Nuskambėjo pirmasis skambutis: mokslo metai jau prasidėjo

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-09-01
Peržiūrėta
1417
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuskambėjo pirmasis skambutis: mokslo metai jau prasidėjo

Pirmoji rudens diena paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vakar, prieš devintą valandą ryte, kurorto gatves užplūdo pasipuošę jaunieji palangiškiai, nešini gražiausiomis gėlėmis. Vieni jų žengė į dar neatrastą žinių pasaulį, kiti žinių bagažą tik pildys.

Mokinių skaičius nepakito
Patys mažiausieji dar nedrąsiai jautėsi pirmojoje Mokslo ir žinių šventėje, o vyresnieji džiaugėsi sutikę draugus, tad klegesio netrūko. Kalbinti mokiniai pripažino, kad gaila, jog vasara taip greit prabėgo, tačiau prasidėję naujieji mokslo metai nuotaikos nei kiek nesugadino. Juk laukia nauji iššūkiai, kuriuos įveikus neabejotinai atsiras daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus duomenimis, šiemet mokinių į klases susirinko tiek pat, kiek ir pernai – 1750. Pernai mokyklą baigė 148 abiturientai, šiemet jų susirinko šiek tiek mažiau – 114. O pirmokėlių į mokyklinius suolus sugužėjo 166. Pastebėta, kad į kurortą vis daugiau keliasi gyventi šeimų iš kitų miestų, o tai taip pat didina mokinių skaičių.

Sugrįžo tęsti mokslų
Australijoje pirmas dvi klases baigusi Gabrielė Beata šiemet į trečiąją žengė jau Palangos pradinėje mokykloje. Didžiuodamasis senelis Petras Beitnaras atskleidė, kad anūkė moka ir anglų, ir ispanų kalbas. Tad kokios dabar mokysis? „Žemaičių“, – nusijuokė senelis.
Nauja aplinka iš vėžių mergaitės neišmušė. Ji su šeima Palangoje gyvena visą vasarą. Priprasti jau buvo laiko. Kaip teigė Gabrielės mama Jolanta Beitnaraitė, kurortas sugrįžus nenuvylė, tik pastebėjo, kad prie mokyklos šaligatviai jau nelabai pagirtinos išvaizdos. „Centre šaligatvius sutvarkė, o šalutinėse gatvėse pamiršo“, – pastebėjimą išsakė moteris.
Panašu, kad lietuviai grįžta, vėl atranda savo miestus. „Iš tiesų, pastebėjau šią tendenciją ir aš. Dirbu dėstytoja, tad matau, kad grįžta ir studentai“, – teigė Jolanta, sugrįžusi su šeima į kurortą gyventi po 16 metų.
Trečiokė Ramunė Ramanauskaitė ir jos mama papasakojo, jog mokslai sekasi labai gerai, tad Rugsėjo 1-oji netapo jokiu baubu. Paklausta, kas geriausiai sekasi, mergaitė sakė, kad viskas jai patinka ir visko mielai mokosi. Pasiruošti naujiesiems mokslo metams, pasak mamos, nebuvę taip sunku, mokyklinių priemonių buvo likę ir dar vyresnis vaikas šeimoje auga.

Į pirmąją klasę visi nori
„Kaip greit praėjo vasara. Bet smagu grįžti į mokyklą“, – pripažino trečius metus mokykloje pradėjusios Dalia Jurevičiūtė ir Eva Serepinaitė. Mergaitės papasakojo, kad tikisi šiemet išmokti dar daug visko. O paklaustos, kokios visgi pamokos labiau patinka, abi sutartinai patvirtino, kad mėgsta skaičius.
Į V. Jurgučio pagrindinę mokyklą su dviem dukrelėmis Vanesa ir Vesta skubėjusi Raimonda Vainorienė kitąmet išleis savo vyresnėlę į pirmąją klasę, tačiau pajausti šventiškos dienos emocijų pliūpsnį šeima turėjo galimybę, mat jos sesers dukra vakar žengė į pirmąją klasę. „Į pirmąją klasę visi vaikai labai nori eiti, paskui pamato, kas jų laukia ir tas noras ima slopti. Mano vyresnioji Vanesa šiemet eis į paruošiamąją grupę, o kitąmet jau keliausim ir mes į pirmąją klasę“, – papasakojo sutikta moteris.

Nauja pradžia – naujoje mokykloje
Palangos senojoje gimnazijoje sutiktos pirmos gimnazinės klasės mokinės pripažino, kad šie metai joms išskirtiniai ir šiek tiek keliantys nerimą, nes merginos į gimnaziją atkeliavo iš kitos mokyklos. „Nepažįstama aplinka, mokiniai, mokytojai. Laimei, kad mes pačios esame aktyvios, nuolat visur dalyvaujame, tad Palangoje daugmaž visi vienas kitą pažįstame. Bet visgi jaudulys besiruošiant mokyklai buvo“, – kalbėjo naujosios gimnazistės Emilija Petrulytė ir Vilma Klemanskytė. Merginos pripažino esančios mokslų atžvilgiu gana skirtingos. Pavyzdžiui, Emilijai labiau patinka matematika, dar labiau ji linkusi į chemiją, o štai Vilma mieliau mokosi kalbų. „Svajoju apie medikės profesiją, tačiau nežinia, kaip viskas susiklostys“, – teigė E. Petrulytė.
Merginos tikino, kad ilgai naujiesiems mokslo metams ruoštis neteko, juolab, kad palangiškės dirbo beveik iki pat paskutinės naujųjų mokslo metų dienos, poilsiui liko tik trys dienos.

Šalies statistiniai duomenys
Rugsėjo 1-osios išvakarėse aktualiausią statistiką pristatė ir Švietimo ministerija. Prognozuojama, kad šiais metais į priešmokyklinio ugdymo įstaigas ateis per 30 tūkst. vaikų. Nuo šio rugsėjo 1 d. priešmokyklinis mokymas yra privalomas.
Į mokyklas ateis apie 30 tūkst. pirmaklasių, preliminariais duomenimis, keliais šimtais daugiau nei pernai (pernai per 29 tūkst.), abiturientų bus 26,8 tūkst. (pernai 27,5 tūkst.)
Nauji mokslo metai prasidės 1185 bendrojo ugdymo mokyklose (pernai 1191). Jose mokysis per 328 tūkst. mokinių (pernai 335 tūkst.).
73 profesinio mokymo įstaigose mokysis daugiau nei 47 tūkst. mokinių (pernai 46,5 tūkst.). Rugpjūčio 19 d. duomenimis, į profesinio mokymo įstaigas dabar priimta daugiau nei 16 tūkst. (pernai per 15 tūkst.).
Studentų laukia 22 kolegijos ir 21 universitetas. Aukštosiose mokyklose studijuos apie 124 tūkst. studentų (pernai 133 tūkst.), iš jų – 23,5 tūkst. pirmakursių (pernai 26 tūkst.).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Penktadienį nuaidėjo pirmasis naujųjų mokslo metų skambutis, sukvietęs visus mokinukus sugrįžti į mokyklų suolus. Tądien visas dėmesys skiriamas švietimo bendruomenei – sveikinimai, puokštės gėlių, šypsenos... Džiugu, jog šiemet į pirmą klasę žengė daugiau pirmokėlių. Jiems tai neeilinė diena, atvėrusi duris į nepakartojamų įspūdžių kelionę....


Šiandien – Rugsėjo 1-oji, kuri atveria vartus į visiškai naują jaudinantį žinių pasaulį, žada naujovių mokymosi programoje ir egzaminų tvarkoje. Kaip kurorto mokyklos pasirengė naujiems mokslo metams? Su kokiomis viltimis ir rūpesčiais pasitinka juos? Kaip vertina naujoves? Palangos senosios gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko, Vlado Jurgučio pagrindinės...


Švietimo ir mokslo ministrei išsakius mintį, jog reiktų ilginti mokslo metus, sulaukta įvairios visuomenės reakcijos. Vieni tokią mintį gyrė, kiti ją peikė, galiausiai pasvarstyta, kad tai gal ir nebūtų blogai, jeigu viskas būtų tinkamai parengta – vien pailginti mokslo metus nėra prasminga, reikia atitinkamai atsižvelgti ir į ugdymo programas bei metodus, gal tai padėtų...


Pirmoji rudens diena paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vakar, prieš devintą valandą ryte, kurorto gatves užplūdo pasipuošę jaunieji palangiškiai, nešini gražiausiomis gėlėmis. Vieni jų žengė į dar neatrastą žinių pasaulį, kiti žinių bagažą tik pildys.


Vakar, rugsėjo pirmąją – Mokslo ir žinių dieną – devintą ryto suskambėjęs pirmasis skambutis į klases sukvietė Palangos bendrojo lavinimo mokyklų moksleivius. Ypač jaudindamiesi prie savųjų mokyklų tėvelių lydimi rinkosi pirmokėliai, pasirengę pirmą kartą žengti į mokslo ir žinių pasaulį. Šiais mokslo metais jų – net šimtas penkiasdešimt devyni.


Kasmet, moksleiviams grįžus į savąsias ugdymo įstaigas, girdime didžiąją jų dalį dejuojant: „Vis daugiau laiko reikia skirti namų darbams, nieko nespėjam“. O besimokančiųjų – nuo pradinukų iki abiturientų – tėvai mėgsta kartoti: „Kai mes mokėmės, krūviai buvo daug mažesni“. Ar tikrai taip yra? – klausiame Palangos mokyklų direktorių pavaduotojų...


Gimnazistams nuskambėjo paskutinis skambutis

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 30 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Lietuvos gimnazijos ir vidurinės mokyklos paskutinio skambučio švente atsisveikino su savo abiturientais. Šiemet mokyklas baigia 40 544 abiturientų. Palangos senajai gimnazijai pamoti turėtų 205 abiturientai, žinoma, sėkmingai išsilaikę egzaminus. Praėjusiais metais gimnaziją baigė 175 abiturientai.


Orkestro garsais lydima eisena Palangos centre vakar ryte sukėlė diskusijų – ar kurorto šventė prasidėjo kiek anksčiau, nei numatyta, ar tai visą savaitgalį truksiančių linksmybių repeticija, ar tiesiog atrakcija gyventojams. Tačiau iš tiesų, abiturientai šventė savo šventę – vakar Palangos mokyklose tilindžiavo Paskutinis Skambutis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius