„Moteriškumas – ne tik rožiniai rūbeliai ar aukštakulniai, bet ir buvimas rūpestinga mama“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-02-13
Peržiūrėta
1210
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Moteriškumas – ne tik rožiniai rūbeliai ar aukštakulniai, bet ir buvimas rūpestinga mama“

 Dažnai mes svarstome, kokia ji, ta tikra moteris? Atsakymą į šį klausimą kiekvienas pateiktų savaip. Tikra moteris man – tai moteris, sugebanti priimti supanti pasaulį tokį, koks jis yra ir nesistengia jo perdaryti. Ji žino, kad gyvenimo variklis yra meilė. Puikus moteriškumo pavyzdys – Lietuvai nusipelniusi krepšinio trenerė, Palangos Sporto centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Mažionienė. Jauna, veikli, energinga, šeimai bei karjerai atsidavusi moteris įsitikinusi, kad žmogaus gyvenimą įprasmina šeima: „Kiekvieno žmogaus gyvenime pilnatvę suteikia skirtingi dalykai. Man pilnatvę suteikia darni šeima ir mėgstamas darbas”.

 

Moterys Lietuvoje – moteriškos

Dažnai girdime – „Moteriška moteris“, „Vyriškas vyras“. Žinome, jog kiekvienai lyčiai yra priskiriamos tam tikros, jai būdingos savybės: vyrams – ryžtingumas, tvirtumas, gebėjimas laikytis pasirinktos krypties, moterims – jautrumas, plastiškumas, tolerancija.

„Nenorėčiau sutikti su tuo, kad Lietuvoje kovodamos už lygias teises moterys praranda savo moteriškumą. Juk mūsų šalyje aukštus postus užimančios moterys yra pakankamai moteriškos. Gal tai deklaruoja vyrai, bijantys dailiosios lyties atstovių konkurencijos. Man moteriškumas – ne tik rožiniai rūbeliai ar aukštakulniai, bet ir buvimas rūpestinga mama. Pačiai tenka dirbti sporto salėje. Labai puošniai ten neapsivilksi, bet stengiuosi, kad jaunosios krepšininkės būtų tvarkingos, mandagios, kuo ilgiau nenusikirptų ilgų plaukų. Dabar ir aprangos labai gražios. O kad sportas netrukdo moteriškam žavesiui, parodo faktas – Lietuvos princesės rinkimų finale varžėsi krepšininkė, buvusi mano auklėtinė Eglė Stonkutė. Visas moteriškas žavesys išryškėja bendraujant”, – pasakojo D. Mažionienė.

Kas moteriai turėtų būti svarbiau: šeima ar karjera?

„Moteris gali puikiai suderinti ir šeimą, ir karjerą. Tik reikėtų pasiskirstyti pareigomis: jeigu vienas iš sutuoktinių siekia karjeros, tai kitas tuo metu turi labiau rūpintis šeima. Džiaugiuosi už moteris, pasiekusias profesinės karjeros aukštumų, bet neapleidžiančių šeimų. Tokių pavyzdžių Lietuvoje yra nevienas. Aš labai didžiuojuosi savo vaikais, vyras padeda namuose ir darbe. Profesinėje veikloje pavyko nuveikti nemažai. Merginos, kurias treniravau, garsino miestą, Respubliką, siekia rimtų studijų, aplanko, klausia patarimų. Didžiuojuosi jomis. Kas man gyvenime gražiausia ir vertingiausia? Šeima. Su vyru užauginome du puikius vaikus. Dukra Gintarė studijuoja JAV bei aktyviai žaidžia krepšinį. Sūnus Rokas – Senosios gimnazijos moksleivis, seniai praaugo tėtį. Palangos sporto centre žaidžia krepšinį. Noriu, kad jie būtų laimingi, dori piliečiai“, – teigė trenerė.

Veikiausiai nė viena moteris neišvengia streso. Pasak Daivos, turint šeimą, mamai didelį stresą kelia vaikų ligos: „Dirbu trenere, stresą patiriu beveik per kiekvienas varžybas, taip pat labai pergyvenu, kai mergaitės gauna traumą”.

 

Liekno kūno kultas

Alkis ir apetitas, ko gero yra tos biologinės funkcijos, kurias žmonės dažniausiai bando kontroliuoti. Daugelis žmonių įsivaizduoja, kad jie lieknėja būtent tada, kai yra alkani.

Krepšinio trenerė mano, jog dietos – mados reikalas: „Jeigu turi valios, gali ir be dietų reguliuoti savo kūno masę. Tik dabar labai išaukštintas liekno kūno kultas. Tenka matyti merginų, kurios sportuoja padidintais krūviais, lenktyniauja, kuri mažiau suvalgys. Studentaujant ir man teko laikytis dietos. Pamenu po kelių dienų tapau labai liūdna. Tuomet draugės atnešė ir liepė suvalgyti daug šokoladinių saldainių. Nebeliko dietos – sugrįžo gera nuotaika”.

Galbūt vaikydamiesi mados žmonės pradėjo rinktis ir ekologišką maistą? Ar jis iš tiesų toks sveikas, kaip manome?

„Šiandien parduotuvėse tokia didžiulė maisto produktų pasiūla, kad net sunku išsirinkti. Ekologiškas maistas – tai tik viena iš priemonių labiau rūpintis savo sveikata. Svarbu, kad ekologiškų ūkių savininkai būtų sąžiningi, o vartotojai „neperlenktų lazdos”. Namuose mano šeima valgo užaugintas savo ūkyje daržoves, o obuolių užtenka iki pavasario. Tik vaisius perkame atvežtinius. Mėsą dažnai perkame Kretingos turguje. Maistą ruošiame namie”, – komentavo Daiva.

 

Nebijokime senti

Senatvė – neišvengiamas žmogaus gyvenimo raidos procesas. Tik nuo mūsų pačių priklauso, kokią senatvę turėsime. Iki šiol buvo laikomasi nuostatos, kad senstant raumenų nykimas yra neišvengiamas procesas ir jo sustabdyti neįmanoma. Ar iš tiesų pradėjęs sportuoti vyresniame amžiuje gali sau labiau pakenkti nei padėti?

„Senėjimas – natūralus, nesustabdomas ir labai individualus procesas. Visi ieškome būdų, kaip sulėtinti ar nutolinti senatvę. Vieni keičiame gyvenimo įpročius, mitybą, pradedame mankštintis, ar net griebiamės medikų pagalbos. Jei nutariame pradėti sportuoti, kad išlaikytume savo raumenų tonusą ir sustiprintume bei palaikytume visas funkcines sistemas, svarbu tai daryti labai atsakingai, ir individualiai pasirinkti krūvį. Pakenkti sau galite, jei aklai kopijuosite kitus ar labai greitai norėsite didelių pokyčių. Būtina pasikonsultuoti su gydytoju, kardiologu (kaip dabar madinga tai sakyti). Labai svarbu nepersistengti – važinėjimas dviračiu ar pasivaikščiojimas pajūriu (o Palangoje tam puikios sąlygos), gerai parinktų pratimų mankšta – viso to pakanka, kad sveikai jaustumeisi. Pati jau aktyviai nebesportuoju, kartais su merginomis pažaidžiu krepšinį, važinėju dviračiu. Tačiau neatsisakau ir pasyvaus poilsio su knyga rankoje. Palangos moterims norėčiau palinkėti nesušalti, jaustis laimingomis”, – „Smiltės“ skaitytojoms linkėjo D. Mažionienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 8-ąją Savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Rimantas Mikalkėnas sveikino moteris.


Lapkričio 25 dieną minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šią dieną pažangioji pasaulio bendruomenė kasmet rengia tarptautinę akciją „16 aktyvizmo dienų prieš smurtą prieš moteris“ .


Į policijos pareigūnus kreipėsi pinigus praradusi moteris.


Vasario 1 d., apie 12 val. 41 min., ligoninėje mirė nenustatytos tapatybės apie 50 metų amžiaus moteris, kuri tą pačią dieną, apie 11 val. 20 min., Palangoje, Bangų g., rasta gulinti be sąmonės.


Trečiadienio (gruodžio 22 d.) rytą iš namų susiruošusi palangiškė net neįtarė, kad kraupi nelaimė jos tyko visai šalia. Į liftą žengusi moteris įkrito į jo šachtą.


Kiekvienų metų lapkričio 25 d. yra minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena.


Trečiadienio, gegužės 12 d., vakarą Palangoje per kilusį konfliktą neblaivi moteris peiliu sužalojo vyrą.


Sausio 5-ąją, sekmadienį, į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi moteris, kuri teigė, jog buvo apgauta sukčių.


Dažnai mes svarstome, kokia ji, ta tikra moteris? Atsakymą į šį klausimą kiekvienas pateiktų savaip. Tikra moteris man – tai moteris, sugebanti priimti supanti pasaulį tokį, koks jis yra ir nesistengia jo perdaryti. Ji žino, kad gyvenimo variklis yra meilė. Puikus moteriškumo pavyzdys – Lietuvai nusipelniusi krepšinio trenerė, Palangos Sporto centro...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius