Naujametinės linksmybės ir baisybės Palangoje: tūkstančiai žmonių, muštynės ir įsiaudrinęs jaunimas

"Delfi", 2020-01-01
Peržiūrėta
323
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje Naujametė naktis buvo tokia, kaip ir kasmet. Tūkstančiai žmonių atvyko pasigėrėti fejerverkais nuo jūros tilto. Po keliolikos minučių tie patys tūkstančiai skubėjo atgal prie šventinių stalų. O ištuštėjusiam kurortui gyvybės suteikė tik įsiaudrinęs jaunimas ir Naujųjų sutikti grįžę emigrantai. 

Į Palangą pasigėrėti fejerverkais nuo tilto važiavo kas tik netingėjo. Miesto gatvėse neliko laisvos vietos automobiliams pastatyti, todėl pavėlavusieji suko ratus, ieškodami nors menko tarpelio. Dėl to kai kuriems net ir Naujuosius teko sutikti automobilyje. Kuriems pasisekė rasti vietą automobiliui, J. Basanavičiaus gatve tekini bėgo prie jūros tilto. Kad tik nepavėluotų! Deja, prasibrauti pro minią iki jūros buvo neįmanoma, todėl teko „rinkti trupinius nuo stalo“, arba pasigrožėti fejerverkais iš Jūratės ir Kastyčio skvero. Maždaug po dešimties minučių daugiatūkstantinė minia patraukė atgal. Tenka konstatuoti, kad neblaivių ir triukšmingai sutinkančiųjų Naujuosius buvo mažuma. Po valandos centrinė kurorto gatvė ištuštėjo. Liko tik perpildytos šiukšliadėžės ir tvarkingai surikiuoti tušti šampano buteliai.

Užtat susidarė milžiniškos spūstys norinčiųjų išvažiuoti iš miesto. O jau po to „basankėje“ ėmė karaliauti jaunimas, sukantis ratus iš vieno klubo į kitą: pradėję „Šachmatine“ jie ėjo į „Flamingą“, iš jo – į „Basanovą“ arba greta esantį „Dr. Who“. Jei ten nepatikdavo, kartodavo maršrutą iš naujo, tik atvirkštine tvarka. Vieną pirmųjų iškvietimų Palangos policijos komisariatas sulaukė būtent dėl garsios muzikos, sklindančios iš vieno paminėtų klubų. Pastarojo administratorius su pareigūnais nesiginčijo ir geranoriškai sutiko pritildyti garsą. Paskui į komisariatą buvo atvežti jaunuoliai, susikivirčiję su buto, kurį išsinuomojo šventėms, savininku. Paskui juos buvo atvežtas ir verslininku prisistatęs vyriškis nubrozdinta kakta, kuriuo skundėsi žmona, esą tas apspardė jos automobilį.

Po kelių minučių teko skubėti malšinti įsiplieskusį konfliktą viename klubų. J. Basanavičiaus gatvėje raitėsi jaunuolis, kuriam akis graužė pipirinės dujos, kurias akiplėšai papurškė klubo apsaugininkas. Nukentėjusysis tvirtino esąs nieko dėtas, tik gynęs draugą, kurį puolė penkiese. Kas pradėjo konfliktą, sunku pasakyti, nes visi tvirtino nieko neužkabinėję, tik gynęsi. Vis atsimerkti negalintį bičiulį guodė draugas, Naujųjų į Palangą grįžęs iš Olandijos.

Sulaukta dar vieno pranešimo, esą namo po švenčių grįžusios damos vyras neįsileidžia namo. Nuvykus policijos ekipažui nurodytu adresu, paaiškėjo, kad vyras tiesiog kietai miegojo ir negirdėjo durų skambučio. Policijos pareigūnams patruliuojant J. Basanavičiaus gatve dėmesį patraukė neapšviestoje vietoje kažką daužanti grupė jaunuolių. Privažiavus paaiškėjo, kad čia rankos miklinamos daužant žaidimo automatą su bokso kriauše. Netrukus prie vaikinų prisijungė ir linksmos merginos, nepabūgusios iššūkio ir „išmušusios“ apie 600 kg. Tuo metu į „medžioklę“ išsiruošė didelius maišus ir žibintuvėlius pasiruošė piliečiai, ieškantys „depozito“. Vienas jų pajudėjo nuo Vytauto gatvės, kitas ėjo nuo tilto Vytauto gatvės link. Pasišviesdami žibintuvėliais jie atidžiai tyrinėjo šiukšlių dėžių turinį, ieškodami tinkamos taros. Prie vieno naktinio klubo vėl įvyko susistumdymas, kurio rezultatas – nuo dujų perštinčios akys. Siekdami užgesinti besiplieskiantį konfliktą prie kubo atvyko net keli policijos ekipažai.

„Jau net švenčių švęsti normaliai nebegalima“, - nepatenkintas, jo manymu, per dideliu pareigūnų dėmesiu, burbuliavo vienas klubo lankytojų. Paryčiais J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrę restoranai ir klubai baigė darbą, svečiai ramiai išsiskirstė ilsėtis. Tik ištvermingiausieji sėdo į taksi, skubėdami tęsti linksmybių. „Labai jau rami naujametė naktis. Gal žmonės jau išmoko linksmintis?“ – svarstė policijos pareigūnai.

Mindaugas Milinis, www.DELFI.lt

Jūsų komentaras:

kam tas kicas? ir dergimas miesto musu? 2020-01-01 18:11 (IP: 86.100.102.56)
Gal žmonės jau išmoko linksmintis?“ – svarstė policijos pareigūnai.

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje Naujametė naktis buvo tokia, kaip ir kasmet. Tūkstančiai žmonių atvyko pasigėrėti fejerverkais nuo jūros tilto. Po keliolikos minučių tie patys tūkstančiai skubėjo atgal prie šventinių stalų. O ištuštėjusiam kurortui gyvybės suteikė tik įsiaudrinęs jaunimas ir Naujųjų sutikti grįžę emigrantai.


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Liepos 3 dieną grupelė jaunų žmonių susimastė apie nuolankumą gamtai. Taip prasidėjo antrasis iniciatyvinės jaunimo grupės „Aš esu kultūra“ sugalvoto projekto „VšĮ Palangos jaunimo centras palapinėje“ etapas – visuomeninė veikla. Šįkart Palangos jaunimas nusprendė sutvarkyti Palangos karjerus, kurie, kaip įsitikino akcijos iniciatoriai...


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Saulėtą rytą iš Šventosios pagrindinės mokyklos kiemo sklindantis linksmas paukščių čiulbesys, lakštingalų trelės šypsenomis papuošė ne tik mokinių, bet miestelio gyventojų veidus: pievoje šalia mokyklos vyko renginys „Pavasario linksmybės“. Kiekvieno dalyvio rankose plazdėjo, žydėjo įvairiausi pačių pasidaryti paukščiai...


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Kurorto Savivaldybės biudžetą pasiekė pirmieji pinigai, kurie buvo sumokėti už nustatytus ir atitinkamai užfiksuotus reklamos naudojimo reikalavimų pažeidimus. Rugsėjo 4-ąją Palangos miesto apylinkės teismui pranešta, kad pažeidėjai atsiskaitė ir paprašyta nutraukti bylą, dėl kurios iškėlimo kreiptasi rugpjūčio 10-ąją.


Policijos pareigūnų, žiniasklaidos raginimai netikėti nepažįstamų asmenų pranešimais apie tariamas artimųjų nelaimes, rodos, atsimuša į sieną. Žmonių patiklumas ir toliau stebina. Tiesa, seniau telefoniniai sukčiai iš žmonių pinigus išviliodavo telefonu pranešdami žinią, kad jo artimas žmogus pateko į nelaimę ir jam reikalinga finansinė pagalba, siekiant...


Ataskaitą vainikavo naujametinės vaišės

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Iki savivaldos rinkimų nelikus nė dviem mėnesiams netrukus rinkėjais tapsiantys palangiškiai sulaukė Palangos mero Vytauto Stalmoko akibrokšto.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius