, kokia iš to nauda bus pacientams ir darbuotojams. Jei toks sujungimas neduoda apčiuopiamos naudos, tai tokio sujungimo prasmės nematau. Tai būtų sujungimas dėl sujungimo,“ – pabrėžė M. Skritulskas.

Anot jo, kalbant apie sveikatos reformą labai svarbu matyti viso Vakarų Lietuvos ligoninių tinklą ir kontekstą. 

„Akivaizdu, kad viskas neali būti sukoncentruota vien Klaipėdoje. manau, kad stambios rajonų ligoninės, kaip Kretingos, Šilutės turi likti, nes jos aptarnauja ne tik savo, bet ir gretimų rajonų gyventojus, kurie gyvena nutolę nuo Klaipėdos kone 100 kilometrų,“ – sakė jis.

„Primintina, kad šiuo metu Lietuvoje tokio tipo centrai yra tik dviejuose miestuose: Vilniuje ir Kaune, kur rengiami aukštosiose mokyklose gydytojai. Gi šiuo įstatymo projektu siūloma, kad ir Klaipėdos universitetas, kuris rengia gydymo slaugos aukštojo išsilavinimo specialistus, galėtų tapti tokio centro steigėju.“ 

„Mintis yra steigti vieną medicinos centrą dviejų ligoninių: Universitetinės Klaipėdos ligoninės ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės pagrindu. Ligoninių, kurios yra iš esmės vienoje teritorijoje, naudojasi susieta infrastruktūra. Kokia šio žingsnio nauda? a) Bus įkurtas vienas medicinos centras, kur Vakarų Lietuvos pacientai gaus aukštesnės kokybės pagalbą, o medicinos darbuotojai turės geresnes sąlygas suderinti mokslinį ir praktinį darbą. b) bus atsisakyta mažiausiai 11 dubliuojamų paslaugų c) Bus mažinamos administravimo išlaidos d) Sutaupytas lėšas dėl paslaugų dubliavimo panaikinimo bei bereikalingų administravimo kaštų bus galima skirti gydymo paslaugų gerinimui. e) Įvykdžius tokią pertvarką, bus galima tikėtis mažiausiai 35 mln. ES lėšų, kurios bus nukreiptos į kuriamo centro modernizavimą, t. y. vieno modernaus priimamojo įkūrimą, naujos įrangos įsigijimą, medicinos darbuotojų darbo sąlygų gerinimą, bei žinoma, pacientų paslaugų kokybės gerinimą. Kitoje svarstyklių pusėje yra status quo įtvirtinimas: a) Lietuvoje vystomi tik du universiteto medicinos centrai Vilniuje ir Kaune. Viskas lieka, kaip lieka, t. y. beviltiški ilgi bandymai prisiregistruoti pas gydytojus. c) Ilgos laukimo valandos priimam. d) Vakarų Lietuvos gyventojai norėdami gauti aukštesnio lygmens paslaugas, vyksta kelis šimtus kilometrų gydytis į Vilnių ar Kauną. e) Jauni ir perspektyvūs gydytojai turės žymiai mažiau motyvacijos siekti dirbti Klaipėdos mieste, nei Vilniuje ar Kaune,“ – dėstė M. Skritulskas.

Už atitinkamas įstatymo pataisas per pateikimo procedūrą balsavo 64 Seimo nariai, prieš buvo 19, susilaikė 32 politikai. Tarp balsavusiųjų už buvo liberalai Andrius Bagdonas ir Eugenijus Gentvilas, konservatoriai A. Petrošius ir A. Pocius. Balsuodami susilaikė valstietė Ligita Girskienė ir Gargžduose išrinktas Petras Gražulis. Nebalsavo Dainius Kepenis, Simonas Gentvilas ir Agnė Bilotaitė.

Po balsavimo Seimas bendru sutarimu paprašė, kad dėl tokio įstatymo projekto išvadą pateiktų Vyriausybė. Tolesnis svarstymas Seime numatytas lapkričio 11 dieną.

 

Jūsų komentaras:

Eleonora 2021-10-02 10:58 (IP: 162.158.91.211)
Eik eik kosmonaute su visa Armonaičių armija, nebetikim

...cerberis 2021-10-01 20:28 (IP: 162.158.89.205)
Nebefilosofuok jau nusibodo, Dulkys pinigus švaisto 12 000 oirų kaip į vandenį, o gydytojai, slaugės gauna grašęlius. REFORMA

Pasakų rašytojui 2021-10-01 12:16 (IP: 162.158.183.227)
Ką dar sugriausit, sunaikinsit ?

Taip pat skaitykite

Šiandien viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad vystant pirmąjį Lietuvoje jūrinio vėjo elektrinių parką, projekte dalyvaus Kinijos bendrovė „China Three Gorges Corporation“. 


Kaip gyvensime rytoj ir artimiausius mėnesius?  „Situacija išskirtinai sudėtinga,“ – pripažįsta Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Pirmadienį, rugsėjo 12-ąją, šalies Prezidentas Gitanas Nausėda su savo komanda darbo dieną leido Klaipėdos regione, kur jis susitiko su pajūrio krašto savivaldybių merais ir aptarė infliacijos poveikio savivaldai, energijos resursų brangimo, savivaldybių...


Nuo rugpjūčio 1 dienos Palangos Caritas kviečia palangiškius ir Ukrainos karo pabėgėlius, kurie gyvena Palangoje, dalyvauti bendruomeniniame projekte "Kartu mes galime daugiau". 


Pirmadienį, sausio 10 d., įsigalioja naujas izoliacijos algoritmas gydymo įstaigų, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų ir socialinės globos įstaigų, teikiančių slaugos paslaugas, darbuotojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Pasiskiepiję ir persirgę sąlytį turėję asmenys, kurie gavo neigiamą PGR tyrimo rezultatą ir nejaučia ligos simptomų, galės...


Antradienį, rugsėjo 28 dieną, Seimo nariai po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kurios leistų Klaipėdoje įkurti universiteto ligoninę. Universitetinis ligoninės centras uostamiestyje būtų steigiamas Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Jūrininkų ligoninės pagrindu. Jeigu tokiai idėjai bus pritarta, Lietuvoje atsirastų 3 universiteto ligoninių centrai, ne tik Klaipėdoje, bet ir Vilniuje...


Palangoje sužalotas jaunas vyras aprašė istoriją, kaip siekdamas pagalbos blaškėsi per tris ligonines dviejuose miestuose. Pacientas pasidalino savo subjektyviu patyrimu apie kontaktus su medicinos personalu, ir jam suteiktą pagalbą.


Spalio pradžioje grupė Palangos senosios gimnazijos mokinių dalyvavo projekte „Krašto apsaugos dienos“, kurio renginiai vyko Karinių jūrų pajėgų štabe Klaipėdoje. Jie klausė paskaitų apie valstybės gynybą ir kariuomenę, apie karines jūrų pajėgas, lankėsi Klaipėdos uoste, kur buvo pristatyta povandeninių veiksmų komandos veikla ir įranga.


Tokią aikštingą ir atšiaurią žiemą ypač sunerimę buvo Lietuvos upių pakrančių gyventojai, – kuo arčiau upės, tuo labiau niaukstėsi: „ Kiaurą parą privalome stebėti upės elgseną, ledų sangrūdas, kad požeminės srovės, „kunkulai“ neišstumtų ledų į krantą, o tada... o tada... ne tik turtui gali būti „amen“. Upė upei nelygi. O gal kitaip...


Palangos ligoninėje – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 06 21 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris po remonto atvėrė atnaujintas bei moderniai įrengtas Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius. „Palangos departamente yra labai reikalingas 53 lovų Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuriame teikiamos ir paliatyviosios medicinos paslaugos. Į šį skyrių patenka ypač sunkūs Klaipėdos ir Palangos...


Palanga – krantų erozijos stabdymo projekte

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 23 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį vyksiančiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje numatoma svarstyti klausimą dėl pritarimo Baltijos jūros krantų erozijos stabdymo projektui. Kurorto politikai turi nuspręsti, ar Palanga partnerio teisėmis dalyvaus Tarptautinės aplinkos organizacijos (KIMO) inicijuotame projekte dėl Baltijos jūros regiono krantų erozijos stabdymo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius