Modernaus kurorto siekis suerzino valdžios trubadūrus

Irena Švanienė, asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė, 2010-11-23
Peržiūrėta
1195
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kuo toliau, tuo „Vakarinės Palangos“ laikraštis stebina labiau.  Užuot buvęs objektyviu miesto laikraščiu, atspindinčiu visų kurorto gyventojų mintis, jis jau seniai tapo Palangos valdžios ir miestą valdančios liberalcentristų partijos organu, savotišku jų dvaro trubadūru.

 

Laikraštyje plačiai apdainuojami menkiausi valdžios krustelėjimai, mažai reikšmingi susitikimai ir net miesto vadovų pasivaikščiojimai gatve. Atrodo, kad V.Stalmokas jau seniai yra susirgęs asmenybės kulto liga, nes nėra „Vakarinės Palangos“ laikraščio numerio, kuriame nebūtų bent keletas jo nuotraukų.  Merui jau nebesvarbu, kur fotografuotis:  ant tilto ar prie purvo gydyklų griuvėsių.

Galima į tai būtų numoti ranka – girkitės į sveikatą, kitų metų vasario pabaigoje žmonės atrinks grūdus nuo pelų.  Tačiau, kai praėjusiame „Vakarinės Palangos“ numeryje be eilinių panegirikų merui ir partijai buvo pradėta trypti rinkiminę kampaniją pirmoji išdrįsusi pradėti tarybos opozicija, kantrybė trūko.

Paskaičius laikraščio vedamąjį straipsnį darosi keista, kaip ta konservatorių valdyta Palanga iš viso išgyveno iki šių dienų.  Pasirodo jie ir griovėjai, ir nevykėliai kūrėjai, ir neprognozuojami, o galų gale – stagnatoriai. Palangiškiams bandoma įteigti, kad apie 10 metų prie miesto valdžios vairo buvę konservatoriai nieko gero nepadarė, o jei ką ir sukūrė, tai geriau būtų visai nieko nedarę, nes tai jie padarė labai blogai.

Tada leiskite paklausti, o kodėl nuo 2006 metų vidurio valdančiąją daugumą turintys liberalcentristai viso to konservatorių „blogio“ neištaisė?  Puspenktų metu buvo pakankama.

Štai M.Skritulsko išvardintos per tris metus atnaujintos ar naujai nutiestos J.Basanavičiaus, S.Dariaus ir S.Girėno, Kopų, Birutės, Bangų, Smilčių gatvės bei rekonstruotos pagrindinės miesto aikštės įvertinti kaip vėžliškais tempais atlikti darbai.  O kiek gatvių per puspenktų metų nutiesė liberalcentristai? Vakarinė S.Dariaus ir S.Girėno gatvės dalis, Žaros ir Rudens gatvės Ryto kvartale, gal dar išasfaltuotas dviračių takas.  Ir ...  , regis, viskas.  Antriems metams palikta išrausta Meilės alėja, nespėti įsisavinti pinigai Maironio gatvės rekonstrukcijai. Tik prieš rinkimus susirūpinta tilto remontu, kurio darbai realiai prasidės pasibaigus žiemai ir kitos kadencijos tarybai ant pečių uždės milijonines paskolas.

Tad kokie liberalcentristų tempai? Sraigės?

Pagaliau ne gatvėmis Palanga gyva, o poilsiautojais, kurie maitina daugelį miesto gyventojų.  Vasarą, ačiū Dievui, jų dar pritraukia natūrali gamta:  Baltijos jūra ir smėlio paplūdimys su kopomis. O žiemą mūsų kurortas tuščias. Užsidarė net boulingas miesto centre.

Ką „stagnatorius ir griovėjus“ pakeitę liberalcentristai per puspenktų metų padarė, kad poilsiautojams Palangoje būtų ką veikti ir pasibaigus vasarai? Organizavo kelias naujas gatvės šventes, kurios pamalonina tik kavinių savininkus. Tačiau tai – vienkartiniai renginiai, o ne pramogų industrijos plėtojimas.

Net ir po „Vakarinės Palangos“ itin giriamų liberalcentristų valdymo neturime nei padorios salės kultūros renginiams, nei sporto komplekso, nei pramogų centro, nei Lietuvoje išskirtinos gydyklos, nei šiuolaikiško baseino. Turime tik nesibaigiančius pažadus, kažkur ore plevenančius projektus, popierinius maketus.

Todėl modernų kurortą sukurti pasiryžę palangiškiai dabartinę miesto valdžią ir erzina.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Per 100 milijonų litų metinį pelną skaičiuojančiam koncernui „Achemos grupė“ prireikė Palangos savivaldybės finansinės paramos – koncernas paprašė suteikti 160,5 tūkst. litų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą kurorte esantiems koncerno viešbučiams. Vakar Tarybos posėdyje tokia lengvata buvo suteikta. Didelę įmonių grupę valdantis koncernas...


„Palangos tiltas“, kitam miesto laikraščiui nusprendus sumažinti periodiškumą, ne be konkurento pagalbos tapo pagrindiniu miesto laikraščiu – leidome, leidžiame ir leisime laikraštį kaip iki šiol – antradieniais ir penktadieniais.


Nemirseta – viena seniausių pajūrio vietovių, jau VIII-XIII amžiuje priklausiusių Palangos prekybiniam centrui. Aštuonerius metus Palangoje ėjęs vyriausiojo architekto pareigas Edmundas Benetis, Nemirsetą vadina  Nimmersatt . Taip, kaip buvo ji buvo įvardijama XV amžiaus šaltiniuose. „Nemirseta turi tokį pat Kurhauzą, kokį turi ir Palanga. Tačiau Palangos...


Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis,   niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų   tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte?   „Palangos tiltas“...


Palangos miesto tarybos sprendimas rengti  žemės sklypo Jūratės g.24 ir žemės sklypų prie  daugiabučių namų Jūratės g.26 ir 28 detalųjį planą, kuriuo numatoma keisti Palangos miesto centrinės dalies detaliojo plano sprendinius ir planuojamojoje teritorijoje, esant galimybei prie sklypo Jūratės g.24 prijungti du arus laisvos valstybinės žemės, suneramino gyventojus. Kaip „Palangos...


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Apginkime mūsų pliažus nuo neapgalvotų valdžios sprendimų

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Palangos pliažams iškilo rimtas pavojus. Ir tą pavojų kelia dabartinės miesto valdžios, kurios įgaliojimai baigsis už 3 mėnesių, ketinimai kurorto pliažus penkerius metus paversti balaganu. 


Modernaus kurorto siekis suerzino valdžios trubadūrus

Irena Švanienė, asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Kuo toliau, tuo „Vakarinės Palangos“ laikraštis stebina labiau.  Užuot buvęs objektyviu miesto laikraščiu, atspindinčiu visų kurorto gyventojų mintis, jis jau seniai tapo Palangos valdžios ir miestą valdančios liberalcentristų partijos organu, savotišku jų dvaro trubadūru.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, neseniai vadovavęs Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriui Remigijus Alvydas Kirstukas nesilaiko kai kurių mūsų šalyje galiojančių įstatymų. Taip gegužės 11 dieną nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kuriai laikinai vadovauja Vytautas Andriulis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius