Mintis apie sunkią ligą Juozas Griušys veja ir savo meno dienoraščiais

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-03-09
Peržiūrėta
2339
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasaulį regėti įvairiausiomis spalvomis ir niekada nepasiduoti menininkui Juozui Griušiui padeda jo gyvenimo palydovė žmona Nijolė.
Pasaulį regėti įvairiausiomis spalvomis ir niekada nepasiduoti menininkui Juozui Griušiui padeda jo gyvenimo palydovė žmona Nijolė.

Šiandien Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje bus atidaryta jubiliejinė, kaip tik gimtadienio dieną, Juozo Griušio paroda „Mano meno dienoraščiai“. Kodėl dienoraščiai? Ogi todėl, jog Juozas kasdien savo mintis atvaizduoja popieriaus lape. Ir tai daryti niekas nesutrukdo – nei ligos patalas, nei energijos stoka. Meniškos sielos žmonėms kūrybos reikia tarsi oro, kūryba gydo ir sielą, ir kūną, Juozas – to puikus įrodymas. Jaukiuose Nijolės ir Juozo Griušių namuose kalbėjomės apie jo kūrybą, gyvenimo mestus iššūkius ir įvairias smulkmenas, kurių kartais gyvenime tiesiog nepastebime.

Pasikeitė požiūris
Kaip papasakojo Juozas ir Nijolė, paroda buvo numatyta jau prieš dvejus metus, tada buvo su bibliotekos vadovais nutarta, jog Juozo paroda bus pristatyta 2017 metais. Tie metai ir atėjo, tačiau niekas neplanavo, jog gyvenimas mestelės ir neplanuotų iššūkių. Prieš metus Juozo kūnas pasiuntė signalus, jog ne viskas gerai, kažkas darosi. Po tyrimų paaiškėjo, jog galvoje – svetimas darinys.
Žymus menininkas net neabejoja, jog sunkią ligą įveiks.
„Turėjome įvairių planų, kalbėjome, kaip juos įgyvendinsime. Bet mes kalbame, planuojame, o Dievas juokiasi“, – gyvenimo tiesą įvardijo Nijolė.
Susidūrus su liga, Juozas pripažino, keičiasi požiūris į gyvenimą, visai kitaip vertinamos smulkios detalės, kurių būdamas sveikas įprastai žmogus net nepastebi.

(Visą straipsnį skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas")
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„7bet-NKL“ lyderių mūšyje triumfavo Palangos „Olimpas“ (29-5). Sandžio Buškevico auklėtiniai savo aikštėje 78:73 (21:10, 16:20, 20:19, 21:24) pranoko „Telšius“ (27-8) ir pratęsė savo pergalių seriją iki septyniolikos.


Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje gegužės 12 d. (penktadienį) 17 val. Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“.


Vilija Butkuvienė, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos valdybos pirmininkė kartu su savo vyru Vytautu – jos didžiausiu gyvenimo ramsčiu ir paguoda – gargždiškiai iki kaulų smegenų. 


Išgirdus onkologinės ligos diagnozę, pacientus ir jų artimuosius pasitinka sudėtingas iššūkis – informacijos trūkumas, vėliau virstantis informacijos pertekliumi. 


Pasak psichologų, vis dar vyrauja stereotipas, kad sirgti onkologine liga yra gėdinga, todėl pacientams kartais sunku pripažinti savo diagnozę net artimiesiems – liga yra slepiama nuo aplinkinių. 


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Šiandien Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje bus atidaryta jubiliejinė, kaip tik gimtadienio dieną, Juozo Griušio paroda „Mano meno dienoraščiai“. Kodėl dienoraščiai? Ogi todėl, jog Juozas kasdien savo mintis atvaizduoja popieriaus lape. Ir tai daryti niekas nesutrukdo – nei ligos patalas, nei energijos stoka....


Atsikėliau anksčiau už mano ypatingą žmogų. Nusiprausiau ir nusprendžiau trumpam išeiti įkvėpti gryno oro. Praktiškai visos vietos, kuriose teko apsistoti, buvo be langų – kad gyventojai, o dabar ir šalies svečiai, galėtų pasislėpti nuo Afrikos karščio. Tokiose vietose naktį tvyro aklina tamsa, o laiko nuovoka tiesiog ištirpsta erdvėje. Tad ir oro man...


Neretai tenka išgirsti pasakymą: tam, kad galėtume suprasti tikrąją savo gimtojo miesto vertę – reikia iš jo bent trumpam išvažiuoti, o vėliau sugrįžti. Iš Palangos išvykusi prieš šešerius metus jauna menininkė Radvilė Valužytė Palangos dar nepamiršo. Priešingai – ji su mielu noru sugrįžtų čia gyventi.


Vakar buvo minima Pasaulinė hepatito diena, būtent šią dieną būna kreipiamas didžiausias dėmesys į šią užkrečiamąją ligą ir jos keliamus pavojus. Nustatyta, jog kas 12 pasaulio gyventojas serga lėtiniu hepatitu C arba B, tačiau, kaip paminėjo ir Šventosios bendrosios praktikos gydytojo kabinete dirbanti šeimos gydytoja Nelia Macienė, dažnai hepatito viruso nešiotojai būna išaiškinami...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius