Nauji mokslo metai prasidėjo: linkėta siekti tikslų ir nebijoti prašyti pagalbos

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-09-04
Peržiūrėta
756
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Donata, Austėja, Karolina ir Lijana teigė, jog gaila taip staiga prabėgusios vasaros, bet gal šienauji mokslo metai padovanos išskirtinių įspūdžių.
Donata, Austėja, Karolina ir Lijana teigė, jog gaila taip staiga prabėgusios vasaros, bet gal šienauji mokslo metai padovanos išskirtinių įspūdžių.

Penktadienį nuaidėjo pirmasis naujųjų mokslo metų skambutis, sukvietęs visus mokinukus sugrįžti į mokyklų suolus. Tądien visas dėmesys skiriamas švietimo bendruomenei – sveikinimai, puokštės gėlių, šypsenos... Džiugu, jog šiemet į pirmą klasę žengė daugiau pirmokėlių. Jiems tai neeilinė diena, atvėrusi duris į nepakartojamų įspūdžių kelionę.

Linkėjimai rinktis aiškų kelią
„Štai ir susirinkome vėl visi drauge. Gyvename specifiniame mieste, kai vasaros laike mes visikažkur ištirpstame, vasarą sutinkame mažiau pažįstamų veidų, miestas pasidaro šimtatūkstantinis, o rudeniop pažįstamų veidų ima daugėti. Išeini Rugsėjo 1-osios išvakarėse į miestą ir matai, kad beveik visus pažįsti. Čia ir yra toji Palanga“, – pastebėjo Senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas.
Jis priminė, jog vos prieš pusantro mėnesio toje pačioje vietoje, kur stovi naujiems iššūkiams pasirengę ūgtelėję gimnazistai, stovėjo ir mokyklą jau pabaigę abiturientai. „Ir jie džiaugėsi ne dėlto, kad baigė mokyklą, o dėl to, kad labai gerai baigė mokyklą – daug būta šimtukų, pakilo bendras egzaminų rodiklis. Šie metai bus Lietuvos šimtmečio metai, tikimės, jog pagerbsime šią sukaktį savo rezultatais, gerais darbais“, – teigė direktorius, pasidžiaugęs visus matydamas ir visus pasveikinęs su naujaisiais mokslo metais.
Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys pastebėjo, jog šiemet džiuginanti naujiena yra ta, jog padaugėjo pirmokų, jų šiemet bus 177, tai yra didžiausias skaičius per paskutinį dešimtmetį.
„Vieni atėjote pirmą kartą į gimnaziją – į devintąją klasę. Ir jūsų, žinoma, lauks daug naujų dalykų: nauji mokytojai, naujos disciplinos, nauji draugai. Ir šiandien esama tokių, kurie atėjo paskutinį kartą minėti Rugsėjo 1-osios mokykloje, tai mūsų abiturientai. Jų šiemet lauks didžiuliai išbandymai, reiks daug susikaupimo, jėgų pasiruošti egzaminams. Meras mane įpareigojo visus jus nuoširdžiai pasveikinti ir palinkėti sėkmės moksluose“, – teigė P. Žeimys.
Su paskutiniąja Rugsėjo 1-ąja Senojoje gimnazijoje visus abiturientus pasveikino ir jų auklėtojos. „Paskutinius mokslo metus mokykloje galima palyginti su kelio, kurį jums dar reiks įveikti, viena atkarpa. Tos atkarpos prasmingumas didžiąja dalimi priklauso nuo jūsų. Yra sakoma, kad kelias paklūsta tam, kuris juo eina. Todėl pirmiausia linkime pasirinkti labai aiškią kryptį. Linkėčiau atkakliai siekti užsibrėžto tikslo, nepaisyti nesėkmių ir kliūčių. Tada, kai žinosite savo tikslą, žinokite ir tai, kad nebus lengva jo pasiekti, bet jūs to nebijokite. Savo tikslo kelyje jūs turite mus, mokytojus, mes pasirengę jums padėti visomis išgalėmis. Nepamirškite paprašyti pagalbos, kai jos prireiks. Linkime jums daug sėkmės“, – sveikino visos auklėtojos.

„Nebijokite kristi ir kilti“
Mokinius sveikino ir Senosios gimnazijos prezidentė Kotryna Duonielaitė. „Kiekviena pabaiga mums atneša naują pradžią ir galimybę keistis, tobulėti ir judėti pirmyn. Palangos senosios gimnazijos parlamentas jums linki, kad šie nauji mokslo metai suteiktų jums galimybę padaryti tai, apie ką jūs seniai svajojate. Nebijokite kristi ir kilti, nes tik taip atrasite tikrąjį savo gyvenimo kelią.O mokytojams norime palinkėti nesibaigiančios kantrybės, nes jūsų pamokos, patarimai padeda mums žengti savo tikslo link. Dalinkitės savo patirtimi, būkite šalia ir skleiskite geras emocijas. Ir nepamirškite, kad mes visada jums liksime dėkingi už tai, ką mums suteikiate“, – teigė Kotryna.
Ji paskatino visapusiškai pasinerti į mokyklos gyvenimą naujai atėjusius bendruomenės narius, prisiminė, jog atrodo taip neseniai jie ir patys tik pradėjo mokslus, o jau įžengė į dvyliktą klasę, palinkėjo visiems puikių paskutinių metų.
Penktadienio ryte kurorto gatvės skendėjo gėlėse, retas kuris rankose nesinešė gėlės žiedo ar net kelių. Šventiškai pasidabinę vaikai ir jų artimieji skubėjo į savo mokyklas, kur tik jiems skambėjo pirmasis skambutis. Ir nors šventė jautėsi kiekviename miesto kampelyje, visgi mokinių nuotaikos,kaip jie prisipažino, buvo įvairios.
„Atrodo, ir smagu, linksma, prasideda nauji mokslo metai, bet liūdna dėl pernelyg greit prabėgusios vasaros. Net ir pasipuošėme juodais, tarsi gedulo, drabužiais gailėdamos vasaros. Vasara buvo tiesiog puiki“, – šypsojosi šiemet jau dvyliktokės Donata ir Austėja.
Merginos pripažino, jog šie metai bus išties išskirtiniai vien dėl to, kad tai paskutiniai mokslo metai,vadinasi, pareikalausiantys ir didesnio susikaupimo, atsakomybės, ryžto. „Bus svarbūs metai“, – sakė jos.
Kiek jaunesnės Karolina ir Lijana atskleidė, jog joms šie mokslo metai bus paprastesni, tačiau taip pat nebus galima plaukti pasroviui, sieks kuo geriausių rezultatų.
Į devintąją, pirmąją gimnazijos klasę žengę Ignas, Mantas ir Benas taip pat teigė, jog vasara buvo puiki, tačiau jie laukė ir naujų mokslo metų, kadangi tai bus naujų iššūkių metai. Iki šiol mokęsi kitoje mokykloje jie žengė į Senąją gimnaziją. „Baimės jokios nebuvo, galbūt daugiau jaudulio,nežinia, kas bus, kas lauks. Tačiau viskas bus gerai, tik įdomiau“, – sakė vaikinai.

Pasveikino pirmokėlius
Rugsėjo 1-osios proga Palangos miesto mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, Palangos miesto tarybos narys Saulius Simė, Palangos sporto centro direktoriaus pavaduotojas Arūnas Macius pasveikino Palangos bei Šventosios mokyklų pirmokėlius, įteikdami pirmokų pasus, knygeles su Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus pasirašytais linkėjimais bei Palangos sporto centro sąsiuvinius.
Mokslo metų pradžioje buvo skaičiuojama, jog Senojoje gimnazijoje mokysis 446 mokiniai, iš jų 204 pirmose-antrose klasėse ir 242 – vidurinio ugdymo programoje. Pernai gimnazijoje mokėsi 460 mokinių, užpernai – 503. 
V. Jurgučio pagrindinės mokyklos duris rugsėjo 1 d. atvėrė 500 mokinių. Tai – 25 mokiniais daugiau negu praėjusiais metais. Mokinių skaičius didėja. Šiais mokslo metais mokykloje bus 22 klasių komplektai: 10 komplektų 1-4 klasių (1 komplektu daugiau negu praėjusiais metais) ir 12 komplektų 5-10 klasių (1 komplektu daugiau negu praėjusiais metais). Nebus 9 klasių mokinių, nes tęsia mokslą Palangos senojoje gimnazijoje.
„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje šiais mokslo metais mokysis apie 580 mokinių, pernai jų buvo 530, užpernai – 515. Šiais metais mokysis 26 mokiniai spec. ugdymo klasėse (pernai buvo 21).
Pradinėje mokykloje šiais mokslo metais mokykloje mokysis 129 mokiniai. Sumažėjo vienu komplektu – sukomplektuota viena pirma klasė. Pernai mokėsi 163 mokiniai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.Penktadienį nuaidėjo pirmasis naujųjų mokslo metų skambutis, sukvietęs visus mokinukus sugrįžti į mokyklų suolus. Tądien visas dėmesys skiriamas švietimo bendruomenei – sveikinimai, puokštės gėlių, šypsenos... Džiugu, jog šiemet į pirmą klasę žengė daugiau pirmokėlių. Jiems tai neeilinė diena, atvėrusi duris į nepakartojamų įspūdžių kelionę....


Šiandien – Rugsėjo 1-oji, kuri atveria vartus į visiškai naują jaudinantį žinių pasaulį, žada naujovių mokymosi programoje ir egzaminų tvarkoje. Kaip kurorto mokyklos pasirengė naujiems mokslo metams? Su kokiomis viltimis ir rūpesčiais pasitinka juos? Kaip vertina naujoves? Palangos senosios gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko, Vlado Jurgučio pagrindinės...


Švietimo ir mokslo ministrei išsakius mintį, jog reiktų ilginti mokslo metus, sulaukta įvairios visuomenės reakcijos. Vieni tokią mintį gyrė, kiti ją peikė, galiausiai pasvarstyta, kad tai gal ir nebūtų blogai, jeigu viskas būtų tinkamai parengta – vien pailginti mokslo metus nėra prasminga, reikia atitinkamai atsižvelgti ir į ugdymo programas bei metodus, gal tai padėtų...


Palangos „BC Palanga“ ekipa kartu su krepšinio naujienų puslapiu „BasketDream.lt“ tęsia 2016/2017 metų sezono komandos pristatymą. Šį kartą pasikalbėjome su vienu iš vyriausių ekipos žaidėju Antanu Montrimavičiumi. 29 metų 199 cm ūgio puolėjas pasidalino mintimis apie sezono pradžioje iškilusias problemas, klubo vadovų suteiktą...


Pirmoji rudens diena paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vakar, prieš devintą valandą ryte, kurorto gatves užplūdo pasipuošę jaunieji palangiškiai, nešini gražiausiomis gėlėmis. Vieni jų žengė į dar neatrastą žinių pasaulį, kiti žinių bagažą tik pildys.


Prasidėjus rudeniui, į mokyklas sugrįžo šurmuliuojantys vaikai. Vieni jų tęsia mokslus su senais draugais ir mokytojais, kiti pateko į visai naują aplinką. Tai pirmokai, penktokai, devintokai ir tie, kas dėl įvairių priežasčių keis klasę ar mokyklą. Nauji žmonės, tvarka džiugina, domina, bet kartu daugeliui kelia nerimą, vidinę įtampą. Jau rugsėjo mėnesį į psichologus mokykloje...


Palangos švietimo pagalbos tarnyboje prasidėjo prevencinė programa „Būk pastebėtas“  1

Vilma Varpiotienė Palangos švietimo pagalbos tarnybos metodininkė, 2013 09 19 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos švietimo pagalbos tarnyboje prasidėjo prevencinė programa „Būk pastebėtas“. Trečiadienį mokytojai, Palangos miesto savivaldybės atstovai, mokiniai buvo pakviesti į susitikimą su G/G Sindikato vokalistu, socialinių projektų dalyviu, lektoriumi Gabrieliumi Liaudansku – Svaru. Jie išklausė paskaitas „Subkultūros ir bendravimo ypatumai...


Kasmet, moksleiviams grįžus į savąsias ugdymo įstaigas, girdime didžiąją jų dalį dejuojant: „Vis daugiau laiko reikia skirti namų darbams, nieko nespėjam“. O besimokančiųjų – nuo pradinukų iki abiturientų – tėvai mėgsta kartoti: „Kai mes mokėmės, krūviai buvo daug mažesni“. Ar tikrai taip yra? – klausiame Palangos mokyklų direktorių pavaduotojų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius