Abiturientai finišo tiesiojoje: nuskambėjo paskutinis skambutis

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-05-16
Peržiūrėta
773
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Orkestro garsais lydima eisena Palangos centre vakar ryte sukėlė diskusijų – ar kurorto šventė prasidėjo kiek anksčiau, nei numatyta, ar tai visą savaitgalį truksiančių linksmybių repeticija, ar tiesiog atrakcija gyventojams. Tačiau iš tiesų, abiturientai šventė savo šventę – vakar Palangos mokyklose tilindžiavo Paskutinis Skambutis.

 

Pasiruošę egzaminų estafetei

Nuo ryto po miestą zujantys pasipuošę moksleiviai ir džiugino, ir liūdino. Nostalgija, sentimentais ir emocijų jūra vilnijanti šventė pasklido po visą miestą. Glėbiai gėlių mylimiems mokytojams, balionai, šypsniai, juokas, apsikabinimai. Dvyliktokams primenama, jog tai – jų starto šūvis prieš egzaminų maratoną. „Katino dienos baigėsi, prasideda suaugusiųjų gyvenimas, pilnas rūpesčių, galvosūkių, apmąstymų ir nerimo. Būkite tvirti, pasiruošę atremti bet kokius netikėtumus, jauskitės stiprūs – tam mes jus ruošėme net dvyliką metų. Tikiuosi, išmokėme“, - jausmingai kalbėjo V.Jurgučio vidurinės mokyklos mokytoja.

 

Egzaminų sesija – jau kitą savaitę

Senoji gimnazija surengė gėlėmis vilnijantį paradą. Eisena, lydima mokyklos orkestro garsų, iš centrinės miesto aikštės pajudėjo per miestą link pastato, jiems tapusio antraisiais namais. Prie mokyklos abiturientai buvo sutikti šūksniais, plojimais, čia jie šoko, dainavo ir kitaip įrodinėjo esantys verti abituriento vardo. Iš šios gimnazijos į tolimesnį gyvenimo kelią patrauks 120 abiturientų. V.Jurgučio mokykla išleis 50 auklėtinių laidą, su „Baltijos“ vidurine mokykla atsisveikins 59 dvyliktokai. Iš viso – 229 jaunuoliai. Jau kitą savaitę abiturientai pradės laikyti brandos egzaminus. Pirmasis – lietuvių kalbos. Valstybinį egzaminą pasirinko 162 kurorto abiturientai.

 

Laukia permainų metas

Nors nerimo pilna aukštojo mokslo reforma dar neatsakė į daugelio abiturientų rūpimus klausimus, šie bent vieną dieną atrodė švytintys ir pasiruošę ateinančiam kitam gyvenimo etapui. „Jaudinuosi kaip į pirmą klasę eidama. Ir skaudu palikti mokyklą, ir norisi – juk įdomu, kas bus toliau. Ši diena man ypatinga, esu puikios nuotaikos“, - paskubomis išpyškino prie gėlių parduotuvės sutikta abiturientė Edita. Mergina tvirtino, jog pagrindinis rūpestis dabar – kitą savaitę prasidėsianti egzaminų sesija, pasiruošimas jai. Dėl tolesnių mokslų ji dar nebuvo apsisprendusi.

Policija šį savaitgalį telkia didesnes pajėgas. Pareigūnų rūpestis – ne tik švenčiantys abiturientai, bet ir kurorto šventei į Palangą plūstančių žmonių minia.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

COVID-19 pandemija ir karantinas gerokai apsunkino mokinių pasiruošimą artėjantiems brandos egzaminams. Nors Palangos senosios gimnazijos mokytojai deda visas pastangas, kad abiturientai kuo geriau pasirengtų jiems, kai kurie abiturientai mokėsi papildomai – samdėsi korepetitorius.


Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Penktadienį išlydėta dar viena, jau 77-oji abiturientų laida. Šiemet Palangos senąją gimnaziją baigė 105 abiturientai, pasirengę skrydžiui į platesnius vandenis. Puikiais rezultatais šventės metu džiaugėsi gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, linkėjimų negailėjo susirinkę svečiai, o artimieji svarbų žingsnį žengusius abiturientus apibėrė gėlėmis. Palangoje tą...


Pirmoji rudens diena paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vakar, prieš devintą valandą ryte, kurorto gatves užplūdo pasipuošę jaunieji palangiškiai, nešini gražiausiomis gėlėmis. Vieni jų žengė į dar neatrastą žinių pasaulį, kiti žinių bagažą tik pildys.


Praėjusią savaitę abiturientai įžengė į egzaminų maratoną. Jį, tiesa, pradėjo nedaugelis, mat gegužės 2-ąją buvo laikomas prancūzų kalbos egzaminas – šį egzaminą rinkosi mažuma. Klaipėdos apskrityje prancūzų žinias pasitikrinti panoro vos viena palangiškė. Prancūzų kalbos valstybinis brandos egzaminas Palangos miesto savivaldybėje buvo vykdomas pirmą kartą. Iš viso...


Vakar, rugsėjo pirmąją – Mokslo ir žinių dieną – devintą ryto suskambėjęs pirmasis skambutis į klases sukvietė Palangos bendrojo lavinimo mokyklų moksleivius. Ypač jaudindamiesi prie savųjų mokyklų tėvelių lydimi rinkosi pirmokėliai, pasirengę pirmą kartą žengti į mokslo ir žinių pasaulį. Šiais mokslo metais jų – net šimtas penkiasdešimt devyni.


Rytoj, prie jau dvyliktą kartą pamečiui rengiamų „Omnitel 1000 km lenktynių“ starto linijos išsirikiuos 44 komandos, šių varžybų dalyvės. Tai paaiškėjo trečiadienio vakarą, kai Palangoje baigė darbą lenktynių techninė komisija. Į Palangos stadioną susirinkę nekantriausi maratoninių lenktynių gerbėjai galėjo paganyti akis į lenktynininkų techniką, o vakar ji...


Gimnazistams nuskambėjo paskutinis skambutis

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 31 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Lietuvos gimnazijos ir vidurinės mokyklos paskutinio skambučio švente atsisveikino su savo abiturientais. Šiemet mokyklas baigia 40 544 abiturientų. Palangos senajai gimnazijai pamoti turėtų 205 abiturientai, žinoma, sėkmingai išsilaikę egzaminus. Praėjusiais metais gimnaziją baigė 175 abiturientai.


Orkestro garsais lydima eisena Palangos centre vakar ryte sukėlė diskusijų – ar kurorto šventė prasidėjo kiek anksčiau, nei numatyta, ar tai visą savaitgalį truksiančių linksmybių repeticija, ar tiesiog atrakcija gyventojams. Tačiau iš tiesų, abiturientai šventė savo šventę – vakar Palangos mokyklose tilindžiavo Paskutinis Skambutis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius