Nauja Palangos sporto arena sugundė Vilniaus verslininką įsigyti „Palangos“ komandą

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-08-18
Peržiūrėta
884
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nauja Palangos sporto arena sugundė Vilniaus verslininką įsigyti „Palangos“ komandą

Pastatyta universali sporto salė, kurioje Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynes ketina žaisti reprezentacinė miesto krepšinio komanda „Palanga“, o 46-erių metų verslininkas iš Vilniaus Arūnas Vaitulionis, perėmęs krepšinio klubo vairą, neslepia, būtent tai ir nulėmė jo pasiryžimą investuoti į krepšinį kurorte. „Tikiuosi, kad į „Palangos“ rungtynes naujoje arenoje atvyks apie pusę tūkstančio ir daugiau žiūrovų. Skatinsime juos įsigyti sezono rungtynių paketus. Įsitikinęs, kad padedant rėmėjams ir savivaldybei, komanda visiems padovanos daug gražių akimirkų ir garsins miestą“ – „Palangos tiltui“ sakė naujasis komandos savininkas.

– Kaip ir kodėl pasiryžote įsigyti „Palangos“ krepšinio klubą?

– Šiuo metu gyvenu Vilniuje, bet matau perspektyvą: Palangai turint gražią naują areną, gerėjant kurorte visai infrastruktūrai, matau dideles galimybes Palangoje sukurti stiprią, įdomią krepšinio komandą, galinčią siekti didelių tikslų. Tokiai investicijai turiu galimybių – lėšų, mano šeima palaikė mano apsisprendimą imtis tokios atsakomybės. Tiesą pasakius, net ketiname su šeima keltis gyventi į Palangą. Iki šiol tik poilsiaudavome čia. Esu kilęs iš Dzūkijos, Alytaus.

Palanga jau turi stiprias krepšinio tradicijas. Tik gaila, kad klubas iškrito iš LKL, bet viltis į ją grįžti, tikiu, galima atgaivinti.

– Išlaikyti pusiau profesionalų sporto klubą – nepigus malonumas, įmanomas toli gražu ne kiekvienai kišenei. Kas jums sukrovė kapitalą?

– Patikėkite, įsigyti Lietuvoje komandą, ypač žaidžiančią Nacionalinėje krepšinio lygoje, nereikia turėti „kosminių“ pinigų ir milžiniškų investicijų. Bet, žinoma, be tam tikrų investicijų, kurios atkeliautų ne iš vienos kišenės, reikia.

Galiu atskleisti, kad sandorio vertė – penkiaženklė.

Aš – verslininkas: turiu keletą puikiai gyvuojančių įmonių, kai kurių jų pagrindinė veiklos sritis yra susijusi su sportu. Konkrečiai kalbant, esu UAB „Vaitra“ direktorius, įmonė verčiasi prekyba sportine apranga ir inventoriumi, atstovaujame Lietuvoje vokiečių bendrovei „Erima“. Ši bendrovė – gan žinoma sportinės aprangos ir inventoriaus gamintoja, turinti atstovybes ir kitose Baltijos valstybėse, taip pat Baltarusijoje.

– Ką jums parodė klubo finansinė analizė? Neabejoju, kad kaip patyręs verslininkas, nuodugniai pasižiūrėjote, kur dėsite savo pinigus...

– Iš esmės kalbant, visi tie, kaip jūs sakote, finansiniai popieriai man net nebuvo tiek svarbūs. Juk visą laiką komanda buvo, kaip sakau, „išsimėčiusi“ – žaidė net namų rungtynes įvairiose arenose, nebuvo stabilumo ir suinteresuotumo į ją investuoti. Aš pasiryžęs komandą ir klubą kurti nuo „balto lapo“ – juk iš esmės Palangos krepšinio klubas gimsta dabar. Nors Palanga – mažas miestas, kuriame nėra didelės pramonės, bet tikiu, kad turint naują areną, galima sėkmingai išvystyti krepšinio klubo veiklą.

Bet labai noriu pabrėžti vieną dalyką: norėčiau, kad naujoji komanda būtų visų – miesto, miestelėno, visų čia besiverčiančių didesniu ar mažesniu verslu.

Tai būtina, kad komanda būtų stipri. Palanga – ne Kaunas ar Vilnius, kur geriausios komandos turi vieną ar kelis itin stiprius rėmėjus, tad kartoju: „Palanga“ – visų komanda.

Man geriausia investicijos grąža ir bus, kai komanda bus visų.

– Ar sakote, kad nesieksite, kad klubas dirbtų pelningai?

– Atvirai sakau, kad kokio nors pelno iš krepšinio klubo nesitikiu. Mano tikslas, kartoju, suburti visus, norinčius ir galinčius prisidėti prie gražaus tikslo: kad miestas turėtų stiprią, stabiliai žaidžiančią ir savo žaidimu ir veikla žiūrovus į naująją sporto areną viliojančią krepšinio komandą.

Žinoma, kai, kaip sakau, „sudėliosime“ visus dalykus į vieną veikiantį mechanizmą, ateityje galbūt mąstysiu ir apie pelno siekiantį klubą.

– Kiek lėšų reikės komandai išlaikyti naujajame sezone?

– Suburti ir išlaikyti stipriai komandai, žaidžiančiai NKL ir siekiančiai žaisti finaliniame ketvirtuke reikia apie 300 tūkstančių litų. Be abejo, praėjusiais metais NKL buvo komandų ir su didesniais biudžetais, bet tai nereiškia, kad jos visos pakliuvo tarp keturių geriausiųjų...

– Ar galite atskleisti, kiek ir iš kokių šaltinių tikitės surinkti tiek pinigų?

– Jau turime kai kuriuos preliminarius susitarimus dėl finansavimo įsipareigojimų. Žinoma, kol jie dar nepasirašyti, negaliu, aišku, atskleisti visų detalių.

Yra ir daug rodančių susidomėjimą galimybe prisidėti prie klubo veiklos, bet laukia dar nemažai susitikimų ir pokalbių, kad tas susidomėjimas virstų į konkrečius įsipareigojimus.

Noriu patikinti, kad sieksime suburti pajėgią ir konkurencingą komandą.

Palangos „Palanga“ jau yra registruota žaisti NKL 2014–2015 metų sezone.

– Ar jums stojus prie klubo vairo, pasikeis ir komandos pavadinimas?

– Ne, nesikeis. Bus Palangos „Palanga“. Turime miesto sutikimą komandos pavadinime vartoti miesto pavadinimą.

– Kas bus kiti „Palangos“ bendrasavininkai?

– Kol kas esu aš vienas toks. Ir klubo dalininkas, ir direktorius.

– Ar miesto savivaldybė bus klubo akcininkė?

– Taip, tai planuojame, turėjome pokalbių su miesto vadovais, jie nusiteikę labai geranoriškai, suvokia, kad miestui labai svarbu turėti reprezentacinę sporto komandą. Neabejoju, kad ir savivaldybė taps klubo „Palanga“ akcininke.

Teko bendrauti su meru Šarūnu Vaitkumi, Administracijos direktoriaus pavaduotoju Broniumi Martinkumi, nekart – su Tarybos nariu, miesto sporto siela Arvydu Dočkumi. Jie labai geranoriškai nusiteikę padėti klubui „Palanga“.

Bet, prieš toliau dėl to tęsiant pokalbius su miestu, pirmiausia siekiu padaryti tam tikrus, kaip aš vadinu, „namų darbus“ – sumūryti stiprius klubo pamatus, kad, eidamas į derybas su miesto vadovais, turėčiau jiems ką parodyti. Neatsakinga būtų pirmiausia varstyti jų duris ir prašyti paramos, patiems neatlikus „namų“ užduočių.

– Iki sezono starto liko nedaug laiko. Ar jau žinomas komandos treneris? Žaidėjai?

– Jau esame sukirtę rankomis su Pauliumi Bartkumi, kad jis treniruos komandą. A. Dočkus sutiko būti komandos fizinio rengimo treneris. Labai gerbiu šį žmogų: A. Dočkus – itin sportui pasišventęs žmogus.

Kalbant apie žaidėjus, žinoma, labai norėtųsi, kad komandoje žaistų kuo daugiau palangiškių. Deja, neturime tiek daug pajėgių vietinių krepšininkų. Komandoje žais palangiškis Erikas Kubilius, pakankamai aukšto lygio krepšininkas, žaidžiantis nacionalinėje jaunimo rinktinėje, kretingiškis Povilas Šakinis, rungtyniavęs ir LKL, ir NKL, klaipėdietis Deividas Arnužis, jauni palangiškiai krepšininkai Gytis Šleinius, Ernestas Bružas, Antanas Lapė. Vidurio puolėjas – 2 metrų 12 centimetrų Simonas Kymantas, žaidęs Utenos „Juventus“, Marijampolės „Sūduvoje“, LKL, bus Benas Vaitulionis, taip pat turintis rungtynių LKL patirties. Ketiname įsigyti keletą stiprių žaidėjų iš užsienio.

– Kokius tikslus komandai keliate?

– Visada keliu maksimalius tikslus sau ir kitiems. Be abejo, norėtųsi žaisti finalo ketverte. Bet tikslus komandai suformuosime, kai visi truputį vėliau atsisėsime ir sudėsime visus taškus. Turint tokią areną, be abejo, ateityje norisi žaisti ir LKL. Bandysime kuo greičiau į ją grįžti.

– Ką jau konkrečiai nuveikėte, ręsdamas klubo pamatus? Kiek klube dirbs etatinių darbuotojų? Kokius sezono paketus pasiūlysite žiūrovams?

– Itin svarbu – komandos rėmėjų tinkamas suformavimas. Man nepatinka požiūris, kai kas nors ateina pas verslininką su ištiesta ranka ir sako: „Duok pinigų, o mes tau reklamą pakabinsime...“ Žinoma, natūralu, kad visi tikisi tam tikros investicijų ir paramos grąžos, bet aš noriu visus sudominti kitu požiūriu.

Kol kas esu vienintelis klubo žmogus, bet netrukus ketinu įdarbinti ir vadybininką klube.

Komandos sėkmingam išlaikymui nereikia baisiai didelių pinigų, pakaktų, jog kiekvienas miesto verslininkas paremtų ją pagal savo kišenę.

Nė vienas miesto verslininkas, bendruomenė negalėtų, ko gero, pasakyti, kad jiems komanda nereikalinga.

– Komandos atėjimas į naują miesto areną jai suteikia ir visai naują šansą, turiu omenyje, vystant klubinę veiklą. Kaip bus vystoma krepšinio klubo „Palanga“ veikla?

– Be abejo, tam skirsime didelį dėmesį. Planuojame aktyviai dirbti su žiūrovais: siūlyti jiems sezono paketus, gaminti ir prekiauti suvenyrais. Miestelėnai netrukus pamatys tai savo akimis.

Sieksime, kad pusantro tūkstančio žiūrovų talpinančioje arenoje, trečdalis jos vietų būtų nuolat užimtos per „Palangos“ krepšinio rungtynes.

Labai tikimės konstruktyvių, gerų rezultatų iš mūsų pokalbių su savivaldybe. Pavyzdžiui, norime, kad komanda salėje galėtų treniruotis ir žaisti nemokamai.

Labai svarbu, kad tai būtų ilgalaikis projektas, tik tuomet komanda žais stabiliai ir džiugins pasiekimais.

Labai kviesčiau grįžti į klubą senuosius komandos rėmėjus, tokius kaip „Vlasava“, „Litnaglis“, „Lavila“, „Stopala“, „Palangos Juzė“, „Pušynas“ ir daugelis kitų.

Kai kurie jų galbūt yra nepelnytai užmiršti, todėl labai norėčiau su jais ir kitais, čia nepaminėtais klubo rėmėjais atnaujinti bendradarbiavimą. Vardan stipraus miesto krepšinio komandos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė verslininką, kaip įtariama, bandžiusį papirkti Neringos merą Darių Jasaitį.  Įtariamasis sulaikytas antradienį, gavus mero pranešimą, trečiadienį pranešė STT. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, papirkėjas, Panevėžio ir Šiaulių krašto verslininkas, pasiūlė Neringos merui 10 tūkst. eurų kyšį. 


Ketinate įsigyti verslo liudijimą 2017-iesiems? Patariame, kaip tai padaryti!


Palangos krepšinio klubas informuoja, kad jau nuo 2016 m. rugpjūčio mėn. 1 dienos bus galima įsigyti 2016–2017 m. krepšinio sezono abonementus. Jie galios visoms reguliaraus Nacionalinės krepšinio lygos sezono rungtynėms, kuriose žais Palangos komanda. Sirgaliams siūlome įsigyti sezono abonementus, kurių kaina – 50 eurų. Studentams, moksleiviams bei senjorams...


Šių metų balandį duris atvėrusi universalioji Palangos sporto arena tapo ne tik svarbiu objektu, pritraukiančiu sporto varžybų ir net kultūros renginių organizatorius: čia ir šalia esančiame stadione treniravosi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, Lietuvos vyrų futbolo bei Lietuvos jaunimo U-19 futbolo rinktinės, vyko festivalis „Sportas visiems“ bei Turistų...


Pastatyta universali sporto salė, kurioje Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynes ketina žaisti reprezentacinė miesto krepšinio komanda „Palanga“, o 46-erių metų verslininkas iš Vilniaus Arūnas Vaitulionis, perėmęs krepšinio klubo vairą, neslepia, būtent tai ir nulėmė jo pasiryžimą investuoti į krepšinį kurorte. „Tikiuosi, kad į...


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


„Jeigu išties būtų galima įgyvendinti tai, ką siūlo investuotojai, Palanga tikrai nušluostytų nosį Druskininkams“, – juokavo Palangos miesto tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos vadovai, trečiadienio vakarą besirinkdami į sporto ir rekreacijos centro Palangoje, sąlyginiu adresu Klaipėdos pl. 34, detaliojo plano koncepcijos pristatymą.


Važiuojant į Šventąją, nuo šiol degalų – ir dyzelino, ir dujų, ir įvairių rūšių benzino – bus galima įsigyti visą parą, adresu Miško takas 10b, įvažiuojant į Šventąją. Ir ne tik: UAB „Šventosios investicija“ steigėjai Rimvydas Grikšas ir Vytautas Kryževičius žada, kad degalinėje, kuriai jie vadovaus pagal sutartį su UAB...


Anekdotiškai sakoma, kad rojus žemėje – tai rusė žmona, amerikietiškas atlyginimas, kinų virtuvė ir... senas angliškas namas. Tačiau juokas juokais, bet veikiausiai pamatinis visų visuomenių laimės indekso garantas jų piliečiams – galimybė įsigyti nuosavą būstą. Kuomet Lietuvoje visais ruporais barbenama apie iš šalies nutekančius protus ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius