Mokslo metų šventės „neoficialios“ dalies planuose – ir klubas, ir jūra, ir giminių lankymas

Alfredas PUMPULIS, 2011-09-01
Peržiūrėta
8
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokslo metų šventės „neoficialios“ dalies planuose – ir klubas, ir jūra, ir giminių lankymas

Rugsėjo 1-ąją, kaip ir kiekvienais metais, mokytojų stalus puošė puokštės gėlių, kurios vėliau, kaip ir daugelio mokinių nusiteikimas ir optimizmas mokytis, atsidurs šiukšlių dėžėje. Tačiau svarbiausia mokslo metų šventės dalis – net ne mokykloje, o baruose, parkuose putojant alui ir „zeksuojant“ policijos (nepilnamečiams gi išgerti negalima!) pareigūnams. Kokios mokslo metų sutikimo šventės „neoficiali“ dalis? Ar atsiranda naujų tradicijų Palangoje?

 

„Anokia čia šventė”

Moksleiviai neslėpė apatijos paklausti apie šią naujų mokslo metų šventę. Palangos senosios gimnazijos moksleivis Karolis Zajauskas kur kas labiau „nušvito” paklaustas, kaip jis ruošiasi vakarinės šventės daliai.

„Ketiname švęsti kokias tris dienas”, - juokdamasis teigė K. Zajauskas.

Pašnekovas atviravo, jog šiai šventei nereikėjo skirti daug laiko. Visą veiksmą paskutinėje klasėje mokslus mokykloje krimsiantys moksleiviai suplanavo vienoje paplūdimio kavinėje.

„Užteko paskelbti idėją socialiniame tinkle ir visiems beliko rinktis, eiti ten ar ne.  Oficialioji  šventės dalis – jau gerokai nuvalkiota ir nebeįdomi“, - sakė K. Zajauskas.

Albertas Martinaitis, Senosios gimnazijos mokinys, teigė dar nenusprendęs, kur švęsti.

„Tačiau esu pastebėjęs tendenciją, jog esant geram orui, jaunimas mielai traukia į kopas, ten atsisveikina su besibaigiančia vasara ir eina namo. Spėju, kad ir šiemet dauguma eis prie jūros. Žinoma, kas nors būtinai ir alaus atsineš... Asmeniškai man, Rugsėjo 1-oji nėra kažkokia didžiulė šventė. Tiesiog prasideda mokykla”, - sakė jaunuolis.

 

Nemokamas koncertas mokiniams

Palangos senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja neformaliam ugdymui Aurelija Jazbutienė sakė, kad šventė nusimato kaip niekada įdomi ne tik tradiciniu mokinių sutikimu, bet ir nemokamu koncertu bei kartingų  čempionatu.

 „Mokslo metų šventės tradicijos keičiasi nežymiai. Vyksta oficialūs pasveikinimai, pirmoji pamoka, o vėliau ir Šv. Mišios Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Tačiau šiemet mokiniai galės klausytis nemokamo koncerto bei sudalyvauti kartingų varžybose. Malonu, kad tai papildys šventę”, - teigė A.Jazbutienė. 

 

Tradicijos pačios įvairiausios

Nė vienais metais Rugsėjo 1-osios šventė neapsieina be alkoholinių gėrimų, rūkalų bei kitų svaigiųjų skysčių. Nors prekiauti alkoholiu Rugsėjo 1-ąją draudžiama, bet jaunimo tai nė kiek nesustabdo. „Atsargomis” pasirūpinama diena anksčiau.

Palangos senosios gimnazijos prezidentė Ignė Švėgždaitė „Palangos tiltui” sakė: „Tiesą pasakius, tradicijas mokiniai turi pačias įvairiausiais. Žinoma, visų pirma, eina oficiali dalis mokykloje, po jos mokiniai žygiuoja kas sau. Gal kas nors eina ir į kopas, aš – ne”, - sakė ji.

Julija Venckutė, pasiruošusi žengti į dvyliktą klasę, sakė, kad būsimi abiturientai rinksis vakare viename klube.

 

Lankys giminaičius..

„Mokslo metų dieną susirinkdavome su draugais kur nors lauke. Dar nėra buvę, jog nutiktų kas nors baisaus ar netikėto. Viskas visada būdavo proto ribose” , - sakė dvyliktokė.

O abiturientas Karolis Riacas atskleidė, jog Rugsėjo 1-ąją jis aplanko... savo gimines.

„Tad nelaužydamas tradicijų, tai esu pasiruošęs daryti ir šiemet“, - sakė vaikinas.

Kaip teigė Palangos policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius, praėjusiais metais girtaujančių paauglių mieste netrūko. Nors tikslių skaičių  pareigūnas įvardinti negalėjo, teigė, jog ir šiais metais policijos pajėgos mieste bus sustiprintos, prižiūrima viešoji tvarka.

„Dažniausiai girtas jaunimas traukia link jūros, į kopas ar kur kitur į viešą vietą”, - daugelio metų patyrimu dalinosi G. Pocevičius.   

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

NATO leidimas pirkiniui ir pirmasis kompiuteris Lietuvoje, pirmoji mokslinė reabilitacijos įstaiga Lietuvoje, bendradarbiavimas su amerikiečiais sovietmečiu,– visa tai ir dar daugiau mena profesorius Albinas Stankus, pasakodamas apie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neurologijos instituto Palangos klinikos kūrimąsi prieš penkiasdešimt metų, kurią datą paminėjo...


„Savivaldybių nuomone, prailginti mokslo metai – nepasiteisino. Artimiausiu metu planuojame kreiptis į Vyriausybę, kad būtų grąžinta ankstesnė mokslo metų trukmė“, ¬– teigė LSA viceprezidentas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Tradicija švęsti mažos žuvies šventę su visa Lietuva palengva nusistovi. 2018 metų žiema – penkiolikta, kai visi keliai veda Palangon ragauti šviežiais agurkais kvepiančių, jūroje sužvejotų stintų, patirti palangiškių žvejiškas tradicijas, nusipirkti tautodailės dirbinių, dalyvauti įvairiose rungtyse, trepsėti linksmai su folkloriniais ansambliais...


Prasidėjus rudeniui, į mokyklas sugrįžo šurmuliuojantys vaikai. Vieni jų tęsia mokslus su senais draugais ir mokytojais, kiti pateko į visai naują aplinką. Tai pirmokai, penktokai, devintokai ir tie, kas dėl įvairių priežasčių keis klasę ar mokyklą. Nauji žmonės, tvarka džiugina, domina, bet kartu daugeliui kelia nerimą, vidinę įtampą. Jau rugsėjo mėnesį į psichologus mokykloje...


Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo...


Paskutinė mokslo metų paskaita – gamtoje

Palangos TAU kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanės pavaduotoja Irena GALDIKAITĖ, 2013 05 20 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) kraštotyros ir turizmo fakulteto studentai – senjorai, kaip tikri būtent šios specialybės studentai, t.y. turistai, priėmė sprendimą savo pirmųjų mokslo metų pabaigą vainikuoti savo surengta paskutine paskaita – dviračių žygiu.


Šiemet metų pabaiga gausi laisvadienių. Penkios dienos Kalėdų šventei, vos spėjus po jų atsigauti – Naujieji metai. Lietuvių tradicija – visas šventes sutikti prie gausiai valgiais bei gėrimais nuklotų stalų. Ar įmanoma tokiu atveju nepersivalgyti, juk persivalgymas kenkia sveikatai, o be to, nuodėmė?


Kada daugelis diskutuoja, kaip turėtų atrodyti prestižiniai – pagrindiniai Lietuvos valstybės kurortinės vasaros sostinės Palangos miesto vartai, galima atsakyti: jie jau 20 metų yra, tai – Pradinės mokyklos rūmai, kuriuos projektavo neeilinio talento architektas, šviesaus atminimo vyras Gintautas Likšas. Yra ir observatorijos bokštas, apie kurio naują...


Rugsėjo 1-ąją, kaip ir kiekvienais metais, mokytojų stalus puošė puokštės gėlių, kurios vėliau, kaip ir daugelio mokinių nusiteikimas ir optimizmas mokytis, atsidurs šiukšlių dėžėje. Tačiau svarbiausia mokslo metų šventės dalis – net ne mokykloje, o baruose, parkuose putojant alui ir „zeksuojant“ policijos (nepilnamečiams gi išgerti...


Šiais mokslo metais mokinių mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 02 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus per miestą Rugsėjo 1-osios šventės akordams, tenka mokiniams krautis kuprines ir užsirašyti pamokų tvarkaraščius. Vasara užleidusi rudeniui vietą, atnešė kartu ir naujų darbų sąrašą, vienas iš jų ir pats svarbiausias mokiniams – kasryt keltis ir lėkti į mokyklas. Šviečiantys mokytojų veidai laukia sugrįžtančių ar naujai atėjusių mažųjų ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas