„Moteriškumas – ne tik rožiniai rūbeliai ar aukštakulniai, bet ir buvimas rūpestinga mama“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-02-13
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

„Moteriškumas – ne tik rožiniai rūbeliai ar aukštakulniai, bet ir buvimas rūpestinga mama“

 Dažnai mes svarstome, kokia ji, ta tikra moteris? Atsakymą į šį klausimą kiekvienas pateiktų savaip. Tikra moteris man – tai moteris, sugebanti priimti supanti pasaulį tokį, koks jis yra ir nesistengia jo perdaryti. Ji žino, kad gyvenimo variklis yra meilė. Puikus moteriškumo pavyzdys – Lietuvai nusipelniusi krepšinio trenerė, Palangos Sporto centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Mažionienė. Jauna, veikli, energinga, šeimai bei karjerai atsidavusi moteris įsitikinusi, kad žmogaus gyvenimą įprasmina šeima: „Kiekvieno žmogaus gyvenime pilnatvę suteikia skirtingi dalykai. Man pilnatvę suteikia darni šeima ir mėgstamas darbas”.

 

Moterys Lietuvoje – moteriškos

Dažnai girdime – „Moteriška moteris“, „Vyriškas vyras“. Žinome, jog kiekvienai lyčiai yra priskiriamos tam tikros, jai būdingos savybės: vyrams – ryžtingumas, tvirtumas, gebėjimas laikytis pasirinktos krypties, moterims – jautrumas, plastiškumas, tolerancija.

„Nenorėčiau sutikti su tuo, kad Lietuvoje kovodamos už lygias teises moterys praranda savo moteriškumą. Juk mūsų šalyje aukštus postus užimančios moterys yra pakankamai moteriškos. Gal tai deklaruoja vyrai, bijantys dailiosios lyties atstovių konkurencijos. Man moteriškumas – ne tik rožiniai rūbeliai ar aukštakulniai, bet ir buvimas rūpestinga mama. Pačiai tenka dirbti sporto salėje. Labai puošniai ten neapsivilksi, bet stengiuosi, kad jaunosios krepšininkės būtų tvarkingos, mandagios, kuo ilgiau nenusikirptų ilgų plaukų. Dabar ir aprangos labai gražios. O kad sportas netrukdo moteriškam žavesiui, parodo faktas – Lietuvos princesės rinkimų finale varžėsi krepšininkė, buvusi mano auklėtinė Eglė Stonkutė. Visas moteriškas žavesys išryškėja bendraujant”, – pasakojo D. Mažionienė.

Kas moteriai turėtų būti svarbiau: šeima ar karjera?

„Moteris gali puikiai suderinti ir šeimą, ir karjerą. Tik reikėtų pasiskirstyti pareigomis: jeigu vienas iš sutuoktinių siekia karjeros, tai kitas tuo metu turi labiau rūpintis šeima. Džiaugiuosi už moteris, pasiekusias profesinės karjeros aukštumų, bet neapleidžiančių šeimų. Tokių pavyzdžių Lietuvoje yra nevienas. Aš labai didžiuojuosi savo vaikais, vyras padeda namuose ir darbe. Profesinėje veikloje pavyko nuveikti nemažai. Merginos, kurias treniravau, garsino miestą, Respubliką, siekia rimtų studijų, aplanko, klausia patarimų. Didžiuojuosi jomis. Kas man gyvenime gražiausia ir vertingiausia? Šeima. Su vyru užauginome du puikius vaikus. Dukra Gintarė studijuoja JAV bei aktyviai žaidžia krepšinį. Sūnus Rokas – Senosios gimnazijos moksleivis, seniai praaugo tėtį. Palangos sporto centre žaidžia krepšinį. Noriu, kad jie būtų laimingi, dori piliečiai“, – teigė trenerė.

Veikiausiai nė viena moteris neišvengia streso. Pasak Daivos, turint šeimą, mamai didelį stresą kelia vaikų ligos: „Dirbu trenere, stresą patiriu beveik per kiekvienas varžybas, taip pat labai pergyvenu, kai mergaitės gauna traumą”.

 

Liekno kūno kultas

Alkis ir apetitas, ko gero yra tos biologinės funkcijos, kurias žmonės dažniausiai bando kontroliuoti. Daugelis žmonių įsivaizduoja, kad jie lieknėja būtent tada, kai yra alkani.

Krepšinio trenerė mano, jog dietos – mados reikalas: „Jeigu turi valios, gali ir be dietų reguliuoti savo kūno masę. Tik dabar labai išaukštintas liekno kūno kultas. Tenka matyti merginų, kurios sportuoja padidintais krūviais, lenktyniauja, kuri mažiau suvalgys. Studentaujant ir man teko laikytis dietos. Pamenu po kelių dienų tapau labai liūdna. Tuomet draugės atnešė ir liepė suvalgyti daug šokoladinių saldainių. Nebeliko dietos – sugrįžo gera nuotaika”.

Galbūt vaikydamiesi mados žmonės pradėjo rinktis ir ekologišką maistą? Ar jis iš tiesų toks sveikas, kaip manome?

„Šiandien parduotuvėse tokia didžiulė maisto produktų pasiūla, kad net sunku išsirinkti. Ekologiškas maistas – tai tik viena iš priemonių labiau rūpintis savo sveikata. Svarbu, kad ekologiškų ūkių savininkai būtų sąžiningi, o vartotojai „neperlenktų lazdos”. Namuose mano šeima valgo užaugintas savo ūkyje daržoves, o obuolių užtenka iki pavasario. Tik vaisius perkame atvežtinius. Mėsą dažnai perkame Kretingos turguje. Maistą ruošiame namie”, – komentavo Daiva.

 

Nebijokime senti

Senatvė – neišvengiamas žmogaus gyvenimo raidos procesas. Tik nuo mūsų pačių priklauso, kokią senatvę turėsime. Iki šiol buvo laikomasi nuostatos, kad senstant raumenų nykimas yra neišvengiamas procesas ir jo sustabdyti neįmanoma. Ar iš tiesų pradėjęs sportuoti vyresniame amžiuje gali sau labiau pakenkti nei padėti?

„Senėjimas – natūralus, nesustabdomas ir labai individualus procesas. Visi ieškome būdų, kaip sulėtinti ar nutolinti senatvę. Vieni keičiame gyvenimo įpročius, mitybą, pradedame mankštintis, ar net griebiamės medikų pagalbos. Jei nutariame pradėti sportuoti, kad išlaikytume savo raumenų tonusą ir sustiprintume bei palaikytume visas funkcines sistemas, svarbu tai daryti labai atsakingai, ir individualiai pasirinkti krūvį. Pakenkti sau galite, jei aklai kopijuosite kitus ar labai greitai norėsite didelių pokyčių. Būtina pasikonsultuoti su gydytoju, kardiologu (kaip dabar madinga tai sakyti). Labai svarbu nepersistengti – važinėjimas dviračiu ar pasivaikščiojimas pajūriu (o Palangoje tam puikios sąlygos), gerai parinktų pratimų mankšta – viso to pakanka, kad sveikai jaustumeisi. Pati jau aktyviai nebesportuoju, kartais su merginomis pažaidžiu krepšinį, važinėju dviračiu. Tačiau neatsisakau ir pasyvaus poilsio su knyga rankoje. Palangos moterims norėčiau palinkėti nesušalti, jaustis laimingomis”, – „Smiltės“ skaitytojoms linkėjo D. Mažionienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 5-ąją, sekmadienį, į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi moteris, kuri teigė, jog buvo apgauta sukčių.


Mirė mikroautobuso partrenkta moteris

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 17 | Rubrika: Kriminalai

Skaudi nelaimė ketvirtadienį įvyko Palangoje. Kovo 14 d., apie 9 val., Palangoje, Aguonų take, važiuodamas atbuline eiga mikroautobusas partrenkė taku ėjusią 84 metų moterį, kuri dėl įvairių kūno sužalojimų buvo paguldyta į ligoninę. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė informavo, kad apie 11 val. ligoninėje moteris mirė.


Sekmadienį palangiškiai traukė į Palangos kurhauzą, kur buvo įteiktos Palangos miesto garbės piliečio regalijos žymiai kurorto menininkei Gražinai Oškinytei-Eimanavičienei. Taip pat išdalinta ne viena Palangos miesto vėliava. Šįkart jos atiteko tų daugiabučių namų, kurie jau atnaujinti, atstovams.


Kas turi rūpintis gatvės keturkojais? Bendruomenės ar beglobių gyvūnų organizacijos? Ar buvusi kurorto bendruomenės „Palangos santarvė“ vadovybė tinkamai panaudojo beglobiams gyvūnams skirtus pinigus? Po „Palangos tilto“ straipsnio „Kačiukus „Palangos komunalinis ūkis“ turės perduoti „Nuarui“ praėjusią savaitę šių eilučių autoriui...


Jadvyga Bieliauskienė – Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui veikėja, partizanų ryšininkė, politinė kalinė, eucharistinio judėjimo dalyvė, pogrindinės spaudos platintoja, Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolijos įkūrėja, aktyvi įvairių sąjungų, sąjūdžių, organizacijų narė.


Visos moterys – skirtingos, ir visos savotiškai žavios, puikios, nuostabios. Ne išimtis ir šiandieninė „Smiltės“ pašnekovė. Palangiškė Angelė Skurdauskienė – Nacionalinio dailyraščio konkurso „Rašom!” finalininkė. Iš 8 tūkst. konkurse dalyvavusių žmonių, sukūrusi vieną iš trijų, konkursų...


Dažnai mes svarstome, kokia ji, ta tikra moteris? Atsakymą į šį klausimą kiekvienas pateiktų savaip. Tikra moteris man – tai moteris, sugebanti priimti supanti pasaulį tokį, koks jis yra ir nesistengia jo perdaryti. Ji žino, kad gyvenimo variklis yra meilė. Puikus moteriškumo pavyzdys – Lietuvai nusipelniusi krepšinio trenerė, Palangos Sporto centro...


Apie mus, moteris

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 30 | Rubrika: Miestas

Apie ką dažniausiai kalba susitikusios moterys? Gražios ir ne itin patraukios, protingos ir kvailutės, blondinės ir brunetės – visos tokios skirtingos aptarinėja aktualiausias ir skaudžiausias gyvenimo temas. Kas kuriai skauda. Tačiau ar ne vienodi tie moteriški skauduliai?


Kitą savaitę Palangos bendruomenei, pati jau tapusi jos dalimi, savo knygą itin intriguojančiu pavadinimu „Geismo dukterys“, pristatys jaunoji rašytoja Monika Budinaitė-Žadeikienė. Kaip pripažino Monika, jos ateities planuose jau ir antroji knyga, dėl kurios neparašytų eilučių autorė tiesiog nenustygsta vietoje, tačiau dar labiau jaudina netrukus į šį pasaulį pasibelsiantis vaikelis, tad...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas