Naftininkų norai Šventojoje kainuotų 100 milijonų litų

Palangos tiltas, 2011-10-13
Peržiūrėta
276
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naftininkų norai Šventojoje kainuotų 100 milijonų litų

AB "Orlen Lietuva" dėl dviejų vilkikų pageidautų atstatomame Šventosios uoste didesnio gylio, ir tai kainuotų papildomai 100 mln. Lt.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos direktorės Šventosios uostui Airidos Čėsnienės teigimu, AB "Orlen Lietuva" pageidauja, kad dėl dviejų jos vilkikų gylis Šventosios uosto vidinėje akvatorijoje būtų 7-8 m, o išorinėje - 9 m. Pagal numatomą įgyvendinti didįjį Šventosios uosto atstatymo projektą vidinėje akvatorijoje planuojamas 6 m gylis, o išorinėje - 7 m. Atstačius Šventosios uostą jis galės priimti apie 500 laivų.

Klaipėdos uosto kapitonas siūlo apriboti vilkikų įplaukimą į Šventosios uostą esant prastoms oro sąlygoms. Nors vilkikų grimzlė - 5,8 m, tačiau esant bangavimui šiems specifiniams laivams būtina didesnė gylio atsarga po kiliu.

Preliminariais skaičiavimais, didysis Šventosios uosto atstatymo projektas, kurį planuojama įgyvendinti 2016 metais, kainuotų 53 mln. eurų (apie 180 mln. Lt). Pinigai tam - apie 150 mln. Lt - jau buvo numatyti, tačiau kadangi Šventosios uosto reikalai nejudėjo į priekį, buvo atiduoti keliams remontuoi. Beje, šiam projektui tikimasi gauti Europos Sąjungos lėšų. Pasak A. Čėsnienės, preliminariais apskaičiavimais, didesnis nei planuojamas gylis Šventosios uoste kainuotų papildomai dar 100 mln. Lt. Tikimasi, kad detaliojo Šventosios uosto plano rengėjai, išanalizavę tokį "Orlen Lietuva" pasiūlymą, nuspręs, kad jis nėra pagrįstas ekonominiu požiūriu. Detaliojo plano koncepcija Palangos savivaldybėje turėtų būti svarstoma lapkričio 3 d.

Mažasis etapas - daugybė problemų

Apie mažąjį Šventosios uosto atstatymo etapą ir uosto įplaukos kanalo gilinimą iki 3 metrų, apie tai, kad po Šventosios uostelio atidarymo šiemet birželį įplaukos kanalas buvo užneštas smėliu ir kad po to buvo tęsiami jo valymo darbai, spaudoje rašyta labai plačiai. Rugpjūtį po Uosto direkcijos atliktų batimetrinių matavimų paaiškėjo, kad Latvijos kompanija BGS atlikusi valymo darbus po užnešimo ne visur pasiekė projektinį gylį. Tad rugsėjį BGS vėl vykdė darbus Šventojoje. Šį kartą latviai neatlygintinai turėjo iškasti 1200 kubinių metrų grunto. Spalio 6 d. jie baigė darbus, tačiau dėl blogų oro sąlygų nebuvo galima atlikti batimetrinių matavimų.

Rugsėjo 23 d. susisiekimo ministras patvirtino Šventosios uosto rinkliavas. Nors žvejams rinkliavos sumažintos 80 proc. ir iki 6 m ilgio laivelio laikymas uostelyje mėnesį kainuoja tik 50 Lt, jiems ir tai atrodo per daug, nes esą uoste nėra įrengta infrastruktūra. Pasak A. Čėsnienės, šiuo atveju painiojamos dvi sąvokos. Uosto direkcija turi įrengti infrastruktūrą, kuriai priskiriamas laivybos kanalas ir krantinės. O suprastruktūra - kranai, pakėlimo įrenginiai - tai jau pačių žvejų reikalas.

 

 

„Vakarų ekspresas“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Įveikus visas kliūtis, penktadienį Palangoje buvo duotas startas naujos miesto autobusų stoties ir prekybos centro statyboms. Investuotojas UAB „Palanga properties“ ir darbų rangovas „Vikstata“ pažadėjo, kad kompleksas iškils metų pabaigoje – planuojama, lapkritį. Į projektą bus investuota per 15 milijonų litų. Statybos darbų pradžios ceremonijoje...


AB "Orlen Lietuva" dėl dviejų vilkikų pageidautų atstatomame Šventosios uoste didesnio gylio, ir tai kainuotų papildomai 100 mln. Lt.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius