Namus pajūryje įsigijo dar viena Lietuvos įžymybė: tobula vieta, o geresnių kaimynų neįsivaizduoju

Palangos tiltas, 2022-08-22
Peržiūrėta
1438
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lukas Gricius. Delfi.lt nuotr.
Lukas Gricius. Delfi.lt nuotr.

Kunigiškėse jau kitą birželį bus galima sutikti gerokai daugiau Lietuvos garsenybių, kurios kuriasi viename čia statomų kvartalų „Takas į jūrą“. Vienas žymiausių ir brangiausių šalies fotografų Lukas Gricius sako ilgai nedvejojęs prieš būtent čia įsigydamas atostogų namus: patiko ne tik pats projektas ar visi čia esantys privalumai, vyrui buvo labai svarbi ir kaimynystė bei čia gyvensianti bendruomenė. Kadangi šalia būstus įsigijo geriausi Luko draugai, neliko nė vienos priežasties jo neturėti ir pačiam.

Būstą pasirinko dėl geros investicijos

„Su Nagliu [savo vyru, taip pat fotografu, šokėju, socialinių tinklų žvaigžde Nagliu Bierancu, – aut. pastaba] sutarėme, kad vienas mūsų namus pirks Vilniuje, kitas – pajūry. Aš nupirkau pajūry. Nuo kitų metų, kai jau visiškai įsirengsime, vasaras leisime čia. Taip norisi išrūkti iš Vilniaus“, – apie savo planus kalba L. Gricius.

Fotografas prisimena, kad pirkti atostogų namus kartu su draugais kilo vieno jų bendro vakaro metu: „Nebuvo kokio nors ypatingo ieškojimo, tiesiog geri mūsų draugai Simona ir Jonas Nainiai pasidalino šiuo projektu, ir rimčiau apsvarsčius neliko abejonių, kad tai – gera investicija. Nebuvo taip, kad ilgai galvojome ar dvejojome, puikiai žinome Kunigiškes, tad viskas atrodė tinkama ir pernelyg daug klausimų nekilo.“

Paklausus, kuria kaimynyste džiaugiasi labiausiai, L. Gricius iškart įvardino dvi garsias šalies poras – jau minėtus Nainius (būstų siena bus bendra) bei Nataliją Bunkę su vyru, jie jau yra įsigiję kitus namus Kunigiškėse.

Ilsisi kitaip, nei daug kas įsivaizduoja

Paklausus, kaip jis pats įsivaizduoja savo poilsį, kai susirinks tokie kvartalo gyventojai, L. Gricius juokiasi, kad dar nelabai įsivaizduoja, bet prakalbus rimtai teigia visiškai nesijaudinantis dėl ramybės, nes ją vertina kiek kitaip.

„Mes visi esame savaitgaliais daug dirbantys žmonės, daug darbo reikalais važinėjame po Lietuvą, visiems būna įvairių renginių, o vasaromis – ypač. Ilsimės ir laisvi esame dažniau paprastomis savaitės dienomis. Tad mūsų ir grafikas kitoks, ir poilsį kitaip įsivaizduojame, nei galima pamanyti. Žinoma, kai susitinki su draugais ilgai jų nematęs, tai norisi išnaudoti laiką maksimaliai. Bet kai gyveni šalia, nėra tokios būtinybės, norisi ramybės. Aš iš esmės mėgstu ramų poilsį, nes prisibendrauju darbe“, – šypsosi fotografas.

L. Gricius sako, kad ne tik vasaromis ši vieta bus judviejų su vyru poilsio būstas, – kitais metų laikais taip pat planuoja čia ilsėtis.

Namuose – Balio stilius

„Visų šiame kvartale būstai vienodi – 45 kv. m., yra terasos, kiekvienas turi po 2 arus žemės. Kadangi mes esame draugai, pasidarysime bendrą kiemą, jo neatitversime vieni nuo kitų. Žinau, kad yra gyventojų, kurie turimas terasas nori įstiklinti, bet tai jau kiekvieno norai“, – sako fotografas.

Paklausus, ar jau žino, kaip atrodys būsto vidus, L. Gricius juokiasi viziją tikrai turintis: „Būsiu savanaudiškas savo vasaros rezidencijoje – mano būstas bus miegamasis, nes noriu namų sau, o ne draugams. O kas norės pernakvoti, galės tai padaryti ant sofos.“

Fotografas sako norintis, kad šie namai būtų mieli ir jaukūs pirmiausia jam pačiam: „Noriu Balio stiliaus namų, kur bus šviesios sienos, kuo mažiau daiktų, mažiau medžio, nors kažkiek, aišku, jo bus. Stilių puikiai įsivaizduoju, bet interjero dizainerio dar neturiu, artimiausiu metu ieškosiu, kas galėtų įgyvendinti visus tuos sprendimus, kuriuos norėčiau matyti savo atostogų namuose.“

Tuščias artimiausias paplūdimys

„Man patinka, kad tai nėra Palanga, nors Palangą tikrai mėgstu, bet artimesnę parkui pusę. Kai atvykstu, visuomet tik ten apsistoju, ten leidžiu laiką. Nemėgstu šurmulio, nemėgstu Basanavičiaus gatvės, man tokios vietos neįdomios. Bet pati Palanga man išties patinka, daug gerų restoranų atsiradę, yra ką veikti. Išties Palanga tampa geresne vieta nei Nida“, – atvirauja L. Gricius.

Fotografas vertina, kad Kunigiškėse viskas ranka pasiekiama, galima lengvai dviračiu nuvykti iki Palangos ar į kitą pusę – Šventąją: „Dviračių takas čia puikus. Dar kas man patinka, kad artimiausiame paplūdimyje nėra daug žmonių, nes tai – ne pagrindinis Kunigiškių paplūdimys, kuriame kasmet tik daugėja žmonių. Labai vertinu privatumą, man tas svarbu, ir čia tai turėsiu. Visi mūsų namukai yra paskutiniai, mūsų niekas neužstatys. Tuo džiaugiamės, kaip ir tuo, kad čia tikrai bus gera bendraminčių bendruomenė, baseinas, net ir kavinė, netgi bus galima neišeiti iš namų. Turėsime savo oazę, kur galėsime ilsėtis, daryti barbekiu, bendrauti su draugais ir gerai leisti vasaras. Toks ir buvo planas, investuojant į šį būstą.“

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Senai pastebėta, kad apie padėtį Palangos nekilnojamo turto (NT) sektoriuje dažnai kalba tikri ir tariami ekspertai, kurie Palangoje lankosi vienąkart per metus – vasarą. „Palangos tiltas“ paprašė dvejų žinomų kurorto brokerių – Reginos Lingės, vienos iš Palangos NT agentūros įkūrėjos, ir Romo Permino, brokerio iš 011 nekilnojamo turto agentūros, atsakyti į šiuos klausimus. Skaitykite...


Poilsio namus „9 bangos“ Palangoje, šalia Tiškevičiaus rūmų parko, už 4,27 mln. eurų įsigijo nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Velocia“, rodo Registrų centro duomenys.


Daugiau kaip du dešimtmečius pramogų pasaulyje besisukantis Saugirdas Vaitulionis (40 m.) tikina, kad sekėjų skaičius socialiniuose tinkluose ne visuomet atspindi iš tiesų kuriamą ir daromą įtaką.


Daug kas klausia – kurio iš jūsų mintis buvo įsigyti sodybą pajūryje?


Kunigiškėse jau kitą birželį bus galima sutikti gerokai daugiau Lietuvos garsenybių, kurios kuriasi viename čia statomų kvartalų „Takas į jūrą“.


Dainininkė Natalija Bunkė nusprendė parduoti savo vasaros rezidencija tapusius namus pajūryje.


Kartu su atbundančia gamta į kiekvienus namus pasibeldžia viena iš gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos.


Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. NT plėtros bendrovė „Realco“ atkreipia dėmesį į naują tendenciją – atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.


Yla vis tiek išlenda iš maišo. Taip būtų galima pavadinti skandalą pajūryje, Palangoje. Iš pradžių valstybė už 574 000 eurų parduoda įspūdingą objektą, o po dvejų metų jis jau nuperkamas už daugiau kaip 2 mln. eurų. Pirkėjas – žinomo politiko sūnus. 


Viena garsiausių Lietuvos dainininkių – Natalija Bunkė galėtų pasigirti daugeliu dalykų. Vasarą N. Bunkė surengė savo koncertinį turą aplink Lietuvą, kur rinkosi tūkstančiai jos gerbėjų. Pasaulį užklupus pandemijai, garsi moteris sukūrė naują verslą – elektroninę parduotuvę, kuri tapo viena sėkmingiausių jos verslo idėjų. Naujaisiais metais žinoma moteris nusprendė įgyvendinti dar...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius