Minint Angelų sargų dieną neapsieita ir be liūdnesnės gaidos

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-09-29
Peržiūrėta
2133
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viešosios policijos skyriaus viršininkas G. Pocevičius, atsisveikindamas su užtarnauto poilsio išeinančiu Kelių policijos grupės vyresniuoju specialistu R. Vinciūnu, jam įteikė įamžintą tarnybos metu akimirką.
Viešosios policijos skyriaus viršininkas G. Pocevičius, atsisveikindamas su užtarnauto poilsio išeinančiu Kelių policijos grupės vyresniuoju specialistu R. Vinciūnu, jam įteikė įamžintą tarnybos metu akimirką.

Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, vakar ją minėjo Palangos policijos komisariato pareigūnai. Sulaukta gausybės sveikinimų profesinės dienos proga, nors renginio pradžia ir neatrodė tokia šventiška – atsisveikinta su tarnybą paliekančiu Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyresniuoju specialistu Ričardu Vinciūnu.

Pasveikinęs susirinkusiuosius Palangos policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas teigė, jog kasmetinis susibūrimas Angelų dienos proga yra puiki galimybė apžvelgti nuveiktus darbus ir už juos padėkoti pareigūnams.
Niekas nesuabejotų, jog policijos pareigūnų darbas yra sunkus, reikalaujantis didelio pasirengimo, ištvermės, todėl atitinkamai turėtų būti vertinami ir policijos pareigūnai. Valdymo organizavimo skyriaus vyresnioji specialistė Gintarė Čeponė minėjo, jog žadama po netrukus įvyksiančios reformos kelti policijos pareigūnų atlyginimus. „Natūralu, kad metai bus ypatingi. Vykstant reformoms, įprastai būna daug permainų kolektyvuose“, – kalbėjo G. Čeponė.
Liūdna žinia prasidėjo šventinis renginys, nes specialistė pranešė, jog tenka atsisveikinti su Kelių policijos grupės vyresniuoju specialistu R. Vinciūnu, kuris pareiškė norą trauktis iš vidaus tarnybos. Iš viso vidaus tarnyboje R. Vinciūnas dirbo daugiau kaip du dešimtmečius.
„Skaudančia širdimi atsisveikiname su žmogumi, kuris įdėjo daug pastangų, davė labai daug kiekvienam iš mūsų“, – perskaičiusi pranešimą apie R. Vinciūno išėjimą teigė G. Čeponė. Viršininkas A. Katkauskas atskleidė, kad kartu su R. Vinciūnu teko dirbti apie septynerius metus ir labai apgailestavo, kad užtarnauto poilsio pareigūnas išeina turėdamas dar daug jėgų, kurias būtų galima panaudoti ateityje. „Bet kiekvieno pasirinkimas yra šventas dalykas ir jeigu jau atrodo, kad atidavei duoklę mūsų tėvynei, norime palinkėti, kad ir toliau žengdamas pasirinktu keliu išliktum sąžiningas, doras, kaip ir buvai, dirbdamas pareigūnu. Apie 80 procentų pareigūnų, išėjusių iš vidaus tarnybų, randa savo vietas kitose srityse ir sėkmingai ten dirba, toliau sąžiningai tarnauja tėvynei“, – kreipėsi į R. Vinciūną komisariato viršininkas A. Katkauskas. Jis įteikė išeinančiam pareigūnui kaip atminimo ženklą kelių policininkų krivūlę.
Po tokios naujienos nustebęs buvo policijos pareigūnų pasveikinti atvykęs Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. „Nežinau, kas čia vyksta, tik noriu pasakyti, kad jeigu jau pasirinkote išeiti iš vidaus tarnybos, esate laukiamas savivaldoje“, – šyptelėjo meras.
Atsisveikinimo žodį panoro tarti ir tiesioginis R. Vinciūno viršininkas – Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius. „Jeigu savo galvoje esi paruošęs sakinį, kad yra laikas ateiti, yra laikas ir išeiti, tai galiu tvirtai paprieštarauti, kad tikrai ne laikas tau išeiti. Kaip šiandien prisimenu, ką jaučiau, kai tave įkalbėjau ateiti dirbti į Palangą, dirbti Palangos žmonėms, tai šią dieną jaučiu priešingus jausmus, – teigė G. Pocevičius. – Stebėjau tave, ypač šią vasarą. Kai Eismo saugumo komisijoje buvo svarstomi svarbūs klausimai, projektiniai pasiūlymai dėl Kretingos, Vytauto gatvių, mačiau, kaip turėdamas daug patirties tu darei argumentuotas, pagrįstas įžvalgas, pastabas. Tu įrodei, kad esi profesionalas, pasiekei pati Olimpą. Tavo išėjimas man asocijuojasi su sportininku, kuris pasiekė geriausių rezultatų, o kitą dieną pareiškė, kad pasitraukia iš sporto ir patraukia kitu gyvenimo keliu. Žinoma, tavo išėjimas yra netektis mums visiems ir Palangos bendruomenei, bet mūsų netektis bus atradimas tau save realizuoti kitose srityse. Galbūt meras išdavė paslaptį, kurią slėpei, kur tu eini. Bet kad ir kaip bebūtų, tikiu, kad ateityje sužinosime apie tavo sėkmę bet kuriame tavo pasirinkime“.
G. Pocevičius prisipažino, kad ilgai galvojęs, ką galėtų įteikti išeinančiam kolegai ir draugui, tad sumanė padovanoti įamžintą akimirką, kuri primins apie jo darbo metus vidaus tarnyboje – jis įteikė įamžintą fotografiją, kurioje keliu žingsniuoja R. Vinciūnas.
Tiek emocionalių atsisveikinimo žodžių išgirdęs R. Vinciūnas neliko skolingas. Jis už tai dėkojo visiems kolegoms, su kuriais teko dirbti petys petin, komisariato viršininkui, kuris, anot jo, buvo ir vadas, ir mokytojas. Pareigūnas padėkojo ir Savivaldybėms atstovams, Palangos parapijos klebonui Mariui Venskui, bendruomenės atstovams, su kuriais teko nemažai bendradarbiauti.
Už bendradarbiavimą, aktyvią visuomeninę veiklą padėkos Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Alfonso Motuzo vardu įteiktos policijos rėmėjams Kostui Bičkūnui ir Egidijui Budginui.
Angelų sargų arba Policijos dienos proga sveikino meras Š. Vaitkus. Jis padėkojo už intensyvų vasaros darbą, atsidavimą, už tai, kad pareigūnai saugo mus ir už glaudų bendradarbiavimą įteikė padėkas.
Pareigūnus taip pat sveikino ir ugniagesiai gelbėtojai, pasieniečiai, Klaipėdos apygardos probacijos tarnyba, veteranai, jau išėję užtarnauto poilsio policijos pareigūnai, klebonas M. Venskus.
Profesinę dieną minintiems pareigūnams dovaną įteikė ir Palangos S. Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai, puikiai valdantys akordeoną Algirdas Benetis ir Mantas Leonardo Lizzi, kuriuos moko mokytoja Nijolė Daukšienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ rašantieji neseniai paminėjo klubo įkūrimo 10-metį. Šventinis renginys, sklidinas muzikos kūrinių skaitymo ir gausus klausytojų, vyko miesto bibliotekoje. Biblioteka yra žodžio ir knygos šventovė. Literatams teko patirti ir ypatingą jos darbuotojų globą viso jubiliejinio renginio metu. Nuo kiekvieno atėjusiojo jaukaus sutikimo ir pasveikinimo rūbinėje...


2023-iuosius Seimui paskelbus Klaipėdos krašto metais, imamasi dėlioti renginių programą, kuri pažymėtų šio krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, tačiau Klaipėdos savivaldybei kyla klausimas, ar šiuos renginius ji turės rengti savo lėšomis.


Draugų kompanija šiuos Naujuosius metus prisimins dar ilgai. Išsinuomoję apartamentus Palangoje vilniečiai sukonfliktavo su šeimininke. Jaunuoliai skundėsi, kad moteris nuolat priekaištavo dėl netvarkos ir prašė atlyginti žalą, kai nuomos terminas dar nebuvo pasibaigęs, užsuko šildymą, ir galiausiai buvo užrakinti. Šeimininkės teigimu, jaunuoliai ją bandė apgauti, mat apsistojo daugiau žmonių...


Angelų sargų dienos išvakarėse, penktadienį, spalio 1 dieną, profesinės šventės proga visų miesto gyventojų vardu, kurorto meras Šarūnas Vaitkus apsilankė Palangos policijos komisariate ir pasveikino policijos pareigūnus, kasdien sunkiai ir įtemptai dirbančius, kad mes, palangiškiai, šventojiškiai jaustumėmės saugiai.


Praėjusį penktadienį, spalio 1 d., miesto meras Šarūnas Vaitkus Šiandien ir vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas pasveikino Palangos miesto policijos pareigūnus profesinės šventės – Angelų sargų dienos – proga. Visų palangiškių vardu kurorto vadovai padėkojo pareigūnams, už nelengvą, bet visuomenei labai svarbų darbą bei palinkėjo sėkmės tieks...


Angelų sargų dienos proga Palangos miesto vadovai – meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė¬ – vakar, pirmadienį, apsilankė Palangos policijos komisariate, pasveikino miesto policijos pareigūnus bei padėkojo jiems už nuoširdų darbą bei rūpestį visų miesto gyventojų bei svečių saugumu. Profesinės šventės proga...


Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, vakar ją minėjo Palangos policijos komisariato pareigūnai. Sulaukta gausybės sveikinimų profesinės dienos proga, nors renginio pradžia ir neatrodė tokia šventiška – atsisveikinta su tarnybą paliekančiu Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyresniuoju specialistu Ričardu Vinciūnu.  


Šilta šventė praėjusio ketvirtadienio vakarą surengta Kurhauze – minint Medicinos darbuotojų dieną, į šventinį renginį sukviesti ne tik kurorto medikai, bet ir visi miestiečiai, norintys pasveikinti šios profesijos atstovus.


Tradiciškai spalio 2-ąją minint Angelų sargų dieną, Palangos miesto policijos komisariate vyko minėjimas, skirtas policijos pareigūnams.


Antradienį, Angelų sargų dieną, Palangos policijos komisariato salėje susirinkusiems kurorto pareigūnams skambėjo nuoširdžios padėkos už jų sunkų ir pasiaukojamą darbą. Profesinės šventės proga policininkus sveikino ir miesto pasaulietinės, ir dvasinės valdžios atstovai bei kolegos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius