Moters spiegimas prie Palangos paplūdimio privertė atsisukti: gamtos fotografas paaiškino, kas čia ir ar pavojinga žmogui

Palangos tiltas, 2025-07-10
Peržiūrėta
494
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Moteris Palangoje pamatė keistą gyvį, gamtos fotografas Marius Čepulis paaiškino, kas tai. FOTO: JUSTINA ASAKAVIČIŪTĖ | DELFI
Moteris Palangoje pamatė keistą gyvį, gamtos fotografas Marius Čepulis paaiškino, kas tai. FOTO: JUSTINA ASAKAVIČIŪTĖ | DELFI

Platus miško takas veda į Palangos pliažą. Čia pašonėje raudonuoja žemuogės, iš takelio išklysti vilioja mėlynės. Tik štai vienai praeivei antradienį keliaujant šiuo taku, jau nesinorėjo nei uogų, nei grybų. Moteris taip suspigo, kad sustojau ir atsigręžiau pažiūrėti, kas išprovokavo šią aukštą natą. 

„Gyvatė“, – trypčioja išsigandusi moteris ir tada jau prikausto aplinkinių smalsumą. Netikėtumo faktorius, kai tau šalia kojų kažkas sušmėžuoja, kaip reikiant išgąsdintų kiekvieną, tačiau praėjus pirminiam išgąsčiui moteriškė atsitraukia nuo pabaisos ir mes apspintame žiūrėti.

Netrukus prasideda spėlionės. Visi kaip mantrą kartoja tą patį – tikrai ne žaltys, nes nėra geltonų „auselių“. Ties tuo, kad ne žaltys, lyg ir visi sutariame. Daugiausiai pasisakančių už gyvatę, tik kokia? Angis lyg turėtų būti tamsesnė. Vienas vyriškis prilinksta prie gyvio, tada atsisuka į savo žmoną (pagal juokelio pobūdį leidžiu sau spėti, kad tai žmona) ir sako „čia tavo sesuo“. Už šitą pokštą galimai atsiėmė namuose, o mes toliau spėliojame, ką matom.

Gyvis tuo tarpu šildosi saulėje, kaišioja savo skeltą liežuvį ir mintyse gal net juokiasi iš mūsų neišmanymo. Praeivis jau tariasi su Chat GPT, kuris jam patikina, kad jei gyvis kaišioja trikampėliais užsibaigiantį liežuvį – tai šimtu procentų gyvatė. Būtent šitas dirbtinio intelekto nuosprendis labiausiai ir suerzino vėliau mano pakalbintą gamtos fotografą Marių Čepulį. „Tuoj ir užpakalio žmonės nemokės nusivalyt be ChatGPT“, – griežtai sako gamtos žinovas ir išsklaido bet kokias mūsų spėliones dėl to, kokį gyvį čia matome. 

„Čia yra gluodenas. Visiškai nepavojingas, nieko negali padaryti žmogui. Tai tiesiog bekojis driežas. Sliekas tiek pat pavojingas kiek šitas gluodenas“, – tikina M. Čepulis.

Kad jau kaišiojamas „gyvatiškas“ liežuvis suklaidino gyvį stebėjusius smalsuolius, gamtos fotografas paaiškina ir šitą detalę: „Jeigu karvė kaišioja liežuvį – ji nėra arklys. Driežas kaišioja liežuvį, visos gyvatės kaišioja liežuvį, angys, žalčiai. Jie kaišioja liežuvį, nes tai – uoslės organas, su juo užuodžia“, – paaiškina gamtos žinovas. 

O aš tą patį antradienį, praėjusi visus sudominusį gluodeną, patraukiu į kopas, kur vos įėjusi pamatau dar egzotikos – iš po krūmo į mane stebeilija kitas, jau akivaizdžios driežo išvaizdos, bet neregėto grožio ir ryškumo ponulis. Šalia jo saulėje dūksta ir kitas, pilkas draugelis.

Stebiuosi, o kartu ir džiaugiuosi, kad mūsų Palangoje, nenuklydus į miškų tankmes, čia pat paplūdimio prieigose ir laukan išėjus vos valandai, galima tiek gyvasties pamatyti. Belieka pavydžiai įsivaizduoti, ko prisižiūri tie, kurie į pajūrį atvyksta ne dirbi, o tyrinėti gamtos nuo ryto iki vėlyvo vakaro.

 

„Delfi“ turinio projektų vadovės pavaduotoja Justina Asakavičiūtė

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Platus miško takas veda į Palangos pliažą. Čia pašonėje raudonuoja žemuogės, iš takelio išklysti vilioja mėlynės.


Lapkričio 22 d. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi charizmatiškasis fotografas, gamtininkas Marius Čepulis. 


Atšalus orams ant vandens telkinių pradėjo formuotis ledas. Šiuo metu ledas nėra saugus, ant jo lipti dar yra pavojinga, nes ledas dar gerai nėra susiformavęs. 


Prieš fotografo Aldo Kazlausko objektyvą yra tekę atsidurti ne vienam Palangos kurorte apsilankiusiam ar gyvenančiam žmogui. 


Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikai, tėvai ir visa bendruomenė vykdė prevencinę programą  “Sveikas aš, sveikas tu - būkime sveiki kartu“. Jai įgyvendinti buvo skirtas Palangos m. savivaldybės finansavimas. Visos programos metu buvo numatytos veiklos, į kurias aktyviai įsitraukė ne tik įstaigos vaikai, tėvai, bendruomenės nariai, bet ir socialiniai partneriai, šalies...


Tokio interviu gyvenime dar niekados neturėjau – Jonas Staselis, žinomas Vilniaus fotografas, iškeitęs Vilniaus šurmulį į ramybę Neringoje, atsakė į „Lietuvos pajūrio“, laikraščio „Palangos tiltas“, klausimus mindamas dviračio pedalus iš Nidos į Preilą. „Čia kelias – toks ramus ir lygus, kad galime visą valandą plepėti. Aš – su ausinukais“, – sakė Jonas, mano žurnalistikos studijų kursiokas.


Nors Palangos dušinių pastato Meilės alėjoje, kuris panašus į didelį gyvenamą namą, savininkės advokatas nepageidavo piketuotojų prie nami, būrelio dalyvių ir smalsuolių tai praėjusį penktadienį, gegužės 12 d., nesulaikė.


Šventosios paplūdimio pusės kilometro ruožas šiomis dienomis labiau primena svetimos planetos panoramą – gamtos stichija į krantą „išspjovė“ tonas dumblo ir kitų biologinių sąnašų, kurios, pašvinkusios, vienus Šventosios poilsiautojus gena tolyn, o drąsiausius vilioja – dvoko nebijantys gintarautojai tvirtina, kad Baltija...


Palangos miesto savivaldybės Taryba jau įpusėjo kadenciją. Jau mažiau kaip po dvejų metų įvyks kiti savivaldos rinkimai. Kokia Tarybos pusiaukelė yra jos lyderiui, merui Šarūnui Vaitkui? Kokias naujas, kurortą galinčias garsinti idėjas brandina miesto vadovas? Ar pavyks jam išlaikyti didelį palangiškių pasitikėjimą iki kitų rinkimų?


Valdantieji planavo, kad dar ši Tarybos kadencija patvirtins paplūdimio tvarkymo ir viešųjų vietų išdėstymo schemą, bet, regis, išeis šnipštas. Vieša paslaptis, kad valdantieji norėtų dar iki savivaldos rinkimų surengti konkursus „restoraninėms“ vietoms paplūdimyje užimti. Bet valdančiųjų siekius žlugdo pernelyg didelė kritika pateiktai schemai, net iš savųjų tarpo – praėjusiame Tarybos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius