Naujametinę naktį į Palangą suplūdo tūkstančiai žmonių: Basanavičiaus gatvėje – seniai regėti vaizdai

Palangos tiltas, 2023-01-01
Peržiūrėta
1572
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Palanga, vienintelė iš pajūrio savivaldybių neatsisakiusi tradicijos surengti fejerverkų šou, pasiekė savo. Į kurortą pasigrožėti reginiu suplūdo tūkstančiai aplinkinių miestų, daugiausiai Klaipėdos, gyventojų.

Dar gerokai iki vidurnakčio visos automobilių stovėjimo aikštelės miestelyje buvo pilnos. Neradę vietos, kur palikti automobilį, fejerverkų gerbėjai suko ratus, kol suradę mažytį tarpelį, kišdavo savo mašiną, o patys skubėjo jūros tilto link.

Geras dvi valandas Palangos centrinė J. Basanavičiaus gatvė priminė vasarą. Žmonės skubėjo prie jūros. Tiesa, apsirengę žieminiais drabužiais ir krepšeliuose nešėsi ne tinklinio kamuolius ar rankšluosčius, o šampano butelius ir taures. Kai kuriems nė taurių nereikėjo. O kai kas nieko nesinešė. Nes ir taip smagu buvo. Šampano, ir ne tik jo, iki soties atsigėrė nelaukę vidurnakčio. Teisybės dėlei reikėtų pripažinti, kad tokių buvo mažuma. Dominavo šeimos, kurios į Palangą atvažiavo tik dėl vaikų, kurie norėjo pamatyti tikrus fejerverkus, o ne iš parduotuvių pirktus jų surogatus.

Kadangi ant tilto žmonėms eiti nebuvo leista nuo pat ryto, tai visi grūdosi jo prieigose, arba leidosi į paplūdimį. Arčiausiai buvusieji mate geriausiai, nes likusiems Jūratės ir Kastyčio skvere nei nepanorėjusiems stumdytis minioje, fejerverkų pamatyti neteko.

Įdomu, kad tarp atėjusiųjų pasigrožėti fejerverkais buvo ir keletas tokių, kurie atsivedė net šunis. O juk būtent saugant pastaruosius bei kitus naminius gyvūnus, vis daugiau savivaldybių atsisako šios brangios į orą paleidžiamos prabangos.

„Ne, mūsų japoniškoji akita nebijo. Ji pripratinta nuo mažens ir šūvius bei šviesas tiesiog ignoruoja“, - paaiškino šeimininkė.

Vos išmušus vidurnaktį ir danguje išsiskleidus pirmosioms ugnies puokštėms J. Basanavičiaus gatvėje sužviegė greitosios medicinos pagalbos automobilio sirenos. Greitoji skubėjo ant tilto, kur viena moteris pasijuto blogai. Pro žmonių tirštumyną pravažiuoti buvo beveik neįmanoma. Tačiau moteris buvo atvesta iki medikų automobilio.

Iškart po vidurnakčio, užgesus paskutinei fejerverkų ugniai, žmonių masė, iki tol kurį laiką plūdusi jūros link, pasuko atgal. Gal pusvalandį atskiri būreliai liko Jūratės ir Kastyčio skvere, kuriame baigė gurkšnoti šampaną ir ne tik, bučiavosi, sveikino vieni kitus su šventėmis, kalbėjosi telefonu su artimaisiais. Visi kiti tekinomis skubėjo į savo automobilius. Tačiau buvo per vėlu. Nes panorėjus išvažiuoti iš miesto visiems teko ilgokai palaukti ties sankryžomis susidariusiose spūstyse.

„Tikėjausi, kad bus daug žmonių, bet kad tiek daug...“ – stebėjosi Palangos restoranuose Naujuosius sutikti atvykę svečiai, stebintys J. Basanavičiaus gatve plūstančią minią.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naujametę naktį atgijo ir Palanga. Centrinė kurorto promenada J. Basanavičiaus gatvė priminė vasarą – čia tūkstančiai žmonių plūdo jūros tilto link, kur tikėjosi nors akies krašteliu pamatyti žadėtąjį fejerverką. 


Šeštadienį daug nuostolių pridariusio stipraus vėjo gūsiai neslopo ir sekmadienį. Nors vėjas kiek silpnesnis nei praėjusią parą, tačiau ir sekmadienį dauglyje šalies vietovių nuo stiprų gūsių virto medžiai, o nemažai gyventojų liko be elektros. 


Palanga, vienintelė iš pajūrio savivaldybių neatsisakiusi tradicijos surengti fejerverkų šou, pasiekė savo. Į kurortą pasigrožėti reginiu suplūdo tūkstančiai aplinkinių miestų, daugiausiai Klaipėdos, gyventojų.


„Palangoje šaltibarščiai kainuoja 8 eurus”. Toji pasipiktinimą Palanga liguistai reiškiančių lietuvių frazė šią vasarą – daugiausiai kartų pakartota, ir iš jos jau galima būtų kurti eiles repui.


Vieni vasarą  užuodžia, kiti pajunta ar pamato, o dar kiti – įgyvendinę savo  svajones, tampa išties laimingais žmonėmis.  Prabėgus pusšimčiui metų, šiandien aš įgyvendinau seniai puoselėtą mintį ir didžiulį norą apsilankyti bočių žemėje ir surasti jų kapavietes. 


Palangoje Naujametė naktis buvo tokia, kaip ir kasmet. Tūkstančiai žmonių atvyko pasigėrėti fejerverkais nuo jūros tilto. Po keliolikos minučių tie patys tūkstančiai skubėjo atgal prie šventinių stalų. O ištuštėjusiam kurortui gyvybės suteikė tik įsiaudrinęs jaunimas ir Naujųjų sutikti grįžę emigrantai.


Praėjęs savaitgalis priminė vasarą – į Palangą suplūdo tiek žmonių, kaip būna karštą vasaros dieną. Juos viliojo ne tik šiltas oras, bet ir dvi šventės. Čia buvo minimas tradicinis, jau dešimtasis Gintarinis savaitgalis ir pirmą kartą švęstos Grundulinės. Kas skubėjo prisirinkti pilnas rieškučias jūrų dievo Bangpačio mėtomo gintaro, o kas ant...


Jau kitą savaitę Pirties gatvėje prasidės infrastruktūros tvarkymo darbai – vairuotojų patogumui iki spalio bus nutiestas pravažiavimas iš Pirties g. į Taikos g., taip pat sutvarkyta šios miesto dalies aplinka.


„Tiek liaudies J. Basanavičiaus gatvėje nebūna net per vasaros sezono atidarymo šventę“, – prieš vidurnaktį besiiriant per žmonių jūrą link tilto ir iš kairės, ir iš dešinės skambėjo Palangon iš visų Lietuvos pakraščių suvažiavusių miesto svečių bei pačių palangiškių žodžiai. Ir išties tokios minios, kurioje...


Prireikė naktį ginekologo? Į Klaipėdą!

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 07 07 | Rubrika: Miestas

Ką daryti vaikelio besilaukiančiai moteriai Palangoje, jeigu naktį skubiai prireikia akušerio ir ginekologo pagalbos? Skubiai kviesti taksi ir dumti į Klaipėdą, nes Palangoje naktį ginekologinė pagalba Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente, kitaip tariant, kurorto ligoninėje, neteikiama. „Klaipėda visai šalia, todėl nėra būtinybės turėti akušerį ar ginekologą kurorte naktį“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius