Palangos nemėgęs Saugirdas Vaitulionis su bičiuliais ten įsigijo namus: „Būsime priversti susitikinėti“

Palangos tiltas, 2022-09-12
Peržiūrėta
1633
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Daugiau kaip du dešimtmečius pramogų pasaulyje besisukantis komunikacijos specialistas, renginių organizatorius ir žurnalo vyrams „L’Officiel Hommes“ redaktorius Saugirdas Vaitulionis (40 m.) tikina, kad sekėjų skaičius socialiniuose tinkluose ne visuomet atspindi iš tiesų kuriamą ir daromą įtaką.

Vasarai skaičiuojant paskutinius savaitgalius S.Vaitulionis ilsėjosi Palangoje. Neseniai vyras ryžosi išskirtiniam pirkiniui ir šiame kurorte įsigijo atostogų būstą, kuris leis prie jūros praleisti dar daugiau laiko.

Ironiška, kad ne taip seniai šio miesto, kaip sako pats Saugirdas, jis katastrofiškai nemėgo. 

„Neslėpsiu, aš Palangos nekenčiau, bet per pastaruosius penkerius metus ji labai užaugo kaip kurortas, o ta dalis nuo J.Basanavičiaus gatvės link Birutės parko man yra fantastinė, – „Lietuvos ryto“ TV laidoje „Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu“ pasakojo vyras. – Kunigiškiuose po truputį jau dygsta įsigytas namas, kur su draugais būsime kaimynai.

Išėjo labai puikus ir juokingas projektas: juokaujame, kad nebe namus, o gatves perkame. Per karantiną, kai sustojo renginių pasaulis, atsirado daugiau laiko draugams, tačiau dabar vėl retai matomės, todėl kai turėsime bendrus namus, būsime priversti susitikinėti. 

Ir dar vienas svarbus aspektas – geri kaimynai yra vertybė, o blogi – tragedija.“ 

Saugirdo gerų atostogų receptas – gera kompanija. Jis nesupranta tų, kurie keliauja vieni, atsivertinėja, valo karmą, ieško savęs – jis to nemoka, jam reikia kompanijos.

Tačiau kol atostogoms skirtas būstas dar statomas, Saugirdas poilsio minutes leido sanatorijoje „Gradiali“.

„Kiek gėdinga, kad jau rugpjūčio pabaiga, o aš pirmą kartą šią vasarą atvažiavau prie jūros, todėl šiandien rytą vietoj pusryčių pradėjau nuo masažo. 

Paprastai stengiuosi suderinti darbą ir poilsį, nes nuvarytus arklius nušauna“, – aiškino Saugirdas. 

Namų kvapus kuriantis, įspūdingus renginius organizuojantis, mados žurnalą redaguojantis ir dar daug kitos veiklos turintis vyras tikino, kad nesibaimina sunkaus ir nuolatinio darbo.

Vis dėlto arčiausiai širdies jam – namų kvapai. Apie šio pomėgio pradžią jis taip pasakojo: 

„Prieš kelerius metus feisbuke gavau Pauliaus Vaitulionio žinutę. Jis rašė, kad turi nedidelę šeimos įmonę, kuriančią namų kvapus, kvapiąsias žvakes. Jis norėjo reklamos ir pridūrė: „Jeigu nesudomins produkcija, gal padarys įtaką pavardė?“ Mintyse nusijuokiau, bet pagalvojau: Vaitulionis juk negali būti blogai.

Pradėjome bendrauti, susidraugavome, o tada prasidėjo karantinas, aš nuskridau pas juos į Tenerifę ir apsisprendėme: darome! Iš pradžių baiminausi: kodėl kas nors turėtų pirkti Saugirdo kvapą? Bet su parfumere Greta dirbome ir pirmuosius du kvapus sukūrėme dar Tenerifėje – vieną per pirmąjį karantiną, kitą – per antrąjį. Tik trečiąjį sukūrėme jau Lietuvoje. 

Ir netikėtai viskas pasileido kaip sniego gniūžtė – pamačiau, kad žmonėms patinka. Džiaugiuosi, kad mano kvapai gyvena, randa vietą kitų žmonių namuose, nes kaskart kuriu kaip sau.

Prieš paleisdamas kvapus į pasaulį porą mėnesių su jais gyvenu savo namuose ir tikrinu, ar jie teikia tą emociją, kurios noriu. Manau, kad namai – tai vieta, kurioje turime jausti jaukiai, saugiai, gerai.“

Kad ir kokia miela Saugirdui ši veikla, ji tėra dalis jo darbų paveikslo. Vyras jau du dešimtmečius dirba pramogų pasaulyje, tad puikiai išmano ne tik fasadinę įžymybių gyvenimo pusę, bet ir užkulisius. 

Koks šiandienis Lietuvos pramogų pasaulis žiūrint Saugirdo akimis – susireikšminęs, pasipūtęs, paprastas? 

„Manau, kad susireikšminęs yra internetinis pasaulis. Socialiniai tinklai pakeitė žaidimo taisykles. 

Seniau turėjome žvaigždes, kurios žiba nuo žurnalų viršelių ar laidose ir buvo tokios tolimos, sunkiai pasiekiamos, o socialiniai tinklai žinomus žmones labai priartino prie paprastų.

Išties nepelnytai pasipūtusios yra instagramo žvaigždės. Kalbu ne apie didžiojo kalibro žvaigždes, turinčias šimtus tūkstančių sekėjų, bet mergaites su asmenukėmis. 

Kuo žmogaus statusas svaresnis, tuo jis būna paprastesnis, nes jam nereikia įrodinėti savo statuso. O kai žmogus neturi kuo daugiau pasigirti, išskyrus asmenukes iš tualeto, tai ir pučiasi: „Žiūrėkit, žiūrėkit, aš su karūna“, nes tik tiek ir tegali pasakyti, nors visi žino, kad tos karūnos nėra. 

Sekėjų skaičius visiškai neatspindi žmogaus daromos įtakos. Gali žiūrėti į gražius paveiksliukus, bet ar tau įdomu, ką tas žmogus sako? Dažniausiai ne. 

Yra žmonių, kurie sekami, nes turi gražių nuotraukų, ir yra tų, kurie sekami, nes turi ką pasakyti. Manau, kad geriau būti tuo, kuris sekamas, nes turi ką pasakyti“, – nuomone dalijosi Saugirdas.

Antra vertus, jis neslėpė, kad ir pats persirgo vadinamąja žvaigždžių liga, bet tai buvo daug anksčiau, nei tapo visiems žinomas. 

„Manau, kad absoliučiai visi, kurie yra išlindę į viešumą, visada pereina žvaigždžių ligos etapą. Dažniausiai ji pasireiškia tuomet, kai visiškai nėra dėl ko. Mane tai užklupo, kai dirbau dar Panevėžio televizijoje ir kartą per savaitę mane per ją parodydavo, nes vedžiau laidą jaunimui. 

Jaučiausi tokia žvaigždė Panevėžyje! Dabar tai atrodo taip kvaila“, – prisipažino buvęs panevėžietis. 

Nors žvaigždžių liga 40-metis vyras teigė persirgęs dar jaunystėje, aplinkiniams kartais atrodo, kad jis tebėra susireikšminęs – nuolat kandžiai pasisako, atkreipia į save dėmesį replikomis, garsiu juoku. Tačiau jis pats nuomonės turėjimo nesulygina su susireikšminimu.

„Diplomatija yra puiku, jos dažnai prireikia, tačiau kartais daiktus reikia vadinti tikraisiais vardais. 

Seniau, prieš kokius penkerius šešerius metus, maniau, kad kvailiui reikia pasakyti, kad jis kvailys, nes jis nesupras, jei jam to nepasakysi. Bet ilgainiui pavargau įrodinėti žmonėms elementarius dalykus, kad ugnis karšta ar vanduo šlapias, – gaila tam laiko. Nebenoriu veltis į jokias bereikšmes batalijas, aiškintis ką nors su interneto komentatoriais. Matyt, artėja senatvė – numoju ranka: „Duok kvailiui kelią“, – savo poziciją išdėstė komunikacijos specialistas. 

Savo nuomone socialinėje erdvėje besidalijantis S.Vaitulionis irgi yra subūręs tūkstančius sekėjų, kurie mano žinantys apie jį viską: ką valgo, kokiuose pataluose miega, su kuo leidžia laiką, kur atostogauja ir kokios gėlės žydi jo terasoje. Tačiau pats Saugirdas sakė, kad tai tėra iliuzija, mat kasdieninio gyvenimo akimirkomis dalijasi tik tiek, kiek pats to nori.

„Pažįstu žmonių, kurie iš „Instagram“ pasidarė milijoninius pelnus, bet dėl to reikia labai daug dirbti. Man tai niekada nebuvo darbas, jame dalijuosi savo kasdienybe tuomet, kai pats tą noriu daryti. Ilgainiui supratau, kad turiu pats spręsti, kiek noriu įsileisti svetimus žmones į savo gyvenimą“, – viešumo ribas nubrėžė žinomas vyras.

S.Vaitulionį galima vadinti sėkmės lydimu žmogumi. Kad ir ką darytų, jam viskas pavyksta: į renginius veržiasi publika, namų kvapai patinka žmonėms, socialiniuose tinkluose jį stebi būrys sekėjų. 

Tačiau paklaustas, kaip tai pasiekia, jis atsakė paprastai: „Nėra reikalo išradinėti dviračio, niekam nepasakysiu stebuklingo recepto: juodas darbas, ir tiek žinių. Reikia arti, labai daug arti! Kad sukurtum ką nors gera, reikia įdėti daug pastangų.“ 

Parengė Eleonora Bačytė 

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulius Skvernelis, buvęs šalies premjeras, dabar – opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas, drasko kadenciją baigiančią TS-LKD ir liberalų vyriausybę į skutus dėl daug ko, taip pat ir dėl jos požiūrio į Šventosios uosto atstatymą. „Esame jūrinė valstybė, tačiau, deja, šiai konservatorių ir liberalų valdžiai taip neatrodome, nors Šventosios uostas turi didelę valstybinę...


Palangiškio Adolfo Sendrausko sunku nepastebėti. Dažniausiai su šaulio uniforma – ponas Adolfas yra Klaipėdos apskrities Jūros šaulių trečiosios rinktinės Palangos šaulių šeštosios kuopos vadas – „sukasi“ kurorto renginiuose, o kai užtrauks dainą Palangos Jūros šaulių vyrų chore, tai, rodos, sienos dreba.


Poilsio namus „9 bangos“ Palangoje, šalia Tiškevičiaus rūmų parko, už 4,27 mln. eurų įsigijo nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Velocia“, rodo Registrų centro duomenys.


Daugiau kaip du dešimtmečius pramogų pasaulyje besisukantis Saugirdas Vaitulionis (40 m.) tikina, kad sekėjų skaičius socialiniuose tinkluose ne visuomet atspindi iš tiesų kuriamą ir daromą įtaką.


Daug kas klausia – kurio iš jūsų mintis buvo įsigyti sodybą pajūryje?


Viena garsiausių Lietuvos dainininkių – Natalija Bunkė galėtų pasigirti daugeliu dalykų. Vasarą N. Bunkė surengė savo koncertinį turą aplink Lietuvą, kur rinkosi tūkstančiai jos gerbėjų. Pasaulį užklupus pandemijai, garsi moteris sukūrė naują verslą – elektroninę parduotuvę, kuri tapo viena sėkmingiausių jos verslo idėjų. Naujaisiais metais žinoma moteris nusprendė įgyvendinti dar...


Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


„Orion“ bendrovė įsigijo Palangos aplinkkelio projektą

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 08 | Rubrika: Miestas

Investicijų valdymo įmonės „Orion Asset Management“ bendrovė įsigijo viešosios ir privačiosios partnerystės projekto – Palangos aplinkkelio valdytoją. Tai BNS patvirtino „Orion Infrastructure Fund“ valdytojas Andrius Baranauskas. Anot jo, sandorio suma neskelbiama, o sandoris įvyko rudenį. „Tikslas yra įgyvendinti „Orion Infrastructure...


Palangos miesto savivaldybė šiemet, kaip ir pernai, įsigijo penkis socialinius būstus. Palyginti su ankstesniais metais, tai – ženkliai didesni skaičiai, reiškiantys, kad Savivaldybė galės labiau padėti socialiai pažeidžiamiems, pagalbos prašantiems palangiškiams.


Palangiškių ir kurorto svečių saugumu besirūpinanti VšĮ „Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotis“ įsigijo naują intensyvios terapijos automobilį „Nissan Navara“. Automobilio vertė be įrangos – 80 tūkst. eurų, įranga kainavo dar apie 45 tūkst. eurų. Naujasis automobilis dirbs Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius