Moters kūnas po gimdymo: pokyčiai yra normalu

Palangos tiltas, 2023-11-23
Peržiūrėta
955
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotraukoje – Dr. Vytautas Jankūnas
Nuotraukoje – Dr. Vytautas Jankūnas

Nėštumas ir gimdymas yra ypatingi periodai moters ir vyro gyvenime. Visgi, moterys dažniausiai viską pergyvena kur kas jautriau, asmeniškiau. Juk ne tik būtent jose mezgasi nauja gyvybė, tačiau taip pat ir keičiasi kūnas.

Dažnai po gimdymo tikimasi, kad kūnas vėl bus toks, koks buvo. Ne tik lieknas, tačiau ir stangrus. Deja, nėštumas yra labai stipriai moters organizmą paveikiantis gyvenimo tarpsnis, tad kartais gali tekti konsultuotis su plastikos chirurgais, kad kūno linijos vėl būtų tokios, kaip iki nėštumo pradžios.

Prarandama krūtinės forma

Dr. Vytautas Jankūnas pastebi, kad krūtinės pakėlimas dažniausiai ateinamas po gimdymo. Ypač tokiu atveju, kai moteris žindė. Dažniausiai baigus žindymo kelionę – krūtinė ne tik tampa mažesnė, tačiau taip pat ir atrodo subliuškusi, praradusi savo formą. Tokiu atveju krūtų pakėlimas tampa labai naudinga procedūra, kuri gali padėti maksimaliai gerai atkurti prarastą formą ir džiaugtis krūtine kaip iki gimdymo. O pakėlimo metu taip pat gali būti įdedami ir implantai, tad krūtinė bus ne tik vėl stangri, tačiau gali būti ir didesnė.

Svarbiausia yra tartis su specialistais, kurie padeda nuspręsti, koks krūtinės korekcijos būdas tinka kiekvienai moteriai. Daugelis nori ir didinimo riebalais arba implantais, tačiau pasitarus su chirurgu yra nusprendžiama, kad užteks tik pakėlimo. Dažnai jo pakanka, kad krūtinė vėl atrodytų puikiai ir būtų elastinga.

Žinoma, kartais tikrai reikia didinimo implantais arba riebalais. Tačiau tai gana individualu ir padarius planuojamą krūtinės „planą“ – matyti, kiek ir kokių operacijų reikia, kad moteris tikrai liktų patenkinta koreguojama krūtine.

Apie riebalų nusiurbimą...

Labai dažnai po nėštumo moterys skundžiasi ne tik nukarusia krūtine, tačiau taip pat ir pertekliniu riebaliukų sluoksniu ant pilvo zonos. Galima bandyti koreguoti mitybą, sportuoti. Tai pirmiausia ir yra rekomenduojama. Tačiau jeigu su šiomis priemonėmis rezultato pasiekti nepavyksta – geras pasirinkimas yra riebalų nusiurbimas. Tiesa, būtina atkreipti dėmesį į tai, kad riebalų nusiurbimas yra korekcinė procedūra, o ne svorio mažinimo.

Plastikos chirurgas V. Jankūnas riebalų nusiurbimo operacijas atlieka naudodamas „Euromi Lipomatic“ sistemą. Esminis jos privalumas yra tai, kad nusiurbus riebalus – oda susitraukia labai greitai, nelieka nukarusios odos. Tiesa, plastikos chirurgas taip pat primena, jog šios procedūros metu maksimaliai gali būti nusiurbta  apie 2,5 kg riebalų. Taigi, manantys, jog liposakcija gali padėti atsikratyti didelio antsvorio – neturėtų puoselėti tokių iliuzijų.

Plačiau apie krūtinės pakėlimą arba riebalų nusiurbimą galite skaityti https://www.plastikoschirurgai.lt/.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nėštumas ir gimdymas yra ypatingi periodai moters ir vyro gyvenime. Visgi, moterys dažniausiai viską pergyvena kur kas jautriau, asmeniškiau. Juk ne tik būtent jose mezgasi nauja gyvybė, tačiau taip pat ir keičiasi kūnas.


Palangoje namuose rastas moters kūnas.


Miške Palangoje rastas vyro kūnas. Įtariama savižudybė.


Palangoje renovuojamame pastate rastas žmogaus kūnas.


Penktadienio pavakare Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams buvo pranešta apie Palangoje iš jūros ištrauktą nebegyvos moters (g.1972 m.) kūną.


Trečiadienį, sausio 19-ąją, Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, jog Palangos paplūdimyje aptiktas mirusios moters kūnas.


Šeštadienį, liepos 17 d., iš Baltijos jūros ištrauktas vyro kūnas.


Balandžio 12 d., apie 18.21 val. Palangoje, Ligoninės g., miške, rastas mirusios 1953 m. gimusios moters kūnas. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Policija informavo, kad pirmadienį, rugpjūčio 10 d., apie 17.33 val., Palangos paplūdimyje, ties Nemirseta, rastas, galimai, nuskendusio, 1993 m. gimusio vyro kūnas. Pirminiais duomenimis, mirusiojo kūnas be smurto požymių


Praėjusio antradienio popietę prie Vytauto g. 170 stūksančio apleisto buvusių fizioterapijos gydyklų pastato, kurio angas, kiek jos bebūtų užkalamos, nuolat „prasikrapšto“ tiek neturintieji kur gyventi, tiek „smalsus“ Palangos jaunimas, rastas mirusios moters kūnas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius